Jump to content

Τα πάντα για το MO'MAD


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σ'ευχαριστω πολυ φιλαρακι! η 56αρα που μπαινω τωρα μεχρι να ενεργοποιηθει η dsl δεν επιτρεπει και πολυ ψαξιμο. tnx

 

;) Καταλαβαίνω... Όταν ήμουν με 56K, ήταν σαν να'μαι διαδικτυακά -> :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου δημιουργήθηκε άλλη μια απορρία. Λέει στο MO'MAD ότι για 2 κάρτες ανανέωσης το μήνα διπλασσιάζεται το ποσό της κάρτας. Το ερώτημά μου είναι λοιπόν, πώς οριοθετείται ο μήνας. Δηλαδή, να το κάνω πιο συγκεκριμένο το ερώτημα... Πείτε ότι σήμερα βάζω μια κάρτα 23 Νοεμβρίου 2007. Και ξαναβάζω άλλη μια στις 28 Νοεμβρίου 2007. Άρα δεν έχω άλλο δικαίωμα διπλασσιασμού, αλλά μέχρι πότε?

1) Μέχρι την 1 Δεκεμβρίου 2007?

2) Μέχρι τις 23 Δεκεμβρίου 2007?

3) Μέχρι τις 28 Δεκεμβρίου 2007?

 

Ποια είναι η ημερομηνία στην οποία θα πρέπει να ξαναβάλω κάρτα για να μου διπλασσιάσει πάλι το ποσό? ,

Το ρωτάω, γιατί μπορεί κάποιο μήνα, μπορεί να χρειαστώ να κάνω πολλά τηλέφωνα και να το ξέρω από πριν, οπότε θα με βόλευε να είναι το πρώτο σενάριο, οπότε θα έβαζα τις κάρτες στο τέλος του προηγούμενου μήνα(Νοέμβρης), θα εκμεταλλευόμουν τον διπλασσιασμό και τον επόμενο μήνα που θα έκανα τα πολλά τηλέφωνα, θα είχα αρκετές μονάδες (μαζί με τους διπλασσιασμούς του τρέχοντος μηνός- Δεκέμβρης) .

Link to comment
Share on other sites

enas imerologiakos minas apo 1-30

an thes kane 2 ananeosis 30 noemvriou kai alles 2 tin 1i dekemvriou tha diplasiastoun kai oi 4.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

enas imerologiakos minas apo 1-30

an thes kane 2 ananeosis 30 noemvriou kai alles 2 tin 1i dekemvriou tha diplasiastoun kai oi 4.

 

Ωραία, ευχαριστώ! Τελικά είναι αρκετά ξεκάθαρος ο διπλασιασμός, γιατί ως τώρα τον φοβόμουν... ;)

 

Υ.Γ.: Δυστυχώς η φορητότητα θα μου ενεργοποιήσει την κάρτα στις 4 Δεκεμβρίου, οπότε χάνω τον Νοέμβρη, δεν πειράζει, θα το εκμεταλλευτώ τον Δεκέμβρη - Γενάρη που είναι ανάγκη τα πολλά μηνύματα και τηλέφωνα! :D

Link to comment
Share on other sites

Μειωθηκαν εξωφρενικα οι χρεώσεις στο mo mad ? TO SITE Δεν ενημερωθηκε αλλα έπαιξε διαφήμιση στην τηλεωραση...τους ξεσκισε ολους!

 

κατι για 3.4λεπτα το μνμ και 18.5 το λεπτο πρως ολους για ΠΑΝΤΑ

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Μειωθηκαν εξωφρενικα οι χρεώσεις στο mo mad ? TO SITE Δεν ενημερωθηκε αλλα έπαιξε διαφήμιση στην τηλεωραση...τους ξεσκισε ολους!

 

κατι για 3.4λεπτα το μνμ και 18.5 το λεπτο πρως ολους για ΠΑΝΤΑ

 

Αυτό που είδες είναι το αποτέλεσμα λόγω του διπλασιασμού του χρόνου ομιλίας από τις κάρτες ανανέωσης. Κάτι αναφέρει από κάτω στην διαφήμιση, ότι προκύπτει από τον διπλασιασμό των καρτών. Στην ουσία αυτές είναι οι χρεώσεις όμως, γιατί σου διπλασιάζει τον χρόνο ομιλίας, οπότε αν δεις την χρέωση ανά λεπτό και ανά sms, θα φτάσεις στα νούμερα που διαφήμισαν ως τις χαμηλότερες χρεώσεις!!! ;)

Απλά ήταν ένας έξυπνος τρόπος να πουν ότι με τον διπλασιασμό στην ουσία έχεις τις χαμηλότερες χρεώσεις... Και είχαν δίκιο!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το έλεγαν τόσο καιρο, ποιος ξέρει; Ίσως δεν ήθελαν να εκθέσουν τη μαμα wind
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το έλεγαν τόσο καιρο, ποιος ξέρει; Ίσως δεν ήθελαν να εκθέσουν τη μαμα wind

 

Υποθέτω ότι περίμεναν τις κινήσεις των άλλων και όταν είδαν ότι δεν απειλούνται, υπέθεσαν ότι είναι η ώρα για το τελειωτικό χτύπημα. Όλα είναι θέμα μάρκετινγκ, προσπάθησε να λύνεις έτσι τις απορίες σου !!! :D

Link to comment
Share on other sites

είναι δηλαδή σανα τα συμβόλαια που λένε ότι μείωνουν τα πάγια ενώ στην ουσία δεν τα πειράζουν καθόλου και απλά αυξάνουν το χρόνο ομιλίας.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

είναι δηλαδή σανα τα συμβόλαια που λένε ότι μείωνουν τα πάγια ενώ στην ουσία δεν τα πειράζουν καθόλου και απλά αυξάνουν το χρόνο ομιλίας.

