Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω υπάρχουν αρκετά καταστηματα σε όλη τη Κύπρο, που μπορούν να σε βοηθήσουν να βρείς κάρτα Nova Hellas.

Ψάξε σε δορυφορικά καταστήματα, που έχουν επιγραφές [ΝΟVA] κ.α.

Όσο για τον άν μπορείς να βάλεις 2 κάρτες δεν είμαι σίγουρος.

Και να βάλεις 2 κάρτες, τα περισσότερα κανάλια μεταξύ των δύο πλατφόρμων είναι όμοια. [με εξαίρεση τα LTV&ALFA στην Ν. Κύπρου και τα ελληνικά κανάλια & τα FILMNET 1,2,3 στη Ν. Hellas]

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

EIMAI APO KUPRO KAI EXW TO APOKODIKOPIOITI TIS NOVA (PANASAT KATI TETOIO)GINETE NA VALW KARTA NOVA HELLAS KAI POU THA TIN VRW? EXEI 2 YPODOXES MPWRW NA VALW 2 KARTES?

φιλε μου ακου να δεις πως εχουν τα πραματα.στην κυπρο κανονικα απαγορευεται να βαλεις ΝΟΒα ελλαδος γιατι πολυ απλα υπαρχει η ΝΟΒΑ κυπρου η οποια κατα την αποψη μου ειναι εντελως απατη καθως εχει τα μισα καναλια απο το ελληνικο μπουκετο.αν σε ενδιαφερει να βλεπεις το κυπριακο πρωταθλημα ποδοσφαιρου-μπασκετ δλδ το alpha τοτε βαλε κυπριακο.αν οχι ελληνικο ασυζητιτι.εγω πληρωνω την νοβα ελλαδος στην κυπρο μεσω πιστωτικης αλλα εχω δηλωσει ελληνικη διευθυνση και οι λογαριασμοι μου ερχονται κανονικα στην ελλαδα.για να το κανεις αυτο πρεπει ειτε να μενει καποιος δικος σου ελλαδα και να σε εξυπηρετηση με το να γινει αυτος συνδομητης και να σου στειλει εσενα την καρτα και να βλεπεις στην κυπρο κανονικα(και εννοειτε οτι θα την πληρωνεις εσυ μεσω πιστωτικης)ειτε θα πας(δε θυμαμαι οδο ακριβως)πισω απο τα κτιρια της τραπεζας κυπρου στην ακροπολη που εχει κατι τυπους οι οποιοι αναλαμβανουν να σου βρουν αυτοι διευθυνση και τροπο πληρωμης στην ελλαδα με το αζημιωτο βεβαια.παντως οπου και να ρωτησεις στην λευκωσια για το πως μπορεις να βαλεις νοβα ελλαδος θα σου πουνε αυτοι ξερουν(και εννοειται οτι ΔΕΝ πρεπει να πας να ρωτησεις κατι τετοιο στα κεντρικα της MULTICHOISE στην λεωφορο αθαλασσας)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Ενα καινουργιο καναλι για το ψαρεμα και το κυνηγι που μπηκε στο μπουκετο το βλεπει κανεις; Δεν εχω τον πατατασατ και δε μπορω να το ξετρυπωσω!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Το καναλι για το κυνηγι και το ψαρεμα (CHASSE ET PECHE) ειναι αρκετα παλιο.Ειναι καιρος που εχει ενταχθει στο μπουκετο της NOVA.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK700i/R2AA SEMC-Browser/4.0.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Το καναλι για το κυνηγι και το ψαρεμα (CHASSE ET PECHE) ειναι αρκετα παλιο.Ειναι καιρος που εχει ενταχθει στο μπουκετο της NOVA.

