Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και επειδή μου σπάσαν τα νεύρα με τις φωτογραφίες και τα όσα λέει ο καθείς, σηκώνω 3-4 ακόμα, για να δείτε οτι το κινητό και ΕΣΤΙΑΖΕΙ και μια χαρά φώτο βγάζει. Και ξαναλέω, οι φώτο είναι όπως ακριβώς βγήκαν απο το κινητό, καμία απολύτως επεξεργασία.

 

 

 

Μιας και είσαι υπέρμαχος των σωστών Ελληνικών, ίσως να καταλαβαίνεις τις λέξεις προβληματική παρτίδα? Τώρα αν αυτό σου σπάει τα νεύρα....be my guest ;)

 

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Να μαθετε να βγαζετε φωτογραφιες! :p Ειμαι μαζι σου mpampir! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή μου σπάσαν τα νεύρα με τις φωτογραφίες και τα όσα λέει ο καθείς, σηκώνω 3-4 ακόμα, για να δείτε οτι το κινητό και ΕΣΤΙΑΖΕΙ και μια χαρά φώτο βγάζει. Και ξαναλέω, οι φώτο είναι όπως ακριβώς βγήκαν απο το κινητό, καμία απολύτως επεξεργασία.

 

Εσύ τελικά μας σπας τα νεύρα!

2 απόψεις υπερισχύουν εδώ και εσύ δεν απαντάς σε καμία από αυτές.

1η: ότι το κινητό δεν εστιάζει καλά. Σχετικά με αυτό, όπως λέει ο gepol, του είπαν ότι υπάρχει προβληματική παρτίδα. Θα μάθουμε όμως για σίγουρα.

2η: ότι το κινητό βγάζει μια χαρά φωτογραφίες, αλλά θα μπορούσε και αρκετά καλύτερα ειδικά το βράδυ, π.χ. θα ήταν ευτυχία αν είχε την κάμερα και το xenon φλας του Κ800. Αυτό υποστηρίζω κι εγώ. Βγάλε βράδυ μια φωτο σε ένα δωμάτιο κάποιο άτομο στα 2 μέτρα και βγάλε μια με το Κ800 (ή ακόμα και το Κ750) και θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

 

Μην αρχίσεις τα "κινητό είναι, δεν είναι κάμερα" μιλάμε μόνο για κινητά και μεταξύ κινητών συγκρίνουμε.

Βασικά εγώ πολύ σπάνια βγάζω φωτογραφίες με το κινητό και δεν με ενδιαφέρει καθόλου η κάμερα, απλά αυτή είναι η άποψή μου (τουλάχιστον η δική μου).

 

Η πρώτη σου φωτογραφία δεν είναι εστιασμένη.

Μην εκνευρίζεσαι και μην πετάς εύκολα το "εστιάζει" όταν δεν ξέρεις τι σημαίνει εστιασμένη φωτογραφία, εδώ μέσα είναι κι άλλοι φωτογράφοι (όπως εγώ) και να είσαι σίγουρος ότι αυτοί σπάζονται πιο εύκολα...

 

Δεν ξανασχολούμαι με αυτό το θέμα. Έγινε λύσσα.

Link to comment
Share on other sites

re paidia min treleneste toso poly! opos olla ta daktila sas den einai ta idia etsi kai oloi oi anthropoi einai dekto na exoyn diaforetiki apopsi o kathenas me ton allon! cool!!!!!;)
Link to comment
Share on other sites

re paidia min treleneste toso poly! opos olla ta daktila sas den einai ta idia etsi kai oloi oi anthropoi einai dekto na exoyn diaforetiki apopsi o kathenas me ton allon! cool!!!!!;)

χαχαχα, έεετσι! μου άρεσε το παράδειγμα με τα δάχτυλα. Όσο για τους άλλους 2 που τα πήραν, μάλλον δεν παίρναν 2-3 μηνύματα (ΡΜ) την ημέρα με το τι γίνεται με το κινητό και τις φώτο. Και δεν μιλάμε για άτομα που πέσαν στην προβληματική παρτίδα, αυτό το είπαμε τελείωσε. Γιαυτό μην τσιμάτε με την μία, δεν αναφερόμουν σε σάς.

 

Και κάτι άλλο. Μην κρίνεις τους άλλους χωρίς να ξέρετε το ποιόν τους... Και πίστεψέ με , ξέρω καλά τι θα πει εστίαση, αν και όχι φωτογράφος (επαγγελματίας τουλάχιστον).

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τους άλλους 2 που τα πήραν, μάλλον δεν παίρναν 2-3 μηνύματα (ΡΜ) την ημέρα με το τι γίνεται με το κινητό και τις φώτο.

