Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα !

 

Διαβάζω της σελίδες αυτού του topic και δεν μπορώ να αποφασίσω αν τελικά αξίζει να πάρει κανείς το P990 η όχι !

 

Πια είναι η δικιά σας γνώμη ?

 

Εσείς που το έχετε σας ικανοποιεί η σκέφτεστε να το αλλάξετε ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !

 

Διαβάζω της σελίδες αυτού του topic και δεν μπορώ να αποφασίσω αν τελικά αξίζει να πάρει κανείς το P990 η όχι !

 

Πια είναι η δικιά σας γνώμη ?

 

Εσείς που το έχετε σας ικανοποιεί η σκέφτεστε να το αλλάξετε ?

 

Πάρτο! Μόνο έτσι θα μάθεις... :O

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο! Μόνο έτσι θα μάθεις... :O

 

Το θέμα είναι να αποκτήσω μια άποψη προτού το αγοράσω !

Δεν είναι και κάτι φτηνό !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έρχεσαι στα λόγια μου.

Φυσικά για κινητό είναι μια χαρά. Αλλά..

η πρώτη είναι όλη φλουταρισμένη (θολή) και δεν έχει εστιάσει καλά, δεν την στο 100% και θα καταλάβεις τι εννοώ και η δεύτερη είναι "καμμένη" από το φως, επειδή χρειάστηκε να αυξήσεις το φωτισμό.

Δυστυχώς δεν είναι λύση "αύξησε το φωτισμό" γιατί είδες πως βγήκε η 2η σου... δεν μπορεί να είμαστε περήφανοι για τις φωτο του κινητού μας!

Είπαμε, ναι μεν είναι κινητό... αλλά και είναι πως τα βλέπει ο καθένας μας.

 

έν θα συμφωνήσουμε.

 

Για την πρώτη, είναι τραβηγμένη απο πολύ κοντά, και γυαλίζει πολύ. έχω και άλλες απο κείνη την μέρα, στο ίδιο ακριβώς περιβάλλον, αλλά πιό μακρυνές, αλλά φαίνονται πρόσωπα φίλων κτλ και δεν θα ήθελα να τις ανεβάσω.

 

Για την δευτερη δεν συμφωνώ καθόλου. Ακόμα και με ψηφιακή φωτογραφική αξίας 250 ευρώ, ακριβώς το ίδιο πράγμα βγήκε. Είχε φίλος μου και έβγαζε παράλληλα με μένα. Είναι θέμα τελείως διαφορετικού φωτισμού, γιαυτό και είπα οτι η εστίαση είναι στα αμάξια, και όχι στο υπερφωτισμένο ξέφωτο (το συγκεκριμένο ξέφωτο, ακόμα και με τα μάτια ήταν κουραστηκό να το κοιτάξεις με τόση ηλιοφάνεια). όταν εστίαζα στο ξέφωτο, φαινόταν μια χαρούλα. Και η φωτεινότητα στο δεύτερο είναι στο 0.

 

Απλά μερικές φορές οι απαιτήσεις μας είναι παράλογες... Χάρηκα, αν έφερνα την slr με τα 500 ευρώ θα έβγαινε κανονικά η φώτο. Αλλά εδώ δεν έχουμε να κάνουμε ούτε με slr ούτε καν με μίνι φωτογραφική. Έχουμε micro καταστάσεις. Με τους νέους κεραμικούς φακούς (σε κανα χρόνο έρχονται) ίσως βρούμε την υγειά μας σε κάποιο βαθμό, αλλά μην μπαίνετε στον χορό των megapixel... Απο ένα σημείο και μετά, όσο περισσότερα είναι, τόσο περισσότερο θόρυβο δημιουργούν. Ο φακός είναι το παν... και με φακό στο μέγεθος... φακής, ξεχάστε τις τέλειες φώτο.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι ικανοποιημενος και με το κινητο και με τις φωτογραφιες!

