Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από χθες δεν έχει καθόλου σήμα το discovery channel. Ίσως φταίει η καταιγίδα. Σε εσάς δείχνει κανονικά ή είναι γενικό το πρόβλημα? Μπορώ να το διορθώσω κάπως εγώ ή πρέπει να τηλεφωνήσω στη nova?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών παραμέτρων.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα scan τα κανάλια πάλι μέσα από τις ρυθμίσεις. Λογικά θα στρώσει. Ίσως έχει σχέση με τθς άλλες την Τρίτη. Σε εμένα το έκανε στη δημόσια τηλεόραση. Έχεις κάνει δικό σου μπουκέτο με τα κανάλια?
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα επαναφορά για να έρθει "στα ίσα του" ο δέκτης.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια !!! εχω πιατο και βλεπω τον αστρα και τον hotbird, Αποφασισα να βαλω NOVA.

Με ενα καλωδιο που ερχεται στο σπιτι. Μπορουν να συνυπαρξουν το 831 τησ NOVA με τον δευτερο που εχω και θελω να κρατησω για να βλεπω και αστρα ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να με διαφωτίσει στο παρακάτω πρόβλημα. Έχω συνδεδεμένο με την τηλεόραση ένα dvd recorder όπου παίρνει σήμα απ την κεραία, έχω επίσης και αποκωδικοποιητή nova hd831 που δίνει απευθείας στην τηλεόραση. Πως μπορεί να γίνει να γράφω πρόγραμμα της nova στο dvd recorder, έχω την εντύπωση ότι δεν γίνεται σύνδεση nova-dvd recorder-tv σε σειρά. Μια λύση που σκέφτηκα είναι να τραβήξω καλώδιο από την έξοδο RF του αποκωδικοποιητή προς το καλώδιο της κεραίας πριν φτάσει στο dvd να τα ενώσω με διακλαδωτή και μετά λογικά θα έχω για εγγραφή πρόγραμμα nova μόνο που δεν θα είναι ψηφιακό και όχι σε τόσο καλή ποιότητα. Υπάρχει άλλη λύση ;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα scan τα κανάλια πάλι μέσα από τις ρυθμίσεις. Λογικά θα στρώσει. Ίσως έχει σχέση με τθς άλλες την Τρίτη. Σε εμένα το έκανε στη δημόσια τηλεόραση. Έχεις κάνει δικό σου μπουκέτο με τα κανάλια?

 

 

Καλύτερα επαναφορά για να έρθει "στα ίσα του" ο δέκτης.

 

 

Μπήκα στις ρυθμίσεις και μου ζητούσε έναν τετραψήφιο κωδικό, τον οποίο δεν τον ξέρω. Τελικά έκανα update στον αποκωδικοποιητή και ξαναπέρασε όλα τα κανάλια και το πρόβλημα λύθηκε. Αυτόν τον τετραψήφιο κωδικό όμως που τον βρίσκω?

 

 

 

 

καλησπέρα, θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να με διαφωτίσει στο παρακάτω πρόβλημα. Έχω συνδεδεμένο με την τηλεόραση ένα dvd recorder όπου παίρνει σήμα απ την κεραία, έχω επίσης και αποκωδικοποιητή nova hd831 που δίνει απευθείας στην τηλεόραση. Πως μπορεί να γίνει να γράφω πρόγραμμα της nova στο dvd recorder, έχω την εντύπωση ότι δεν γίνεται σύνδεση nova-dvd recorder-tv σε σειρά. Μια λύση που σκέφτηκα είναι να τραβήξω καλώδιο από την έξοδο RF του αποκωδικοποιητή προς το καλώδιο της κεραίας πριν φτάσει στο dvd να τα ενώσω με διακλαδωτή και μετά λογικά θα έχω για εγγραφή πρόγραμμα nova μόνο που δεν θα είναι ψηφιακό και όχι σε τόσο καλή ποιότητα. Υπάρχει άλλη λύση ;

 

Εγώ έχω συνδέσει την τηλεόραση με τον αποκωδικοποιητή μέσω hdmi, το DVD recorder με την τηλεόραση μέσω scart και το DVD recorder με τον αποκωδικοποιητή μέσω scart και έτσι μπορώ να γράφω NOVA.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συνδέσει την τηλεόραση με τον αποκωδικοποιητή μέσω hdmi, το DVD recorder με την τηλεόραση μέσω scart και το DVD recorder με τον αποκωδικοποιητή μέσω scart και έτσι μπορώ να γράφω NOVA.