 

ΞΞ­ΟΡι ΞΞ±Ξ½Ξ΅Ξ―Ο ΟΞ―ΟΞΏΟΞ± Ξ³ΞΉΞ± HD ΟΟΞ· Ξ½ΞΏΞ²Ξ± Ξ· ΟΞΉΟΞΏΟΞ± Ξ³ΞΉΞ± ΞΊΞ±ΞΉΞ½ΞΏΟΟΞ³ΞΉΞΏ ΞΌΞΏΞ½ΟΡλο δΡκΟΞ·?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK700i/R2AA SEMC-Browser/4.0.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

ΞΞ*ΟΡι ΞΞ±Ξ½Ξ΅Ξ―Ο ΟΞ―ΟΞΏΟΞ± Ξ³ΞΉΞ± HD ΟΟΞ· Ξ½ΞΏΞ²Ξ± Ξ· ΟΞΉΟΞΏΟΞ± Ξ³ΞΉΞ± ΞΊΞ±ΞΉΞ½ΞΏΟΟΞ³ΞΉΞΏ ΞΌΞΏΞ½ΟΡλο δΡκΟΞ·?

:dizzy: :fool: :rtfm: :X

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK700i/R2AA SEMC-Browser/4.0.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Den kserw an fainetai swsta to proigoumeno post mou (grafw apo wap). Rwtousa an gnorizei kaneis gia HD sti nova kai an tha vgei neo montelo dekti. Thnx!

Link to comment
Share on other sites

Den kserw an fainetai swsta to proigoumeno post mou (grafw apo wap). Rwtousa an gnorizei kaneis gia HD sti nova kai an tha vgei neo montelo dekti. Thnx!

Α) Αν κρίνω απο τον βαθμό συμπίεσης που κάνει η NOVA στα κανάλια της για να χωρέσουν οσο το δυνατόν περισσότερα σε κάθε συχνότητα εκπομπής (transporder) ο οποίος είναι ο μεγαλύτερος που υπάρχει σε συνδρομητικό μπουκέτο σε όλη την Ευρώπη με άμεσο αντίκτυπο στην ποιότητα της εικόνας (pixelαρισμα στις γρήγορες σκηνές) αμφιβάλω αν ξέρει τι ειναι το High Definition! :lol: Εδώ έχει πρόβλημα και στο Standar Definition! :lol: :lol: :lol:

Β) Οι δέκτες HDTV χρησιμοποιούν εντελώς διαφορετικό hardware, οπότε ακόμη και αν βγάλει μερικά κανάλια HDTV θα χρειαστεί νέους δέκτες

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος το card splitter μεχρι τι απόσταση δίνει σήμα ?

Δηλαδή οι δύο αποκοδικοποιητές πόσο μακριά μπορούν να είναι μεταξύ τους ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους :)

Γνωριζει κανεις εαν υπαρχει συμβατοτητα με την smart card της nova

με τον Yu-Ma-Tu MX digital satellite receiver ? :confused:

-Καλεσα nova, αλλα δεν γνωριζαν :rolleyes: -

(Με μια γρηγορη ματια δεν βρηκα κατι σχετικα ) :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

@nervous

O δέκτης σου έχει αναφερθεί και εδώ . Αν έχει smart card reader ενσωματωμένο, προφανώς παίζει την κάρτα με ανεπήσιμο λογισμικό. Αν δεν έχει smart card reader, και έχει υποδοχή CI θα τοποθετήσεις εκεί ενα irdeto module στο οποίο θα βάλεις την κάρτα σου!