 

Το μονο παραπονο μου τελικα ειναι οτι δε μπορω να χρησιμοποιησω ολες τις εφαρμογες του κινητου καθως ειναι παρα πολλες ακομα και για τις επαγγελματικες μου απαιτησεις! Με λιγα λογια ειμαι απολυτα ικανοποιημενος! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις φωτογραφίες έχω την εντύπωση πως κάτι άλλο που φταίει είναι ότι το κουμπί είναι λίγο σκληρό με αποτέλεσμα την ώρα που το πατάς να βγάλεις την φωτογραφία κουνιέται η μηχανή (το κινητό βασικά) και έτσι δεν πετυχαίνουμε άριστο αποτέλεσμα. Ένα καλό τέστ θα ήταν να τοποθετήσουμε την μηχανή σε κάτι σταθερό και να τραβήξουμε μια φωτογραφία με το χρονοδιακόπτη ώστε να μην ακουμπάμε την μηχανή την ώρα της λήψης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα συγκρισης με ψηφιακές μηχανές, τίθεται όμως θέμα συγκρισης με άλλα κινητά των 2ΜΡ. Εγω θα σας πω αποτελέσματα όταν το πάρω πίσω απο το σερβις. Δυστυχώς δεν κράτησα το μεμστικ, να σας δείξω το χάλι. Οπως προανέφερα, ήταν χειρότερο του Π900. Είδωμεν όταν μου το επιστρέψουν...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

έν θα συμφωνήσουμε.

 

Για την πρώτη, είναι τραβηγμένη απο πολύ κοντά, και γυαλίζει πολύ. έχω και άλλες απο κείνη την μέρα, στο ίδιο ακριβώς περιβάλλον, αλλά πιό μακρυνές, αλλά φαίνονται πρόσωπα φίλων κτλ και δεν θα ήθελα να τις ανεβάσω.

 

Για την δευτερη δεν συμφωνώ καθόλου. Ακόμα και με ψηφιακή φωτογραφική αξίας 250 ευρώ, ακριβώς το ίδιο πράγμα βγήκε. Είχε φίλος μου και έβγαζε παράλληλα με μένα. Είναι θέμα τελείως διαφορετικού φωτισμού, γιαυτό και είπα οτι η εστίαση είναι στα αμάξια, και όχι στο υπερφωτισμένο ξέφωτο (το συγκεκριμένο ξέφωτο, ακόμα και με τα μάτια ήταν κουραστηκό να το κοιτάξεις με τόση ηλιοφάνεια). όταν εστίαζα στο ξέφωτο, φαινόταν μια χαρούλα. Και η φωτεινότητα στο δεύτερο είναι στο 0.

 

Απλά μερικές φορές οι απαιτήσεις μας είναι παράλογες... Χάρηκα, αν έφερνα την slr με τα 500 ευρώ θα έβγαινε κανονικά η φώτο. Αλλά εδώ δεν έχουμε να κάνουμε ούτε με slr ούτε καν με μίνι φωτογραφική. Έχουμε micro καταστάσεις. Με τους νέους κεραμικούς φακούς (σε κανα χρόνο έρχονται) ίσως βρούμε την υγειά μας σε κάποιο βαθμό, αλλά μην μπαίνετε στον χορό των megapixel... Απο ένα σημείο και μετά, όσο περισσότερα είναι, τόσο περισσότερο θόρυβο δημιουργούν. Ο φακός είναι το παν... και με φακό στο μέγεθος... φακής, ξεχάστε τις τέλειες φώτο.

 

Σωστή η παρατήρησή σου ότι όσο μεγαλώνουν τα mpixels μεγαλώνει ο θόρυβος! ;)

Για να τελειώσει εδώ το θέμα, αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι θα μπορούσε να έχει καλύτερη κάμερα! Σαν του Κ750 ή γιατί όχι σαν του Κ800!

Κι αν θυμάσαι ξεκίνησα λέγοντας ότι το σύγκρινα με το Κ750, ένα κινητό των 220 ευρώ(!) όχι με κάποια slr μου!

Επειδή ασχολούμαι με τη φωτογραφία ξέρω πολύ καλά ότι κάθε εξοπλισμός έχει τα όριά του... Αυτό δεν είναι το όριο των κινητών! Με κατάλαβες;

 

Το επισημαίνω ξανά: Μιλώντας πάντα για κινητά, είναι η άποψή μου ότι θα μπορούσε να έχει καλύτερη κάμερα! Αναπολώ το Κ750 μου σε αυτό το κομμάτι και θαυμάζω το Κ800 του γαμπρού μου!

