Jump to content

Sony Ericsson Z610i


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο ειναι το z750i :blink: ανεβασε μας μια φωτογραφια να δουμε..

παντως ουτε και το z610i θα σε ξετρελλανει στο τομεα της φωτογραφιας.παρε καλυτερα κανενα αλλο κινητο...οπως το k800i :)

 

να.... δειτε καλυτερα στο επισημο site της sony ericsson.....:

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=US&lc=en&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10875

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

να ρωτήσω κάτι???

 

στο site της sony ericsson υπαρχει και το z750 το οποιο ειναι ακριβως το ιδιο εμφανισιακά με το z610i εκτος απο μικρες αλλαγες στο πληκτρολογιο.... βεβαια νομιζω οτι δεν εχει κυκλοφορησει ακομα στην ελλαδα.... η βασικη διαφορα που παρατηρησα στα χαρακτηριστικα των 2 τηλεφωνων ειναι η αναλυση της εσωτερικης οθονης.... τελος παντων...

 

επειδη μ'αρεσει το z610i πολυ εμφανισιακα αλλα αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η ποιοτητα των φωτογραφιων μπορει να μου πει καποιος αν τραβαει καλες φωτογραφιες.....???? η να περιμενω να βγει το z750 ελπιζοντας οτι η ποιοτητα των φωτογραφιων που τραβαει θα ειναι καλυτερη....??? (αν κ δεν το νομιζω γιατι εχουν κ τα δυο την ιδια αναλυση καμερας: 2 megapixels)

 

ευχαριστω........................................ :) :) :)

 

Εμφανισιακά είναι το ίδιο,απ'ότι παρατήρησα το Ζ750 έχει και ραδιόφωνο επιπλέον,άρα σημαντικό + πιστεύω..;)

Όσο αφορά την κάμερα,την ημέρα βγάζει αρκετά ικανοποιητικές φωτογραφίες και την νύχτα λείαν επιοικώς χάλια...

Εγώ αυτό το τηλέφωνο το γουστάρω τρελά λόγω ντιζάιν και μόνο(σε μπλέ χρώμα)και λόγω χρηστικότητας που είναι άψογο,όπως και η μπαταρία του επίσης...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να κανω αναβαθμιση?

μπαινω στην συγκεκριμενη σελιδα και δεν ανοιγει τιποτα απο αυτα που λεει για "απαιτησεις" κλπ

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps7&zone=ps&fid=21839&numItems=18

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το πηρα σημερα απο wind . πολυ ωραιο κινητο.

Ομορφο κινητο..αν και δεν εχει πουλησει αρκετα! μαλιστα ειχε βγει και σε "τσουχτερη" τιμη αλλα τωρα εχει πεσει σε λογικα επιπεδα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να τολμησω να κανω αναβαθμιση :Update_Service_Setup-2.7.9.14-1

ή οχι, γιατι διαβασα οτι ορισμενοι δεν ειχαν ελληνικα μετα την αναβαθμιση.

 

Το συμβολο οτι ειμαι σε 3g δικτυο πως ειναι και που εμφανιζεταιμ, οι οδηγιες δεν γραφουν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να τολμησω να κανω αναβαθμιση :Update_Service_Setup-2.7.9.14-1

ή οχι, γιατι διαβασα οτι ορισμενοι δεν ειχαν ελληνικα μετα την αναβαθμιση.

 

Το συμβολο οτι ειμαι σε 3g δικτυο πως ειναι και που εμφανιζεταιμ, οι οδηγιες δεν γραφουν τιποτα.

αν δεν εχεις προβλημα..εγω ειμαι της αποψης να μην κανεις αναβαθμιση.

τωρα το 3g εμφανιζεται μενου-->ρυθμισεις--->συνδεσιμοτητα-->επικαινωνια δεδομενων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκεινο το περιεργο σηματακι που οποιος αγορασει για πρωτη φορα το τηλ αναρωτιεται τι ειναι!!! :)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Μία ερώτηση παρακαλώ: Ξέρετε για ποιο λόγο δεν μπορώ να εγκαταστήσω ρυθμίσεις για mms στο Ζ610 μέσω του site της vodafone; Έχω CU και όσες φορές και αν έχω προσπαθήσει να τις περάσω, δεν κάνει δουλειά.

