Jump to content

Τι λέτε όταν σας παίρνουν τηλέφωνο να σας βγάλουν πιστωτική;


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα το μεσημερι ακουσα με τα αυτακια μου την αντιδραση νοικοκυρας σε τηλεφωνημα και εκδοση πιστωτικης καρτας.

η ωρα ηταν περιπου 3 και μιση,και εγω ειμουν σε μια γειτονισσα για καποια συνενοηση που πρεπει να γινει.

το τηλεφωνο χτυπαει,αυτη απορει ποιος ειναι τετοια ωρα,σηκωνει το τηλεφωνο και η επομενη απαντηση της ειναι "βρε αιιιι στο διαολο που μας περνεις μεσημεριατικα να μας πεις αν θελω δανειο και καρτα!"

δε ξερω,αλλα μου εκανε τρομερη εντυπωση!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρασκευή μεσημέρι με παίρνουν τηλ. για κάρτα.

 

-Καλησπέρα, ο κύριος τάδε?

 

-Ο ίδιος

 

-Γειά σας, απο την τράπεζα Χ σας τηλεφωνώ, να σας ενημερώσω για τις πιστωτικές μας κάρτες.

 

-Δεν ενδιαφέρομαι για πιστωτική, αλλά μιας και με πήρατε τηλέφωνο θα μπορούσατε να με βοηθήσετε σε μια στατιστική εργασία που ετοιμάζω.

 

-Δηλαδή?

 

-Θέλω να μου απαντήσετε σε μία ερώτηση. Οι πιθανές απαντήσεις είναι:

α)Καθόλου εως Λίγο

β)Λίγο εως Πολύ

γ)Πολύ εως Πάρα Πολύ

 

-Και η ερώτηση ποιά είναι?

 

-"Πόσο μ@λ@κες είναι αυτοί που παίρνουν τηλέφωνο για να μας βγάλουν πιστωτική"

 

Δυστυχώς η κοπέλα το έκλεισε, οπότε δεν κατάφερα να ολοκληρώσω τη στατιστική μου μελέτη...:(

:lol: :lol: :lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

pantws mia fora pou me piran tilefwno to edwsa sti giagia mou na sinenoithei afti...!!!! poli gelio milame:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

πηραν σημερα πρωι πρωι

απο τα νιου ντει και ζητουσαν την κυρια Κ....... Ε......(η οποια ειναι η γιαγια μου και εχει πεθανει εδω και 12 χρονια)

συμπληρωσε στο σταντ τους στην εκθεση θεσσαλονικης τα στοιχεια της και κερδισε ενα προγραμμα αδυνατισματος.

οταν της ειπα πως αποκλειεται να εγινε αυτο στην εκθεση που ειχε γινει περυσι,μου ειπε "μηπως τοτε στα γραφεια μας και μου εχουν σημειωσει λαθος στα χαρτια μου?"

 

εεε την απαντηση "εχετε παραρτημα και στον αλλο κοσμο?" την αξιζε!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πηραν σημερα πρωι πρωι

απο τα νιου ντει και ζητουσαν την κυρια Κ....... Ε......(η οποια ειναι η γιαγια μου και εχει πεθανει εδω και 12 χρονια)

συμπληρωσε στο σταντ τους στην εκθεση θεσσαλονικης τα στοιχεια της και κερδισε ενα προγραμμα αδυνατισματος.

οταν της ειπα πως αποκλειεται να εγινε αυτο στην εκθεση που ειχε γινει περυσι,μου ειπε "μηπως τοτε στα γραφεια μας και μου εχουν σημειωσει λαθος στα χαρτια μου?"

 

εεε την απαντηση "εχετε παραρτημα και στον αλλο κοσμο?" την αξιζε!!!

