Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά...τα φώτα σας...!

Έχω κατεβάσει (με επιτυχία) τις ρυθμίσεις για "Internet over GPRS". Κάνω restart μπαίνω σε κάνα-δυο site (μεσω του...."δοκιμαστικού Opera"...:mad: ), όλα καλά κι όλα ωραία...

Έλα μου ντε όμως που όποτε πάω να συνδεθώ από κάποια εφαρμογή για να την ενεργοποιήσω (βλέπετε Worldmate) προσπαθεί να συνδεθεί μέσω μίας Bluetooth σύνδεσης.....:confused:

Λέω κι εγώ ο δικός σου "είναι θέμα προτεραιότητας.." και πάω ωραία και καλά στην "Διαχ.Συνδέσεων" και βλέπω πρώτη πρώτη μία σύνδεση

"Ad-Hoc Bluetooth PAN"....:!:

Ούτε τροποποίηση ούτε διαγραφή με αφήνει να την κάνω ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Πάω στους "Λογαριασμούς Internet" ούτε εκεί με αφήνει....

Και το καλύτερο...Πάω στις "Ομάδες" μπαίνω στην μία και μοναδική "Internet" και δεν υπάρχει εκεί....:wacko: . Υπάρχει η Cosmote internet/Cosmote WAP κτλ αλλά όχι αυτή..Και αφού δεν υπάρχει εκεί ΠΩΣ στον Π**ΤΣΟ όταν ένα προγραμμα πάει να συνδεθεί στο νετ,προσπαθεί να συνδεθεί με αυτήν...? Πρώτη σε προτεραιότητα είναι η Cosmote internet....

Τι απενεργοποιήσεις Bluetooth κάνω τι απεγκαταστάσεις τα Handsfree BT που έχω κάνω (χαζό εεε?...λέω μπας και...:shifty: ) ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

 

 

Και ρωτάω...

1) Μήπως τυγχάνει κάποιος να ξέρει τι σκ**α είναι αυτή η σύνδεση ("Ad-Hoc Bluetooth PAN") και πως μπορεί να δημιουργήθηκε???...(εγώ δεν έχω ιδέα...)

και 2) ΠΩΣ μπορώ να την καταργήσω ή τέλος πάντων να κάνω τα προγράμματα να μην έχουν πρόσβαση σε συτήν....?

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά...τα φώτα σας...!

Έχω κατεβάσει (με επιτυχία) τις ρυθμίσεις για "Internet over GPRS". Κάνω restart μπαίνω σε κάνα-δυο site (μεσω του...."δοκιμαστικού Opera"...:mad: ), όλα καλά κι όλα ωραία...

Έλα μου ντε όμως που όποτε πάω να συνδεθώ από κάποια εφαρμογή για να την ενεργοποιήσω (βλέπετε Worldmate) προσπαθεί να συνδεθεί μέσω μίας Bluetooth σύνδεσης.....:confused:

Λέω κι εγώ ο δικός σου "είναι θέμα προτεραιότητας.." και πάω ωραία και καλά στην "Διαχ.Συνδέσεων" και βλέπω πρώτη πρώτη μία σύνδεση

"Ad-Hoc Bluetooth PAN"....:!:

Ούτε τροποποίηση ούτε διαγραφή με αφήνει να την κάνω ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Πάω στους "Λογαριασμούς Internet" ούτε εκεί με αφήνει....

Και το καλύτερο...Πάω στις "Ομάδες" μπαίνω στην μία και μοναδική "Internet" και δεν υπάρχει εκεί....:wacko: . Υπάρχει η Cosmote internet/Cosmote WAP κτλ αλλά όχι αυτή..Και αφού δεν υπάρχει εκεί ΠΩΣ στον Π**ΤΣΟ όταν ένα προγραμμα πάει να συνδεθεί στο νετ,προσπαθεί να συνδεθεί με αυτήν...? Πρώτη σε προτεραιότητα είναι η Cosmote internet....

Τι απενεργοποιήσεις Bluetooth κάνω τι απεγκαταστάσεις τα Handsfree BT που έχω κάνω (χαζό εεε?...λέω μπας και...:shifty: ) ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

 

 

Και ρωτάω...

1) Μήπως τυγχάνει κάποιος να ξέρει τι σκ**α είναι αυτή η σύνδεση ("Ad-Hoc Bluetooth PAN") και πως μπορεί να δημιουργήθηκε???...(εγώ δεν έχω ιδέα...)

