Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα που έχει προκύψει είναι το εξής:

 

Έχω το πακέτο nova με συνδρομή κανονικά..Θα ήθελα,αν κάποιος γνωρίζει,να μου πει αν υπάρχει κάποιος τρόπος να (ανα)μεταδώσω το σήμα που λαμβάνει ο δέκτης του δορυφορικού πιάτου μου σε απόσταση 200 μέτρων από το σπίτι μου..(η επαφή των σπιτιών είναι άμεση,καθαρή χωρίς το παραμικρό εμπόδιο.)

Αν υπάρχει εξοπλισμός(πομπός & δέκτης) που να μπορώ να εγκαταστήσω στα δύο σπίτια και τι ρυθμίσεις μπορεί να απαιτούνται..

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello guys

 

Eimai syndromiths sth Nova, exw ton Panasat 910 kai otan tou vazw na vrei ta mpouketa me th RAI kai to TVE xanei to Eurosport kai to Fashion TV apo to mpouketo ths Nova! Gia na ta vrei pali prepei na epanaferw tis arxikes rythmiseis. Kserei kaneis ti paizei?

Link to comment
Share on other sites

SORRY LAIOS ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΗΖΟΜΑΙ ΣΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ.ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΩ

οκ ρε συ δεν τρεχει τπτ.ας ελπισουμε να βρουμε κανεναν να κανει συνδεση να βολευτουμε ολοι μας να πληρωσονουμε απο μισα....;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

@sculper

Όχι φίλε μου κάνεις λάθος, δεν εχει περισσότερα...

Αυτός που είχε περισσοτερα απο πλευράς hardware και μπορούσε να χτυπήσει στα ίσα τον DM ήταν ο Triple Dragon αλλα δυστυχώς δεν έτυχε της υποστήριξης απο τα "κακά παιδιά" που είχε ο Dreambox...

O Dreambox επειδή ήταν ο πρώτοσ δέκτης χτισμένος σε λειτουργικό linux έτυχε μεγάλης υποστήριξης και για μένα δεν εχει ξεπεραστεί απο κανέναν!

Όποιος παρακολουθεί τις εξελίξεις ξέρει, πως ότι καινούριο βγαίνει, γβαίνει πρώτα για DM και αργότερα (εως ποτε) για τους υπόλοιπους...

Παράδειγμα, όταν ο dreambox εκανε card sharing (κακή λέξη) οι άλλοι ακόμη φορτώνανε κάρτες fun να ανοίξουν κανενα κανάλι...

Ακόμη και τώρα το "πρόβλημα" μερικών παροχέων που αλλάζουν τα κλειδάκια τους καθημερινά και ολοι οι άλλοι ψάχνουν να τα βρούνε για να "φορτωσουν" τους δέκτες τους, οι DM τα φορτώνουν αυτόματα με ειδικό script κατα την εκκίνηση του δέκτη... (απαιτεί δίκτυο με τον υπολογιστή και χρήση ίντερνετ)

Αυτά τα ολίγα!

 

Ο RELOOK πάντως χρησιμοποιεί τους ίδιους εξομοιωτές συστημάτων με τον DM (EMU)

please help me offline file skatzoxoiros. kostasgravanis@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η Multichoice Hellas εισάγει στην Ελλάδα ένα νέο ψηφιακό δέκτη με την ονομασία Personal Video Recorder (PVR). Το PVR προσφέρει νέα και συναρπαστικά προνόμια στους συνδρομητές της Νονa.

1. Δυνατότητα εγγραφής έως και 80 ώρες στον σκληρό δίσκο που διαθέτει o δέκτης.

2. Δυνατότητα παρακολούθησης 2 διαφορετικών καναλιών. συγχρόνως ενώ γράφουμε πρόγραμμα από 3° κανάλι.

3. Εύκολος προγραμματισμός εγγραφής.

4. Pause στην ζωντανή τηλεόραση.

5. Fast-forward, pause, rewind and slow motion σε μαγνητοσκοπημένο πρόγραμμα.

6. Στιγμιαίο replay ώστε να επαναλάβουμε μια σκηνή - φάση στην ζωντανή τηλεόραση.

7. Slow Motion για να δούμε καλύτερα όλη την εξέλιξη μιας σκηνής

8. Δείκτες που επιτρέπουν την σημείωση σημαντικών για τον χρήστη σημείων σε ένα μαγνητοσκοπημένο πρόγραμμα ώστε να ανατρέχει σε αυτά εύκολα και γρήγορα.

