Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά στην ερώτηση εισαγωγής στα αρχαία ήθελε να γράψουμε μόνο την πρώτη παράγραφο του 13 ή και τη δεύτερη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το 2ο ηταν αρκετα δυσκολο... το 2.1 μου πηρε πολυ ωρα και πολυ κουραγιο! ειχα την αισθηση οτι δεν θα το βγαζα με τιποτα! και στο 2.3 μου πηρε πολυ ωρα να το σκεφτω... σκεφτομουνα πως βλεπω τον ηλιο οταν παω στη θαλασσα και κολυμπαω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον Ήλιο το είχα σωστό, το έκανα μόλις πήρα τα θέματα,αλλά μετά το άλλαξα..........:shock: :shock: :fool :oops: :oops: :cold: :cold:

 

ΟΧΙ ΡΕ ***

ΤΖΑΜΠΑ ΟΚΤΩ ΜΟΡΙΑ. :cry: :cry: :cry: :cry:

 

38 ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΖΙΜΠΗΣΩ.

΄

αν έκανα αυτό που άλλαξα,είχα πιάσει το 10 που ήθελα......

Link to comment
Share on other sites

Ρε iasonas τι λες την δευτερη παραγραφο απο την 13 ?Οπως λες και μονος ηθελε εισαγωγη.Δηλαδη η πολη ειναι σοφη επειδη οι φυλακες-αρχοντες ειναι σοφοι , η πολυ ειναι σωφρον επειδη επικρατει αρμονια αναμεσα στην καθε ταξη κτλ κτλ...Ποια δευτερη παραγραφο απο την 13 λες ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον Ήλιο το είχα σωστό, το έκανα μόλις πήρα τα θέματα,αλλά μετά το άλλαξα..........:shock: :shock: :fool :oops: :oops: :cold: :cold:

 

ΟΧΙ ΡΕ ***

ΤΖΑΜΠΑ ΟΚΤΩ ΜΟΡΙΑ. :cry: :cry: :cry: :cry:

 

38 ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΖΙΜΠΗΣΩ.

΄

αν έκανα αυτό που άλλαξα,είχα πιάσει το 10 που ήθελα......

χμμμ η σωστή απάντηση έπιανε 2 μόρια ενώ η αιτιολόγηση 6 μόρια..

Δυστηχώς στο 2ο θέμα μόνο το ένα έκανα σωστό [το πρώτο].

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

γυρω στο 14-15!Βασικά όταν τα λύνεις όλα , όπως εγώ , είναι σκληρό να σου λένε μετά πως ότι έκανες ήταν λάθος!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι να πω, αλλα τα εχω ολα σωστα εκτος απο το θεμα 3ο – δ. Εκεί που μπερδεύτηκα ειναι οτι για χ=0 νόμιζα οτι έχουμε δεσμό(και τα δυο άκρα εχουν δεσμο, οπως η χορδη μιας κιθάρας) και ετσι ο τύπος για τις κοιλίες Α=Κλ/2 δεν θα ήταν σωστος αφου αναφέρεται στη περίπτωση που για χ=0 εχουμε κοιλια... πολυ κρίμα γιατί το χρειαζόμουν το 100 για να έχω εστω και κάποιες ελπίδες οτι θα περάσω ΗΜΜΥ... :( :(

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμε..αλλα μην τα παρατας , υπαρχουν και αλλες σχολες και επισης υπαρχουν και επομενες πανελλαδικες αν και νομιζω ο βαθμος που πρεπει να εχεις κιολας σχηματισει ειναι αυξημενος και απο τους "μεγαλους".Οποτε σιγουρα εχεις και αλλες πολυ καλες επιλογες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για κανα 13-14 με κόβω... έκανα μια *****κια κι έχασα στο 3ο θέμα τα 2 τελευταία ερωτήματα,το 40 το είχα όλο σωστό (αν και όταν το πρωτοείδα πίστεψα οτί δεν ξέρω τίποτα!),το 1ο σωστό και το 2ο...:rocket: το σ κ ο τ ω σ α !!! μόνο το 2ο ερώτημα έγραψα ολόκληρο...:cry: έχασα τουλάχιστον 15 μόρια απ αυτό... :cry: :cry:

άλλο ένα έμεινε ρε παιδιά!!!! Κουράγιο και τελειώσαμε!!

