Jump to content

Πώληση σημειώσεων


ioanna_io
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια φίλη σπουδάζει στο ΠΑ.ΠΕΙ. Παρακολουθεί όοοοολα τα μαθήματα κάθε μέρα! Γενικά δεν χάνει καμία παράδοση.

Έτσι οι σημείωσεις της, είναι πολύ καλές.

Χτες πήγε να βγάλει μια φωτοτυπία στο ΠΑ.ΠΕΙ και τι είδε??? :confused:

Να πωλούν τις σημειώσεις της!!! :mad: :mad:

Χωρίς να της έχουν πει τίποτα!!!!

 

Της λέω, καλά δεν είπες τίποτα? Και λέω ντράπηκα!!! :mad:

Δεν ντρέπεται ο άλλος που βγάζει χρήματα από δικές σου σημειώσεις, και θα ντραπείς εσύ να του ζητήσεις το λόγο?

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να κάνει γι αυτό?

 

Ευχαριστώ :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχως αυτο συμβαινει σχεδον σε ολες τις σχολες. Δεν μπορεις να κανεις και πολλα εκτος και αν πανω στις σημειωσεις εχεις copyright(που κανεις δεν εχει). Η μονη λυση ειναι να προσεχουμε που της δινουμε τις σημειωσεις μας....Και εμενα μου ετυχε φετος να εχουν δωσει εργασια μου, σε παιδι μικροτερου εξαμηνου, χωρις εγω να γνωριζω τιποτα. Τυχαια ειδα που κρατουσε τις φωτοτυπιες απο αυτην!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

θα παει με τρελα μεσα και θα τα καψει ολα!!!

πωπω αν ειναι δυνατον!!!

τι ειναι αυτα ρε συ?

τρελαθηκα πρωινιατικα. :mad:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Είχε αφήσει το τετράδιο στο φωτοτυπικό για να βγάλει κάποιες σελίδες και θα τις κράτησαν ολόκληρες!

Δηλαδή δεν μπορώ να καταλάβω, και γιατί αυτός που έχει το φωτοτυπικό να βγάζει χρήματα από τη δική μου προσπάθεια??? :mad: :mad:

 

Δηλαδή θα το αφήσουμε να περάσει έτσι??? :mad:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα....και αν το σκεφτεις δεν θα ειναι μονο η φιλη σου που θα το επαθε αυτο... αλλα και εκατονταδες παιδια που θα εκαναν την ιδια ενεργεια να βγαλουν φωτοτυπιες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, δεν αμφιβάλλω ότι υπάρχουν και άλλοι!!!

 

Το κακό είναι όμως ότι δεν μπορεί και να αποδείξει ότι τις πουλάει!!!

Ντροπή τους πάντως! Δεν ξέρω τι άλλο να πω :mad:

 

Εγώ πάντως της είπα να πάει και να κάνει φασαρία! Όχι ότι θα καταφέρει κάτι, θα τρομάξει αυτός και δεν θα τις ξαναπουλήσει :ninja: Αλλά να πάει!!!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πουλάει εννοείς οτι τις βγάζει φωτοτυπία και χρεώνει μόνο τα έξοδα μιας απλής φωτοτυπίας ή και κάτι παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγαλει ακρη...οποτε να κανεις φασαρια για κατι στο οποιο εχεις δικαιο αλλα εισαι σιγουρος οτι θα στην "πουνε" και απο πανω δεν λεει!!! Και ασε οτι αν κανει "φασαρια" χωρις αποδειξεις μπορει αυτος που εχει το φωτοτυπικο να της κανει και μηνυση συγκοφαντικη δυσφημιση!!!:ninja:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ! Δεν φτάνει που τα πουλάει παράνομα, θα μας κάνει και μήνυση!!!! :mad:

Φυσικά και βγάζει κάτι παραπάνω! Και όχι μόνο κάτι.... 30 ευρώ πλήρωσε το παιδί που τις πήρε :blink:

δεν νομίζω να κάνουν τόσο οι φωτοτυπίες :mad:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γενικά από "κλεμμένες" σημειώσεις και εργασίες γίνεται χαμός σε όλες τις σχολές... Δεν νομίζω ότι θα βγάλεις κάποια άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Να παρει αλλα 2-3 ατομα και να παει και να τους σκυλοβρισει!Ολοι μαζι,μην της πουνε και καμια λαλακια και κωλωσει..Τουλαχιστον να τους κανει ρομπα οταν εχει μπροστα και κοσμο(πελατες),οχι οτι θα τους κανει τη μουρη κρεας ή θα χασουν την πελατεια,απλα για να τους ξεφτιλισει μπροστα σε οσους ειναι εκει μεσα..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς για να κάνει κάτι η φίλη σου χρειάζονται αποδείξεις. Οτι όντως τις πήρε απο αυτόν και οτι όντως τις αγόρασε 30 ευρώ. Το καλύτερο θα ήταν να τηλεφωνήσει στον ευαγγελάτο/μάκη. Δε χάνει τιποτα να ρωτήσει.

