Jump to content

Ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας


Mendrinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κανένα μήνα με την κατάργηση της ελάχιστης χρέωσης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

100% σιγουρο φιλη μαρια ειανι νομος πια

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση αν γίνει, αλλά νομίζω αν ήταν να καταργηθεί θα είχε γίνει ήδη από 1-1-2007 που καταργήθηκε η ελάχιστη χρέωση στα τέλη τερματισμού. Μάλλον θα γίνει καμία πατέντα πάλι με νέα προγράμματα ομιλίας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ποιος ξερει τι μας περιμενει μετα απο την καταργηση του ελαχιστου χρονου......

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ποιος ξερει τι μας περιμενει μετα απο την καταργηση του ελαχιστου χρονου......

 

τι εννοειτε? τα 30 " ???

 

καταργουνται σε ολες?

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ξέρω ότι τα 30'' καταργούνται στα σταθερά μόνο...

Τι να πω...

 

Σύμφωνα με απόφαση της ΕΕΤΤ την 22/06/2006 οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θα έπρεπε να αναπροσαρμόσουν τις τιμές σε επίπεδα κόστους. Η απόφαση είχε 10 μήνες ως χρόνο εφαρμογής αρχίζοντας την 01/08/2006 και λήγει την 31/05/2007. Την παραπάνω απόφαση ήρθε να συμπληρώσει και η από 17/11/2006 απόφαση πάλι της ΕΕΤΤ. Στο site της ΕΕΤΤ http://www.eett.gr υπάρχουν οι σχετικές αποφάσεις στα δελτία τύπου κθώς επίσης υπάρχει και στις 18/12/2006 κάποιο δελτίο τύπου που το αναφέρει.

Αναμένουμε τα νέα προγράμματα που δεν θα έχουν την ελάχιστη χρέωση των 30".

Θα πρέπει να πούμε ότι σύμφωνα με πληροφορίες το 60% των συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας, όλων των εταιρειών, με συμβόλαιο και προπληρωμένο χρόνο ομιλίας δεν καταναλώνει τον χρόνο ομιλίας. Επομένως είναι φυσικό η cosmote η tim και η vodafone να μην δίνουν αυτή την υπηρεσία παρά μόνο όταν αναγκάζονται και σαν προνόμοιο για τα νέα ποιό ακριβά προγράμματα όπως έγινε με την tim και την αλλαγή των tim flexy και την vodafone με τα νέα προγράμματα.

Το ίδιο θα κάνει και η cosmote με την διαφορά ότι αυτή θα αναφέρει και την κατάργηση της ελάχιστης χρέωσης των 30" στα νέα της προγράμματα μαζί με την ενημέρωση υπόλοιπου χρόνου ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβετε..

ποσο αναγκη υπαρχει..

σε ενα εξυπνοφωνο

και δεν υπαρχει

προγραμμα

που να βλεπει

οτι εχεις

προωθηση

απο το ενα στο αλλο

για να προσαρμοζει

την χρεωση..

ολα τα αλλα δουλευουν..

οποτε θα παρω

δευτερο ιδιο τηλ..

να το πω: ειναι..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρότατος. Και έχει γραφτεί πολλές φορές και από άλλα μέλη στο forum της Vodafone. Απλώς δεν θυμάμαι εδώ και πόσο καιρό την έδινε αυτή τη δυνατότητα για τα sms. Aλλά το ξέρω και από το δικό μου κινητό! :O

 

Μέχρι τις 23/4/2007 που ήμουν συνδρομητής vodafone ΔΕΝ υπήρχε δυνατότητα να δεις τον αριθμό των απεσταλμένων SMS μέσω μηνύματος στο 1284.-

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 23/4/2007 που ήμουν συνδρομητής vodafone ΔΕΝ υπήρχε δυνατότητα να δεις τον αριθμό των απεσταλμένων SMS μέσω μηνύματος στο 1284.-

 

Λυπάμαι που στο λέω αλλά υπήρχε κανονικότατα. Δυστυχώς δεν θυμάμαι ακριβώς από πότε αλλά υπήρχε. Σε εμένα τουλάχιστον και σε όποιν άλλω ξέρω δούλευε. Κάλεσε 13830 να το τσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα με πήραν τηλ από την αγαπημένη Cosmote να με ρωτήσουν γιατί έκανα αίτηση φορητότητας..

 

ανάμεσα στα άλλα τους είπα και κυρίως η μη ύπαρξη ενημέρωσης υπολοίπου χρόνου ομιλίας..

 

η κοπελιά το αναγνώρισε και επέμενε πως θα μπει πολύ σύντομα, το πιθανότερο εντός του μηνός..

φυσικά της είπα πως αυτό το ακούμε από πέρισυ..

 

άντε και στα δικά σας παιδιά.. καλή αναμονή! :p

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

η κοπελιά το αναγνώρισε και επέμενε πως θα μπει πολύ σύντομα, το πιθανότερο εντός του μηνός..

 

Ναι αυτό το μήνα θα μπεί!

Το καθυστέρησαν για να γίνει τη περίοδο αλλάγης της TIM σε Wind.

Πολιτικές του μάρκετιγκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολιτικές του μάρκετιγκ.

