Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το "INTERΝΑΤΙΟΝΑL SMS 100 PLUS INTERNET" εχω 3G συνδεση ? (για να την χρησιμοποιησω για skype μεσω smartphone)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βατράχια,

Θέλω να μεταφερθώ από Cosmocarta σε Frog, κάλεσα στο 1314 αλλά η φωνητική οδηγία μιλάει μόνο για αλλαγή από WhatsUp σε Cosmocarta ή το αντίστροφο. Δεν γίνεται απευθείας προς Frog;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βατράχια,

Θέλω να μεταφερθώ από Cosmocarta σε Frog, κάλεσα στο 1314 αλλά η φωνητική οδηγία μιλάει μόνο για αλλαγή από WhatsUp σε Cosmocarta ή το αντίστροφο. Δεν γίνεται απευθείας προς Frog;

Καλύτερα στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314 και θα δείς οτι έχει επιλογή για frog.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

σε αυτό το SMS έχει την επιλογή για FROG, μόνο που γράφει για χρέωση 3€ :(.

Αν έχεις ξανα κάνει αλλαγή πακέτου υπάρχει χρέωση. Μόνο η πρώτη αλλαγή πακέτου είναι δωρεάν. Αν πχ μεταφερθείς σε frog θα χρεωθείς 3€, αν μετά γυρίσεις σε cosmokarta/whats up θα χρεωθείς 7€.

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα εκανα αιτημα να μετατρεψω την συνδεση κοσμοτε που εχω σε καρτοκινητο.στις 9 ιανουαριου θα γινει η μεταβαση μου ειπαν.μετα απλα στελνω το μηνυμα για να μεταφερθω στην φρογκ ετσι?
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα εκανα αιτημα να μετατρεψω την συνδεση κοσμοτε που εχω σε καρτοκινητο.στις 9 ιανουαριου θα γινει η μεταβαση μου ειπαν.μετα απλα στελνω το μηνυμα για να μεταφερθω στην φρογκ ετσι?

 

ακριβώς μόλις ενεργοποιηθεί σε καρτοκινητο, στέλνεις αλπακ στο 1313 και μετά το μύνημα f στο 1313 και είσαι κομπλέ! Απλά ενεργοποίησε το διπλασιασμό πριν βάλεις κάρτα και είσαι εντάξει.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι αφου γινει η αλλαγη το υπολοιπο μου θα ειναι μηδεν!αλωστε δεν φευγω απο κανενα προγραμμα που τους αφηνε λεφτα ,το μηδενικο παγιο ειχα με λογαριασμους κατω απο 10 εβρω!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει απαντηθεί ξανά απλά δεν έχω ίντερνετ για να ψάξω. Έχω what's up και θέλω να πάω τον αριθμό μου στη frog (απαραίτητα κρατώντας ίδιο νούμερο) και έχω μερικές απορίες για να δω αν συμφέρει:

 

1. έχει κάποιο κόστος αυτή η διαδικασία?

2. έχω ήδη νούμερο φρογκ από παλιά. μπορώ να το χρησιμοποιήσω στη μεταφορά ή απλά θα πάρω κ νέα κάρτα φρογκ? (για να μην έχω 2 βατράχια χωρίς λόγο)

3. πόσες μέρες παίρνει η διαδικασία και πόσες ώρες μένω χωρίς σύνδεση?

4. τα λεφτά που έχω ήδη στο what's up μεταφέρονται ή να φροντίσω να τα έχω καταναλώσει όλα.

5. επειδή κάτι διάβασα παραπάνω αλλά δε σας έπιασα, η μεταφορά αυτή γίνεται μόνο σε κάποιο εκπρόσωπο κοσμοτέ ή μπορώ κ μόνος μου?

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει απαντηθεί ξανά απλά δεν έχω ίντερνετ για να ψάξω. Έχω what's up και θέλω να πάω τον αριθμό μου στη frog (απαραίτητα κρατώντας ίδιο νούμερο) και έχω μερικές απορίες για να δω αν συμφέρει:

 

1. έχει κάποιο κόστος αυτή η διαδικασία?

2. έχω ήδη νούμερο φρογκ από παλιά. μπορώ να το χρησιμοποιήσω στη μεταφορά ή απλά θα πάρω κ νέα κάρτα φρογκ? (για να μην έχω 2 βατράχια χωρίς λόγο)

3. πόσες μέρες παίρνει η διαδικασία και πόσες ώρες μένω χωρίς σύνδεση?

4. τα λεφτά που έχω ήδη στο what's up μεταφέρονται ή να φροντίσω να τα έχω καταναλώσει όλα.

5. επειδή κάτι διάβασα παραπάνω αλλά δε σας έπιασα, η μεταφορά αυτή γίνεται μόνο σε κάποιο εκπρόσωπο κοσμοτέ ή μπορώ κ μόνος μου?

Θα στειλεις απλα ενα sms στο 1314 και θα λαβεις οδηγιες. Το υπολοιπο σου δεν θα χαθει, η αλλαγη θα γινει αμεσα και αν δεν εχεις κανει ξανα αλλαγη πακετου ποτε πριν η αλλαγη ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Θα στειλεις απλα ενα sms στο 1314 και θα λαβεις οδηγιες. Το υπολοιπο σου δεν θα χαθει, η αλλαγη θα γινει αμεσα και αν δεν εχεις κανει ξανα αλλαγη πακετου ποτε πριν η αλλαγη ειναι δωρεαν.

