Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπα..ισως το ιδιο με περσυ.

100σμς για μια βδομαδα αν ανανεωσεις τον χρονο ομιλιας με 7€

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Διαγωνισμός είναι; είπαν δηλαδή να μην δώσουν κλισέ ταξίδια σε Πράγα, Παρίσι, Νέα Υόρκη αλλά στα κοσμοπολίτικα Τίρανα; :lol:

 

Δεν ξέρω κάτι τέτοιο.. το βρήκα τυχαία στη σελίδα για την επικοινωνία στο site.. τώρα βέβαια το έβγαλαν γιατί μάλλον πέρασε η προθεσμία.. τι να πω; πάντων δεν είχαν κάνει καμία διαφήμιση ή κάτι σχετικό για να το προωθήσουν..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.menw agglia kai exw tous goneis ellada pou den skampazoun apo kinita klp.pernoun sixna til edw kai kanoun polles kliseis mikroteres twn 30'' kai lew na tous paw se frog.mono pou den kserw an ginetai foritotita kateftheian.dipli foritotita einai manoura kai mias kai tha leipw tha ta kanoun thalassa.

 

voitheia kaneis?

ginetai foritotita appo simvolaio cosmote se frog?

 

thanxx

Link to comment
Share on other sites

Από συμβόλαιο Cosmote δεν πας απευθείας σε Frog, μόνο με διπλή φορητότητα.

Γιατί δεν τους πας

είτε στην Qcard

είτε στην Champion/Carrefour?

Έχουν ολόιδιες χρεώσεις με το Frog, χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης.

Όλες έχουν κάρτες των €3.

Στην Q μάλιστα θα μιλάνε μεταξύ τους με προνομιακή χρέωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to frog συνεχιζει να ναι πρωτο στις χαμηλες τιμες στην καρτοκινητη..τελειωσαν τα 30 ευω απο το ποιντμανια και απο μερα σε μερα θα κανω φορητοτητα..απλα θελω να κανω την καλυτερη επιλογη για τον <γενικο> μου αριθμο!
Link to comment
Share on other sites

to frog συνεχιζει να ναι πρωτο στις χαμηλες τιμες στην καρτοκινητη..τελειωσαν τα 30 ευω απο το ποιντμανια και απο μερα σε μερα θα κανω φορητοτητα..απλα θελω να κανω την καλυτερη επιλογη για τον <γενικο> μου αριθμο!

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πας σε ΜΟ' ΜΑD, εκτός κι αν χαλάς πάνω από 25€ το μήνα οπότε θα σου πρότεινα να πας είτε σε Frog, είτε σε F2Go όπου λόγω της δέσμευσης τιμής θα είχες τις χρεώσεις του Frog με υπηρεσίες Ίντερνετ για κινητό, GPRS και άλλα τέτοια που το Frog δεν τα έχει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

ιντερνετ δεν χρησιμοποιω,και αν χρησιμοποιησω ποτέ εχω μια σιμ f2g και μπαινω απο κει..τωρα για το ποσα ξοδευω..

υπολογισε..23/11/07 ειχα τα 30€ απο ποιντμανια..

σημερα .....9/12/07 (ακριβως 15 μερες) εχω 4.20€ και εχω και αλλους 2 αριθμους(φυσικα δεν τους χρησιμοποιω με την ιδια συχνοτητα,ειναι για να εκμεταλευομαι τις προσφορες :shifty: :) )

οποτε μαλλον για φρογκ ε?

το σημα της wind το φοβαμαι λιγο :p

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύει να κάνει κάτι ο βάτραχος με τα 4ψήφια?

 

Δεν παλεύεται κάποιες φορές αυτή η κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

ακομα καμια προσφορα εν οψη χριστουγεννων παντως.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Διαγωνισμός είναι; είπαν δηλαδή να μην δώσουν κλισέ ταξίδια σε Πράγα, Παρίσι, Νέα Υόρκη αλλά στα κοσμοπολίτικα Τίρανα; :lol:

 

...κοιταξε...το βατραχι το χρησιμοποιουν πολλοι αλβανοι....