και 2) ΠΩΣ μπορώ να την καταργήσω ή τέλος πάντων να κάνω τα προγράμματα να μην έχουν πρόσβαση σε συτήν....?

 

ΕΔΩ θα βρεις απάντηση στο τι είναι το Ad-Hoc Bluetooth PAN. Τέλος το μόνο σίγουρο είναι πως δεν μπορείς να καταργήσεις την εν λόγο σύνδεση. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση παρακαλώ. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να μετακινήσω στο πάνω μερος της οθόνης την μπαρα που εχει δειχνει την μπαταρια,το task manager κτλ.;Επίσης μπορώ να αλλάξω καποιο απο τα 4 εικονίδια που υπάρχουν οταν είναι το πορτάκι ανοιχτό;Εννοώ αυτά που εχούν μεσα και το εικονίδιο του μενού.Στο Ρ900 ειχα αυτή τη δυνατότητα αλλα στο Ρ990 σε όποιο εγχειρήδιο και να έψαξα δε μπορώ να βρώ τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση παρακαλώ. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να μετακινήσω στο πάνω μερος της οθόνης την μπαρα που εχει δειχνει την μπαταρια,το task manager κτλ.;Επίσης μπορώ να αλλάξω καποιο απο τα 4 εικονίδια που υπάρχουν οταν είναι το πορτάκι ανοιχτό;Εννοώ αυτά που εχούν μεσα και το εικονίδιο του μενού.Στο Ρ900 ειχα αυτή τη δυνατότητα αλλα στο Ρ990 σε όποιο εγχειρήδιο και να έψαξα δε μπορώ να βρώ τίποτα.

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος 100% νομίζω πως δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από τα δυο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας.Προσπαθώ να κάνω έλεγχο για τυχόν αναβάθμιση και μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα "Could not locate a Java Virtual Machine".Ολα τα προγράμματα το flash και η java είναι αναβαθμισμένα.

Ευχαριστώ.

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση backup

Αποτυχία

 

Παρατηρήσεις

Εφαρμογές άλλου κατασκευαστή:

3rd party applications - Ακυρώθηκε από τη συσκευή.

bpa5gnlo3gld+xjednbvosgjqmq- - Η συσκευή δεν αποκρίνεται.

 

Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει αυτό?

Από την στιγμή που έκανα επαναφορά στο τηλ. όποτε πάω να κάνω backup κολλάει στο τέλος και πετάει το παραπάνω μηνυμα....:mad:

Πριν την επαναφορά είχα κανει 2 χωρίς κανένα πρόβλημα και με τις διπλάσιες εφαρμογές απότι έχω τώρα....

 

edit

 

Ξετσέκαρα τα πάντα και αφησα μόνο ρυθμίσεις,επαφες και φάκελο εισερχομένων....και βουαλά....

Κατάσταση backup

Αποτυχία

 

Παρατηρήσεις

Ρυθμίσεις:

10000080 - Η συσκευή δεν αποκρίνεται.

Settings - Ακυρώθηκε από τη συσκευή.

Help...!

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει ανοικτο θεμα για εφαρμογες και παιχνιδια που να αφορουν το Μ600, 990 ΚΑΙ 950 που νομιζω οτι καπου θα πρεπει να δημιουργηθει για να εχουμε ενα πληρη καταλογο. Κανουν οι εφαρμογες του 910?
Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση backup

Αποτυχία

 

Παρατηρήσεις

Εφαρμογές άλλου κατασκευαστή:

3rd party applications - Ακυρώθηκε από τη συσκευή.

bpa5gnlo3gld+xjednbvosgjqmq- - Η συσκευή δεν αποκρίνεται.

 

Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει αυτό?

Από την στιγμή που έκανα επαναφορά στο τηλ. όποτε πάω να κάνω backup κολλάει στο τέλος και πετάει το παραπάνω μηνυμα....:mad:

Πριν την επαναφορά είχα κανει 2 χωρίς κανένα πρόβλημα και με τις διπλάσιες εφαρμογές απότι έχω τώρα....

 

edit

 

Ξετσέκαρα τα πάντα και αφησα μόνο ρυθμίσεις,επαφες και φάκελο εισερχομένων....και βουαλά....