 

Υ.Γ: ξέρεις κανείς πώς να γράψω 20 χημεία μπας και περάσω στη σχολή που θέλω???:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε iasonas τι λες την δευτερη παραγραφο απο την 13 ?Οπως λες και μονος ηθελε εισαγωγη.Δηλαδη η πολη ειναι σοφη επειδη οι φυλακες-αρχοντες ειναι σοφοι , η πολυ ειναι σωφρον επειδη επικρατει αρμονια αναμεσα στην καθε ταξη κτλ κτλ...Ποια δευτερη παραγραφο απο την 13 λες ?

 

Ε μη βαράς!!! Απο το 13 της εισαγωγής εννοώ!!Αμα δεις λεει απο πανω 13!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Απλα μια καθηγητρια λέει οτι ήθελε και τη β παράγραφο!Αλλα δε νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Tην Β δεν την ηθελε..Εγω ειπα οτι εγραψα στην δικη μου φιλολογο και λεει μπραβο αυτο επρεπε να γραψεις..Οκ δεν βαραω , τωρα καταλαβα.Επρεπε να γραψει κανεις τις αρετες τις πολιτειας απλα , δικαια , σωφρον , ανδρεια , σοφη.

Αυτα δεν εγραψες φιλε?Εαν εγραψες αυτα και για ποιον λογο ειναι ετσι , τοτε παιρνεις την απαντηση πληρως.

 

EDIT : επιβαιβαιωθηκε οτι ΔΕΝ χρειαζεται η Β παραγραφος σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση αφου ειδα μια "ιδανικη" απαντηση φροντιστηριου και αναφερει χαρακτηριστικα "κεφαλαιο 13 , παραγραφος α , σελιδα 100 απο ιδεωδες πολιτεια.... δεν πολυπραγμωνει"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για κανα 13-14 με κόβω... έκανα μια *****κια κι έχασα στο 3ο θέμα τα 2 τελευταία ερωτήματα,το 40 το είχα όλο σωστό (αν και όταν το πρωτοείδα πίστεψα οτί δεν ξέρω τίποτα!),το 1ο σωστό και το 2ο...:rocket: το σ κ ο τ ω σ α !!! μόνο το 2ο ερώτημα έγραψα ολόκληρο...:cry: έχασα τουλάχιστον 15 μόρια απ αυτό... :cry: :cry:

άλλο ένα έμεινε ρε παιδιά!!!! Κουράγιο και τελειώσαμε!!

 

Υ.Γ: ξέρεις κανείς πώς να γράψω 20 χημεία μπας και περάσω στη σχολή που θέλω???:lol:

 

η χημεια ειναι ευκολη... κανε το σταυρο σου και θα παρεις 20!

και γω ευχομαι στα 2 που μενουν να παρω τουλαχιστον 18, αν οχι πανω απο 19... ειδικα ΑΟΘ... φοβαμαι την κοινωνικη κατακραυγη αν δε γραψω, μιας και ο μονος λογος που το γραφω ειναι να "ανεβασω" τα μορια μου, οχι στο 5ο πεδιο... γενικα...

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμε..αλλα μην τα παρατας , υπαρχουν και αλλες σχολες και επισης υπαρχουν και επομενες πανελλαδικες αν και νομιζω ο βαθμος που πρεπει να εχεις κιολας σχηματισει ειναι αυξημενος και απο τους "μεγαλους".Οποτε σιγουρα εχεις και αλλες πολυ καλες επιλογες.

 

ναι φιλε, τουλαχιστον ας ελπισω οτι θα με παρουν στο ΑΠΘ...

Η αληθεια ειναι οτι σιγουρα βγαζω 18000+ για αυτο θα ηταν μεγαλο ρισκο να ξαναδωσω πανελλαδικες. Βεβαια απ' οσο ξερω οποιος δινει δευτερη φορα γραφει πολυ καλυτερα...

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ρε iasonas τι λες την δευτερη παραγραφο απο την 13 ?Οπως λες και μονος ηθελε εισαγωγη.Δηλαδη η πολη ειναι σοφη επειδη οι φυλακες-αρχοντες ειναι σοφοι , η πολυ ειναι σωφρον επειδη επικρατει αρμονια αναμεσα στην καθε ταξη κτλ κτλ...Ποια δευτερη παραγραφο απο την 13 λες ?

 

ennopwi ti deuteri paragrafo apo auto to kefaleo tis eisagwgis....oxi de xreazotane...i deuteri milaei gia t atria meri tis psixis oxi gia tis aretes tis politias.....

