Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εβαλα 7αρα καρτα αλλα δεν ηρθε κανενα μηνυμα που να λεει οτι εχω 50sms απο το νεο ετος! Μηπως τελικα ισχυει μονο σε οσους τους εχει ερθει μηνυμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η ουσιαστική διαφορά τους κατ εμε είναι στο δίκτυο.

Η πρώτη υποστηρίζεται από το δίκτυο της Cosmote και η δεύτερη από το δίκτυο της Wind.

Προσωπικά θα επέλεγα Wind f2g και μετά θα έκανα την επιλογή του "πακέτου" f2g 1 ή 2 με χρεώσεις αντίστοιχες με τα Q και Frog. Έτσι θα είχα και τη δυνατότητα ευελιξίας σε περίπτωση που κάποια εταιρεία αλλάξει τις τιμές της να μεταφερθώ σε όποια με συμφέρει χωρίς να αλλάξω αριθμό ή να κάνω χρήση της φορητότητας για να πετύχω τις καλύτερες τιμές. :)

 

Frog:

1. ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ: 0,0042€/δευτ.

2. ΑΠΟΣΤΟΛΗ SMS ΠΡΟΣ:

ελληνικά δίκτυα: 0,04 €/SMS

ξένα δίκτυα: 0,04 €/SMS

 

Q:

1. ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ: 0,0042€/δευτ.

2. ΑΠΟΣΤΟΛΗ SMS ΠΡΟΣ:

ελληνικά δίκτυα: 0,04 €/SMS

ξένα δίκτυα: 0,04 €/SMS

 

Έχουμε λοιπόν ίδιες τιμές... Άρα η επιλογή γίνετε μέσω αυτού: Frog κάλυψη: 99,6%, Wind κάλυψη: 99,3%.

Μπορεί να βλέπεις μόνο ένα 0,3% διαφορά, αλλά σε κάποιες περιοχές φαίνετε η διαφορά...

 

Άρα Frog... Γιατί εκτός των άλλων από πίσω της κρύβετε δίκτυο Cosmote, που εδώ και πολλά χρόνια όλοι ξέρουμε τί πάει να πει δίκτυο Cosmote...

 

Ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια...

 

Να'στε καλά... Πάω για βάτραχο δαγωτό!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμη πλεονέκτημα του βάτραχου είναι ότι μπορείς να στείλεις γραπτό μήνυμα σε περισσότερα δίκτυα του εξωτερικού. Για μένα αυτό είναι αρκετά σημαντικό.
Link to comment
Share on other sites

απορια

 

εκανα πριν 3-4 μερες ανανεωση στον χρονο ομιλιας μου..εβαλα 2 καρτες των 7€

κανενα σμς ομως δεν ηρθε να μου πει ως θα εχω 50 σμς για την πρωτοχρονια...

δεν στελνουν;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια και δω... Μαλλον επιλεκτικη ηταν η προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Nai alla se emena an kai eixan steilei sms gia na me enhmerwsoun gia tin prosfora, otan ananewsa den mou irthe pali tpt.. tha fanei ti tha ginei tin protoxronia..
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Φαντάζομαι πως τη Δευτέρα θα πάρουμε γραπτό μήνυμα που θα μας ενημερώνει για τα δωρεάν μηνύματα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δώσουν ποτέ βίντεο κλήση στην frog? Είναι σπαστικό πολλές φορές ενώ έχεις 3G σήμα να μην μπορείς να λάβεις ή να κάνεις βίντεο κλήση...:(
Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα ηρθε το περιβοητο μηνυμα απο frog που σου δινει 50sms μεχρι τις 8 του μηνα :D:D

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εξηγει αν τα sms ισχυουν απο σημερα η αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δουμε ποσα δωρεαν sms εχουν απομεινει?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δουμε ποσα δωρεαν sms εχουν απομεινει?

 

Νομίζω όχι.. Εγώ πάντως τα κατανάλωσα όλα από το βράδυ της πρωτοχρονιάς..:p

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσανε κι' άλλο τις χρεώσεις;;; Κάτι λέει στην αρχική σελίδα, αλλά δεν το είδα και στις βασικές χρεώσεις...

 

ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ FROG ΣΕ FROG: 0,0012 €/δευτ.

ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ:0,0025€/δευτ.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ SMS: 0,04 €/SMS

 

Να σας κάνω και μια ερώτηση: Γιατί δεν μπορώ να στείλω sms σε τετραψήφιο αριθμό(πχ. 4212);

Συλλογή κινητών:

SonyEricsson K750@W800, K800@K810,

Nokia N80i, E51i, 3120c,

Motorola V220, V300,

Siemens M75, LC KC550.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσανε κι' άλλο τις χρεώσεις;;; Κάτι λέει στην αρχική σελίδα, αλλά δεν το είδα και στις βασικές χρεώσεις

 

Δεν βλέπω να λέει στην κεντρική σελίδα κάτι διαφορετικό απο αυτό που ισχύει εδώ και αρκετές εβδομαδες με τις μειωμένες χρεώσεις :worry:

.
Link to comment
Share on other sites

 

Να σας κάνω και μια ερώτηση: Γιατί δεν μπορώ να στείλω sms σε τετραψήφιο αριθμό(πχ. 4212);

 

Mπορεί να μην υπάρχει συνεργασία μεταξύ frog και των συγκεκριμένων τετραψηφίων.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να μην υπάρχει συνεργασία μεταξύ frog και των συγκεκριμένων τετραψηφίων.

 

Νομίζω πως ο βάτραχος δεν επιτρέπει την αποστολή σε κανένα 4ψήφιο ...:(

Link to comment
Share on other sites

Έεεετσι!!!!

 

Να τα κόψουν όλοι, για να μάθουν να μας χρεώνουν 1.19€/SMS....

 

Πώς την έχουνε δεί οι εν λόγω εταιρείες? Μεταφορείς των χρημάτων μας? ;)

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Οντως το να μην υποστηριζει 4ψηφια δε με χαλαει καθολου!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν για φορητοτητα απο Q σε frog εχει χρεωση? Λεω να επιστρεψω στην wind αλλα και λογω σηματος το σκεφτομαι και για frog.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν για φορητοτητα απο Q σε frog εχει χρεωση? Λεω να επιστρεψω στην wind αλλα και λογω σηματος το σκεφτομαι και για frog.

 

Einai dwran h forhtothta pros opoiodhpote diktio..

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ. το 13897

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Cosmote το αναφέρει ξεκάθαρα:

 

0,01 € / λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE

 

Οι αριθμοί COSMOTE που μπορεί να δηλώσει ο κάτοχος COSMOΚΑΡΤΑ, αφορούν συνδέσεις COSMOTE συνδρομητών συμβολαίου (ατομικές και εταιρικές συνδέσεις) ή καρτοκινητής COSMOKAPTA και WHAT’SUP.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Έεεετσι!!!!

 

Να τα κόψουν όλοι, για να μάθουν να μας χρεώνουν 1.19€/SMS....

 

Πώς την έχουνε δεί οι εν λόγω εταιρείες? Μεταφορείς των χρημάτων μας? ;)

 

κάποιοι και παραπάνω...έχω δεινα χρεώνουν και 3.5 ευρώ...επίσης η bobmobile σε χρειώνει αμέσως 8 ευρώ για εγγραφή! προσοχή!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αίσχος!

Απορρώ πως το επιτρέπουν η νομοθεσία και οι εταιρίες. (Καλά, οι εταιρίες παίρνουν το ποσοστάκι τους βέβαια σαν μεσάζοντες...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...