Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως υπηρχε καποιο κονφλικτ.το ελυσα το προβλημα.επισης το πσ μου εχει γεμισει ιους κ σπαιγουερ.

 

Χαίρομε που λύθηκε το πρόβλημά σου. Καλό θα είναι να αναζητάμε έστω 1 φορά στους 2 μήνες καινούργια Drivers από τους κατασκευαστές του υλικού μας (Chipset, Vga, κτλ) όπως επίσης καινούργιες εκδόσεις BIOS η οποίες πολλές φορές διορθώνουν ένα κάρο πράγματα και μεσα σε αυτά και διάφορα conflict υλικού. Επίσης, αν και δεν έχω κάτι να κερδίσω απλά λόγο επαγγέλματος θα σου πρότεινα να κατεβάσεις αυτό σε συνδυασμό με αυτό. Είναι ένα δίδυμο που θα σε προστατεύσει πολύ καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πές μας πως το έλυσες γιατί εγώ δεν μπορώ ακόμα να το συνδέσω με το καλώδιο...

κανε καταργηση του se suite κ κατεβασε το ξανα απο το site της se.κανε ενα φορματ πρωτα στο πσ σου και δοκιμασε να το συνδεσεις ξανα.εγω ετσι εκανα.το δικο μου ειχε κονφλικτ στο usb.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

@mpampir

Καλη θητεια φιλε μου και υπομονη! Θα περασει γρηγορα ο καιρος και θα σε περιμενουμε εδω μεσα. Το 2001 που υπηρετησα ναυτικο εκανα 19 μηνες, οποτε τωρα δεν ειναι τιποτα! ;)

 

@illuminatus

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια! Παντοτε ειμαι στη διαθεση ολων για οποιαδηποτε βοηθεια! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για το καινούριο firmware;

 

An ola pane kala telos tou mina...

 

Anapste kai kanena keraki kai as elpisoume pos ola ta basika problimata mas tha leithoun me tin eleusi auto tou neou firmware...

Link to comment
Share on other sites

κανε καταργηση του se suite κ κατεβασε το ξανα απο το site της se.κανε ενα φορματ πρωτα στο πσ σου και δοκιμασε να το συνδεσεις ξανα.εγω ετσι εκανα.το δικο μου ειχε κονφλικτ στο usb.

 

Φορματ ??? Άστο καλύτερα...:wacko:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Αγοραστηκε η uiq απο την SE!!!!!!!!!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Smartphone wars: Sony Ericsson buys UIQ from Symbian, still angry at Nokia

 

Sony Ericsson decided to buy UIQ - division of Symbian. UIQ is in direct competition with Nokia's S60 Symbian platform and whole situation shows how untrustworthy, fragmented and unstable whole Symbian is!

 

Sony Ericsson today announced it has reached agreement in principle for acquiring the Swedish software company UIQ Technology AB, a wholly-owned subsidiary of Symbian Ltd. UIQ Technology, which uses Symbian OS, licenses the UIQ user interface and application development platform to mobile phone vendors worldwide.

 

Conclusion: Sony Ericsson licensing Symbian but using UIQ instead of S60 further is extending fragmentation of Symbian camp and clearly by licensing Symbian, Sony Ericsson is supporting directly its main competitor - Nokia, that owns approximately 50% of Symbian and de facto is controlling Symbian. If Sony Ericsson would like to stop supporting foolishly Nokia, it should port UIQ platform to other than Symbian core operating system, like for example Linux or Windows CE. Otherwise Sony Ericsson foolishly will continue supporting Nokia and will never ever be able to beat it.

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=pc3_1_1&zone=pc&lm=pc3_1&prid=6561

 

 

edit:

cicilianos τώρα είδα ότι με πρόλαβες :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

ΧΕΧΕ!

Κανενα προβλημα φιλε μου!Εγω αλλωστε εβαλα απλα μια ανακοινωση,εσυ παρεθεσες περισσοτερες πληροφοριες!Καλα ειμαστε!

