Jump to content

Κυκλοφόρησε το Nero 6


mikem4600
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε το Nero 6!

 

Η σημαντικότερη αλλαγή κατά τη γνώμη μου είναι τα νέα εικονίδια της toolbar :) και το υπόλοιπο interface.

 

http://www.nero.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. το εγκατέστησα αλλα δεν κράτησε τους κωδικούς με αποτέλεσμα να έχω διορία μέχρι τις 31 Αυγούστου. Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα για να δημιουργεί κωδικούς ή έχει κρατήσει κανείς τον δικό του για να τον χρησιμοποιήσω κ εγω?
Link to comment
Share on other sites

20 mb το Package 1 (με τα απαραίτητα)

14 mb το Package 2 (NeroVision Express 2, Nero ShowTime, Nero Cover Designer, Nero Recode)

5 mb το Package 3 (Νero Media Player)

 

Κατέβασα μόνο το Package 1 φυσικά και σκέφτομαι να κατεβάσω και το 2. Για το 3 ούτε λόγος φυσικά.

Δε μπορώ να πω οτι ικανοποιήθηκα. 500 άχρηστα προγράμματα, το ίδιο interface με άλλα (πιο άσχημα εικονίδια). Γενικά απευθύνεται σε newbies. Η κυριότερη έλλειψη είναι ο wizard που είχαν. Περισσότερο βοηθούσε αυτός έναν που έγραφε 1η φορά CD, παρά οι βλακείες που έβαλαν τώρα. :mad:

Το γύρισε και η Ahead σε σουίτα προγραμμάτων το Nero. Με βλέπω να γυρνάω στην τελευταία έκδοση του 5. :o

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ από την αρχή που το ανακοίνωσαν στo site μου φαίνεται λίγο περίεργο ενώ το nerovision δεν το κατάφερα να το λειτουργήσω μέχρι το burn γιατί μου πετάει ένα internal error 1004 όταν κάνει transcoding στα αρχεία.Ακόμα και αν τα αρχεία έχουν μετατραπεί με το tmpgenc στο φορμά vcd :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει το Νερο 6, ας βαλει και το update 6.0.0.11, symfοna me to Insomnia.gr, διορθωνει ενα μικρουλι bug: "που περιείχε το Nero Recode που είναι μια εξωτερική εφαρμογή που υπήρχε στο δεύτερο πακέτο εγκατάστης του Nero. Το bug αυτό μπορεί να σβήσει όλα τα δεδομένα που έχετε στο δίσκο αν απαντήσετε θετικά στην ερώτηση "All data contained in the designated temp folder for Nero Recode will be compeletly erased before every new recoding operation" και έχετε επιλέξει από πριν το C:\ για temp folder !!!"

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με καλύπτει απόλυτα το 5.5.8.0 ... μένω εκεί...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

me3 :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να το δοκιμάζουμε μέχρι "να στρώσει" ...γιατί ως τώρα κάθε βδομάδα φαίνεται, ότι θα δοκιμάζουμε κάποια νέα release που θα διορθώνει bugs....(ενώ πρίν κάθε 45 μέρες έβγαινε έκδοση, άρχισα να

βαριέμαι τώρα τα άσκοπα setup...)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από 5/7/03 κανονικό ΟΧΙ από SITE και είναι άψογο. Έχω γράψει τα άντερα μου σε cd και dvd και δεν έχει κάψει κανένα. ΤΕΛΕΙΟ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια ερώτηση να κάνω...

Η έκδοση που κατεβάζεις από το site λέει Demo πάνω...

 

Ακόμα και serial να βάλεις το demo μένει...

 

Ξέρει κανείς τίποτα γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα δοκίμασα το Acoustica CD Burner. Δεν είναι τίποτε το φοβερό, είναι όμως το μοναδικό που έχω βρει που έχει την δυνατότητα μιξαρίσματος των τραγουδιών σε Audio CD (fader).
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι το 6 δεν υποστηριζει update

πρεπει δηλαδη να κανεις uninstall το 5.χ.χ.χ και μετα να περασεις το 6

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έκανα αυτό που σου έγραψα συν τα plug ins για mpeg2 aac mp3pro που είχα για το 5.xx και όλα δουλεύουν ρολόι

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Sergios

 

Εγώ πρόσφατα δοκίμασα το Acoustica CD Burner. Δεν είναι τίποτε το φοβερό, είναι όμως το μοναδικό που έχω βρει που έχει την δυνατότητα μιξαρίσματος των τραγουδιών σε Audio CD (fader).

 

 

Υπάρχει στο net τζαμπέ φίλε;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pan82

 

Υπάρχει στο net τζαμπέ φίλε;

 

 

Πα, πα, πα... Πιπέρι στη γλώσσα :p Υπάρχει σε trial έκδοση. Αν θες το σπασιματάκι στείλε pm να σου πω πως να το βρεις. Μην το κάνουμε και warez... ;)

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...