Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν το Internet On The Phone 60 ανανεώνεται αυτόματα μετά τη λήξη του ή χρειάζεται εκ νέου μύνημα?

 

οχι δεν ανανεωνεται θα πρεπει να το ενεργοποιεις εσυ, επισης εαν εχεις υπολοιπο μβ ιντερνετ μπορεις να τα μεταφερεις στον επομενο μηνα με ενεργοποιηση και δευτερου πακετου πριν ληξει ο μηνας του προηγουμενου πακετου ( αυτο μπορεις να το κανεις οσες φορεςσ θελεις αρκει να μην ληξουνε τα μβ ιντερνετ διοτι θα τα χασεις ολα , καλυτερα βαλτο υπενθιμιση 1'η 2 μερες πριν για να μην την πατησεις ).

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνω αλλαγή πακέτου από what's up σε frog, θα χάσω τα λεφτά που έχω στο what's up?
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνω αλλαγή πακέτου από what's up σε frog, θα χάσω τα λεφτά που έχω στο what's up?

 

οχι.....

εκανα αλλαγη απο what's up σε frog και τα λεφτα δεν χαθηκαν :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται η αλλαγή απο Whats up σε frog?? ξέρει κανείς??? help!!!!!

Επίσεις πόσο κοστίζει??

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας.

 

Καινούριος χρήστης καρτοκινητής FROG και με το που ενεργοποιήθηκα, μου ήρθε SMS που έγραφε:

 

"Ενεργοποιήσατε επιτυχώς επιτυχώς την υπηρεσία INTERNET DAY PASS. Κάθε φορά που θα πλοηγείστε στοο ίντερνετ από το κινητό σας, η χρέσωη θα είναι 1Ε/! Ημέρα.Η αποστολή των ρυθμίσεων τηε υπηρεσίας COSMOTE INTERNET DAY PASS, δεν είναι δυνατή.Επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών."

 

Λοιπόν εγώ,

1) Δεν ενεργοποίησα τπτ και άρα δε νομίζω να μου τραβά ένα ευρώ την ημέρα όποτε συνδέομαι ίντερνετ(ίντερνετ εννοώ μέσω WIFI)

 

και

 

2)Ποια αποστολή, ποιων ρυθμίσεων είναι αδύνατη; Χρειάζεται να κάνω κάτι;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

EDIT:

 

Και κάτι ακόμα που ίσως έχει απασχολήσει παλιότερα αλλά δεν το βρήκα.

Ο διπλασιασμός ισχύει ημερολογιακά για κάθε μήνα ή ισχύει από τη μέρα που έκανα την τελευταία μου ανανέωση; Δηλαδή αν βάλω σήμερα μία κάρτα και μου τη διπλασιάσει, αν ξαναβάλω μεθαύριο-1η Σεπτέμβρη, θα μου την ξαναδιπλασιάσει;

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας.

 

Καινούριος χρήστης καρτοκινητής FROG και με το που ενεργοποιήθηκα, μου ήρθε SMS που έγραφε:

 

"Ενεργοποιήσατε επιτυχώς επιτυχώς την υπηρεσία INTERNET DAY PASS. Κάθε φορά που θα πλοηγείστε στοο ίντερνετ από το κινητό σας, η χρέσωη θα είναι 1Ε/! Ημέρα.Η αποστολή των ρυθμίσεων τηε υπηρεσίας COSMOTE INTERNET DAY PASS, δεν είναι δυνατή.Επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών."

 

Λοιπόν εγώ,

1) Δεν ενεργοποίησα τπτ και άρα δε νομίζω να μου τραβά ένα ευρώ την ημέρα όποτε συνδέομαι ίντερνετ(ίντερνετ εννοώ μέσω WIFI)

 

και

 

2)Ποια αποστολή, ποιων ρυθμίσεων είναι αδύνατη; Χρειάζεται να κάνω κάτι;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

EDIT:

 

Και κάτι ακόμα που ίσως έχει απασχολήσει παλιότερα αλλά δεν το βρήκα.

Ο διπλασιασμός ισχύει ημερολογιακά για κάθε μήνα ή ισχύει από τη μέρα που έκανα την τελευταία μου ανανέωση; Δηλαδή αν βάλω σήμερα μία κάρτα και μου τη διπλασιάσει, αν ξαναβάλω μεθαύριο-1η Σεπτέμβρη, θα μου την ξαναδιπλασιάσει;

 

για πρόσβαση στο internet μέσω wi-fi το δίκτυο δεν σε χρεώνει τίποτα... δεν ενεργοποίησες τίποτα, άρα δεν χρεώνεσαι τίποτα..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

βαζεις 30 αυγουστου καρτα και διπλασιαζεται. Ξαναβαζεις καρτα 1 σεπτεμβριου και ξαναδιπλασιαζεται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαζεις 30 αυγουστου καρτα και διπλασιαζεται. Ξαναβαζεις καρτα 1 σεπτεμβριου και ξαναδιπλασιαζεται.

 

Ευχαριστώ πολύ.Και κάτι τελευταίο.