 

:lol:

Μου θύμισες μια άλλη περίπτωση:Έπαιρναν τηλ. σε μία κοπέλλα και της έλεγαν ότι είχε κερδίσει ένα πρόγραμμα και αυτή τους έλεγε ότι δεν ενδιαφερόταν αλλά την ξαναέπαιρναν τακτικά!Μια μέρα το σηκώνει κάποιος φίλος και τους λέει ότι είχε ανταλλάξει με την κοπέλλα το κινητό του και όταν τον ρώτησαν τον καινούριο της αριθμό πήραν την απάντηση:"Δεν τον ξέρω"!!:lol: Ότι να 'ναι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Από την ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ συμπληρώστε αυτή την αίτηση http://www.dpa.gr/Documents/Gre/Com/AITISI.doc

είτε από τα ΚΕΠ (Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών) την ίδια http://www.kep.gov.gr/ait_pr.pdf

 

Την τυπώνετε & την στέλνετε:

 

Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα 
Κηφισίας 1-3, Αμπελόκηποι
ΤΚ 115 23 Αθήνα 

 

Όποιος ενδιαφέρεται να διαβάσει το σχετικό νόμο για να ξέρει τι υπογράφει, μπορεί να τον βρεί εδώ http://www.dpa.gr/law2472.htm .

 

 

 

Περάστε το σε όσους δεν γνωρίζουν ότι έχουν αυτό το δικαίωμα εντός ή εκτός internet.

Καιρός μερικοί κακομοίρηδες "σύμβουλοι επιχειρήσεων" να στήσουν καμιά δουλειά που να προσφέρει στην κοινωνία κ όχι να την ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμένα με πήραν από Eurobank για πιστωτική...και της λέω δε με ενδιαφέρει αλλά μια και με πήρατε μήπως μπορείτε να μου απαντήσετε το εξής ... (κάτι άσχετο που όντως είχα σκοπό να τους ρωτήσω) και με συνέδεσε με το αρμόδιο τμήμα... Γλίτωσα και το τηλεφώνημα...:p :wacko:
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πηραν σημερα πρωι πρωι

απο τα νιου ντει και ζητουσαν την κυρια Κ....... Ε......(η οποια ειναι η γιαγια μου και εχει πεθανει εδω και 12 χρονια)

συμπληρωσε στο σταντ τους στην εκθεση θεσσαλονικης τα στοιχεια της και κερδισε ενα προγραμμα αδυνατισματος.

οταν της ειπα πως αποκλειεται να εγινε αυτο στην εκθεση που ειχε γινει περυσι,μου ειπε "μηπως τοτε στα γραφεια μας και μου εχουν σημειωσει λαθος στα χαρτια μου?"

 

εεε την απαντηση "εχετε παραρτημα και στον αλλο κοσμο?" την αξιζε!!!

 

ξαναπηραν σημερα,και ζητουσαν παλι την γιαγια μου γιατι αυτη την φορα ειχε κερδισει μια περιποιηση προσωπου..μονο που αυτη την φορα ακολουθησε ο εξης διαλογος(το τηλεφωνο ηταν με αποκρυψη)

-παρακαλω

-καλημερα σας.την κυρια .... ..... ..... θα ηθελα

-ποιος την ζητει;

-σας τηλεφωνω απο τα new day.η κυρια .... .... κερδισε ενα προγραμμα περιποιησης προσωπου.θα μπορουσα να της μιλησω,ειναι εκει;

-ξερετε εχει πεθανει..

-α,και ποτε μπορω να την βρω;;(:worry::blink::worry::blink:)

-ε,υποθετω μετα την δευτερα παρουσια

-α οκ.θα ξαναπαρω την δευτερα!!!!

 

 

:lol::X:confused::blink::wacko::ninja:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ξαναπηραν σημερα,και ζητουσαν παλι την γιαγια μου γιατι αυτη την φορα ειχε κερδισει μια περιποιηση προσωπου..μονο που αυτη την φορα ακολουθησε ο εξης διαλογος(το τηλεφωνο ηταν με αποκρυψη)

-παρακαλω

-καλημερα σας.την κυρια .... ..... ..... θα ηθελα

-ποιος την ζητει;

-σας τηλεφωνω απο τα new day.η κυρια .... .... κερδισε ενα προγραμμα περιποιησης προσωπου.θα μπορουσα να της μιλησω,ειναι εκει;

-ξερετε εχει πεθανει..