 

hdmi δεν έχει η τηλεόραση μου, αλλά έτσι όπως το λες μάλλον με έναν διακλαδωτή scart ίσως να γίνεται

Link to comment
Share on other sites

καλ ησπέρα,

ξέρετε αν θα βγει κάποια ουσιαστική προσφορά για nova?

έστω και μέσα από 3play?

 

 

διότι ο ΟΤΕ τρέχει μία πολύ καλή προσφορά με φορητότητα σταθερού μισά πάγια δώρο του ΟΤΕ TV!

και βγαίνει 10,90 για κάθε μήνα στο 12μηνο!

Edited by morfikos
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ρυθμίσεις και μου ζητούσε έναν τετραψήφιο κωδικό, τον οποίο δεν τον ξέρω. Τελικά έκανα update στον αποκωδικοποιητή και ξαναπέρασε όλα τα κανάλια και το πρόβλημα λύθηκε. Αυτόν τον τετραψήφιο κωδικό όμως που τον βρίσκω;

Είναι ο 1234.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ξερει καποιος να μου πει αν μπορω να συνδυασω αποκωδικοποιητη nova 831 με nokia mediamaster (βλεπω astra) . στο σπιτι μπαινει ενα καλωδιο . η ερωτηση ειναι μπορω με ενα καλωδιο να δουλευω και τουσ δυο? πωσ τα συνδεω ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να κανω μια ερωτηση.

 

Ο αποκωδικοποιητης της Nova μπορει να μεταφερθει σε αλλο χωρο, ανεξαρτητα απο το 3play? Παιζει κανονικα σωστα? Με την καρτα δεν εχει να κανει με τη συνδεση στο internet!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά (αρκεί φυσικά να υπάρχει λήψη hotbird).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

πήρα τον NovaBox HD PVR 865 και έχω ένα πιάτο με 10 lnb

ενώ είχα ρωτήσει πριν κάνω την αγορά αν υποστηρίζει πολλά lnb και μου είχαν πει ΝΑΙ

δεν μπορώ να βρω κάποια ρύθμιση για να περάσω τις θέσεις και τις μοίρες.

 

έχει κάποιος καμιά ιδέα????

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει σε καποιο ξεχωριστο topic αλλα η Nova εβγαλε την υπηρεσια Nova GO που ειναι ενδιαφερουσα.

 

Το μονο που δεν καταλαβαινω βεβαια (και δεν το εχω ψαξει) ειναι γιατι δεν παιζει σε desktops

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω προσπαθω να κανω εγγραφη αλλα μου βγαζει οτι εχω λαθος τον κωδικο καρτας παρολο που δεν ειναι.εχει τυχει σε κανενα?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για λαπτοπ είναι?

 

Κανει και για σταθερο!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos.. Έχω iphone 5 και το novago παίζει μια χαρά! Πως μπορώ να μεταφέρω την εικόνα από το κινητό στην τηλεόραση; Το σύνδεσα με καλώδιο HDMI αλλά δεν κάνει mirroring στο novago.. pls help!

Κάποια εφαρμογή ίσως υπάρχει; Που θα μπορούσα να μεταφέρω την οθόνη του κινητού σε αυτή της τηλεόρασης;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos.. Έχω iphone 5 και το novago παίζει μια χαρά! Πως μπορώ να μεταφέρω την εικόνα από το κινητό στην τηλεόραση; Το σύνδεσα με καλώδιο HDMI αλλά δεν κάνει mirroring στο novago.. pls help!

Κάποια εφαρμογή ίσως υπάρχει; Που θα μπορούσα να μεταφέρω την οθόνη του κινητού σε αυτή της τηλεόρασης;

 

Μονο με το novago εχεις προβλημα ή γενικα δεν μεταφερει την εικονα στην tv σου?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

To novago δείχνει ζωντανά.

 

απο οτι εχω δει παιζει live τα novasports 1,2,3.Αυτα τα δειχνει σε φουλ προγραμμα?δηλαδη και superleague και ch.l. και ολα?η με περιορισμους?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...