Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

XM.........

Toτε ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ >>>>>>>>>>>>>>Τ Α Ν Ε Α ????????????????????????????

 

Ναι, λες και είναι η πρώτη φορά που διαβάζουμε ή ακούμε ασάφειες και ανυπόστατες φήμες από έγκυρα και σεβαστά μέσα (ειδικά σε θέματα νέας τεχνολογίας !) Λίγες φορές έχουμε ακούσει τα πιο κουφά για θέματα internet κλπ ; Ή μήπως ακούσαμε ...λίγα, από κατά τα άλλα σοβαρούς και εγκυρότατους δημοσιογράφους, την περίοδο των υποκλοπών (ξαφνικά έγιναν όλοι ειδικοί και hackers, και βασάνισαν ανελέητα τα αυτάκια μας με απίστευτες ανακρίβειες σε θέματα τεχνολογίας !) ;

 

Και στο κάτω κάτω, ποια είναι εγκυρότερη πηγή - τα ΝΕΑ ή ο ίδιος ο άνθρωπος που έφτιαξε αυτό το "πρωτότυπο" σαν άσκηση για τη σχολή του, και που εξηγεί λεπτομερώς ότι πρόκειται για ένα προσωπικό project (στο link που έδωσα παραπάνω) ;

 

Και nixx..............αν δεις ΡΩΤΑΩ ΑΠΛΑ!!! ? = ΕΡΩΤΗΣΗ !!

 

Κι εγώ, αν δεις, απαντάω απλά ! Αυτός δεν είναι ο σκοπός μιας ερώτησης ; Να πάρει απάντηση ;

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προφανώς τα νέα ήθελαν να προλάβουν το μεγάλο γεγονος χωρίς να διασταυρώσουν πηγές. εξάλλου και λάθος να κάνουν ο μέσος χρήστης δεν θα το καταλάβει
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

To 'ελεος sealover' ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...

Ειδωμεν....λοιπον....

Όχι, αυτό ήταν απλά έκκληση για έλεος :p

 

Το link και η παράθεση από τον άνθρωπο που έφτιαξε αυτό το ψεύτικο "πρωτότυπο", τα οποία και επιλέγεις να αγνοείς από το post μου, αυτά ήταν η απάντηση.

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

ουφ! Τα διάβασα ολα επιτέλους! Την Παρασκευή θα το έχω και εγώ στα χέρια μου, χι χι !!!!!!!!!@
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον διαβαστε και το παρακατω ενδιαφερον αρθρο...

Gameloft publishes its first 3D games with OpenGL ES hardware acceleration technology on Sony Ericsson's UIQ 3 based phones

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση αν και εχω ηδη μια δερματινη θηκη για το P990i χτες εδωσα μια παραγγελια για το εξης προιον και θα σας πω εντυπωσεις μολις το εχω στα χερια μου... Ή θα μ'αρεσει ή θα το δωσω! Το λεω αυτο διοτι φανταζομαι το πλαστικο να ακουμπαει με το πλαστικο του P990i οποτε προβλεπω τι θα γινει αλλα θα σα ς πω οταν το χρησιμοποιησω... :D

Crystal Case for Sony Ericsson P990i

 

Επισης υπαρχει και δερματινη θηκη απο την ιδια εταιρια αν και δε μ'αρεσει η συγκεκριμενη... :blink:

BW Sony Ericsson P990i Leather Case

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση αν και εχω ηδη μια δερματινη θηκη για το P990i χτες εδωσα μια παραγγελια για το εξης προιον και θα σας πω εντυπωσεις μολις το εχω στα χερια μου... Ή θα μ'αρεσει ή θα το δωσω! Το λεω αυτο διοτι φανταζομαι το πλαστικο να ακουμπαει με το πλαστικο του P990i οποτε προβλεπω τι θα γινει αλλα θα σα ς πω οταν το χρησιμοποιησω... :D

Crystal Case for Sony Ericsson P990i

 

Επισης υπαρχει και δερματινη θηκη απο την ιδια εταιρια αν και δε μ'αρεσει η συγκεκριμενη... :blink:

BW Sony Ericsson P990i Leather Case

 

 

Ενημερωτικά να σου πω πως έχω το Crystal Case (αυτό που δείχνεις στην Photo, το πήρα από ebay) από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό στα χέρια μου και είναι απλά Elite. Θα σου αρέσει 100% είναι σίγουρος. Είναι μια καλή λύση για να μην σε νοιάζει που το αφήνεις. Θα προσπαθήσω να βγάλω μια photo με το κινητό μέσα να δεις πως είναι. Τώρα περιμένω την δερμάτινη θήκη ICE-20 στο τέλος της εβδομάδας, πάλι από ebay, να δω αν χωράει μέσα το κινητό με το Crystal Case (στην παλιά μου θήκη του P910i χωράει αν δεν έχεις το καθαριστικό πανάκι μέσα). :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηθελα κατι να αγορασω και ειπα να τη παρω. :lol:

 

Τωρα εχω αυτη τη θηκη...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1563967#post1563967

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηθελα κατι να αγορασω και ειπα να τη παρω. :lol:

 

Τωρα εχω αυτη τη θηκη...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1563967#post1563967

 

Αυτό που έχει στο link είναι θήκη για φωτογραφική μηχανή και όχι για κινητό.