-α,και ποτε μπορω να την βρω;;(:worry::blink::worry::blink:)

-ε,υποθετω μετα την δευτερα παρουσια

-α οκ.θα ξαναπαρω την δευτερα!!!!

 

Να δεις που θα ξαναπαρει την αλλη δευτερα! :p:p

Εγω σου προτεινω να δωσεις ενα τηλ. απο αλλο κεντρο αδυνατισματος και να πεις οτι θα τη βρουν εκει! :p:p

Link to comment
Share on other sites

τι να πω πια...ή δεν ακουγε τι ελεγα και απαντουσε μηχανικα ή επεσα σε αλλοδαπη

 

ας ξαναπαρει απο δευτερα..δεν θα με βρει...θα παω ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τον θείο μου τον είχαν πάρει από τον ΟΤΕ για να τον πείσουν να εγγραφεί σε κάποιο πρόγραμμα για κλήσεις με έκπτωση ενώ είχε ήδη ένα πρόγραμμα με προεπιλογή από την Cosmoline (προφανώς αφορμή έψαχναν για να ξανακερδίσουν πελάτες).

 

Το σήκωσα εγώ, το έδωσα σε εκείνον και προσπαθούσε ευγενικά να την πείσει πως δεν ενδιαφέρεται. Δυστυχώς δε με άφησε να της σφυρίξω 1-2 φωνήεντα.:lol:

 

Ήταν και πιο παλιά, όταν είχα άχτι τον ΟΤΕ, οπότε τι "πΟΤΕ" θα άκουγε... δε λέγεται.

 

Είναι το μόνο που έχω να διηγηθώ, καθώς εδώ που ζω δεν έχουμε πολλά τέτοια κρούσματα.

Link to comment
Share on other sites

Bravo ρε Kage Σωστός. Έτσι δραστηριοποίηση θέλει. και πιστέψτε με τόσο ή αρχή προστασίας όσο και άλλες υπηρεσίες (συνήγορος του πολίτη κλπ) προσφέρουν καλές υπηρεσίες. Προσωπικά έχω διακαιωθεί 2 φορές...Α μακρυα από τραπεζικό διαμεσολαβήτή (ο οποίος είναι όργανο των τραπεζών και όχι κοινωνικής μέριμνας)

 

Ακούστε τώρα περίπτωση γνωστού μου.

Είχε αγοράσει Αλφα ρομέο ο γιος του. Σκοτώθηκε πριν 6-7 χρόνια και μία από τις αιτίες ήταν και ότι δεν άνοιξε και ο αερόσακος (χώρια το μεθύσι του παληκαριού)

Τελοσπαντων... Κα΄θε χρόνο παίρνουν σπίτου απ την εξυπηρέτηση πελατών της αλφα ρομέο, για να συμπληρώσουν κάποιες φόρμες ικανοποίηση πελάτη και κάθε χρόνο ρωτούν τον πατέρα.

"Είστε ικανοποιημένος από το αυτοκίνητο?

 

Για πείτε μου τώρα... τους γαμ.... ή δεν τους γαμ... κύριε πρόεδρε?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

μα καλα τη πρωτη φορα που πηραν τηλεφωνο δεν ενημερωθηκαν;;;να το γραψουν στις λιστες τους να μην ξαναενοχλησουν τον ανθρωπο!

το κακο ειναι οτι πλεον ξεκινησαν και τα τηλεφωνα απο τα πολιτικα γραφεια...πορτα πορτα για την ψηφο!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ενημερώθηκαν, έκαναν 2 χρόνια να ξαναπάρουν αλλά τα 3 τελυταία παίρνουν συνέχεια... Κάτι οι κοπελίτσες ή τα αγοράκια που, όπως και να το κάνεις, είναι μια δουλειά να περάσεις και να φύγεις, κάτι καποιες ανακατατάξεις στην φιατ... εεε δεν είναι και δύσκολο.

