Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

update γίνεται μόνο από XP. τον Σεπτέμβριο αναμένεται νέα έκδοση συμβατή και με Vista.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα συγχρονισμού με την τελευταία pc suite(1.3.19); Στην αρχή ο συγχρονισμός κολλούσε περίπου στο 20%. Μετά από πολλές προσπάθειες και επανεγκατάσταση του προγράμματος, παίρνω μήνυμα: Synchronisation could not be started. Αυτά σε winxp, nod32, zonealarm, ms outlook...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα συγχρονισμού με την τελευταία pc suite(1.3.19); Στην αρχή ο συγχρονισμός κολλούσε περίπου στο 20%. Μετά από πολλές προσπάθειες και επανεγκατάσταση του προγράμματος, παίρνω μήνυμα: Synchronisation could not be started. Αυτά σε winxp, nod32, zonealarm, ms outlook...

ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ με το συγχρονισμό μετά και το update που έκανα στο κινητό..και βαρέθηκα και το παράτησα..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα συγχρονισμού με την τελευταία pc suite(1.3.19); Στην αρχή ο συγχρονισμός κολλούσε περίπου στο 20%. Μετά από πολλές προσπάθειες και επανεγκατάσταση του προγράμματος, παίρνω μήνυμα: Synchronisation could not be started. Αυτά σε winxp, nod32, zonealarm, ms outlook...

 

Εγώ χρησιμοποιώ την προηγούμενη έκδοση χωρίς πρόβλημα. Πιστεύω ότι θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το nod32 και το zonealarm. Πολύ πιθανόν να μπλοκάρουν αυτά την διαδικασία...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την προηγούμενη έκδοση χωρίς πρόβλημα. Πιστεύω ότι θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το nod32 και το zonealarm. Πολύ πιθανόν να μπλοκάρουν αυτά την διαδικασία...

Τα απενεργοποίησα αλλά δεν έγινε τίποτε. Αφαίρεσα το pc suite και το επαναεγκατέστησα(με τα zonealarm,nod32 απενεργοποιημένα) χωρίς ξανά να έχω αποτέλεσμα. Τελικά έβαλα την έκδοση που ήρθε με το κινητό και είχα πρίν (1.1.8) και το πρόβλημα λύθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Κατα την εγκατασταση κάποιων προγραμματων δεν προχωραει γραφοντας στην οθονη του κινητου .(ΔΕΝ εχει δοθει υπογραφη για την απαιτουμενη δυνατοτητα) και καποιες φορες (ελεγχος αφαλειας του στοιχειου απετυχε)

 

Μπορει να βοηθήσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση..υπάρχει η δυνατότητα η μπαταρία του p900 να μπει στο p990?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατα την εγκατασταση κάποιων προγραμματων δεν προχωραει γραφοντας στην οθονη του κινητου .(ΔΕΝ εχει δοθει υπογραφη για την απαιτουμενη δυνατοτητα) και καποιες φορες (ελεγχος αφαλειας του στοιχειου απετυχε)

 

Μπορει να βοηθήσει κάποιος

 

Σε αρκετά προγράμματα βγάζει αυτό το μήνυμα, παρόλα αυτά εάν πατήσεις συννέχεια η εγκατάσταση συνεχίζει κανονικά. Σε ποια προγράμματα συγκεκριμένα σου το εμφανίζει;

 

 

Μια ερώτηση..υπάρχει η δυνατότητα η μπαταρία του p900 να μπει στο p990?

 

Όχι, δεν μπορεί να γίνει αυτό!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε καποια μη αγορασμενα ΠΧ ACManager και διαφορα αλλα που κατα καιρο προσπαθησα να βαλω , κατι με τα ποιστοποιητικα ειναι αλλα δεν ξέρω ακριβώς τι . Ευχαριστω πάντος
Link to comment
Share on other sites

Εχω το P990i Vodafone με την τελευταία αναβάθμιση του FW.

 

Ενώ αρχικά συγχρόνιζε με το OUTLOOK μια χαρά, ξαφνικά αρχισε να σταματάει στο 10-15% χωρίς να συνεχίζει (και με USB και με ΒΤ).

 

Άρχισα ξεχωριστά τον συγχρονισμό μόνο Contacts και το κάνει κανονικά. Notes επίσης κανονικά.

 

Μόλις κάνω synch στο calendar κολλάει στο 10-15%.

 

Εχει τύχει σε κανέναν αυτό και πώς το αντιμετώπισε?

 

Β.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες..πήρα ένα usb bluetooth stickάκι..το οποίο ήρθε με ένα cd και το πρόγραμμα ivt bluesoleil.. μέσω του προγράματος καταφέρνω να το συνδέσω με το κινητό..αλλά με το pc suite (mrouter) δεν το βλέπει καν..καμιά πληροφορία..?
Link to comment
Share on other sites

Το led στο Ρ990ι ανάβει μόνο όταν φορτίζει (συνεχές πράσινο). Κατά τα άλλα είναι σα να μην υπάρχει. Στα δικά σας λειτουργεί;

Αναβοσβήνει όταν έχεις μήνυμα, αναπάντητη, ραντεβού και γενικά κάθε ειδοποίηση που δεν έχεις δει. Επίσης γίνεται κόκκινο όταν η μπαταρία είναι σχεδόν άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Είχε ποτέ πρόβλημα κάποιος από εσάς στην χρήση MS 2G High Speed με το P990;

Τοποθετώ την κάρτα στο κινητό, μου αναφέρει "κατεστραμένη μνήμη" και δεν λειτουργεί, ούτε φορμάρισμα μπορεί να κάνει!!!