 

...για αυτους ειναι πολυτιμοτερο ενα ταξιδι στα Τιρανα παρα ενα ταξιδι σε Πράγα, Παρίσι, Νέα Υόρκη κλπ...;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

paidia apo cosmokarta pws kanw forhtothta se frog? pou thn kanw, poso kostizei kai poso argei? pithana na to exete apanthsei hdh alla mpainw me 56ara kai sernomai gia na psaxw olo to thread. ty

 

γινεται μεσω κλησης,στο 13897 ..δεν κοστιζει τιποτα,ερχεται σπιτι σου με κουριερ..διαρκει 10 εργασιμες...τωρα με τις γιορτες..δεν πιστευω να νομιζεις οτι θα την εχεις με το νεο ετος..ξεχνα το :)

φιλικα,

κωστας

Link to comment
Share on other sites

γινεται μεσω κλησης,στο 13897 ..δεν κοστιζει τιποτα,ερχεται σπιτι σου με κουριερ..διαρκει 10 εργασιμες...τωρα με τις γιορτες..δεν πιστευω να νομιζεις οτι θα την εχεις με το νεο ετος..ξεχνα το :)

φιλικα,

κωστας

 

Λάθος.. Από Cosmote δεν μπορείς να μεταφερθείς σε φρογκ παρά μόνο με διπλή φορητότητα..!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εχω να πω οτι ειναι πολυ πατατα η Frog απο πλευρας δικτιου! καλω καποια νουμερα και μου πεταει φωνητικο μυνημα οτι δεν υπαρχουν!!!Ενω τους καλω κανονικα με αλλο νουμερο. Αντε γειαααα!εκανα φορητοτητα για MO' MAD
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια νούμερα σου συμβαίνει αυτό; Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ. Άσε που το ΜΟ'ΜΑD στηρίζεται σε δίκτυο WIND με όχι τόσο καλή κάλυψη.

 

Μου ήρθε και SMS για εορταστική προσφορά του βατράχου. Αν βάλω 7άρα κάρτα μέχρι 24/12/2007 έχω 50 δωρεάν SMS από 31/12/2007 μέχρι 8/1/2007. Τρέχω στο περίπτερο να προλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ κάτι που ίσως να μην είναι το κατάλληλό σημείο εδώ:

Θέλω να πάρω ένα καρτοκινητο, που να έχει την φθηνότερη τιμή προς όλους, και τα γραπτά μηνύματα να έχουν την ίδια (χαμηλή) χρέωση για το εξωτερικό, όσο και για την Ελλάδα.

 

Τι μου προτείνετε? FROG ή Q? Τι διαφορές έχουν αυτά τα 2 μεταξύ τους?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και SMS για εορταστική προσφορά του βατράχου. Αν βάλω 7άρα κάρτα μέχρι 24/12/2007 έχω 50 δωρεάν SMS από 31/12/2007 μέχρι 8/1/2007. Τρέχω στο περίπτερο να προλάβω.

οντως...περυσι νομιζω 100 σμς εδιναν..καθε περσυ και καλυτερα τελικα:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια νούμερα σου συμβαίνει αυτό; Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ. Άσε που το ΜΟ'ΜΑD στηρίζεται σε δίκτυο WIND με όχι τόσο καλή κάλυψη.

 

Μου ήρθε και SMS για εορταστική προσφορά του βατράχου. Αν βάλω 7άρα κάρτα μέχρι 24/12/2007 έχω 50 δωρεάν SMS από 31/12/2007 μέχρι 8/1/2007. Τρέχω στο περίπτερο να προλάβω.

 

παιδια μου το κανει σε αριθμους με προθεμα +30(κενο)αριθμος.ειναι βλακεια αυτο,με τα αλλα δικτυα δεν εχω προβλημα

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

...

