Jump to content

Καθαρισμός προσώπου


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου φέρνει η sis που είναι αισθητικός και δουλεύει στην estee lauder μια καθαριστικη κρεμα της σειράς lab-series for men. (και ότι άλλο αντρικό βγάζει η estee) οχοχοχοχο :p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φέρνει η sis που είναι αισθητικός και δουλεύει στην estee lauder μια καθαριστικη κρεμα της σειράς lab-series for men. (και ότι άλλο αντρικό βγάζει η estee) οχοχοχοχο :p

Για κάνε και μια ενημέρωση για το κόστος της Estee γιατί μια αντιηλιακή πήρα για το μωρό (επειδή δεν είχε μέσα τίποτα χημικό) και την πλήρωσα γύρω στα 50 ευρώ. Και μιλάω για σωληνάριο προσώπου με πόσα ml? δε θυμάμαι ακριβώς, αλλά την κλασική ποσότητα :p

Πιστεύω πως οι φαρμακευτικές είναι το ίδιο καλές και ένας δερματολόγος όντως θα σου πει ποια είναι η κατάλληλη για σένα, άσε που πολλές φορές την φτιάχνουν οι ίδιοι (τη συνταγή εννοώ που την πας στο φαρμακείο και στην ετοιμάζει).

Link to comment
Share on other sites

Υγρο καθαρισμου της avene!Ειναι πρασινο σε διαφανες μπουκαλακι, στοιχιζει περιπου 8-9 Ευρω. Απλα καταπληκτικο! Θα το βρεις στα φαρμακεια.

 

Δεν ξέρω για ποιό από τα 2 προϊόντα μιλάς, αλλά υπάρχει και υγρό σαπούνι, αλλά και υγρή λοσιόν. Η λοσιόν είναι αυτή που έχει και την πούδρα κάτω-κάτω και την ανακινείς για να γίνει ανάμιξη και τα αποτελέσματα κατά της λιπαρότητας να είναι καλύτερα. Και τα 2 πάντως είναι φοβερά!

Και γενικά τα προϊόντα της Avene είναι καταπληκτικά, ειδικεύεται στις πολύ ευαίσθητες επιδερμίδες.

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά που έχω αρκετά ευαίσθητη επιδερμίδα και σχετικά έντονο πρόβλημα τι να κάνω?

 

Είχα πάει σε ένα δερματολόγο αλλα μου έδωσε κάτι φάρμακα που δεν έκαναν τίποτα

Link to comment
Share on other sites

τιποτα καμμια κρεμα για φρεσκαδα παιζει;

 

Απ' ό,τι μου έχει πει ο άντρας μου, η καλύτερη που έχει δοκιμάσει ως τώρα είναι η Q10 της ΝΙVEA, η οποία συνδυάζει και φρεσκάδα αλλά και ενυδάτωση.

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά που έχω αρκετά ευαίσθητη επιδερμίδα και σχετικά έντονο πρόβλημα τι να κάνω?

 

Είχα πάει σε ένα δερματολόγο αλλα μου έδωσε κάτι φάρμακα που δεν έκαναν τίποτα

ekanes sosth xrhsh ton farmakon?

eipes ston giatro sou oti den eides apotelesma?

an nai,tote pane se allo dermatologo...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα στο φαρμακειο και μου δωσανε μια της Vichy.

Μου ειπε οτι ειναι καλυτερη απο αυτη της avene.

 

Μηπως εννοουσε πιο ακριβη και καλυτερο κερδος για μενα? :D :p

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοουσε πιο ακριβη και καλυτερο κερδος για μενα? :D :p

 

Ισως γιατι αν, οπως λετε, η avene κανει 8-9 ευρω, αυτη εκανε 11,5.