@ofiole

Εχω ακούσει απο συνέδελφο τεχνικό πως μέσα στο σπίτι φτάνει τα 20 μέτρα. Εξαρτάται απο τους τοίχους που μεσολαβούν μεταξύ πομπού και δέκτη. Γενικά πάντως, σε ένα δυοόροφο κτήριο με τον πομπό στον στον πρώτο όροφο βλέπουν και στο ισόγειο και στον δέυτερο αν οι δέκτες είναι απο πάνω και απο κάτω!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Είχα Nova μέχρι πριν 3 μήνες αλλά την έκοψα γιατί έβαλα ADSL και δεν με έπαιρνε να έχω και τους 2 λογαριασμούς. Nova έχει και ο γείτονας μου και πηγαίνω σε αυτόν και βλέπω διάφορους αγώνες αλλά λόγω της δουλειάς του λείπει πολλές φορές το απόγευμα... αναρωτιέμαι, μπορώ να παίρνω την κάρτα του όταν λείπει και να την χρησιμοποιώ στον δικό μου αποκωδικοποιήτη ή δεν γίνεται; Δεν θέλω να γίνει κάποια βλακεία και να του το χαλάσω... το έχει δοκιμάσει κανείς; Εξοπλισμό έχουμε τον ίδιο γιατί το είχαμε βάλει και οι 2 την ίδια εποχή.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται. Εφόσον η κάρτα είναι ενεργοποιημένη, λειτουργεί σε οποιονδήποτε αποκοδικοποιητή, χωρίς να έχει σχέση αν είναι της Nova ή κάποιος άλλος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ :). Βασικά δεν με ένοιαζε τόσο αν θα λειτουργήσει σε μένα αλλά το αν θα λειτουργούσε κανονικά όταν θα ξαναμπεί στον δικό του αποκωδικοποιητή. Ψιλοχαζή ερώτηση, το ξέρω, αλλά έχω "καεί" πολλές φορές με πειραματισμούς σε computer, κινητά κά που τώρα φυσάω και το γιαούρτι... :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να γίνει κάποια βλακεία και να του το χαλάσω... το έχει δοκιμάσει κανείς;

Γίνεται, θα πρέπει όμως για λόγους ασφαλείας της κάρτας και του αποκωδικοποιητή να είναι κλειστοί όταν βάζεις - βγάζεις την κάρτα

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Episis sto idio spiti se diaforetika domatia mporeis na xrisimopoihseis asyrmato systimataki gia card sharing. To'piases...?;)

για καντο πο λιανα ρε φιλαρακι γιατι με ενδιαφερει και εμενα το αθλήμα...τι εξοπλισμος χρειαζεται,ποσο κοστιζει,αν αξιζει κτλ...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη 5/4 πρόκειται να παρουσιαστεί ο νέος δέκτης DVR της NOVA στους εξουσιοδοτημένους τεχνικούς! Ετοιμάζεται η ΝΟVA για την Πασχαλιάτικη αγορά!

O δέκτης θα είναι ο DVR-3000 με τριπλό tuner και HDD από 80GB!

 

apo satleo

 

sti selida exei kai ta texnika xaraktiristika... nomizw pws einai arketa kalos.

Link to comment
Share on other sites

http://www.satleo.gr/images/stories/nova_dvr3000_front.jpg

Εδώ βρίσκεται η παρουσίαση του νέου δέκτη απο τον Κο Παπαζαχαρίου!

 

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη 5/4 πρόκειται να παρουσιαστεί ο νέος δέκτης DVR της NOVA στους εξουσιοδοτημένους τεχνικούς! Ετοιμάζεται η ΝΟVA για την Πασχαλιάτικη αγορά!

O δέκτης θα είναι ο DVR-3000 με τριπλό tuner και HDD από 80GB!

 

apo satleo

 

sti selida exei kai ta texnika xaraktiristika... nomizw pws einai arketa kalos.

εμεις που ειμαστε ηδη συνδρομητες στη ΝΟΒΑ και εχουμε τον ΠΑΝΑΣΑΤ τον παλιο δεκτη τι μπορουμε να κανουμε???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

το παλιο το πετας αν αξιζει το καινουργιο

λες να μας εχουν γραμμενους εντελως εμας???δεν νομιζω.πιστευω οτι καποια προσφορα θα ισχυσει και για εμας τα φτωαχαδακια.οποιος εχει πληροφοριες για το αν θα εχουμε κανενα μπονους εμεις οι ηδη συνδρομητες και αν αξιζει τελικα το μηχανημα και η αγορα του παρακαλω να δωσει πληροφοριες.;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη 5/4 πρόκειται να παρουσιαστεί ο νέος δέκτης DVR της NOVA στους εξουσιοδοτημένους τεχνικούς! Ετοιμάζεται η ΝΟVA για την Πασχαλιάτικη αγορά!

O δέκτης θα είναι ο DVR-3000 με τριπλό tuner και HDD από 80GB!

 

apo satleo

 

sti selida exei kai ta texnika xaraktiristika... nomizw pws einai arketa kalos.

 

Έμαθε κανένας κάτι νέο ? Τιμή, απόσυρση παλιών αποκοδικοποιητών ή κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...