Κατάσταση backup

Αποτυχία

 

Παρατηρήσεις

Ρυθμίσεις:

10000080 - Η συσκευή δεν αποκρίνεται.

Settings - Ακυρώθηκε από τη συσκευή.

Help...!

 

AΚΡΙΒΩΣ το ίδιο συμβαίνει και με το δικό μου κινητό οταν παω να κάνω backup...:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει ανοικτο θεμα για εφαρμογες και παιχνιδια που να αφορουν το Μ600, 990 ΚΑΙ 950 που νομιζω οτι καπου θα πρεπει να δημιουργηθει για να εχουμε ενα πληρη καταλογο. Κανουν οι εφαρμογες του 910?

 

Όχι, δεν κάνουν οι εφαρμογές απο το Ρ910.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει ανοικτο θεμα για εφαρμογες και παιχνιδια που να αφορουν το Μ600, 990 ΚΑΙ 950 που νομιζω οτι καπου θα πρεπει να δημιουργηθει για να εχουμε ενα πληρη καταλογο. Κανουν οι εφαρμογες του 910?

Tο χαβα σου εσυ.Δεν μπαινειs στον κοπο να βρείs το αναλογο θεμα.Συνέχισε τα χρήσιμα ποστs...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει ανοικτο θεμα για εφαρμογες και παιχνιδια που να αφορουν το Μ600, 990 ΚΑΙ 950 που νομιζω οτι καπου θα πρεπει να δημιουργηθει για να εχουμε ενα πληρη καταλογο. Κανουν οι εφαρμογες του 910?

και να ήσουν κανένας νέος...τι σκατα!...4000posts εχεις:!:

ακομη κ στην υπογραφή μου το είχα για μερικούς σαν κ εσένα αλλά το έβγαλα γιατι αποτι βλέπω τζάμπα τα έγραφα:!:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

--------------------Στο θέμα μας τώρα:

1. έχει παρατηρήσει κανείς άλλος χρήστης άν κατά τη διάρκεια λήψης video (νυχτερινή λήψη) κάνει slowdowns?

2. κατά την διάρκεια κλήσης 3g (βιντεο κλήσης ) η διαχείρηση του ήχου γίνεται και με το ηχείο? Αν και το επιχείρησα (μεταφορα ήχου κ.τ.λ.) το ηχείο είναι νεκρό. Έχω καταφέρει να ακούω μόνο με το hands free. Σημειώνω ότι ο συνομιλητής μου με ακούει κανονικά.

 

 

Κανένας δεν έχει παρατηρήσει τίποτα σχετικά με τα παραπάνω θέματα??????

δεν έχει δοκιμάσει κανένας 3G κλήση?

δεν έχει δοκιμάσει κανένας λήψη video?

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ θα βρεις απάντηση στο τι είναι το Ad-Hoc Bluetooth PAN. Τέλος το μόνο σίγουρο είναι πως δεν μπορείς να καταργήσεις την εν λόγο σύνδεση. :rolleyes:

 

Φιλε σ'ευχαριστω πολυ...

Ξεκινωντας απο εκει που μου εδειξες και ψαχνοντας αρκετα, καταφερα και δημιουργησα συνδεση (για internet εννοειτε...) μεσω ΒΤ με το PC μου...:)

Κι ετσι τωρα οποτε ειμαι σπιτι μπαινω στο net με το Ρ990 μου...FREE!!!!

Κατι σαν wi-fi μικρης εμβελειας δηλ....:p

 

Τελικα αυτη η συνδεση (Ad-Hoc Bluetooth PAN), ειναι ολα τα λεφτα....:shifty:

Οσο ζεις (..και ψαχνεις).....μαθαινεις..!

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έχει παρατηρήσει τίποτα σχετικά με τα παραπάνω θέματα??????

δεν έχει δοκιμάσει κανένας 3G κλήση?

δεν έχει δοκιμάσει κανένας λήψη video?

Σε λήψη βιντεο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, τόσο με κανονική όσο και με νυκτερινή λήψη :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σ'ευχαριστω πολυ...

Ξεκινωντας απο εκει που μου εδειξες και ψαχνοντας αρκετα, καταφερα και δημιουργησα συνδεση (για internet εννοειτε...) μεσω ΒΤ με το PC μου...:)

Κι ετσι τωρα οποτε ειμαι σπιτι μπαινω στο net με το Ρ990 μου...FREE!!!!