Link to comment
Share on other sites

ennopwi ti deuteri paragrafo apo auto to kefaleo tis eisagwgis....oxi de xreazotane...i deuteri milaei gia t atria meri tis psixis oxi gia tis aretes tis politias.....

 

Προσωπικά την έγραψα και τη 2η..Έλεγε και για το πώς συσχετίζονται με τις κοινωνικές τάξεις και στη 2η έλεγε κάτι περι σχέσης των μερών της ψυχής με τις κοινωνικές τάξεις...Γι'αυτό και το γραψα.. :O Τώρα ας μου κόψουν τί να κάνουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα 17+ , ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν είχα φανταστει τέτοιο βαθμό, δεν είμαι απολύτως σίγουρος για τον βαθμό γιατι έχω λάθος στις πράξεις αρα είναι στην κρίση του βαθμολογιτή το τι θα κόψει. Τι να πω... για κανένα 12αρι γενικό βαθμό ξεκίνησα και μπορεί να βγάλω και 15 τελικά :wacko: :D :up:
Link to comment
Share on other sites

usak palepse mexri to telos.kai ego pou egrapsa gyro sto 16.8 math kat eixa apogoiteytei(eidika giati exasa ena erotima apo ******* to opio to epiase oli h ellada 2c).kai to aristotelio exei kalo polytexneio apla to emp exei onoma
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για κανα 13-14 με κόβω... έκανα μια *****κια κι έχασα στο 3ο θέμα τα 2 τελευταία ερωτήματα,το 40 το είχα όλο σωστό (αν και όταν το πρωτοείδα πίστεψα οτί δεν ξέρω τίποτα!),το 1ο σωστό και το 2ο...:rocket: το σ κ ο τ ω σ α !!! μόνο το 2ο ερώτημα έγραψα ολόκληρο...:cry: έχασα τουλάχιστον 15 μόρια απ αυτό... :cry: :cry:

άλλο ένα έμεινε ρε παιδιά!!!! Κουράγιο και τελειώσαμε!!

 

Υ.Γ: ξέρεις κανείς πώς να γράψω 20 χημεία μπας και περάσω στη σχολή που θέλω???:lol:

 

Κι εγώ μια απ'τα ίδια..:( Στο 3ο έχασα το γ,γιατί άλλο κατάλαβα..Στο 1ο έχασα ένα πολλαπλής επιλογής κι ένα Σ-Λ,στο 2ο μόνο το 2 έκανα ολόσωστο,τα αλλα δυο ότι να 'ναι..Και στο 4ο α.β τα έχω σωστά,στο γ κ δ έκανα λάθος στις πράξεις..Γύρω στο 12-13 υπολογίζω..

Πάει Η Βιολογία Στο ΑΠΘ...:( Να δω που θα περάσω τώρα..Τίποτα άλλο δεν μ'αρέσει...:( (που να πιάνω τα μόρια βέβαια..)

 

Πάντως αν βρεις τρόπο για να γράψεις 20 Χημεία πες τον και σε μένα...!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Tην Β δεν την ηθελε..Εγω ειπα οτι εγραψα στην δικη μου φιλολογο και λεει μπραβο αυτο επρεπε να γραψεις..Οκ δεν βαραω , τωρα καταλαβα.Επρεπε να γραψει κανεις τις αρετες τις πολιτειας απλα , δικαια , σωφρον , ανδρεια , σοφη.

Αυτα δεν εγραψες φιλε?Εαν εγραψες αυτα και για ποιον λογο ειναι ετσι , τοτε παιρνεις την απαντηση πληρως.

 

EDIT : επιβαιβαιωθηκε οτι ΔΕΝ χρειαζεται η Β παραγραφος σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση αφου ειδα μια "ιδανικη" απαντηση φροντιστηριου και αναφερει χαρακτηριστικα "κεφαλαιο 13 , παραγραφος α , σελιδα 100 απο ιδεωδες πολιτεια.... δεν πολυπραγμωνει"

 

Ευτυχώς την είχα μάθει παπαγαλία αυτην την παράγραφο!!:)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο , και εγω την εγραψα οχι βεβαια αυτουσια αλλα την εγραψα τελεια (δηλαδη εγραψα την ουσια που επρεπε) μου ειπε η καθηγητρια μου.

 

Μεχρι στιγμης καλα παμε...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...