 

Και καλό είναι την επόμενη φορά που θα βγάλει φωτοτυπίες να ειναι μπροστά και να μήν αφήνει το τετράδιο.

 

Και ας τους κάνει λίγο φασαρία οτι της έκλεψαν σημειώσεις, όταν το φωτοτυπάδικο είναι γεμάτο φοιτητές. Να ξυπνήσουν και οι υπόλοιποι...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι και φασαρία να κάνει, δεν πρόκειται να γίνει τίποτα, δυστυχώς!

Θα συνεχίζουν να τις πουλάνε :mad:

Δυστυχώς χρειάζονται αποδείξεις, οι οποίες δεν υπάρχουν!

Εκείνη τη στιγμή έπρεπε να πει κάτι αλλά της ήρθε κάπως! δεν περίμενε να δει κάτι τέτοιο.

Για μια - δυο σελίδες σίγουρα δεν το αφήνεις το τετράδιο. Όταν όμως θες 30 για παράδειγμα, δεν στις βγάζει εκείνη τη στιγμή.

Και εντάξει αυτή μπορεί να μην το αφήσει, όταν θα το δώσει σε άλλη φίλης της στο τέλος του εξαμήνου να βγάλει όλες τις σημειώσεις του μαθήματος, θα το αφήσει!!!

Και να δείτε κάτι ωραίες σημειώσεις! Αφού τα γράφει στη σχολή και όταν πάει σπίτι τα καθαρογράφει σε άλλο τετράδιο, με διάφορα χρώματα. Ακόμα και τις γραμμές με χάρακα τις τραβάει :) Δεν έχω ξαναδει τέτοιοες σημειώσεις πάντως!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και να δείτε κάτι ωραίες σημειώσεις! Αφού τα γράφει στη σχολή και όταν πάει σπίτι τα καθαρογράφει σε άλλο τετράδιο, με διάφορα χρώματα. Ακόμα και τις γραμμές με χάρακα τις τραβάει :) Δεν έχω ξαναδει τέτοιοες σημειώσεις πάντως!

 

 

Δεν εχεις δει τις δικες μου γιαυτο το λες, και οι δικες μου ετσι ειναι...αν και αγορι!!!!!!!!;) ;)

 

Παντως περαν της πλακας το θεμα με τις σημειωσεις ειναι πολυ σημαντικο συμβαινει παντου σε ολες τις σχολες...οταν βρουν την ευκαιρια να σου τις παρουν θα στις παρουν χαλαρα...Προσοχη με τις εργασιες παιδες που τις βαζετε σε "φλασακια" και τις πατε να τις εκτυπωσετε...τις βουτανε και δεν το καταλαβενετε!!!!!:) :) :mad:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις εργασίες από τα φλασάκια που λες ακόμα πιο εύκολο!

 

Ε εντάξει! Μπράβο σου και σένα τότε με τις καλές σημειώσεις! Φαντάζομαι θα έχουν πουλήσει και τις δικές σου!

Λοιπόν, το βρήκα! Όσοι έχουν καλές σημειώσεις, θα μαζευτούν και θα πάνε να δείρουν αυτόν που τις πουλάει :ninja: :lol: Να δούμε, θα το ξανακάνει???

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσεχω να μην τις δινω οπου να 'ναι. Ειμαι παντα και εγω μπροστα!!! Οι σημειωσεις επισης "κλεβονται" οταν τις δινουμε σε ατομα που δεν πατανε στην σχολη και απλως στις ζητανε επειδη εκεινοι δεν εχουν...εεε αμα εισαι καλο παιδι και το μυαλο σου δεν παει στο κακο τις δινεις!!!Τα ατομα αυτα ομως τις "τσιμπανε" και μετα πανε και τις μοιραζουν απο δω κι απο κει!!