 

* Αναλυτικά για τις δυνατότητες του δέκτη θα αναφερθούμε τις επόμενες μέρες.

* O δέκτης προβλέπεται να είναι στην αγορά μετά από 3 μήνες περίπου.

* Σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες, οι συνδρομητές του νέου δέκτη θα πληρώνουν ένα έξτρα μηνιαίο ποσό, της τάξης των 7.5 ευρώ!:mad: :mad: :mad: :mad:

 

 

Πηγη: http://www.satleo.gr

Link to comment
Share on other sites

Η Multichoice Hellas εισάγει στην Ελλάδα ένα νέο ψηφιακό δέκτη με την ονομασία Personal Video Recorder (PVR). Το PVR προσφέρει νέα και συναρπαστικά προνόμια στους συνδρομητές της Νονa.

1. Δυνατότητα εγγραφής έως και 80 ώρες στον σκληρό δίσκο που διαθέτει o δέκτης.

2. Δυνατότητα παρακολούθησης 2 διαφορετικών καναλιών. συγχρόνως ενώ γράφουμε πρόγραμμα από 3° κανάλι.

3. Εύκολος προγραμματισμός εγγραφής.

4. Pause στην ζωντανή τηλεόραση.

5. Fast-forward, pause, rewind and slow motion σε μαγνητοσκοπημένο πρόγραμμα.

6. Στιγμιαίο replay ώστε να επαναλάβουμε μια σκηνή - φάση στην ζωντανή τηλεόραση.

7. Slow Motion για να δούμε καλύτερα όλη την εξέλιξη μιας σκηνής

8. Δείκτες που επιτρέπουν την σημείωση σημαντικών για τον χρήστη σημείων σε ένα μαγνητοσκοπημένο πρόγραμμα ώστε να ανατρέχει σε αυτά εύκολα και γρήγορα.

 

* Αναλυτικά για τις δυνατότητες του δέκτη θα αναφερθούμε τις επόμενες μέρες.

* O δέκτης προβλέπεται να είναι στην αγορά μετά από 3 μήνες περίπου.

* Σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες, οι συνδρομητές του νέου δέκτη θα πληρώνουν ένα έξτρα μηνιαίο ποσό, της τάξης των 7.5 ευρώ!:mad: :mad: :mad: :mad:

 

 

Πηγη: http://www.satleo.gr

τι????????????????καλα πες τους χαιρετισματα....και 55ε που δινω ηδη πολλα ειναι....ωραιο παντως το μηχανηματακι που δινει παρολαυτα!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

τι????????????????καλα πες τους χαιρετισματα....και 55ε που δινω ηδη πολλα ειναι....ωραιο παντως το μηχανηματακι που δινει παρολαυτα!!!

Eγω παντος οταν περασει το 12μηνο δεν θα ξαναπαρω. Οι εποχες ειναι δυσκολες και καλο θα ηταν να το καταλαβουν και αυτοι:D

miatamania.gr
Link to comment
Share on other sites

Eγω παντος οταν περασει το 12μηνο δεν θα ξαναπαρω. Οι εποχες ειναι δυσκολες και καλο θα ηταν να το καταλαβουν και αυτοι:D

εγω δυστυχως φιλε μου ειμαι αναγκασμενος να πληρωνω συνδρομη διοτι την εχω κυπρο και θελω να εχω αμεση επαφη με την ΕΛΛΑΔΑ τα ελληνικα καναλια και την ελληνικη ραδιοφωνια οποτε...............

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι εχουν ξεφυγει στην NOVA. 55 ευρω το μηνα δεν εχει ουτε το SKY HD και τωρα θα ζητανε και παραπανω!

 

Ας σημειωσω εδω οτι μενω στην Ζακυνθο και η NOVA ειναι μονοδρομος για να βλεπουμε τηλεοραση καθως ολα τα επιγεια καναλια ειναι γεματα παρασιτα.

Link to comment
Share on other sites

Ας σημειωσω εδω οτι μενω στην Ζακυνθο και η NOVA ειναι μονοδρομος για να βλεπουμε τηλεοραση καθως ολα τα επιγεια καναλια ειναι γεματα παρασιτα.