 

Τι μου προτείνετε? FROG ή Q? Τι διαφορές έχουν αυτά τα 2 μεταξύ τους?

 

Η ουσιαστική διαφορά τους κατ εμε είναι στο δίκτυο.

Η πρώτη υποστηρίζεται από το δίκτυο της Cosmote και η δεύτερη από το δίκτυο της Wind.

Προσωπικά θα επέλεγα Wind f2g και μετά θα έκανα την επιλογή του "πακέτου" f2g 1 ή 2 με χρεώσεις αντίστοιχες με τα Q και Frog. Έτσι θα είχα και τη δυνατότητα ευελιξίας σε περίπτωση που κάποια εταιρεία αλλάξει τις τιμές της να μεταφερθώ σε όποια με συμφέρει χωρίς να αλλάξω αριθμό ή να κάνω χρήση της φορητότητας για να πετύχω τις καλύτερες τιμές. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου το κανει σε αριθμους με προθεμα +30(κενο)αριθμος.ειναι βλακεια αυτο,με τα αλλα δικτυα δεν εχω προβλημα

 

Νομίζω ότι κάτι λάθος κάνεις...

Το "+30(κενο)αριθμος" σε όποια εταιρία και αν το βάλεις τίποτε δεν θα κάνει... Δηλαδή βάζεις: +30 69χχχχχχχ και προσπαθείς να βγάλεις νούμερο; Πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Αν βάλεις +30αριθμός λειτουργεί (δηλαδή +3069χχχχχχχχ)...

 

Αλλά δεν βρίσκω τον λόγο να πληκτρολογείς +30 από την στιγμή που πέρνεις τηλ στην Ελλάδα από Ελληνικό κινητό και είσαι σε Ελληνικό έδαφος...

 

Άρα δικαιολογημένο βλέπω το όλο "πρόβλημα" που αντιμετώπησες...

Συλλογή κινητών:

SonyEricsson K750@W800, K800@K810,

Nokia N80i, E51i, 3120c,

Motorola V220, V300,

Siemens M75, LC KC550.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ κάτι που ίσως να μην είναι το κατάλληλό σημείο εδώ:

Θέλω να πάρω ένα καρτοκινητο, που να έχει την φθηνότερη τιμή προς όλους, και τα γραπτά μηνύματα να έχουν την ίδια (χαμηλή) χρέωση για το εξωτερικό, όσο και για την Ελλάδα.

 

Τι μου προτείνετε? FROG ή Q? Τι διαφορές έχουν αυτά τα 2 μεταξύ τους?

 

Frog:

1. ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ: 0,0042€/δευτ.

2. ΑΠΟΣΤΟΛΗ SMS ΠΡΟΣ:

ελληνικά δίκτυα: 0,04 €/SMS

ξένα δίκτυα: 0,04 €/SMS

 

Q:

1. ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ: 0,0042€/δευτ.

2. ΑΠΟΣΤΟΛΗ SMS ΠΡΟΣ:

ελληνικά δίκτυα: 0,04 €/SMS

ξένα δίκτυα: 0,04 €/SMS

 

Έχουμε λοιπόν ίδιες τιμές... Άρα η επιλογή γίνετε μέσω αυτού: Frog κάλυψη: 99,6%, Wind κάλυψη: 99,3%.

Μπορεί να βλέπεις μόνο ένα 0,3% διαφορά, αλλά σε κάποιες περιοχές φαίνετε η διαφορά...

 

Άρα Frog... Γιατί εκτός των άλλων από πίσω της κρύβετε δίκτυο Cosmote, που εδώ και πολλά χρόνια όλοι ξέρουμε τί πάει να πει δίκτυο Cosmote...

Συλλογή κινητών:

SonyEricsson K750@W800, K800@K810,

Nokia N80i, E51i, 3120c,

Motorola V220, V300,

Siemens M75, LC KC550.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...