Ακρος ενδιαφερουσα η κατασταση στις πλατφορμες απο δω και περα....αραγε τρελαθηκαν εκει στην ΣΕ λογω της τρομερης αργοποριας των προγραμματων και της σχεδιασης?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dil ti simainei oti i SE agorase tin UIQ???Einai kalos oionos???:D Kserei kaneis an iparxoun site gia efarmoges P990i???Sas euxaristo poli!:rolleyes:
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Μονο καλο μπορει να ειναι που αγορασε η ΣΕ τη Sumbian.Αυτο σημαινει οτι η εταιρια θα πεσει με τα μουτρα στα προβληματα που εχουν παρουσιαστει στη πλατφορμα και λογικα αναμενουμε συντομα και αναβαθμησεις αλλα και πολλα-πολλα applications-programs!!!:happy: :happy: :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μονο καλο μπορει να ειναι που αγορασε η ΣΕ τη Sumbian.Αυτο σημαινει οτι η εταιρια θα πεσει με τα μουτρα στα προβληματα που εχουν παρουσιαστει στη πλατφορμα και λογικα αναμενουμε συντομα και αναβαθμησεις αλλα και πολλα-πολλα applications-programs!!!:happy: :happy: :happy:

Skipper, η SE δεν αγόρασε τη Symbian, αλλά την UIQ. To UIQ είναι ας πούμε ένα interface που "κάθεται" πάνω στο Symbian. Δηλαδή η ιδιοκτησία -πλέον- της SE, το UIQ, χρειάζεται το Symbian, που όμως είναι ιδιοκτησία του βασικού τους ανταγωνιστή, της Nokia.

 

Αντιλαμβάνεσαι το μπάχαλο :p

 

Ο χρόνος θα δείξει, είναι νομίζω νωρίς για να βγάζουμε συμπεράσματα...

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Όντως ο χρόνος θα δείξει, αλλά πιστεύω ότι το UIQ(σαν περιβάλλον εργασίας) θα βελτιωθεί.. Αλλά ας φτιάξουν πρώτα τα τραγικά προβλήματα μνήμης που έχουν τα p990 μας και μετά φτιάχνουν και το interface.... :angry: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Εχω υπ'οψη να αγορασω το Ρ990.Μπορειτε να μου πειτε εσεις που τα εχετε αν υπαρχουν και ποια ειναι τα αρνητικα/προβληματα του ;Πριν το μετανιωσω....
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω πως το thread αρχιζει να γεμιζει αλλα σκεψου λιγο και αυτους που εχουν απαντησει αρκετες φορες σε αυτα τα ερωτηματα...

 

1ον. δεν 8α μπορεσεις να παρεις μια ακρως αντικειμενικη απαντηση εδω για το αν αξιζει το παρεις ή οχι...ειναι σαν να πηγαινεις στην εκ8εση της BMW και να ρωτας να παρω BMW? Αξιζει?

 

2ον. λιγες σελιδες πριν αν διαβασεις αρκουν για να εντοπισεις προχειρα μερικα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα του P990i και να βγαλεις μια προσωπικη αποψη για το αν αξιζει...γιατι μπορει για τον σκοπο που το 8ες να σε υπερκαλυπτει ή και το αντι8ετο..

 

φιλικα παντα γιατι αν γεμιζουμε με τα ιδια και τα ιδια το thread παει..... :D

Link to comment
Share on other sites

με τοσα πολλα που εγραψες θα μου απλα μια απαντηση.Αρα,φιλικα παντα,σ'ευχαριστω με υποχρεωσες...Και για 580 ευρω αξιζει να ρωτω και καμια βλακεια...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Το πήρα κι εγώ στα χέρια μου το τιμημένο (μετά από 1 εβδομάδα καθυστέρησης από Γερμανό...:mad: ).

1)Το μόνο σοβαρό πρόβλημα που συναντώ είναι, ότι λένε τα παιδιά που το έχουν εδώ και καιρό...Κακή διαχείριση μνήμης με αποτέλεσμα μεγάλα αρχεία (βίντεο κυρίως) πολλές φορές το τηλέφωνο ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ κλατάρει....:(

και 2)Τα ελληνικά το γνωστό πρόβλημα με τους χαρακτήρες....

Κατά τα άλλα το τηλεφωνάκι (τρόπος του λέγειν τηλεφωνάκι..) είναι πολύ καλό..

Πιστεύω ότι μετά την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση όλα (αν όχι, τα περισσότερα) θα φτιαχτούν...

 

Αυτά....προς το παρόν....:happy:

 

ΥΓ) Ρε παιδιά έχω ΦΑΕΙ κυριολεκτικά όλα τα μαγαζιά και δεν μπορώ να βρω μια ανθρώπινη θήκη για το τηλ.