Αντίστοιχη είναι η IEC 20 η οποία έχει και το κατάλληλο άνοιγμα για να χρησιμοποιείς ακουστικά για ράδιο η ενδεχόμενα ενσύρματο handsfree.

Η εν λόγω κοστίζει 19.00 η 21.5 euro ανάλογα το κατάστημα.

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει στο link είναι θήκη για φωτογραφική μηχανή και όχι για κινητό.

Αντίστοιχη είναι η IEC 20 η οποία έχει και το κατάλληλο άνοιγμα για να χρησιμοποιείς ακουστικά για ράδιο η ενδεχόμενα ενσύρματο handsfree.

Η εν λόγω κοστίζει 19.00 η 21.5 euro ανάλογα το κατάστημα.

 

Ναι το ξερουμε αυτο και γι'αυτο το αναφερω μαλιστα και αν διαβασεις και τις υπολοιπες σελιδες θα δεις οτι το αναφερουμε και αυτο για την IEC-20. Καλα εκανες ομως και το υπενθυμισες για τους υπολοιπους που δε το γνωριζουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

παίδες...έχει αγοράσει κανείς το κινητό από το Γερμανό? υπάρχει όντως έλλειψη στοκ όπως μου λένε..ή είναι παραμύθια..?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ένα ακόμα κάτοχο P990i :D Το κινητό το έχω εδώ και 5 μέρες αλλά τώρα βρήκα χρόνο να γράψω τις εντυπώσεις μου. Λοιπόν:

 

  1. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής με μόνο ερωτηματικό το πορτάκι.
  2. Πολύ καλή και ευκρινής οθόνη, όμως με εμφανές πρόβλημα κάτω από τον ήλιο.
  3. Προσωπικά βρίσκω αρκετά βολικό το εσωτερικό πληκτρολόγιο, αν και πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο αν ήταν στο στυλ του Μ600
  4. Ως δεξιόχειρας θα ήθελα τη γραφίδα δεξια.
  5. Επίσης θα προτιμούσα το κουμπί back να ήταν πάνω από το jog και όχι κάτω.
  6. Θα ήθελα να μην υπήρχε το πλαστικό εξόγκωμα πάνω από το jog το οποίο κάνει εμποδίζει στη χρησιμοποίηση του.
  7. Πολύ καλή ποιότητα ηχείου. Θα ήθελα λίγο πιο ψηλή ένταση βέβαια.

Όσο αφορά το πρόγραμμα του κινητού, όταν το πήρα είχε την R5a. Είπα να το αφήσω έτσι χωρίς αναβάθμιση αλλά άντεξα μόνο 1 μέρα. Είχε πάρα πολλά προβλήματα είδικα στη διαχείριση της μνήμης και ας είχα πάνω το swiss manager. Μετά την αναβάθμιση βελτιώθηκαν κατα πολύ τα πράγματα. Μέχρι σήμερα δεν έχω το swiss manager και είναι όλα εντάξει αφού φυσικά κλείνω από το task manager όσα προγράμματα δεν χρειάζομαι. Μπορώ να πω οτι το interface μου άρεσε πολύ και συνήθισα σχετικά γρήγορα αν και πιστεύω ότι υπάρχουν πολλά shortcuts ειδικά με το πορτάκι ανοικτό που διευκολίνουν τη πλοήγηση. Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή, το ίδιο και το wifi, το οποίο αξιοποιώ πλήρως :) Πιστεύω ότι αξίζουν τα λεφτά τους.

 

Αυτά για αρχικές εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  1. Θα ήθελα να μην υπήρχε το πλαστικό εξόγκωμα πάνω από το jog το οποίο κάνει εμποδίζει στη χρησιμοποίηση του.

καλά κάνει κ υπάρχει!!

προστατεύει το jog dial απο τις πτώσεις.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

καλά κάνει κ υπάρχει!!

προστατεύει το jog dial απο τις πτώσεις.

Ναι το ξέρω ότι είναι για προστασία αλλά δυσκολεύομαι να το συνηθίσω είδικα στο πάτημα του και όχι τόσο στο σκρολάρισμα...:O

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι είναι για προστασία αλλά δυσκολεύομαι να το συνηθίσω είδικα στο πάτημα του και όχι τόσο στο σκρολάρισμα...:O

το μονο που ζηλεύω πάντως στο P990 είναι το ρολάκι του (εκτός απο το wifi).