 

Και μενα μου στελνουν συνεχεια PM και μαλιστα αρκετα και με ρωτουν συνεχεια λεπτομερεις για το κινητο. Δε με ενοχλει αλλα καταλαβαινω πως νιωθεις και μαλιστα μερικες φορες καθυστερω να απαντησω... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να πετάξετε όλοι τα p990 σας κ να πάρετε κανα κινητό της προκοπής (...Μ600...) μπας κ δείτε άσπρη μέρα:shifty::shifty::shifty:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να πετάξετε όλοι τα p990 σας κ να πάρετε κανα κινητό της προκοπής (...Μ600...) μπας κ δείτε άσπρη μέρα:shifty::shifty::shifty:

 

χαχαχα, αυτή η άσπρη μουτζούρα τι γράφει? Γιατί κινητό της προκοπής δεν αναφέρει με τπτ! Ούτε βελάκι δεν έχετε εσείς, μην μιλάς καθόλου! :lol: :lol: :lol:

 

energetic, ούτε και μένα με ενοχλεί, ίσα ίσα με κάνει να ασχολούμαι περισσότερο με το φόρουμ. Μπορώ να πω οτι μου αρέσει να μου στέλνουν ΡΜ για οτιδήποτε, λαθάκια μου, απορίες , κτλ. Αλλά στο θέμα των φωτογραφιών το πράγμα έχει παραγίνει! Οι μισοί νομίζουν οτι το πλήρες όνομα του κινητού είναι p990i-Dslr!!!! :lol: :lol: απλά για να δείξω οτι το κινητό βγάζει καλές φώτο πόσταρα την τετράδα παραπάνω. Απλά το "μου σπάσαν τα νεύρα" πήγαινε πιο πολύ στην έκταση που έχει πάρει το θέμα,και στο ότι ενώ έχει συζητηθεί εκτενώς, πολλοί νομίζουν οτι το μπαμπίρ βγαίνει απο το χουντίνι, και με κάποιο spell θα τους φτιάξω το parkinson και δεν θα τρέμουν όταν βγάζουν φώτο (αστείο ήταν αυτό, χαλαρώστε ε!). Πάντως το τελειώνω εδώ (για μένα τουλάχιστον). Απλά πριν αποφασίσετε οτι το κινητό είναι για αντικατάσταση λόγω θολών φωτογραφιών, παίξτε με τις ρυθμίσεις.

 

Αυτα... Α, και μην ξεχάσω. Έχει κανείς ιδέα πότε περιμένουμε την νέα αναβάθμιση?

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτα... Α, και μην ξεχάσω. Έχει κανείς ιδέα πότε περιμένουμε την νέα αναβάθμιση?

 

ayto ontos einai mia kali erotisi poy tha ithela na matho kai ego giati prepei epeigontos na diorthosoun kapia provlimatakia!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα... Α, και μην ξεχάσω. Έχει κανείς ιδέα πότε περιμένουμε την νέα αναβάθμιση?

 

Η επομενη αναβαθμιση αναμενεται να βγει την 48η εβδομαδα (27/11/06-03/12/06) και προκειται να λυθουν πολλα μικροπροβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Η επομενη αναβαθμιση αναμενεται να βγει την 48η εβδομαδα (27/11/06-03/12/06) και προκειται να λυθουν πολλα μικροπροβληματα.

 

kalinyxta marigo!! :wacko: ante na doyme! makari na diorthosoun ta xontroprovlimata kai epeita sizitame ta mikroprovlimata!:lol:

Link to comment
Share on other sites

kalinyxta marigo!! :wacko: ante na doyme! makari na diorthosoun ta xontroprovlimata kai epeita sizitame ta mikroprovlimata!:lol:

 

Βασικα η αναβαθμιση αυτη θεωρειται πολυ μεγαλη και θα μειωσει της διαρροες μνημης. Επιπλεον θα μειωθει ο ογκος της μνημης που θα χειριζονται τα κυριως προγραμματα... Βασικες και ριζικες αλλαγες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η αναβαθμιση αυτη θεωρειται πολυ μεγαλη και θα μειωσει της διαρροες μνημης. Επιπλεον θα μειωθει ο ογκος της μνημης που θα χειριζονται τα κυριως προγραμματα... Βασικες και ριζικες αλλαγες!

 

οι λέξεις κλειδιά είναι "βασικές και ριζικές αλλαγές" ... Αυτό σημαίνει οτι θα διορθώσουν μερικά προβληματάκια, και θα δημιουργήσουν αρκετά νεότερα... Χεχε, λατρέυω την τεχνολογία!!!

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

οι λέξεις κλειδιά είναι "βασικές και ριζικές αλλαγές" ... Αυτό σημαίνει οτι θα διορθώσουν μερικά προβληματάκια, και θα δημιουργήσουν αρκετά νεότερα... Χεχε, λατρέυω την τεχνολογία!!!