 

άρα γίνεται και ξάπλα στον καναπέ!! ωραία! τι μήνυμα πρέπει να στείλω μήπως ξέρεις?

(αλλαγή πακέτου είχα κάνει πριν καμιά 10αριά χρόνια νομίζω. πόσο θα με χρεώσει?)

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΠΑΚ στο 1314 .

Θα σε χρεώσει ακριβώς όσο θα σου γράψει στο απαντητικό μήνυμα πριν προχωρήσεις στην μεταφορά ( ολοκληρώνεται με δύο μηνύματα )

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΠΑΚ στο 1314 .

Θα σε χρεώσει ακριβώς όσο θα σου γράψει στο απαντητικό μήνυμα πριν προχωρήσεις στην μεταφορά ( ολοκληρώνεται με δύο μηνύματα )

 

έστειλα και μου λεει για αλλαγή σε φρογκ να στείλω "F"στο 1314. το στέλνω και μου απαντάει "λάθος πληκτρολόγηση". δοκίμασα εναλλαγή πεζών με κεφαλάια και 3 διαφορετικές συσκευές αλλά τζίφος. (Μου θυμίζει κάτι κολλήματα που έτρωγε παλιά που στέλναμε Υ στο 1314 για υπόλοιπο)

επίσης μου λεει πως δε θα κοστίσει τίποτα η αλλαγή, άρα το ότι έχω 2ε δεν το επηρεάζει...

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

1.ΑΛΠΑΚ στο 1314 .

2. "F"στο 1314

 

αλλα γρήγορα το δευτερο sms..αλλιώς μετα πρεπεί να κάνεις απο την αρχη την διαδικασία

επίσης υπαρχει το πρόβλημα με unicode και τα 7bit ...

unicode ουτε για δείγμα...χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

1.ΑΛΠΑΚ στο 1314 .

2. "F"στο 1314

 

αλλα γρήγορα το δευτερο sms..αλλιώς μετα πρεπεί να κάνεις απο την αρχη την διαδικασία

επίσης υπαρχει το πρόβλημα με unicode και τα 7bit ...

unicode ουτε για δείγμα...χαχαχαχαχ

 

δηλ τι να αλλάξω στον τρόπο γραφής για να το δεχτεί? δοκίμασα απο νοκια 6303 και gosms(android)

Link to comment
Share on other sites

δηλ τι να αλλάξω στον τρόπο γραφής για να το δεχτεί? δοκίμασα απο νοκια 6303 και gosms(android)

 

Κάνε προώθηση το μήνυμα που πήρες στο 1314 , σβήνοντας οτιδήποτε εκτός από το γράμμα F

έτσι θα πάει με την σωστή γραμματοσειρά

Link to comment
Share on other sites

σωστός! δεν το σκέφτηκα. πάντως τελικά το δέχτηκε μετά από 7 απαντήσεις τους για λάθος πληκτρολόγηση :lol: και ξαφνικά ανυποψίαστος καλώ στο 1314 και μου λέει οτι δεν μπορώ. Έτσι τώρα είμμαι βάτραχος! σας ευχαριστώ (και δε με χρέωσε ενώ πριν 9χρόνια είχα ξαναλλάξει). Ελπίζω να μην απογοητευτώ απ την ποιότητα των υπηρεσιών, γτ από χρεώσεις αυτή τη στιγμή πάει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Θελω για ακομα μια φορα τη βοηθεια σας.Ο πατερας μου σκέφτεται να φυγει απο το συμβολαιο cosmote που εχει (του δινει 2 ωρες δωρεαν προς ολους) και να παει στο βατραχο.Τον συμφαίρει να κανει κατι τετοιο?Να πω οτι ποτε δε ξεπερναει τις 2 ωρες σε ομιλια(προς ολα τα δικτυα).Ακομα κατι,απο frog σε οποιοδηποτε νουμερο cosmote ή what's up η χρεωση ειναι η ιδια με αυτη απο frog σε frog?Σας ευχαριστω πολυ ολους.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Θελω για ακομα μια φορα τη βοηθεια σας.Ο πατερας μου σκέφτεται να φυγει απο το συμβολαιο cosmote που εχει (του δινει 2 ωρες δωρεαν προς ολους) και να παει στο βατραχο.Τον συμφαίρει να κανει κατι τετοιο?Να πω οτι ποτε δε ξεπερναει τις 2 ωρες σε ομιλια(προς ολα τα δικτυα).Ακομα κατι,απο frog σε οποιοδηποτε νουμερο cosmote ή what's up η χρεωση ειναι η ιδια με αυτη απο frog σε frog?Σας ευχαριστω πολυ ολους.

 

Α) ναι τον συμφέρει να πάει στον βάτραχο ,

β) ναι , η χρεώση είναι ίδια προς όλους τους αριθμούς. 0,21 το λεπτό

με 10 ευρώ τον μήνα που γίνονται 17,93 λόγω διπλασιασμού καλύπτει 85 πραγματικά λεπτά ομιλίας .

Κάτω από ορισμένες προϋποθέσεις ( μικρής διάρκειας κλήσεις ) τα 85 λεπτά αντιστοιχούν σε χρήση πέρα των 120 λεπτών .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Basileios σε ευχαριστω για την αμεση ανταπόκριση.Φανταζομαι οτι μπορει να φυγει απο το συμβολαιο που εχει και να το γυρίσει σε frog,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από ορισμένες προϋποθέσεις ( μικρής διάρκειας κλήσεις ) τα 85 λεπτά αντιστοιχούν σε χρήση πέρα των 120 λεπτών .

 

τι εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...