Jump to content

Sony Ericsson Z610i


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το εχω 'λιγουρευτει' τρελλα αυτο το κινητο απο την πρωτη στιγμη που το ειδα, ειχα ενα z600 που με ειχε βολευψει αφανταστα (μεχρι που μου το επλυνε η μαμα μου στη πλυντηριο) και απο τοτε δεν μου εχει ξανακατσει τοσο καλα αλλο

βεβαια 300+Ε δεν ειναι και λιγα νομιζω, αν και θελω να πιστευω οτι λιγο αργοτερα θα πεσει η τιμη του καπως

παντως θα παω μια βολτα να το δω απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια το εχω 'λιγουρευτει' τρελλα αυτο το κινητο απο την πρωτη στιγμη που το ειδα, ειχα ενα z600 που με ειχε βολευψει αφανταστα (μεχρι που μου το επλυνε η μαμα μου στη πλυντηριο) και απο τοτε δεν μου εχει ξανακατσει τοσο καλα αλλο

βεβαια 300+Ε δεν ειναι και λιγα νομιζω, αν και θελω να πιστευω οτι λιγο αργοτερα θα πεσει η τιμη του καπως

παντως θα παω μια βολτα να το δω απο κοντα

κατσε μεχρι τα χριστουγεννα που θα πεσει στα 250ευρο.η καλη πολιτικη της SE! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω 'λιγουρευτει' τρελλα αυτο το κινητο απο την πρωτη στιγμη που το ειδα, ειχα ενα z600 που με ειχε βολευψει αφανταστα (μεχρι που μου το επλυνε η μαμα μου στη πλυντηριο) και απο τοτε δεν μου εχει ξανακατσει τοσο καλα αλλο

βεβαια 300+Ε δεν ειναι και λιγα νομιζω, αν και θελω να πιστευω οτι λιγο αργοτερα θα πεσει η τιμη του καπως

παντως θα παω μια βολτα να το δω απο κοντα

 

το κινητο ειναι κουκλι πραγματικα και φανταζομαι ποσο τελειο θα ειναι και στο μπλε χρωμα.ειμαι σιγουρος πως οταν θα ερθει η στιγμη και το παρεις θα κολλησεις μαζι του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε πότε θα μας έρθει σε μπλέ;

 

θελωνα πιστευω οτι μεχρι τελος του μηνα θα υπαρχει διαθεσιμο,καλα σε blue ειναι ολα τα λεφτα.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και κομψό. Ιδανικός σύντροφος για τη σύγχρονη γυναίκα. Μόνη παραφωνία, κατά τη γνώμη μου, είναι το εσωτερικό του, που είναι λευκό, ενώ θα ήταν καλύτερα να ακολουθεί το χρώμα των εξωτερικών τμημάτων. Γνωρίζουμε πότε θα αφιχθεί στην Ελλάδα;

 

ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ στο σχόλιο "ιδανικός σύντροφος για σύγχρονη... γυναίκα"!

Γιατί; Το design του είναι πολύ "high-tech", αρεστό ΚΑΙ για άνηρ!

Όσο αφορά το εσωτερικό, ΜΑΛΛΟΝ για ΑΣΗΜΙ μου "φέρνει" κι όχι για άσπρο...

Αλλά ΣΥΜΦΩΝΩ ότι, ΑΦΟΥ το εξωτερικό είναι ΕΝΤΕΛΩΣ λείο/γυαλιστερό και χρωματιστό, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να είχε ΚΟΜΜΑΤΙΑ με το ΙΔΙΟ υλικό και ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!

 

Πάντως... ΕΑΝ έχει ΚΑΛΕΣ "επιδόσεις", θα το αγόραζα - TO ΤΙΡΚΟΥΑΖ εννοείται (τώρα μάλιστα που ψάχνω σαν... Ιντιάνα Τζόουνς, για ν' αλλάξω το ΕΛΛΕΕΙΝΟ - ως κινητό, ΟΧΙ ως design - Panasonic X700!)...

Link to comment
Share on other sites

Ρε ταξιδιώτη είσαι φοβερός! Ότι κινιτό βγαίνει το παίρνεις!!!:blink: Κάν μας και μια σύγκριση με το w850. αν μπορείς βέβαια

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Αν προσέξεις τη φωτό της ΑΜΑΞΑΡΑΣ που έχει στο signature του, γιατί απορείς;

 

Καλά κάνεις "ταξιδιώτη"! Ο καθ' ένας όπου γουστάρει τα χαλάει! Εγώ, παρότι η Εθνική "πάτωσε" και ΔΕ πήγε Γερμανία, εγώ τα "έχωσα στεγνά" και πήγα Μουντιάλ για 20 μέρες! Και;;; Τι έγινε;... Άλλος τα "σπρώχνει" στις γκόμενες (κουτό μεν, δεκτό δε)...