Κατι σαν wi-fi μικρης εμβελειας δηλ....:p

 

Τελικα αυτη η συνδεση (Ad-Hoc Bluetooth PAN), ειναι ολα τα λεφτα....:shifty:

Οσο ζεις (..και ψαχνεις).....μαθαινεις..!

 

Mήπως είναι ευκολο να μου πεις και μένε φίλε(αν δεν σου κάνει κόπο)τι διαδικασίες έκανες και εχεις σύνδεση μέσω bluetooth?:) Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Mήπως είναι ευκολο να μου πεις και μένε φίλε(αν δεν σου κάνει κόπο)τι διαδικασίες έκανες και εχεις σύνδεση μέσω bluetooth?:) Ευχαριστώ.

 

Ένας τυπικός οδηγός είναι αυτός...http://www.spectaculart.co.uk/M600BTPAN.html

Χρησιμοποιώ το ΒΤ της WIDCOMM και ακολουθόντας τον παραπάνω οδηγό κατάφερα να το κάνω...:)

Προσπάθησε κι αν δεν τα καταφέρεις δες και αυτό...http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?t=26857&highlight=adhoc+bluetooth+pan

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Σε λήψη βιντεο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, τόσο με κανονική όσο και με νυκτερινή λήψη :)

 

εχω ξαναπει οτι ληψη βιντεο χωρις επαρκη φωτισμο τη νυχτα η στο σκοταδι δεν ειναι καλη και αυτο γιατι το φωτακι που εχει για τις φωτο ,στο βιντεο δεν αναβει οπως σε αλλα sonyericsson (w900,z800...) και μαλιστα εχω κανει προηγουμενος καποια σχετικη ερωτηση μηπως ξερει καποιος καποια λυση η καποιο προγραμματακι για την ενεργοποιηση του. απορω λοιπον πως δεν εχετε κανενα προβλημα και ολα ειναι ενταξει αφου σε πολυ χαμηλο φωτισμο τιποτα δε τραβαει η μαλλον αυτα που τραβαει δεν ειναι ευδιακριτα .αν θελετε πειτε μου τι μαγικα κανετε ?

οσο για την βιντεο κληση ολα λειτουργουν κανονικα και το ηχειο ανοικτης ακροασης ανοιγει μονο του.παντως θεωρω σωστο οτι καποιοι πρεπει να κοιτανε ολες τις αναφορες σχετικα με το τηλεφωνο σε ολες τις σελιδες μια και ανακυκλωνουμε τα ιδια και τα ιδια μια και οσο αφορα την ληψη βιντεο εχουν γινει καποιες αναφορες σε προηγουμενες σελιδες μη τα θελουμε ολα ετοιμα ας διαβαζουμε ολες τις αναφορες για το π990 απο την αρχη της ενοτητας!!!

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναπει οτι ληψη βιντεο χωρις επαρκη φωτισμο δεν εχει καλη και αυτο γιατι το φωτακι που εχει για τις φωτο στο βιντεο δεν αναβει σα σχεση μα αλλα sonyericcson!!

απορω λοιπον πως δεν εχετε κανενα προβλημα και ολα ειναι ενταξει αφου σε πολυ χαμηλο φωτισμο τιποτα δε τραβαει .αν θελετε πειτε μου τι μαγικα κανετε ?

οσο για την βιντεο κληση ολα λειτουργουν κανονικα και το ηχειο ανοικτης ακροασης ανοιγει μονο του.παντως θεωρω σωστο οτι καποιοι πρεπει να κοιτανε ολες τις αναφορες σχετικα με το τηλεφωνο σε ολες τις σελιδες μια και ανακυκλωνουμε τα ιδια και τα ιδια μια και οσο αφορα την ληψη βιντεο εχουν γινει καποιες αναφορες σε προηγουμενες σελιδες μη τα θελουμε ολα ετοιμα ας διαβαζουμε ολες τις αναφορες για το π990 απο την αρχη της ενοτητας!!!

 

Το μαγικό που κάνουμε είναι ότι... δεν τραβάμε όταν έχει χαμηλό φωτισμό, ακριβώς για τον λόγο που περιγράφεις!:(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Το μαγικό που κάνουμε είναι ότι... δεν τραβάμε όταν έχει χαμηλό φωτισμό, ακριβώς για τον λόγο που περιγράφεις!:(
τοτε δε μπορουμε να λεμε οτι ολα ειναι οκ και καλα και αυτο δεν ειναι μαγικο ειναι ατελεια μια και αλλες συσκευες υποδιεστερης του π990 υπαρχει η επιλογη αναματος στο φωτακι σε βιντεο ληψη!!