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Παίδες..πήρα ένα usb bluetooth stickάκι..το οποίο ήρθε με ένα cd και το πρόγραμμα ivt bluesoleil.. μέσω του προγράματος καταφέρνω να το συνδέσω με το κινητό..αλλά με το pc suite (mrouter) δεν το βλέπει καν..καμιά πληροφορία..?

κανενας!?!?

Link to comment
Share on other sites

Είχε ποτέ πρόβλημα κάποιος από εσάς στην χρήση MS 2G High Speed με το P990;

Τοποθετώ την κάρτα στο κινητό, μου αναφέρει "κατεστραμένη μνήμη" και δεν λειτουργεί, ούτε φορμάρισμα μπορεί να κάνει!!!

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Αυτή χρησιμοποιώ και εγώ χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασε να την κάνεις format μέσω κάποιου card reader.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος το έχει κάνη ας απάντηση ,μέσω Bluetooth ακούτε mp3 ?????

Γιατί εμένα μου λέει ότι ο ήχος είναι σε ηχείο χωρίς να έχει άλλη επιλογή μεταφοράς ήχου σε ακουστικό Bluetooth μόνο εάν βάλω τα ενσύρματα ακουστικά τότε ρωτάει για μεταφορά ήχου σε ακουστικά Η σε ηχείο τίποτα άλλο . Για Bluetooth ούτε λόγος μόνο σε σύνδεση ομιλίας τηλεφώνου λειτουργεί η μεταφορά ήχου σε Bluetooth . Και σχετικά με τα RDS εμένα λειτουργεί κανονικά στους σταθμούς που το υποστηρίζουν.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Με το bluetooth ειναι αδυνατον να ακουσεις MP3. Μονο ραδιο κι αυτο με bluetooth τα οποια εχουν ενσωματομενο δεκτη.

Πρεπει να εισαι ο μοναδικος ο οποιος εχει δυνατοτητα RDS στο τηλεφωνο του. Απιστευτο!!!

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος το έχει κάνη ας απάντηση ,μέσω Bluetooth ακούτε mp3 ?????

Γιατί εμένα μου λέει ότι ο ήχος είναι σε ηχείο χωρίς να έχει άλλη επιλογή μεταφοράς ήχου σε ακουστικό Bluetooth μόνο εάν βάλω τα ενσύρματα ακουστικά τότε ρωτάει για μεταφορά ήχου σε ακουστικά Η σε ηχείο τίποτα άλλο . Για Bluetooth ούτε λόγος μόνο σε σύνδεση ομιλίας τηλεφώνου λειτουργεί η μεταφορά ήχου σε Bluetooth . Και σχετικά με τα RDS εμένα λειτουργεί κανονικά στους σταθμούς που το υποστηρίζουν.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

για να ακούς Mp3 με bluetooth, πρέπει τα ακουστικά να υποστηρίζουν ένα συγκεκριμένο πρωτόκολλο (A2DP) το οποίο υποστηρίζει ΚΑΙ το τηλέφωνο μας

εγώ με ακουστικά DS970 ακούω μια χαρά.

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγω μια απορία για το P990:

 

Στο site της SE υπάρχει μια εφαρμογή ειδικά για το P990 που προσφέρει δυνατότητα συγχρονισμού του P990 με Microsoft Exchange Servers, η οποία (φαντάζομαι) μπορεί να χρησιμοποιηθεί άνετα για να παίρνεις mail πάνω απο το Wind GWAP, όπως ακριβώς κάνω χωρίς πρόβλημα σε WM και Symbian 9+ συσκευές. Κατέβασα απο την σελίδα της SE το sisx και όταν πάω να το περάσω στο τηλέφωνο λαμβάνω μήνυμα λάθους του τύπου:

"Η εφαμογή που θέλετε να εγκταστήσετε υπάρχει ήδη στο τηλέφωνο, δοκιμάστε πρώτα να την απεγκταστήσετε"

Το θέμα είναι ότι η εφαρμογή δεν υπάρχει προεγκατεστημένη (δε τη βλέπω πουθενά) ενώ μάλιστα δεν υπάρχει και σχετική εγγραφή στο add/remove programs της συσκευής...

Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συγχρονισμός μπορεί να γίνει? όταν επιλέγω μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους ότι δεν έχω καθορίσει τοποθεσία πρόσβασης? κάτι τετοιο..αλλα στο παράθυρο που ανοίγει δε μου εμφανίζει επιλογή να επιλέξω χώρα..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το p990i και συχνά μου βγάζει ενα σωρο "Εφαρμογή Έκλεισε: IrSendListen" και θελει restart για να συνελθει....

 

Μην ξεγελιέστε απο το IR (δεν χρησιμοποιώ υπέρυθρες)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...