 

...

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ... γιατί τέτοια "μάνιτα" (οργή) για το Z800i;;; Πάνω που το ΘΑΥΜΑΖΑ, διάβασα "τ' ακατανόματα" εναντίον του! Και ΠΩΣ μια εταιρεία σαν την Ericsson, που πλέον "ΠΕΤΑΕΙ" ακάθεκτη στη πρώτη θέση στα κινητά, βγάζει ΤΕΤΟΙΑ "μούφα";;;

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι λιγακι καπως γιατι το εξωτερικο του ειναι σαν καθρεφτης και η ωρα απο κατω η το ποιος σε καλει φαινεται σαν αντανακλαση και προς στιγμην νομιζεις οτι σου εχει μετακινηθει ο φακος επαφης (για οποιον φοραει:p )

ενταξει μην φανταστεις κατι τρομερο αντεχεται γιατι στο συνολο του το κινητο ειναι παρα πολυ ομορφο.Στο κουτι δεν συμπεριλαμβανετε h/f και οταν το ανοιξα ειχε 53% μπαταρια, το χρησιμοποιησα ολη την μερα μπας και κατεβει να το φορτισω και το βραδυ ειχε 50%!! δεν επεφτε με τιποτα παρολο που μιλησα 30 λεπτα εστειλα και ΣΜΣ και εικονες κτλ..:)

Γενικα απο μπαταρια φαινεται να μαμαει :D

Η εξωτερικη οθονη δεν λειτουργει μονιμα οποτε κλειστο φαινετε σαν να μην εχει.

Ο ηχος ειναι πολυ δυνατος σε σχεση με το Κ750 και πολυ καλος.

εχει ενα μονιμο λαμπακι εξωτερικα χαμηλα που αναβοσβηνει πρασινο συνεχεια.

η καμερα παρα πολυ καλη περασα φωτο στο πισι και ειναι θαυμασια :D

κατα τα αλλα μενου οπως ολα τα sony ericsson δεν μου ρχεται κατι αλλο που θα ηθελες να μαθεις γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστιμενη και με τον ογκο του και με ολα, απλα σου ειπα αφηνει δαχτυλιες σαν τρελο και θελει συνεχεια σκουπισμα αλλα εμενα μ'αρεσει που γυαλιζει ετσι.

ας μας πει και ο ταξιδιωτης τις εντυπωσεις του :)

 

α και επισης πιστευω πως θα μπορουσε να ειχε και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, σου δινει την εντυπωση πολυ πλαστικου κινητου αλλα αυτα ειναι γουστα και ισως αρεσει και ετσι.

Το Ζ550 εχει πολυ καλυτερη κατασκευη πχ.

 

Γεια χαρά κοπελιά...

... πως λες ότι η κατασκευή του θα ΜΠΟΡΟΥΣΕ να ήταν πιο "στιβαρή", αφού ο "ταξιδιώτης" λέει ότι είναι πολύ καλή; Πες μου λεπτομέρειες...

 

Για το Z550 (με... ή χωρίς... "i" στο τέλος;;;), υπάρχει σε silver-copper στην Ελλάδα;;; Κι αν ΝΑΙ, που στο κόρακα υπάρχει;;; Κι αν ΔΕΝ, πες ότι το παίρνω από εξωτερικό... Με το μενού (ΟΧΙ ελληνικά) τι γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτη, πόσα κινητά έχεις (λειτουργικά, έτσι;). Αν θέλεις σε πάω μία κόντρα. Έχω φτάσει αισίως τα 42 (τα περισσότερα με τα κουτιά τους και σχεδόν όλα τα αξεσουάρ τους)! Το 80% δε από αυτά ανήκουν στη μεγάλη κατηγορία (από 400€ και πάνω). Όχι τίποτα άλλο, αλλά δε θέλω να είμαι ο μόνος θεότρελος που κάνει συλλογή από δαύτα.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω συλλεγω παλια κινητα οχι τα καινουρια.τα καινουρια μετα απο λιγο διαστημα τα πουλαω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι αν ΔΕΝ, πες ότι το παίρνω από εξωτερικό... Με το μενού (ΟΧΙ ελληνικά) τι γίνεται;;;

 

Πιστεύω οτι με την απόδειξη αγοράς μπορείς να το πας στην SE και να σου "περάσουν" ελληνικό μενού στο τηλεφωνάκι. Κάνε κάνα τηλέφωνο στην SE για επιβεβαίωση.:p

"We all have the ability, our choices make the difference ":baby:
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι με την απόδειξη αγοράς μπορείς να το πας στην SE και να σου "περάσουν" ελληνικό μενού στο τηλεφωνάκι. Κάνε κάνα τηλέφωνο στην SE για επιβεβαίωση.:p

 

Understood! Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Phra kai egw to z610 sta xeria mou shmera.