PLEASE όποιος ξέρει κάποιο site ας ρίξει κάποιο link...

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Το πήρα κι εγώ στα χέρια μου το τιμημένο (μετά από 1 εβδομάδα καθυστέρησης από Γερμανό...:mad: ).

1)Το μόνο σοβαρό πρόβλημα που συναντώ είναι, ότι λένε τα παιδιά που το έχουν εδώ και καιρό...Κακή διαχείριση μνήμης με αποτέλεσμα μεγάλα αρχεία (βίντεο κυρίως) πολλές φορές το τηλέφωνο ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ κλατάρει....:(

και 2)Τα ελληνικά το γνωστό πρόβλημα με τους χαρακτήρες....

Κατά τα άλλα το τηλεφωνάκι (τρόπος του λέγειν τηλεφωνάκι..) είναι πολύ καλό..

Πιστεύω ότι μετά την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση όλα (αν όχι, τα περισσότερα) θα φτιαχτούν...

 

Αυτά....προς το παρόν....:happy:

 

ΥΓ) Ρε παιδιά έχω ΦΑΕΙ κυριολεκτικά όλα τα μαγαζιά και δεν μπορώ να βρω μια ανθρώπινη θήκη για το τηλ.

PLEASE όποιος ξέρει κάποιο site ας ρίξει κάποιο link...

 

Η θήκη που ψάχνεις είναι αυτή :)

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια λαλακια....πηρα την executive θηκη της se με τη μονη διαφορα οτι ειναι για p910 (πιστευα οτι θα ερχεται γαντι).ειναι αρκετα εφαρμοστη για το p990i μου.το αλλο κακο ειναι ( και ειναι λογικο) το ανοιγμα που εχει η θηκη για τo handsfree δεν πεφτει ακριβως στα pin που εχει η συσκευη.21 ε απο media markt.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα εγω δεν δυσκολευτικα καθολου να βρω θηκη , με την πρωτη βρηκα ,στην θεσσαλονικη θα βρειτε στο Πλαισιο , αλλα και στο service της Sonyericsson (δωδεκανισου 24)

 

Εδώ Χανιά...οπότε καταλαβαίνεις...:happy:

 

Η θήκη που ψάχνεις είναι αυτή :)

 

Αυτή την στιμή όντως είναι η μόνη που είδα...Αλλά έψαχνα κάτι σαν

αυτές

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές θήκες όντως. Θα μπορούσαμε να κάνουμε μια ομαδική αγορά.Όσο για την κλασσική θήκη που έχουμε όλοι για 17ε (πλάισιο) πολή καλή είναι.Άντε και ελπίζω να μην έχω δουλειά και να έρθω στη σύναξη μεθαύριο...
[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κι εγώ (τουλάχιστον προσωρινά) την κλασσική θα πάρω..

Πάντως αν ρε παιδιά κάποιος "εντοπίσει" κάποια από τις προαναφερθέντες θήκες σε κάποιο ελληνικό μαγαζί/site...please let us know...:D

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος εδω μεσα ειχε κανει αναφορα για μια 8ηκη της εταιρειας Hama στο media markt..μετα απο επισκεψη μου στο συγκεκριμενο καταστημα πριν 1 μηνα περιπου (Μαρουσι) την βρηκα και πιστευω ειναι οτι καλυτερο (προσωπικα παντα) εχω βρει, στην Ελλαδα τουλαχιστον, για 8ηκη.

Ειδικα για εκεινους που εχουν βγαλει και το πορτακι ταιριαζει γαντι αλλα και για τους υπολοιπους εχει αψογη εφαρμογη...μια βολτα αξιζει πριν παρετε την αντιστοιχη της SE...η τιμη οταν την πηρα ηταν περιπου στα 12 ευρω

 

Edit: εδω ειναι και το αντιστοιχο post με φωτο και λεπτομερειες...σημειωση: οταν το αγορασα ειχε πεσει η τιμη του στα 12 ευρω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1563967#post1563967

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να στείλω το εξής μαιλ στην SE.Θα ήθελα να το διαβάσει κάποιος ΄δικηγόρος (που σίγουρα θα υπάρχει στο φόρουμ) και να μου πεί εάν υπάρχει κάτι το μεμπτό. Διότι στις μέρες μας ποτέ δεν ξέρεις.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