Αν δεν τα είχα δει αυτά θα έλεγα κι εγώ ναι, αυτό είναι το όριο (προς το παρόν) των κινητών!

:protest:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρω τα SMS από το Ρ910 και να τα φέρω στο Ρ990?

 

Αυτή είναι η απάντηση που πήρα για την ερώτηση που κάνεις απο την SE :lol:

 

Αγαπητέ Κύριε *********,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μπορείτε να μεταφέρετε γραπτά μηνύματα (SMS) απο το Sony Ericsson P910i κινητό τηλέφωνο στο Sony Ericsson P990i κινητό τηλέφωνο αποθηκέυοντας το εκάστοτε μήνυμα στην κάρτα SIM.

 

Με εκτίμηση,

Δημήτρης Θεοδώρου

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

 

Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson ξανά στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση questions.gr@support.sonyericsson.com, με σκοπό να σας βοηθήσουμε περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τοποθέτησα το screen protector από το MartinFileds...

Αν και είχαν πει από 1 έως 6 εβδομάδες, προς μεγάλη μου έκπληξη, το παρέλαβα σήμερα, εντός 6 ημερών και μάλιστα από Hong Kong!!!

Anyway, είναι ένα προϊόν το οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους του χρήστες του Ρ990. Βασικό: δακτυλιές και λιπαρότητα από την επιδερμίδα μας δεν κάθονται επάνω στην επιφάνεια του protector. Εφαρμόζει τέλεια, πλένεται και ξαναχρησιμοποιείται!

Μία πολύ καλή αγορά :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να αποκτήσω μια άποψη προτού το αγοράσω !

Δεν είναι και κάτι φτηνό !

 

Φίλε έχεις δίκιο, αλλά εδώ υπάρχουν πολλές απόψεις, δε θα βγάλεις άκρη..

Εξαρτάται τι θέλεις από αυτό το κινητό... Αν ξέρεις τις ανάγκες σου θα βρεις εδώ τις απαντήσεις ήδη γραμμένες!

 

Αν π.χ. θες να βάλεις εκατοντάδες εφαρμογές και παιχνίδια (όπως θα μπορούσες στο Ρ900-910) το ξεχνάς γιατί δεν υπάρχουν ΑΚΟΜΑ αρκετές εφαρμογές διαθέσιμες..

Αν σου αρκεί το ημερολόγιο και οι σημειώσεις/εργασίες του τότε είσαι στον παράδεισο... κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τοποθέτησα το screen protector από το MartinFileds...

Αν και είχαν πει από 1 έως 6 εβδομάδες, προς μεγάλη μου έκπληξη, το παρέλαβα σήμερα, εντός 6 ημερών και μάλιστα από Hong Kong!!!

Anyway, είναι ένα προϊόν το οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους του χρήστες του Ρ990. Βασικό: δακτυλιές και λιπαρότητα από την επιδερμίδα μας δεν κάθονται επάνω στην επιφάνεια του protector. Εφαρμόζει τέλεια, πλένεται και ξαναχρησιμοποιείται!

Μία πολύ καλή αγορά :)

 

Μόλις το παρήγγειλα, με ...άγγιξε η αναφορά σου στις δαχτυλιές και τη λιπαρότητα της επιδερμίδας... ;)

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το θέμα είναι να αποκτήσω μια άποψη προτού το αγοράσω !

Δεν είναι και κάτι φτηνό !

μα εδω που ρωτας θα σου πει το 99% παρτο!!τρομερο!!!μαμαει!!!αν ρωτησεις στο thread των νοκια θα σου πουν ολοι οτι ειναι μαπα και αχρηστο!!!!μονο εσυ μπορεις να αποφασισεις αν σου κανει για την δουλεια που το θελεις και βασικα ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ απο την συσκευη σου,η καλυτερη λυση ειναι να το δεις live στο πλαισιο η καπου αλλου και να αποφασισεις;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η απάντηση που πήρα για την ερώτηση που κάνεις απο την SE :lol:

 

Αγαπητέ Κύριε *********,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μπορείτε να μεταφέρετε γραπτά μηνύματα (SMS) απο το Sony Ericsson P910i κινητό τηλέφωνο στο Sony Ericsson P990i κινητό τηλέφωνο αποθηκέυοντας το εκάστοτε μήνυμα στην κάρτα SIM.