 

Αυτό το μήνυμα "2" στπ 1312 το στέλνουμε εφάπαξ ή θα χρειαστεί να το ξαναστείλω στην κάθε πρώτη ανανέωση κάθε μήνα για να κερδίσω το διπλασιασμό;

 

Ρωτώ γιατί μόλις την πάτησα. Έστειλα το μήνυμα αφού έβαλα κάρτα και την έχασα την ανανέωση. Επικοινώνησα με την ΕΠ και κατ'ουσίαν δε γίνεται τίποτα. Ήθελε λέει πριν βάλω κάρτα... Δυστυχώς αν και μου φαίνεται ύποπτο αυτο σαν πρακτική από την πλευρά της εταιρείας, δε γίνεται τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το μήνυμα "2" στπ 1312 το στέλνουμε εφάπαξ ή θα χρειαστεί να το ξαναστείλω στην κάθε πρώτη ανανέωση κάθε μήνα για να κερδίσω το διπλασιασμό;

 

 

μια φορά και ισχύει.....για πάντα!!

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας.

 

Καινούριος χρήστης καρτοκινητής FROG και με το που ενεργοποιήθηκα, μου ήρθε SMS που έγραφε:

 

"Ενεργοποιήσατε επιτυχώς επιτυχώς την υπηρεσία INTERNET DAY PASS. Κάθε φορά που θα πλοηγείστε στοο ίντερνετ από το κινητό σας, η χρέσωη θα είναι 1Ε/! Ημέρα.Η αποστολή των ρυθμίσεων τηε υπηρεσίας COSMOTE INTERNET DAY PASS, δεν είναι δυνατή.Επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών."

 

Λοιπόν εγώ,

1) Δεν ενεργοποίησα τπτ και άρα δε νομίζω να μου τραβά ένα ευρώ την ημέρα όποτε συνδέομαι ίντερνετ(ίντερνετ εννοώ μέσω WIFI)

 

και

 

2)Ποια αποστολή, ποιων ρυθμίσεων είναι αδύνατη; Χρειάζεται να κάνω κάτι;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

EDIT:

 

Και κάτι ακόμα που ίσως έχει απασχολήσει παλιότερα αλλά δεν το βρήκα.

Ο διπλασιασμός ισχύει ημερολογιακά για κάθε μήνα ή ισχύει από τη μέρα που έκανα την τελευταία μου ανανέωση; Δηλαδή αν βάλω σήμερα μία κάρτα και μου τη διπλασιάσει, αν ξαναβάλω μεθαύριο-1η Σεπτέμβρη, θα μου την ξαναδιπλασιάσει;

Πάντως για να μην αγχώνεσαι, να ξέρεις ότι κάθε φορά που σε χρεώνει 1€ σου στέλνει μήνυμα για να σε ενημερώσει.

Άρα όσο δε λαμβάνεις αυτό το μήνυμα δεν έχεις χρεωθεί.

Και αν το λάβεις μια φορά, θα ξέρεις ότι κάποια ρύθμιση πρέπει να αλλάξεις για να μην μπαίνει (άρα μέγιστη απώλεια: 1€).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το apn (access point name) για συνδεση GPRS,3G ποιο είναι;

 

 

APN : internet

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κατι τριάρες κάρτες frog που λήξανε τον Αυγουστο, υπάρχει περίπτωση η cosmote να τις δεχθεί?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κατι τριάρες κάρτες frog που λήξανε τον Αυγουστο, υπάρχει περίπτωση η cosmote να τις δεχθεί?

δεν υπάρχει καμμία περίπτωση , ούτε καν να αποπειραθείς να τις αγοράσεις

και μία ώρα ληγμένες δεν περνάνε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα πακετακι φρογκ, κανα 2-3 χρονια :P

πρεπει να το ειχα ανοιξει μια-δυο φορες...

αν παω σε ενα καταστημα κοσμοτε 8α μπορω να το ενεργοποιησω η θα πρεπει να παρω καινουριο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα πακετακι φρογκ, κανα 2-3 χρονια :P

πρεπει να το ειχα ανοιξει μια-δυο φορες...

αν παω σε ενα καταστημα κοσμοτε 8α μπορω να το ενεργοποιησω η θα πρεπει να παρω καινουριο?

 

το ειχες ενεργοποιησει?αν οχι γραφει πανω στον φακελο μεχρι ποτε μπορει να ενεργοποιηθει.

αν το ενεργοποιησες και περασε ενας χρονος χωρις να ανανεωσεις τοτε εχει ληξει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι την ειχα ενεργοποιησει πριν να γινει η δηλωση στοιχειων.

αρα μαλλον δυσκολα ε?

 

παει πολυς καιρος. εχει απενεργοποιηθει το νουμερο σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ηλεκτρονικη ανανεωση απο Γερμανο και δεν με εδωσε διπλασιασμο,

πηρα το 1299, και με ειπαν οτι ο διπλασιασμος δινεται μονο απο ανανεωση απο καρτες...(???)

Το ξερατε?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ηλεκτρονικη ανανεωση απο Γερμανο και δεν με εδωσε διπλασιασμο,

πηρα το 1299, και με ειπαν οτι ο διπλασιασμος δινεται μονο απο ανανεωση απο καρτες...(???)

Το ξερατε?

 

αλλο τουτο .. τι βλακεια και αυτη!!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...