 

Βέβαια, να αναφέρω 2 πράγματα:

α) Στο site της Vodafone δεν δίνει επιλογή για Ζ610, οπότε παλεύω με άλλα μοντέλα μπας και κάτσει τίποτα.

β) Όταν με την ίδια sim στο Κ750 προσπάθησα να περάσω με τον ίδιο τρόπο τις ρυθμίσεις, πάλι απέτυχε παταγωδώς. Ωστόσο, με sim συμβολαίου, τόσο το Κ750, όσο και το Κ800 μου, λειτουργούν.

 

Μήπως φταίει η sim;

 

Τους άλλους συνδυασμούς (sim συμβολαίου στο Ζ610 ή sim CU στο Κ800 δεν τους έχω δοκιμάσει.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μία ερώτηση παρακαλώ: Ξέρετε για ποιο λόγο δεν μπορώ να εγκαταστήσω ρυθμίσεις για mms στο Ζ610 μέσω του site της vodafone; Έχω CU και όσες φορές και αν έχω προσπαθήσει να τις περάσω, δεν κάνει δουλειά.

 

Βέβαια, να αναφέρω 2 πράγματα:

α) Στο site της Vodafone δεν δίνει επιλογή για Ζ610, οπότε παλεύω με άλλα μοντέλα μπας και κάτσει τίποτα.

β) Όταν με την ίδια sim στο Κ750 προσπάθησα να περάσω με τον ίδιο τρόπο τις ρυθμίσεις, πάλι απέτυχε παταγωδώς. Ωστόσο, με sim συμβολαίου, τόσο το Κ750, όσο και το Κ800 μου, λειτουργούν.

 

Μήπως φταίει η sim;

 

Τους άλλους συνδυασμούς (sim συμβολαίου στο Ζ610 ή sim CU στο Κ800 δεν τους έχω δοκιμάσει.

 

Εδώ κανείς παιδιά;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κανείς παιδιά;

 

:rolleyes: κατεβασε τις ρυθμισεις απο το site της sony ericsson.από εδώ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot.......

 

Αλλά δεν δούλεψε! :(

Τοτε κανε μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων της συσκευης(κρατησε μπακαπ) και ξανα κανε το ιδιο.αν παλι δεν δουλεψει..τοτε δεν ξερω τι μπορεις να κανεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι πιθανότητες υπάρχουν να είναι θέμα sim; Γιατί η συγκεκριμένη sim, ούτε στο Κ800 δουλεύει με mms, παρόλο που το τηλέφωνο στέλνει/λαμβάνει κανονικά με sim συμβολαίου. Και οι 2 είναι vodafone.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Τι πιθανότητες υπάρχουν να είναι θέμα sim; Γιατί η συγκεκριμένη sim, ούτε στο Κ800 δουλεύει με mms, παρόλο που το τηλέφωνο στέλνει/λαμβάνει κανονικά με sim συμβολαίου. Και οι 2 είναι vodafone.

Μπορει να ειναι και αυτο.αν η sim ειναι πολυ παλια (3-4) χρονια.

παντως γιατι δεν κανεις ενα τηλεφωνο τον παροχο σου...για περισσοτερο εξηγησεις.

αυτοι θα σου δωσουν καλυτερη απαντηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Raver. Δεν με πολυαπασχολεί, γιατί είναι ένα άθλιο καρτοκινητό που μου είχαν κάνει δώρο με κάποια ανανέωση σύνδεσης, ούτε που θυμάμαι πότε. Οπότε, οκ. Απλά μου την έχει σπάσει που δεν δουλεύει!!!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Raver. Δεν με πολυαπασχολεί, γιατί είναι ένα άθλιο καρτοκινητό που μου είχαν κάνει δώρο με κάποια ανανέωση σύνδεσης, ούτε που θυμάμαι πότε. Οπότε, οκ. Απλά μου την έχει σπάσει που δεν δουλεύει!!!

Εγω αυτο το κινητο το εχω στην εκτιμηση μου.πολυ ομορφο..και τοσο καιρο που εχει βγει..δεν εχει αναφερθει καποιο προβλημα.τωρα στην δικη σου περιπτωση..ειναι καθαρα θεμα περιπτωσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω εδώ και ένα μήνα ένα Sony Ericsson z610i και πρόσφατα παρατήρησα ότι το speaker του στο πίσω μέρος του μερικές φορές νεκρώνεται τελείως.