 

Και αυτό θέμα μάρκετινγκ είναι. Γιατί είναι πιο φθηνό για την εταιρεία να σου δώσει χρόνο ομιλίας, παρά να σου κόψει μισό € στο τέλος κάθε μήνα... :O

 

Σκέψου το σαν μαγαζί... Αν ήθελες να ευχαριστήσεις έναν πελάτη στο μαγαζί σου, χωρίς να χάσεις πάρα πολλά, τι θα έκανες? Θα του έδινες δώρο από το προϊόν σου (δωροεπιταγή) ή επιταγή μετρητών? ;)

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω.άρα πρακτικά το momad δεν μείωσε τις τιμές αν σκεφτείς κιόλας ότι ο διπλασιασμός ισχύει για 2 μόνο κάρτες το μήνα.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Απλά δίνει δώρο το διπλάσιο χρόνο (20ευρώ τα κάνει 40). Θεωρητικά λοιπόν οι χρεώσεις του είναι από τις ακριβότερες, αλλά πρακτικά είναι το φθηνότερο. :wink:

 

Τώρα αν κάποιοι ξεπερνάνε τα 40 ευρώ κατανάλωσης σε καρτοκινητό... καλύτερα να κοιτάξουν το flexy40 που με την τρέχουσα προσφορά σου δίνει 380 λεπτά !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι περίμεναν τις κινήσεις των άλλων και όταν είδαν ότι δεν απειλούνται, υπέθεσαν ότι είναι η ώρα για το τελειωτικό χτύπημα. Όλα είναι θέμα μάρκετινγκ, προσπάθησε να λύνεις έτσι τις απορίες σου !!! :D

 

Τόσο καιρό όμως οι περισσότεροι δεν είχαν καταλάβει τι παίζει... Τελικά δεν ήταν και τόσο καλό το μάρκετινγκ του μομαντ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Δυστυχώς η φορητότητα θα μου ενεργοποιήσει την κάρτα στις 4 Δεκεμβρίου,

 

Έκανες φορητότητα προς MoMad? Μπορείς να μου πεις πώς γίνεται γιατί στο site τους δεν αναφέρουν τίποτα σχετικό;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

i foritotita me courier klp kostizei guro sta 28 euro.

Kalese 1250 na sou poun gia ti diadikasia

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Έκανες φορητότητα προς MoMad? Μπορείς να μου πεις πώς γίνεται γιατί στο site τους δεν αναφέρουν τίποτα σχετικό;

 

Αναφέρουν εδώ: http://www.momad.gr/?folder=support&page=mobility&PHPSESSID=57d695703525b44f87d579c5d5bb6be9

 

Το νούμερο 13846 είναι για φορητότητα από τις άλλες 3 εταιρείες προς την WIND. Βέβαια εγώ τους πήρα και μου είπαν ότι ήταν καλύτερα να πάω σε ένα κατάστημα της WIND για να κάνω την αίτηση. Στην αρχή δεν κατάλαβα το γιατί,καθώς γινόταν και από το τηλέφωνο αυτό, αλλά τώρα το υποθέτω. Ο λόγος είναι ότι την SIM τώρα θα την πάρω από το κατάστημα που έκανα την αίτηση, ενώ αν την έκανα από το 13846, θα πλήρωναν courier οι κύριοι για να μου την φέρουν στο σπίτι.

Είναι λίγο πρήξιμο όταν πας στο κατάστημα, ειδικά αν πέσεις σε υπάλληλο που δεν ξέρει, αλλά τελικά θα στην κάνει τη δουλειά...Να του αναφέρεις ότι θες να το κάνεις MO'MAD, γιατί άλλη αίτηση συμπληρώνουν γι' αυτό(MORE 3 λέγεται για το MO'MAD) και άλλη για άλλα προγράμματά τους... Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ!

 

Παραδόξως, αυτή η σελίδα δεν υπάρχει στο sitemap κι έτσι δεν τη πρόσεξα...

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

i foritotita me courier klp kostizei guro sta 28 euro.

Kalese 1250 na sou poun gia ti diadikasia

 

Συγνώμη... η φορητότητα δεν είναι πλέον δωρεάν;

Εκτός αν εννοείς φορητότητα μέσω courier, αλλά είναι 28 ευρώ τα έξοδα της courier;

Link to comment
Share on other sites

mad μεσω streaming βλεπουμε δωρεαν και αν ναι πως?

 

Αν λές για streaming μέσω διαδυκτίου πάνε εδώ

 

http://www.kanalia.tv/index.php?cat_id=&co=tvchannels&tvcategory_id=19&country_id=83&previouspage=country#

 

Υπάρχουν και άλλου link για το Mad αλλά εγώ αυτό χρησημοποιώ.

.
Link to comment
Share on other sites

nai katargithike to telos foritotitas

9.90 kanei i courier kai 17,46 i kainouria sim.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

nai katargithike to telos foritotitas

9.90 kanei i courier kai 17,46 i kainouria sim.

Την καινούρια sim την πληρώνεις και αν κάνεις φορητότητα μέσω καταστήματος;

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο!

Και έχω κάνει φορητότητα στο παρελθόν... χωρίς να χρεωθώ τη sim.

Link to comment
Share on other sites

ti xreonesai sta kartokinita sta symvaolaia einai dwrean
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

ti xreonesai sta kartokinita sta symvaolaia einai dwrean

Διαφωνώ, εμενα δεν με χρέωσαν ποτέ και έχω κάνει πάνω από 10 φορητότητες σε Prepaid...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...