παντος χαιρομαι που συμβιβαζεσαι με καποιες παραληψεις ενος κινητου των 600 ευρω!!

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

τοτε δε μπορουμε να λεμε οτι ολα ειναι οκ και καλα και αυτο δεν ειναι μαγικο ειναι ατελεια μια και αλλες συσκευες υποδιεστερης του π990 υπαρχει η επιλογη αναματος στο φωτακι σε βιντεο ληψη!!

παντος χαιρομαι που συμβιβαζεσαι με καποιες παραληψεις ενος κινητου των 600 ευρω!!

 

Δεν συμβιβάζομαι, γιατί πιστεύω ότι δεν είναι ατέλειες, αλλα παραλήψεις που μελλοντικά θα διορθωθούν...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναπει οτι ληψη βιντεο χωρις επαρκη φωτισμο τη νυχτα η στο σκοταδι δεν ειναι καλη και αυτο γιατι το φωτακι που εχει για τις φωτο ,στο βιντεο δεν αναβει οπως σε αλλα sonyericsson (w900,z800...) και μαλιστα εχω κανει προηγουμενος καποια σχετικη ερωτηση μηπως ξερει καποιος καποια λυση η καποιο προγραμματακι για την ενεργοποιηση του. απορω λοιπον πως δεν εχετε κανενα προβλημα και ολα ειναι ενταξει αφου σε πολυ χαμηλο φωτισμο τιποτα δε τραβαει η μαλλον αυτα που τραβαει δεν ειναι ευδιακριτα .αν θελετε πειτε μου τι μαγικα κανετε ?

οσο για την βιντεο κληση ολα λειτουργουν κανονικα και το ηχειο ανοικτης ακροασης ανοιγει μονο του.παντως θεωρω σωστο οτι καποιοι πρεπει να κοιτανε ολες τις αναφορες σχετικα με το τηλεφωνο σε ολες τις σελιδες μια και ανακυκλωνουμε τα ιδια και τα ιδια μια και οσο αφορα την ληψη βιντεο εχουν γινει καποιες αναφορες σε προηγουμενες σελιδες μη τα θελουμε ολα ετοιμα ας διαβαζουμε ολες τις αναφορες για το π990 απο την αρχη της ενοτητας!!!

 

χίλια συγγνώμη αφέντη που δεν μπόρεσα να βρώ μέσα σε 750 απαντήσεις κάτι σχετικό με το θέμα που ρώτησα για την κλήση με 3g και την ενεργοποίηση του ηχείου. Δεν είδα όμως να γίνεται παρατήρηση όταν οι 650 απαντήσεις αντί να αφορούν τυχόν προβλήματα αφορούν τον πόνο του κάθε πικραμένου που έρχεται να κλάψει στο myphone τα λεφτάκια του.......Α' και όσον αφορά τη λήψη video (νυχτερινή) που ανέφερα η εικόνα είναι πάρα πολύ καλή (το φλάς είναι άχρηστο στο video αρκεί να ξέρεις να τραβάς), απλά ρώτησαάν στην αναπαραγωγή κάνει slowdowns....

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

χίλια συγγνώμη αφέντη που δεν μπόρεσα να βρώ μέσα σε 750 απαντήσεις κάτι σχετικό με το θέμα που ρώτησα για την κλήση με 3g και την ενεργοποίηση του ηχείου. Δεν είδα όμως να γίνεται παρατήρηση όταν οι 650 απαντήσεις αντί να αφορούν τυχόν προβλήματα αφορούν τον πόνο του κάθε πικραμένου που έρχεται να κλάψει στο myphone τα λεφτάκια του.......Α' και όσον αφορά τη λήψη video (νυχτερινή) που ανέφερα η εικόνα είναι πάρα πολύ καλή (το φλάς είναι άχρηστο στο video αρκεί να ξέρεις να τραβάς), απλά ρώτησαάν στην αναπαραγωγή κάνει slowdowns....