 

Δε νομιζω φιλε mpampir. Η ιδια η SE ειχε αναφερει οτι η διαχειριση μνημης θα βελτιωθει και για αυτο το λογο ειναι στα 21MB και θεωρειται αρκετη, απλα λογω των διαρροων συμβαινουν τα οσα γινονται ως τωρα. Υποψην οτι υπαρχει το ενδεχομενο να βγει και νωριτερα η αναβαθμιση αλλα δε μπορω να ειμαι σιγουρος γιαυτο. Απλα υπαρχει και αυτη η μικρη πιθανοτητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η αναβαθμιση αυτη θεωρειται πολυ μεγαλη και θα μειωσει της διαρροες μνημης. Επιπλεον θα μειωθει ο ογκος της μνημης που θα χειριζονται τα κυριως προγραμματα... Βασικες και ριζικες αλλαγες!

Αυτά είναι πολύ καλά νέα :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Eγω πάντως έστειλα mail στη se για τα γνωστα (..αγνωστα για αυτους (?) ) προβλήματα...

 

Καλο θα ήταν να στειλετε κ εσεις ;)

 

Φιλε μου Sealover.....ξερεις που μας εχει γραμμενους η ΣΕ.....:rolleyes:

οσο και να παρακαλαμε(γιατι αυτο κανουμε....) τοσο μας γραφουν.....

και θα δωσω ενα παραδειγμα.....πριν 3 χρονια ξερεις ποσο ευκολο ηταν να φτιαξει αυτη τη ...μημενη αναφορα παραδωσης στα μημυματα του Ρ900....πιστευω παρα πολυ ευκολη αν το προγραμματιζαν σε μια αναβαθμιση...αλλα δεν ηρθε ποτε....:blink:

 

Τεσπα...ας κανουμε εμεις την προσπαθεια μας και μακαρι να εισακουστουν οι προσευχες και τα εμαιλ μας!!!!

 

Υ.Γ. Και κατι τελευταιο....παιδια μη τρεχετε στα service για αλλαγες στις καμερες...αμαρτια να βαζουν χερι στα κινητα....χειροτερα θα γινουν....και αν χρειαστει να γινει αντικατασταση κινητου να ζητατε παντα σφραγισμενα κινητα στα κουτια τους οπου να συμβαδιζει το serial no. του κινητου με το κουτι του.....και οχι bulk....:shifty: :shifty:

 

Φιλικα Δημητρης....

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει ο σκίπερ...

 

Στο Unwired (που ήταν το παλιό Myphone) για το Ρ800 είχαμε σκιστεί να κάνουμε λίστες με προβλήματα *σημαντικότερο όλων η αναφορά αποστολής* και να τα στέλνουμε στους.... υπεύθυνους. Επιπλέον έκατσε και γνώρισα ένα παιδί, που με έφερε σε επαφή με έναν υψηλόβαθμο του τομέα κινητών, και τα λέγαμε 1 ώρα για το 800. Του τα εξήγησα χαρτί και καλαμάρι, και έδειχνε οτι με άκουγε...

 

Αποτέλεσμα? ΚΑΝΕΝΑ!!! Οπότε δεν ζω σε έναν ουτοπικό κόσμο. Ότι πήραμε πήραμε, μην ελπίζουμε σε θαύματα. Άπλά, ότι έρθει είναι καλοδεχούμενο.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει ο σκίπερ...

 

Στο Unwired (που ήταν το παλιό Myphone) για το Ρ800 είχαμε σκιστεί να κάνουμε λίστες με προβλήματα *σημαντικότερο όλων η αναφορά αποστολής* και να τα στέλνουμε στους.... υπεύθυνους. Επιπλέον έκατσε και γνώρισα ένα παιδί, που με έφερε σε επαφή με έναν υψηλόβαθμο του τομέα κινητών, και τα λέγαμε 1 ώρα για το 800. Του τα εξήγησα χαρτί και καλαμάρι, και έδειχνε οτι με άκουγε...

 

Αποτέλεσμα? ΚΑΝΕΝΑ!!! Οπότε δεν ζω σε έναν ουτοπικό κόσμο. Ότι πήραμε πήραμε, μην ελπίζουμε σε θαύματα. Άπλά, ότι έρθει είναι καλοδεχούμενο.

 

:happy: :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Mobile GMaps τι κάνει???:rolleyes:

 

Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω ΕΔΩ είναι ένα δωρεάν πρόγραμμα με το οπόιο μπορείς να δείς χάρτες από Google Maps, Yahoo! Maps, Windows Live Local (MSN Virtual Earth) και Ask.com με χρήση εξωτερικού Bluetooth GPS receiver ή εσωτερικού GPS receiver.

Τα υποστηριζόμενα Sony Erissson τηλέφωνα είναι τα J300, K300, K500, K600, K610, K700, K750, K800, P900, P910, P990, S700, S710, V800, W600, W710, W800, W810, W850, Z500, Z800, Z1010.

Μπορείς να το κατεβάσεις από ΕΔΩ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...