Επίσης, μετά την πρώτη αναβάθμιση του λογισμικού του με το Sony Ericsson Updater Service πρίν από μια εβδομάδα δεν μπόρεσα να το αναβαθμίσω ξανά. Έχω Windows 2000 και μετά τη πρώτη αναβάθμιση δεν αναγνωρίζει πια το flash device (βγάζω/βάζω μπαταρία, συνδέω καλώδιο κρατώντας το C πατημένο).

Έχετε ανάλογη εμπειρία; Να το πάω πίσω για επισκευή/αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θέμα: sudden death Z610 :(

 

Ρε παιδια τι ειναι αυτο το πραγμα?

Αποκλειστικη επιτυχια της Σονυ Ερικσον?

Εχω το κ700 μου στο συρταρι με την οθονη να αναβοσβηνει(οταν το αναβω)..

.

Τωρα το Ζ610 της γυναικας μου(το αγορασα καινουργιο πριν 2 μηνες).

Απο ενα καταστημα της Vodafone.

Τι να κανω ο καψερος?Χαλασε τωρα?Τι να το κανω?Φτιαχνεται?

Αμα παω σε Γερμανο θα μου το φτιαξουν?Αμα του κανω αναβαθμιση λειτουργικου?Να παω σε sony ericsson?

 

Δωστε καμια γνωμη ρε παιδια γιατι θα παθω καταθλιψη λεμε!!

 

 

 

 

--------------------

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: sudden death Z610 :(

 

Ρε παιδια τι ειναι αυτο το πραγμα?

Αποκλειστικη επιτυχια της Σονυ Ερικσον?

Εχω το κ700 μου στο συρταρι με την οθονη να αναβοσβηνει(οταν το αναβω)..

.

Τωρα το Ζ610 της γυναικας μου(το αγορασα καινουργιο πριν 2 μηνες).

Απο ενα καταστημα της Vodafone.

Τι να κανω ο καψερος?Χαλασε τωρα?Τι να το κανω?Φτιαχνεται?

Αμα παω σε Γερμανο θα μου το φτιαξουν?Αμα του κανω αναβαθμιση λειτουργικου?Να παω σε sony ericsson?

 

Δωστε καμια γνωμη ρε παιδια γιατι θα παθω καταθλιψη λεμε!!

 

 

 

 

--------------------

Πως χαλασε?? δεν ανοιγει καθολου το κινητο??

 

με αποδειξη αγορας(εγγυηση) το στέλνεις σε service και περιμένεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως χαλασε?? δεν ανοιγει καθολου το κινητο??

 

με αποδειξη αγορας(εγγυηση) το στέλνεις σε service και περιμένεις.:)

 

 

Aσε ρε φιλε εχω σκασει..:(

Οπως εγραψα και στην επικεφαλιδα επαθε sudden death(ξαφνικο θανατο)..

Δηλαδη καποια στιγμη κολησε και μετα οταν το ξανανοιξα(αφου εβαλα/εβγαλα μπαταρια) η οθονη γινετε ασπρη για 1 δευτερολεπτο,μετα σβηνει για αλλο 1,μετα ξαναναβει,μετα σβηνει κ.τ.λ.

 

Δεν κανει τιποτα αλλο.Αυτο ακριβως ειχε συμβει και στο Κ700 μου,που το εβαλα σε αχρηστια.

Μετα εμαθα για την συγκεκριμενη βλαβη και νομιζω οτι υπαρχει τροπος λυσης αλλα δεν θυμαμαι τι πρεπει να κανω..

Αναβαθμιση?κατι αλλο?Δεν ξερω.

 

Εαν το παω σε σερβις να προτιμησω Γερμανο ας πουμε?αυτος εχει δικο του σερβις η το στελνει ομνιτεκ?

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Μια απλη αναβαθμιση θα θελει.αμα μπορεσεις να το ανοιξεις..δοκιμασε με αλλη καρτα sim`κανε μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων.

ο germanos μπορει να κανει αναβαθμιση,τωρα δεν ξερω εαν το στελνει αλλου το κινητο,αλλα δεν νομιζω κιολας.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...