Μαλιστα,ακου λοιπον..χαρη στον καθε πικραμενο μαθαινουμε τα διαφορα προβληματα αλλα και λυσεις σ'αυτα της συσκευης και μεσα απο αυτο τον πονο ξερουμε τι γινετε με αυτη τη συσκευη. τωρα αν εσυ τον καθενα που αναφερει τι γινετε με την συσκευη του τον βλεπεις σαν πικραμενο δε μπορω να σου πω κατι ,αποψη σου!!

οσο για τα βιντεο μια και εγω δεν ειμαι μαστορας της βιντεο ληψης θα προτεινα να τραβηξεις εσυ που ξερεις ενα βιντεακι στο σκοταδι να μας το δειξεις για να εχουμε πιο εμπεριστατωμενη αποψη.

παντως εγω μεσα σε club δεν καταφερα τιποτα σπουδαιο ισως γιατι δε ξερω!!

οσο για το αν πρεπει να καθεσε να διαβασεις ολες τις απαντησεις νομιζω πως κακο δε θα εκανε να επελεγες καποιες πιο χρησιμες απο τις κλαψες οπως λες νομιζω πως οπως και γω ετσι και αλλοι πολλοι αυτο κανουν και σε καμμια περιπτωση δε σου εβαλα χερι απλα εκανα μια υποσημειωση και αυτη ειναι απλα η αποψη μου.οσο για τα αφεντη και τις ειρωνιες νομιζω πως ειναι περιττα. αν καποιος εχει στο π990 το swiss manager και εχει στα settings επιλεξει cleanup when idle και aggressive memory reclaim τοτε κατα την ληψη βιντεο η οθονη κανει νερα και το κινητο restart !!

καλο ειναι να ξεκλικαρετε τις 2 προαναφερομενες επιλογες!! εαν παλι τις ξανακλικαρετε κατα περιεργο τροπο θα λειτουργει και παλι μεχρι να το ξανακανει .

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

χίλια συγγνώμη αφέντη που δεν μπόρεσα να βρώ μέσα σε 750 απαντήσεις κάτι σχετικό με το θέμα που ρώτησα για την κλήση με 3g και την ενεργοποίηση του ηχείου. Δεν είδα όμως να γίνεται παρατήρηση όταν οι 650 απαντήσεις αντί να αφορούν τυχόν προβλήματα αφορούν τον πόνο του κάθε πικραμένου που έρχεται να κλάψει στο myphone τα λεφτάκια του.......Α' και όσον αφορά τη λήψη video (νυχτερινή) που ανέφερα η εικόνα είναι πάρα πολύ καλή (το φλάς είναι άχρηστο στο video αρκεί να ξέρεις να τραβάς), απλά ρώτησαάν στην αναπαραγωγή κάνει slowdowns....

 

Σ'αυτό απάντησα και εγώ!!! :rtfm: Δεν είπε για φωτισμό κτλ... Γενικά νομίζω όλοι μας πρέπει να βλέπουμε την ουσία των προβλημάτων που είναι τα προβλήματα μνήμης και μετά τα υπόλοιπα... Ούτε εγώ νιώθω να καλά να έχω μια τόσο ακριβή συσκευή και να μην κάνει focus η κάμερα, να παίζει το ξυπνητήρι όποτε το θέλω κτλ αλλά αυτά δεν με ενδιαφέρουν όταν δεν μπορώ να έχω ανοικτό τον Όπερα μαζί με 3-4 άλλα "βαρετά" προγράμματα για κάποιο χρονικό διάστημα:!:

Ένα περιστάτικο που μου συνέβη μόλις σήμερα: Ένας γνωστός να θέλει να δει απλώς το ακριβό κινητό που πήρα, να παίξει λίγο μαζί του... ξέρετε τι συμβαίνει σ'αυτές τις περιπτώσεις.... Δεν έχω ιδέα ποια προγράμματα άνοιξε(αλλά φαντάζομαι ήταν αρκετά), και μετά από 3-4 λεπτά είδε το γνωστό μήνυμα και το κινητό επανεκκίνησε... Μετά όταν με ρώτησε τι συμβαίνει :X :X

Γράφωντας τα πιο πάνω, δεν μετάνιωσα καθόλου που πήρα το P990. Πιστεύω ότι με την φροντιδα της μαμας SE θα γίνει το καλύτερο smartphone που έχουμε σήμερα. Διάφορα μικρά bugs μπορούν εύκολα να λυθούν όχι μόνο από την SE, αλλά και από τρίτους κατασκευαστές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...