 

Αυτο όμως που μου κάνει εντύπωση είναι άλλο. Η επιμονή σε έναν τρόπο διερεύνησης ικανοποίησης πελάτη, τουλάχιστον ηλίθιο, χωρίς να επιβεβαιώσουν κανένα άλλο στοιχείο...Τμήματα μάρκετιγκ πολυεθνικών (και μη) βλέπεις!

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Η γιαγια μου οποτε το σηκωνει εχει απιστευτο γελιο......μολις καταλαβει για ποιους προκειται τους λεει και καλα οτι ειναι η υπηρετρια και τα αφεντικα της λειπουν διακοπες..............

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

-Καλημέρα,θέλουμε να σας ενημερώσουμε οτι έχει εγκρυθεί στο όνομά σας η νέα πιστωτική μας,με προνομιακό επιτόκιο 500%....

-ΑΣΤΑΔΙΑΛΑΑΑΑ

TRUST YOUR SOLE
Link to comment
Share on other sites

-Καλημέρα,θέλουμε να σας ενημερώσουμε οτι έχει εγκρυθεί στο όνομά σας η νέα πιστωτική μας,με προνομιακό επιτόκιο 500%....

-ΑΣΤΑΔΙΑΛΑΑΑΑ

 

Ξέρω ότι ίσως σου φανεί "κάπως", αλλά καλό θα είναι γενικά να μην διαολοστέλνεις. Όσο "αστείο" και αν ακούγεται, ουσιαστικά είναι κατάρα.:O

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι ίσως σου φανεί "κάπως", αλλά καλό θα είναι γενικά να μην διαολοστέλνεις. Όσο "αστείο" και αν ακούγεται, ουσιαστικά είναι κατάρα.:O

 

Δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι η αγένεια· άνθρωποι είναι και αυτοί που κάνουν αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πιο παλιά πέρνανε συνέχεια για το Χρυσο κουφέτο.Είχαμε παρόμοι νούμερο.Έδωσα πολλές γούνες και αντιρυτιδικες πάντως.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά δεν με ενδιαφέρει ;).. εκτός αν είναι ακατάλληλη ώρα που σίγουρα θα ακούσουν και κανένα *#@&* :lol:
Link to comment
Share on other sites

μια ειναι η ατακα " ναι ενδιαφερομαι ...μονο που θα ηθαλα να ηχογραφησω την συνομιλια μας για ευνοητους λογους" οσες φορες το εχω πει ...το τηλεφωνο αμεσως εκανε "του του"...:lol:
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

μια ειναι η ατακα " ναι ενδιαφερομαι ...μονο που θα ηθαλα να ηχογραφησω την συνομιλια μας για ευνοητους λογους" οσες φορες το εχω πει ...το τηλεφωνο αμεσως εκανε "του του"...:lol:

 

Τέλειο!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κλείνει? Δεν κατάλαβα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μολις με πηραν απο την εξπρες σερβις για την ιατρικη και οδοντιατρικη τους καλυψη!!!(η οδοντιατρικη συγκεκριμενα ηταν δωρο)

τους διευκρινιζω ευγενικα(οπως παντα) πως δεν με ενδιαφερει

-μα γιατι;;

-γιατι ειμαι οδοντιατρος και δεν με αφορα κατι τετοιο

-ααα!δε το ξεραμε,παιρνουμε με αυξοντα αριθμο

-ε τωρα που το μαθατε σας παρακαλω να μην με ξαναενοχλησετε

-ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ;;;

-σας παρακαλω πολυ να μιλατε πιο ευγενικα

-γιατι σας εβρισα;

-μα μου μιλατε στον ενικο ενω δε σας εχω δωσει το δικαιωμα,με καθυστερητε απο την δουλεια μου...(με διακοπτει)

-ε ενταξει μωρε,κι εμεις δουλευουμε...

 

 

 

τοσο απελπισια για πελατες πια;;;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...