Phgainw apo v3 se auto to montelo kai mexri stigmhs h yfh kai to styl tou den me apogohteuh ka8olou. Den einai titanio alla auth h oled o8onh einai xarma of8almwn.

 

Prwtes parathrhseis:

- Oi daxtylies den einai megalo provlhma. Se meros xwris na se louzei o hlios den fainontai ka8oloi. Anti8etws h gyalada tou einai fanerh se ka8e fwtismo kai oi daxtylies einai diakrites mono an to kratas katw apo entono fws. Einai pragmatika kalos sxediasmos kai pio lepto apo oti to perimena.

 

- To kinhto yposthrizei pooooolla pragmata apo java. Yposthrizontas thn kainourgia platforma ylopoihshs Java Platform 7 (JP-7). Oti vgainei auto to kinhto 8a to yposthrizei kai 8a trexei kai grhgora.

 

- H camera einai opws se ola ta mh-k750/w900-se mia 2mp xwris autofocus. Ta apotelesmat einai poly kala.... panta dedomenou to katallhlou fotismou.

To video ikanopoihtiko alla kamia sxesh me epipeda nokia 6280.

 

- Kataskeuh stivarh... kai se sygkrish me to z710 pou phra sta xeria mou poly kalhterh. To teleutaio einai akoma pio plastika kai ontas perissotero walkman style exei ypervolika pola pragmata pou mporoun na trizoun.

 

- To menu kai oi loipes leitourgies einai poly kales kai arketa polyploka gia na se krathsoun na psaxneis alla xwris na xanese(syntomefseis kai alla ta kanoun ola ena click makria).

 

- Telos h mpataria fantazei teras. To psaxnw se oles tou tis leitourgies edw kai poses wres kai akoma na pesei apo katw tou 50%. Otan to prwto anoiksa htan sto 65-70%. An paei etsi tote to kovw na tremei h 8esh tou aymnhstou 6310i pou kratouse h mpataria gia vdomada kai vale.

 

Auta apo mena... perissotera syntoma... elpizw oxi parapona gia bugs....

Pantws exete yposph oti einai olofreskia syskeuh epomenw to kovw na trela8oume sta updates.

 

Epistrefw sto skalisma....

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται πολύ ενδιαφέρων το κινητάκι. Εχω Κ750VL και σκέφτομαι την αλλαγή μου αρεσε η σοκολάτα αλλά και το Ζ610 αρχίζει να μου αρέσει (μετά απο 3 συνεχόμενα se ) Αξίζει ρε παιδιά;
vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται πολύ ενδιαφέρων το κινητάκι. Εχω Κ750VL και σκέφτομαι την αλλαγή μου αρεσε η σοκολάτα αλλά και το Ζ610 αρχίζει να μου αρέσει (μετά απο 3 συνεχόμενα se ) Αξίζει ρε παιδιά;

Πολυ ομορφο κινητο,το μονο (-) για εμενα ειναι η ελλειψη ραδιοφωνου.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο νυχτερινες λήψεις τι λεει?

μετρια εως χαλια.κινητο χωρις flash ουτε σαν του κ700ι ειναι χαλια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia h siskebi prepi na exei prolima sthn apostoli kai sthn lipsi ton mms. yparxi problima logismikou.apo8ikebi to minima gia ri8misis mms alla kati ginete la8os kai den stelni.posi ora prospa8ousame me thn vodafone na to ri8misoume kai den ginotane tipota.toidio ginete kai stis ksaderfis mou to z610.exei kani kanis dokimi na stili mms ? gia vodafone omos
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. θέλω να ρωτήσω και κατι άλλο. αν το πήρε καποιος σε VL μπορει να μας πει τι περιλαμβάνει η συσκευασία;:confused: :oops:
vageliskr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. θέλω να ρωτήσω και κατι άλλο. αν το πήρε καποιος σε VL μπορει να μας πει τι περιλαμβάνει η συσκευασία;:confused: :oops:

 

απο οσο γνωριζω δεν εχει ερθει ακομα Vodafone Live!

:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...