Ποιος ξερει?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να πας σε δερματολόγο πρώτα!Για αισθητικό καλό είναι να έχει τελειώσει ΤΕΙ και όχι ΙΕΚ διότι στο ΤΕΙ λαμβάνουν και γνώσεις δερματολογίας και ξέρω περίπτωση φίλης μου που πήγε σε αισθητικό από ΙΕΚ και το πρόβλημα χειροτέρεψε..Δεν έχω πρόθεση να θίξω κανέναν απλά το αναφέρω...Όσον αφορά τα φαρμακευτικά προϊόντα έχω κι εγώ το υγρό σαπούνι της Avene το οποίο μου συνέστησε φίλος δερματολόγος...Ωστόσο κάθε πρόσωπο αντιδράει διαφορετικά σε αυτά τα προϊόντα και πρέπει να δοκιμάσεις μέχρι να κατασταλάξεις κάπου...Εγώ δεν έχω μείνει και πολύ ευχαριστημένη από την Avene άλλοι όμως βλέπεις ότι εκφράζουν το θαυμασμό τους!Είναι στο χέρι σου...!:)

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω αυτό της avene. Πόση ποσότητα όμως πρέπει να βάζω;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω αυτό της avene. Πόση ποσότητα όμως πρέπει να βάζω;

 

Ε...τωρα τι να σου πω! Λιγο παντως δε χρειαζεται πολυ, πατα το μια φορα και πλυσου. Αν δεις οτι δεν εκανε καλο αφρο την αλλη φορα βαλε παραπανω. Θα δεις αποτελεσματα απο αυριο κιολας!

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω ενα σαπουνι της clinique για λιπαρα δερματα ειναι πολυ καλο!

βεβαια εχει και τσουχτερη τιμουλα 26€ αλλα θα σας κρατησει σιγουρα 6 μηνες!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για εσωτερικα σπυρακια υπαρχει κανα ματζουνι; :worry:

Ειναι πιο ενοχλητικα απο τα εξωτερικα! :mad:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδάκια BEPANTHOL ( όχι για το πρόσωπο , η κλασική πείτε )

Μια χαρά για το πρόσωπο και φαρμακευτική και απαλή και φθηνή

Link to comment
Share on other sites

σαπουνάκι παλμολιβ με άρωμα αμύγδαλο και "πάτημα" τα λογής σπυράκια και μαύρες τρυπες και καθάρισμα με οινόπνευμα φωτιστικό:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την λοσιόν της avene πως την χρησιμοποιούμε?Πρώτα κάνουμε αφρο στο χέρι και μετα την βάζουμε στο πρόσωπο ή την βάζουμε στο πρόσωπο και κάνουμε αφρό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την λοσιόν της avene πως την χρησιμοποιούμε?Πρώτα κάνουμε αφρο στο χέρι και μετα την βάζουμε στο πρόσωπο ή την βάζουμε στο πρόσωπο και κάνουμε αφρό?

 

Εγω πρωτα βρεχω καλα το προσωπο, μετα βαζω λιγη λοσιον στο χερι και την απλωνω στο προσωπο μου. Θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος :D

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν ΑΚΜΗ να τη πρέπει να κάνουν.

Συνταγή απο Δερματολογό (θεσσαλονίκη,Καλαμαριά,πεζόδρομο)

1)πέρνεις 1 χαπι μια φορά τον μήνα.

(αν είσαι καρδιακος τύπος δηαλδη έχεις μεγάλη χοληστερίνη τρυγλικεριδια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ)

Αν αρχίσεις να πέρνεις χάπι τότε κόβονται διαπαντώΣ

Σοκολάτες(για να δούμε μπας και χάσουμε κανα κιλό l0l)

Λίποι(μπριζόλες οτιδήποτε λύπος)

Έχει μερικές παρενέργεις όμως

μικρά σπυράκια στα χέρια.(μην φανταστείς τπτ όπως στην γλώσσα στην διαφίμηση της trident splash ;) )

τα χείλια σου σκάνε συνεχώς και στεγνώνουνε με αποτέλεσμα liposan και βαζελίνη

Αυτή είναι μια καλή συνταγή για Ακμή.

ΥΓ.Αν θέλετε διέυθηνση πμ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κιολας, αλλα λιγο κομπογιαννητικα μου φαινονται ολα αυτα :X

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...