Το δικο μας ρε γμτ είναι πολύ σκληρό...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Οσων αφορα την αυτονομια της συσκευης, ακολουθησα τις οδηγιες που προταθηκαν πιο πανω (απενεργοποιησα το 3g και ρυθμισα την φωτεινοτητα στο 54%) και ειχα το εξης αποτελεσμα! με μετρια χρηση και μετα απο 72 ωρες (3 μερες) η μπαταρια του βρισκεται στο 23% :up:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?

 

η ποιοτητα στα Mp3 απο τα ακουστικα πως ειναι?

 

η μεγιστη ενταση ειναι ικανοποιητικη?

 

το ηχειακι παιζει αρκετα δυνατα και καθαρα?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Οσων αφορα την αυτονομια της συσκευης, ακολουθησα τις οδηγιες που προταθηκαν πιο πανω (απενεργοποιησα το 3g και ρυθμισα την φωτεινοτητα στο 54%) και ειχα το εξης αποτελεσμα! με μετρια χρηση και μετα απο 72 ωρες (3 μερες) η μπαταρια του βρισκεται στο 23% :up:

Το έβγαλα απο τον φορτιστή την Δευτέρα στις 7:30 το πρωί...1 παρα και είμαι 24%..Μια χαρά!:lol: Και γω βέβαια με 54% φωτεινότητα και off 3g

Link to comment
Share on other sites

Paidia ego mexri stigmis eimai poli ikanopiimenos...perimenete paides omos pou tha emfanistei i mpataria BST-34..na doume poso tha krataei:D ..mou kanei psilotreles alla tha diorthothei me ti nea prosexws anabathmisi pou tha erthei..ipomoni...kallio arga para pote:D
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο (κανα τρίωρο δλδ!) σκάσαν κάτι τηλέφωνα να δω ΑΝΤ1 , γιατί ο Ευαγγελάτος είχε κάτι για κινητά και υποκλοπές, και πολλοί φαντάστηκαν οτι θα μου άρεσε να τα δώ... Και είδα. ΚΑι μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!

 

Όχι με αυτά που έλεγε ο Ευαγγελάτος και τις @@ριες που έλεγε σε κάτι σημεία (όπως το οτι το κινητό εβλεπε ΑΠΟΡΗΤΕΣ πληροφορίες. Ποιες? το δίκτυο που ήταν, την χώρα που βρισκόταν, την περιοχή της κυψέλης, και το νούμερο της κυψέλης... Αλήθεια, η μπαταρία είναι και αυτή απόρητη πληροφορία? αν είναι να κρύβω το κινητό μου, γιατί την δείχνει κάτω αριστερά!!! :lol: ), ούτε και τις τρομερές δηλώσεις που έκανε προς χάρη εντυπωσιασμού.

 

Τι με εκνεύρισε? Αυτό που δεν ήθελα να παραδεχτώ. Οτι ενα τεράστιο ποσοστό που έχει "καλά" κινητά, δεν ξέρει ούτε μήνυμα να στείλει. Στην εκπομπή σκάσαν μύτη κάτι κυράτσες (μια ξανθούλα και η διευθύντρια παραγωγής (αν θυμάμαι καλά)) η μία με το 910, η άλλη με το 990...

 

Η πρώτη δεν μπορούσε να συντάξει μήνυμα αξιοπρεπώς (δλδ πριν τελειώσει η εκπομπή), η δεύτερη δεν ήξερε καν πως γινόταν αυτό!!!! Τι γραφίδες βγαίναν, τι πληκτρολόγια κλείναν, τι διπλανοί βοηθάγαν... Το αποτέλεσμα? ένα μήνυμα μιας λέξης!!!! να φέυγει μετά απο 2-3 λεπτά.... ΚΑΤΑΝΤΙΑ

 

Το ίδιο βλέπω και δω (μην αρπάζεστε, κοιτάξτε μερικές απορίες που έχουν κατα καιρούς εκφραστεί και μετά μου λέτε). Άτομα που δεν έχουν ιδέα απο υπολογιστές, απο smartphones, έστω κινητά μεσαίας κατηγορίας, πάνε, σκάνε τα κέρατά τους, και μετά ρωτάνε όπου βρουν ευκαιρία ότι πιο απλό. Δεν επιτίθεμαι σε κανέναν, απλά σκέφτομαι οτι μερικά πράγματα δεν θα έπρεπε να είναι για τους πολλούς.

 

Είναι σαν να πάω εγώ να πάρω μηχανή 1100στάρα, ενώ το μόνο που έχω οδηγήσει μέχρι τώρα απο μηχανάκι είναι τσάλυ αυτόματο.... Τέσπα, για αλλού το ξεκίνησα στην αρχή, αλλού το πήγα. Μην παρεξηγηθεί κανείς ε? προσωπικές σκέψεις ήταν τα παραπάνω, και τώρα που τις ξαναδιαβάζω είναι και Off topic. Κρίμα να τις σβήσω ομως. :X :X

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...