Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε 'μένα το ξυπνητήρι λειτουργεί μια χαρά, το χρησιμοποιώ καθημερινά!
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Re paidia tha me trelanete, monoegw exw to povlhma me to 3ypnhthri?

 

Poio firmware exete, egw thn R9 version.

 

Oute kan disable den mporw na to kanw, panta to kampanaki menei dipla sthn wra (me anoixto to portaki) akoma kai otan kanw disable kai ta tria alarms.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που έχει αρχίσει να κάνει restart μόνο του τι να κάνω?Φοράω και την τελευταία version του software.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που έχει αρχίσει να κάνει restart μόνο του τι να κάνω?Φοράω και την τελευταία version του software.

+1 που δεν έχει πρόβλημα με το ξυπνητήρι.

@xapos: Τι εννοείς; Το κάνει συνέχεια αυτό; Η μόνο όταν κλείσεις κάποιες ανοικτές εφαρμογές(πχ όπερα);

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω το εξης :

BLUETOOUTH HBH-PV705 SONYERICSSON + P990i

FIRMWARE :

ΤΗΛΕΦΩΝΟ CXC 162037 R9EC001

BLUETOOTH CXC 162058 R5A01

ORGANIZER CXC 162036 R4B03

CDA CDA 162007/1 R4B03

 

ΔΕΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΟΧΙ

3 ΝΟΜΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

ΒΛΕΠΕ ΕΝΑ

ΒΛΕΠΕ ΔΥΟ

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα.Χωρίς να τρέχει καμία εφαρμογή.

Αφού δεν τρέχεις οποιεσδήποτε εφαρμογές και άρα δεν έχεις διαρροές μνήμης, είναι πολύ παράξενο αυτό που σου συμβαίνει... Ίσως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κάρτα μνήμης... Να αποτυχαίνει να την διαβάζει το κινητό και έτσι να κάνει επανεκκίνηση. Μέχρι στιγμής, μπόρεις να την χρησιμοποιήσεις για αποθήκευση εικόνων κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω κάποιες ερωτήσεις ως προς την αναβάθμιση λογισμικού του τηλεφώνου.

Αρχικά πως βλέπω ποιά εκδοση λογισμικού υπάρχει στο τηλέφωνο

μπορώ να κάνω αναβάθμιση από το σπίτι και ποια ειναι και από που κατεβάζω την τελευταία εκδοση.

Ευχαριστώ...όλους!

Link to comment
Share on other sites

Mε την αναζήτηση θα έβρισκες εύκολα αυτά που ζητάς... Δες εδώ -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1793690#post1793690

Ότι ρωτάς απαντήθηκε σε αυτή τη σελίδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν τρέχεις οποιεσδήποτε εφαρμογές και άρα δεν έχεις διαρροές μνήμης, είναι πολύ παράξενο αυτό που σου συμβαίνει... Ίσως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κάρτα μνήμης... Να αποτυχαίνει να την διαβάζει το κινητό και έτσι να κάνει επανεκκίνηση. Μέχρι στιγμής, μπόρεις να την χρησιμοποιήσεις για αποθήκευση εικόνων κτλ;

Τα πάντα λειτουργούν κανονικά αλλά το πρόβλημα αυτό με εκνευρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μπορεί να μου πεί κάποιος τις ρυθμίσεις η έστω που μπορώ να τις βρώ, για να μπαίνω στη σελίδα του vodafone live απο το p990 μου? Η συσκευή δεν είναι vodafone branded οπότε δεν ήταν και ρυθμισμένο. Πήγα στο site της vodafone, έστειλα απο εκεί κατι ρυθμίσεις σε sms , αλλα δεν είναι για το vodafone live.:(
Link to comment
Share on other sites

Re paidia tha me trelanete, monoegw exw to povlhma me to 3ypnhthri?

 

Poio firmware exete, egw thn R9 version.

 

Oute kan disable den mporw na to kanw, panta to kampanaki menei dipla sthn wra (me anoixto to portaki) akoma kai otan kanw disable kai ta tria alarms.

 

To exw kai gw! Ekana ksana firmware update...gia na swthw

Doctor...!
Link to comment
Share on other sites

Geia sa paidia,

exo ena P990i edo kai 3 mines peripou, kai distixos antimetopizo polla provlimata. Kolaei sinexeia ( i mpataria exei ftharei apo tis toses fores pou anagazomai na tin vgazo), anoigoun arxeia apo mona tous kai kiriotero apola, den mporo na valo dikes mou foto san wallpapers i akoma na valo eikones stis epafes mou... Oso gia themes kai menu icons, oute logos. I vodafone exei viasei stin kirioleksia to kinito kai den mporo na ta vgalo me tipota. Exo faei polles ores se vodafone kai sony ericsson alla distixos mono xrono exana. Parakalo an kapoios apo esas exei kapoia lisi giuto to provlima na mou dosei kapoia tips giati an perimeno apo autous xathika.....

P.S pira auto to kinito gia na me voithisei sti douleia mou alla mono provlimata os tora...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα πρόβλημα με το p990 μου και πιο συγκεκριμένα με την μεταφορά οποιουδήποτε mp4 μεγαλύτερου των 25mb μέσω usb πάντα .

Όταν κάνω σύνδεση στο pc γίνεται κανονικά, αλλά μόλις ξεκινάω την μεταφορά στην κάρτα παέι μέχρι ένα σημείο συνήθως μέχρι το 25% και και αρχίζει τι κινητό να αναβοσβήνει !!! , μέχρι που κολάει !!! ,ακόμα και όταν το μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη τα ίδια , έχει τύχει σε κάποιον παρόμοιο πρόβλημα ?