 

εγω δυστυχως φιλε μου ειμαι αναγκασμενος να πληρωνω συνδρομη διοτι την εχω κυπρο και θελω να εχω αμεση επαφη με την ΕΛΛΑΔΑ τα ελληνικα καναλια και την ελληνικη ραδιοφωνια οποτε...............

 

Δυστυχώς τέτοιες καυαστάσεις εκμεταλεύται η NOVA και δε προχωράει σε δημιουργία υποπακέτων... Μεγάλος αριθμός συνδρομητών παραμένει σε αυτήν ή γιατι είναι στο εξωτερικό, ή βρίσκεται σε περιοχές της Ελλάδας οπου τα επίγεια κανάλια ή δεν εκπέμπουν καθόλου, ή η λήψη τους είναι τρισάθλια...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε επικοινωνια που ειχα με τη ΝΟΒΑ και σε ερωτηση μου σχετικα με την μεταδοση των Ευρωπαικων Πρωταθληματων Ποδοσφαιρου μου ανεφεραν πως μεταδοση θα γινει του Ολλανδικου, Ιταλικου και Αγγλικου Πρωταθληματος.

Οταν τους ρωτησα για τα υπολοιπα η απαντηση που πηρα ηταν πως υπαρχει μαχη και με αλλα καναλια και μαλλον δυσκολα θα ενταχθουν στη πλατφορμα της ΝΟΒΑ.:blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

To ερωτημα ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ:NEA KANAΛΙΑ ΣΤΗ ΝΟVA ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΟΥΝ?????

ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ?????

Φιλε unforgiven για σενα ειναι κυριως το ερωτημα μια και διαθετεις τις καλυτερες πηγες!!!!!!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

I LOVE my DREAMBOX!! :D

ME 2!!! :lol:

 

tsarm & sakels

Το να εντάξει νέα κανάλια η Nova στο πακέτο της αυτό σημαίνει μεγαλύτερη συμπίεση στα ηδη υπάρχοντα (αρα χαμηλότερη ποιότητα) και άνοδος της ήδη ακριβής συνδρομής...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

To ερωτημα ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ:NEA KANAΛΙΑ ΣΤΗ ΝΟVA ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΟΥΝ?????

ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ?????

Φιλε unforgiven για σενα ειναι κυριως το ερωτημα μια και διαθετεις τις καλυτερες πηγες!!!!!!!!

Δεν ξέρω κάτι σίγουρο. Η μόνη αλλαγή μέχρι τώρα είναι ότι το National Geographic γίνεται 24ωρο από 1/8

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι θα είναι. ΑΝ ισχύουν, κάποιος πρέπει να είναι ΠΟΛΥ ΘΥΜΑ για να τους πληρώνει και νταβατζηλίκι 7.5€ από πάνω. Είναι τόσο αισχρό και ηλίθιο, που δεν νομίζω να ισχύει. Ίσως να τον δίνουν τελικά με δόσεις με 7.5€ επιβάρυνση στη συνδρομή αντί τοις μετρητοίς.

Εκτός αν νομίζουν ότι μόνο αυτοί έχουν PVR και δεν πουλάει κανένας άλλος.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ananewthike i selida tis NOVA gia ton pvr

 

http://www.nova.gr/gr/pvr/page4.asp

 

aaa kai to allo kalo apo 1/10 afksanetai kai i sindromi sta 56.40+7.5gia pvr=63.9 evro

Link to comment
Share on other sites

Επιμένω ότι ψάχνουν για κορόιδα! Η αύξηση της συνδρομής και η προώθηση του PVR ως... "πρόσθετη υπηρεσία" είναι πέραν κάθε λογικής! Και... 400€ για έναν κλειδωμένο δέκτη και 7.5€ το μήνα, πάει πολύ! Και όλοι ξέρουμε την ποιότητα των δεκτών που δίνει η Nova, το after sales και το service της... :mad:
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Επιμένω ότι ψάχνουν για κορόιδα! Η αύξηση της συνδρομής και η προώθηση του PVR ως... "πρόσθετη υπηρεσία" είναι πέραν κάθε λογικής! Και... 400€ για έναν κλειδωμένο δέκτη και 7.5€ το μήνα, πάει πολύ! Και όλοι ξέρουμε την ποιότητα των δεκτών που δίνει η Nova, το after sales και το service της... :mad:

 

Δεν είναι υποχρεωτικό. Πάρε κάποιον άλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...