Εμενα δεν με πειραζει τοσο που καποιοι βγαζουν κερδος απο αυτη την δουλεια...αλλα που δεν στο λενε κιολας.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ακριβώς αυτό μου τη δίνει. Που βγάζουν κέρδος από τη δική της δουλειά χωρίς να ξέρει :mad:

Καθώς επίσης, με νευριάζει, που ενώ όλο το εξάμηνο κάποιοι δεν της μιλάνε καθόλου, που έχει τύχει και φορές να περνούν δίπλα της και να μην της μιλάνε, λίγο πριν την εξεταστική όλο τηλέφωνα είναι. Να βρεθούν για τις σημειώσεις! Ε όχι ρε παιδιά!

 

Είχε ξεκινήσει από το σπίτι της, Νέα Ιωνία και πήγε Πειραιά, να βρεθεί με μια κοπέλα, που είχαν μιλήσει 2-3 φορές το πολύ, την περίμενε 30 λεπτά και κάποια στιγμή την πέρνει τηλέφωνο και λέει sorry το ξέχασα είμαι για καφέ. Θα έρθεις πάλι αύριο :mad:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει τις σημειώσεις της που είναι προωτότυπες και να πάει να του ζητήσει προμήθεια 25% να βγάζει κι αυτή κανα φράγκο.
Link to comment
Share on other sites

Και να δείτε κάτι ωραίες σημειώσεις! Αφού τα γράφει στη σχολή και όταν πάει σπίτι τα καθαρογράφει σε άλλο τετράδιο, με διάφορα χρώματα. Ακόμα και τις γραμμές με χάρακα τις τραβάει :) Δεν έχω ξαναδει τέτοιοες σημειώσεις πάντως!

Δεν έχεις δεί τις δικές μου προφανώς...:p

Ακριβώς το ίδιο. Έχω (είχα μάλλον) ενα τετράδιο που έγραφα όλα τα μαθήματα, και μόλις πήγαινα σπίτι έκανα αντιγραφή σε καθαρό, στο αντίστοιχο τετράδιο κάθε μαθήματος.

Φυσικά ότι φωτοτυπίες ήθελα να βγάλω για φίλους τις έβγαζα απο το πρόχειρο, και τα έγραφα τόσο μπερδεμένα που κάτι φορές ούτε εγώ δεν τα έβρισκα... Οι φίλοι μου είχαν εξασκηθεί να διαβάζουν τις σημειώσεις μου. Ο φωτοτυπάς όμως όχι...:lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα τι καλοί φοιτητές που είστε όλοι εδώ!

Μπράβο σας!

Εγώ έκρινα από τις δικές μου, γι αυτό και δεν είχα ξαναδεί...

Όλα τα εξάμηνα, το ίδιο τετράδιο, για όλα τα μαθήματα :lol: Τέλειωσα τη σχολή και το τετράδιο δεν τέλειωσε :lol: Καταπληκτικές σημειώσεις! Λέτε να ήθελα να κρατήσουν και τις δικές μου?:p

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο κάποιοι να βγάζουν χρήματα από τον κόπο του άλλου.

 

όσο για τους συμφοιτητές της που τη θυμούνται μόνο για σημειώσεις,εκείνη φταίει που δε τους στέλνει ...to hell!Καλό είναι να μην είμαστε τόσο καλοί γιατί κάποιοι το εκμεταλλεύονται.

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις δώσει έστω και σε έναν τις σημειώσεις, τις εργασίες σου .. τότε καλά κάνουν όλοι και συνεχίζουν τον κύκλο και τις δίνουν και αλλου..

όσον αφορά στο να βγάζει κάποιος χρήματα με αυτές αυτό είναι απαράδεκτο ... και αν το κάνει μαγαζί τότε απλά πήγαινε και βγάζε ότι θες εκεί και μην τους πληρώνεις τίποτα xexe και αν θέλουν ας πούνε κάτι

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να τις δίνει τις σημειώσεις μόνη της, και αυτοί που τις πέρνουν με τη σειρά τους να τις δίνουν σε άλλους...

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό...

 

Αλλά να πας να βγάλεις φωτοτυπία, να τις κρατήσουν εκεί και να τις πουλάνε??? :mad: Ε όχι!!!:mad:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καντε μια παρατηρηση και αν δεν συμμορφωθουν,πολυ απλα αλλαξτε μαγαζι.εγω αυτο εκανα!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μα το μαγαζί που είναι στο Πανεπιστήμιο κάνει αυτές τις "δουλειές"...

 

Η φίλη μου πάντως συνεχίζει να λέει ότι ντρέπεται να πάει να τους ζητήσει το λόγο.

Οπότε δεν νομίζω να αλλάξει και κάτι, δυστυχώς!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...