"Πήρα το θάρρος να στείλω αυτό το e-mail ώς χρήστης συσκευών της εταιρίας επί επτά συναπτά έτη που παρήλθαν δίχως πρόβληματα, μέχρι τώρα. Αγόρασα προσφάτως το P990i το οποίο περίμενα,όπως και πολλοί άλλοι,αρκετό καιρό.Η συσκευή πραγματικά δεν είναι αντάξια της ιστορίας της εταιρίας σας όπως αποδεικνύεται μέχρι σήμερα.Προβλήματα με την διαχείρηση μνήμης,πρόβλημα με τα ελληνικά,πρόβλημα στην φωτογραφική μηχανή σε κάποιες παρτίδες συσκευών και άλλα.Βέβαια όλα αυτά σας τα έχουν επισημάνει και δεκάδες άλλοι χρήστες λεπτομερέστερα.Απλά ήθελα να αναφέρω πως αυτή την στιγμή έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στην εταιρία, όπως και αρκετοί ακόμη χρήστες του P990i.Αναμένουμε αναβαθμίσεις άμεσα γιατί αυτή η συσκευή κόστισε αρκετά χρήματα και είναι κρίμα να μείνει η κατάσταση αυτή στάσιμη.Συνοψίζοντας, θεωρώ ότι πρέπει κάποιος ή κάποιοι απο το τμήμα μάρκετινγκ της εταιρίας να επισκέπτονται συγκεκριμμένες περιοχές συζητήσεων (foroums) για να ενημερώνονται για τις εξελίξεις και τις αντιδράσεις των πελατών-χρηστών του P990i.Με εκτίμηση."

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

Δικηγορος δεν ειμαι αλλα απο οτι φαινεται η επιστολη σου ειναι ουσιαστικα διαμαρτυρια και υπενθυμιση για τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε με την συσκευη..πιστευω πως αξιζει και εσυ αλλα και οσοι δεν μενουμε ευχαριστημενοι να στλενουμε ανα τακτικα χρονικα διαστηματα τετοια mail διαμαρτυριας...μονο ετσι 8α επισπευσουν κατα την γνωμη μου οποια αναβα8μιση προκειται να βγαλουν..και οσο αφορα τα forums πιστευω πως μια εταιρεια σαν την SE 8α εχει καποια υπηρεσια η οποια 8α παρακολουθει γνωστες και μη τοπο8εσιες οπου χρηστες καταγραφουν τα παραπονα τους...τωρα κατα ποσο τα παιρνουν σοβαρα υπ'οψιν τουσ ειναι αλλο 8εμα !!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Το πήρα κι εγώ στα χέρια μου το τιμημένο (μετά από 1 εβδομάδα καθυστέρησης από Γερμανό...:mad: ).

1)Το μόνο σοβαρό πρόβλημα που συναντώ είναι, ότι λένε τα παιδιά που το έχουν εδώ και καιρό...Κακή διαχείριση μνήμης με αποτέλεσμα μεγάλα αρχεία (βίντεο κυρίως) πολλές φορές το τηλέφωνο ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ κλατάρει....:(

και 2)Τα ελληνικά το γνωστό πρόβλημα με τους χαρακτήρες....

Κατά τα άλλα το τηλεφωνάκι (τρόπος του λέγειν τηλεφωνάκι..) είναι πολύ καλό..

Πιστεύω ότι μετά την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση όλα (αν όχι, τα περισσότερα) θα φτιαχτούν...

 

Αυτά....προς το παρόν....:happy:

 

ΥΓ) Ρε παιδιά έχω ΦΑΕΙ κυριολεκτικά όλα τα μαγαζιά και δεν μπορώ να βρω μια ανθρώπινη θήκη για το τηλ.

PLEASE όποιος ξέρει κάποιο site ας ρίξει κάποιο link...

 

 

Το προβλημα που λες οντως παρατηρησα πως το αναφερουν αρκετοι εδω και δευτερον το παρατηρησα στο κινητο του πατερα μου,δηλαδη το Μ600.Σοβαρο θα λεγα,γιατι κι εγω φρικαρα μολις το διαπιστωσα σημερα.Ακομα προβλημα με χαρακτηρες ;;;τοσα χρονια εχει αυτο το θεμα...

Αληθευει οτι υπηρξαν ελαττωματικες στην καμερα παρτιδες ;

Παντως δεν με ενθαρρυνουν ολα αυτα για την αγορα του...Μαλλον σε Ν73 θα καταληξουμε... :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...