 

τα τελευταία χρόνια όποτε ακούω αυτή τη λέξη μου έρχεται αναγούλα πάντως.. nothing personal..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι και η WIND την έχει πλέον την υπηρεσία, και μάλιστα δίνει ενημέρωση για εκείνη την ώρα, όχι για το προηγούμενο βράδυ (όπως η Vodafone)!!! Η μόνη που δεν την έχει είναι η COSMOTE !!!
Link to comment
Share on other sites

βρε πολλα δεν εχει η cosmote αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι θα δίνεται μέσω wap, imode, sms και φωνής έτσι για πρωτοτυπία μιας και είναι τελευταία στην υπηρεσία αυτή. Όπως έκανε και με την ειδοπόίηση κλήσεων που έβαλε μέσα και τηλεφωνητή. Τελευταία και καλύτερη σου λέει αν και εδώ που τα λέμε η vodafone την δίνει από πέρυσι με πολλούς περιορισμούς στο ποιά προγράμματα την υποστηρίζουν και πολλά αν. Ακόμα η ενημέρωση που δίνει είναι μέχρι της 21:00 ή 23:59 της προηγούμενης ημέρας δεν θυμάμαι ακριβώς. Η tim την έδωσε τώρα τελευταία με υποχρεωτική αλλαγή του οικονομικού πακέτου. Το οποίο πακέτο δεν έχει προνομοιακό πάγιο το 2 χρόνο και εκεί έχει περιορισμό στο πόσσα μηνύματα θα στείλεις νομίζω ότι είναι 2 την ημέρα καθώς επίσης δεν υποστηρίζεται σε όλα τα προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι θα δίνεται μέσω wap, imode, sms και φωνής έτσι για πρωτοτυπία μιας και είναι τελευταία στην υπηρεσία αυτή. Όπως έκανε και με την ειδοπόίηση κλήσεων που έβαλε μέσα και τηλεφωνητή. Τελευταία και καλύτερη σου λέει αν και εδώ που τα λέμε η vodafone την δίνει από πέρυσι με πολλούς περιορισμούς στο ποιά προγράμματα την υποστηρίζουν και πολλά αν. Ακόμα η ενημέρωση που δίνει είναι μέχρι της 21:00 ή 23:59 της προηγούμενης ημέρας δεν θυμάμαι ακριβώς. Η tim την έδωσε τώρα τελευταία με υποχρεωτική αλλαγή του οικονομικού πακέτου. Το οποίο πακέτο δεν έχει προνομοιακό πάγιο το 2 χρόνο και εκεί έχει περιορισμό στο πόσσα μηνύματα θα στείλεις νομίζω ότι είναι 2 την ημέρα καθώς επίσης δεν υποστηρίζεται σε όλα τα προγράμματα.

 

Στην Vodafone δεν εχει περιορισμους. Ισα ισα που σε ενημερωνει και για τα sms...

Tωρα για το imode ας περιμενουμε να δουμε αν θα ειναι προτωτυπο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το μήνα θα μπεί!

Το καθυστέρησαν για να γίνει τη περίοδο αλλάγης της TIM σε Wind.

Πολιτικές του μάρκετιγκ.

 

Άντε να δούμε γιατί πολύ μου την έχει σπάσει το όλο θέμα... :mad:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι θα δίνεται μέσω wap, imode, sms και φωνής έτσι για πρωτοτυπία μιας και είναι τελευταία στην υπηρεσία αυτή. Όπως έκανε και με την ειδοπόίηση κλήσεων που έβαλε μέσα και τηλεφωνητή. Τελευταία και καλύτερη σου λέει αν και εδώ που τα λέμε η vodafone την δίνει από πέρυσι με πολλούς περιορισμούς στο ποιά προγράμματα την υποστηρίζουν και πολλά αν. Ακόμα η ενημέρωση που δίνει είναι μέχρι της 21:00 ή 23:59 της προηγούμενης ημέρας δεν θυμάμαι ακριβώς. Η tim την έδωσε τώρα τελευταία με υποχρεωτική αλλαγή του οικονομικού πακέτου. Το οποίο πακέτο δεν έχει προνομοιακό πάγιο το 2 χρόνο και εκεί έχει περιορισμό στο πόσσα μηνύματα θα στείλεις νομίζω ότι είναι 2 την ημέρα καθώς επίσης δεν υποστηρίζεται σε όλα τα προγράμματα.

Μακάρι να μην στο λέει κάτι αλλά να το γνωρίζεις απο μέσα Alany, μας έχουν ταλαιπωρήσει πολύ με την αναμονή αυτή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η αναμονή είναι καλή αρκεί να δωθεί κάτι καλό.

 

Είναι η ίδια αναμονή που έχουν και οι συνδρομητές της TTW για 3G στα καρτοκινητά όπως και η αναμονή που είχαν οι συνδρομητές του cu για το cu a lot στην φωνή και την παροχή καλύτερου πακέτου όπως είναι αυτό με τα 2,5 ευρώ την εβδομάδα για 250 λεπτά ομιλίας ή videocall σε άλλους cu χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει...αλλά αν είναι πολύ καλό το..πράγμα.. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ! :P
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τους καίει να δώσουν την ενημέρωση στο λακαμά ελληνάρα ο οποίος μιλάει και πολύ στο κινητό του... Ασχολούνται με άλλες αγορές, Ρουμανία, Βουλγαρία κτλ. Εδώ έχουν δέσει το γάιδαρό τους!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...