Τηλέφωνο : CXC 162037 R9EA001

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω πρόβλημα με το PC Suite.Οποτε προσπαθησω να το εγκαταστήσω στο λαπτοπ μου, βγάζει το εξής μήνυμα. ΄΄το λειτουργικό σύστημα δεν είναι επαρκές για την λειτουργία του Sony Ericsson PC Suite for smartphones''. Το προσπάθησα και απο το CD που βρίσκετε στο κουτί αλλά και απο το PC Suite που κατέβασα απο το σαιτ της ΣΕ.Ο υπολογισής μου είναι ΗΡ σεντρινο 1.6.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό, πρόβλημα και σε μένα... :( Προσπαθούσα να ανοίξω τον τηλεφωνικό κατάλογο και μου εμφάνησε μήνυμα για μη επαρκή μνήμη... Δεν έτρεχα κάτι ταυτόχρονα και το Swiss Manager, έδειχνε 10.5mb ελεύθερη μνήμη...:confused: Το πρόβλημα λύθηκε με το να μπω στον τηλεφωνικό κατάλογο με ανοικτό το πορτάκι :ninja:

 

@millis: Μήπως έχεις κάποιο άλλο Pcsuite ήδη εγκατεστειμένο; Πιθανόν να δημιουργείται σύγκρουση. Επίσης, έχεις αρκετό χώρο ελεύθερο στο δίσκο σου; Για το λαπτοπ σου, σεντρινο 1.6 και υποθέτω 512 το λιγότερο μνήμη, αρα πρέπει να είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό, πρόβλημα και σε μένα... :( Προσπαθούσα να ανοίξω τον τηλεφωνικό κατάλογο και μου εμφάνησε μήνυμα για μη επαρκή μνήμη... Δεν έτρεχα κάτι ταυτόχρονα και το Swiss Manager, έδειχνε 10.5mb ελεύθερη μνήμη...:confused: Το πρόβλημα λύθηκε με το να μπω στον τηλεφωνικό κατάλογο με ανοικτό το πορτάκι :ninja:

 

Πόσες περίπου επαφές έχεις στον τηλεφωνικό κατάλογο;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν εσείς το έχετε δοκιμάσει πάντως σε μένα αν δοκιμάσω να στείλω όλες τις επαφές με bluetooth μου γράφει:"ανεπαρκής μνήμη".Τι σκατά θα κάνουμε όταν αγοράσουμε άλλη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Πόσες περίπου επαφές έχεις στον τηλεφωνικό κατάλογο;

Περίπου 250 με τις πιο πολλές να έχουν πολλαπλά πεδία και ελάχιστες να έχουν φωτος...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω πρόβλημα με το PC Suite.Οποτε προσπαθησω να το εγκαταστήσω στο λαπτοπ μου, βγάζει το εξής μήνυμα. ΄΄το λειτουργικό σύστημα δεν είναι επαρκές για την λειτουργία του Sony Ericsson PC Suite for smartphones''. Το προσπάθησα και απο το CD που βρίσκετε στο κουτί αλλά και απο το PC Suite που κατέβασα απο το σαιτ της ΣΕ.Ο υπολογισής μου είναι ΗΡ σεντρινο 1.6.

 

 

Λοιπόν παιδια το προβλημα συνεχίζει.Καποιος φίλος πιο πάνω ισως φταίει ότι έχω εγκατεστημένο άλλο PC SUITE.Όντως έχω εγκατεστημένο αυτό του Ρ910 και το κακό είναι όταν πάω να το διαγράψω από το ADD or REMOVE PROGRAMMS δεν μπορεί να το διαγράψει και μου βγάζει αυτό ''AN INSTALATION SUPPORT FILE COULD NOT BE INSTALLED.THE SYSTEM CANNOT FIND THE FILE SPECIFIED''. Κάποια βοήθεια??????????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια το προβλημα συνεχίζει.Καποιος φίλος πιο πάνω ισως φταίει ότι έχω εγκατεστημένο άλλο PC SUITE.Όντως έχω εγκατεστημένο αυτό του Ρ910 και το κακό είναι όταν πάω να το διαγράψω από το ADD or REMOVE PROGRAMMS δεν μπορεί να το διαγράψει και μου βγάζει αυτό ''AN INSTALATION SUPPORT FILE COULD NOT BE INSTALLED.THE SYSTEM CANNOT FIND THE FILE SPECIFIED''. Κάποια βοήθεια??????????

Αν δεν χρησιμοποιάς και τα 2 κινητά, θα ήταν καλά να σβήσεις αυτό του P910. Από προσωπική εμπειρία, είχα άρκετα προβλήματα με συγκρουόμενα pc suites σε Nokia, αλλά απ'όσο γνωρίζω έχουν και άλλες μάρκες παρόμοια προβλήματα. Είναι σημαντικό να κρατήσεις backup των file τοu P910 σε περίπτωση που τα χρειαστείς στο μέλλον. Στη συνέχεια θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα που θα κάνει την ίδια δουλεια με το Add Remove/Programs(με αναζήτηση στο google θα βρεις αρκετά πχ με λέξεις windows uninstaller). Παλαιότερα, χρησιμοποιούσα το Norton System Works για αυτό το σκοπό, αλλά πιστεύω ότι θα υπάρχει και πιο απλό πρόγραμμα για να κατεβάσεις. Επίσης για πρόγραμμα μπορείς να κοιτάξεις και στο http://www.download.com. Αφου βρεις κάποιο πρόγραμμα, αφαίρεσε και τα 2 pc suites και εγκατέστησε του P990i. Ελπίζω να δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλεψει -εστω και σε ενα P990- το RDS?H απλα γραφει την πρωτη λεξη και μετα τιποτα?Και με την R9 παντως στο δικο μου δεν παιζει...

Υπαρχει λυση η πρεπει να το πεταξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...