 

Με εκτίμηση,

Δημήτρης Θεοδώρου

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

 

Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson ξανά στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση questions.gr@support.sonyericsson.com, με σκοπό να σας βοηθήσουμε περαιτέρω.

 

Ειναι να μας κλαινε οι ρεγγες!!!!!ΧΑΧΑΧΑ

Ακου κει απαντηση.....καλυτερα να μην απαντουσαν...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τοποθέτησα το screen protector από το MartinFileds...

Αν και είχαν πει από 1 έως 6 εβδομάδες, προς μεγάλη μου έκπληξη, το παρέλαβα σήμερα, εντός 6 ημερών και μάλιστα από Hong Kong!!!

Anyway, είναι ένα προϊόν το οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους του χρήστες του Ρ990. Βασικό: δακτυλιές και λιπαρότητα από την επιδερμίδα μας δεν κάθονται επάνω στην επιφάνεια του protector. Εφαρμόζει τέλεια, πλένεται και ξαναχρησιμοποιείται!

Μία πολύ καλή αγορά :)

 

Και μενα φιλε μου ηρθε σε 5 μερες μονο και δεν το πιστευα!

Το μονο αρνητικο ειναι οτι το πρωτο ειχε ενα χνουδι η οθονη οταν το εβαλα που δε το ειχα δει και οταν το εβγαλα και προσπαθησα να το καθαρισω το μαμισα....οτι και αν εκανα παντα μου αφηνε κανα χνουδι οποτε και τσαντιστικα και εβαλα το δευτερο!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Και μενα φιλε μου ηρθε σε 5 μερες μονο και δεν το πιστευα!

Το μονο αρνητικο ειναι οτι το πρωτο ειχε ενα χνουδι η οθονη οταν το εβαλα που δε το ειχα δει και οταν το εβγαλα και προσπαθησα να το καθαρισω το μαμισα....οτι και αν εκανα παντα μου αφηνε κανα χνουδι οποτε και τσαντιστικα και εβαλα το δευτερο!:shifty:

Φίλοι skipper&costasp δεν χρεωθήκατε με δασμούς λόγω του ότι η παραγγελία έγινε από χώρα εκτος της Ε.Ε; Επίσης καλύπτει ολόκληρη την οθόνη και με το πορτάκι ανοικτό; (στη σελίδα τους δείχνει το κινητό με κλειστό το πορτάκι...:confused: )

Link to comment
Share on other sites

Αν δειτε τις οδηγιες που ειχε η ζελατινα μαζι,κατω κατω εχει 2 διευθυνσεις που ειναι χρησιμοτατα βιντεακια εγκαταστασης και καθαρισμου της ζελατινας.Δειτε ειδικα αυτο με τον καθαρισμο γιατι το εκανα και δουλευει τελεια!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι skipper&costasp δεν χρεωθήκατε με δασμούς λόγω του ότι η παραγγελία έγινε από χώρα εκτος της Ε.Ε; Επίσης καλύπτει ολόκληρη την οθόνη και με το πορτάκι ανοικτό; (στη σελίδα τους δείχνει το κινητό με κλειστό το πορτάκι...:confused: )

 

Δεν ειχε δασμους και καλυπτει ολη την οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ακολουθησατε τη συμβουλη μου με το Martinfields... Σας τα ελεγα εγω οτι ειναι η καλυτερη! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλυπτει ολη την οθονη και εφαρμοζει τελεια.

Αγορασα τη διπλη συσκευασια το οποιο εκανε 21 ευρο και +3 ευρο να σταλθει.εσταλει μπαμ-μπαμ!!:shoot: :shoot: :shoot: :happy:

Link to comment
Share on other sites

^Μπαμ μπαμ μπαμ εννοεις! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

kalispera. mporeite na mou peite poia einai i teleutaia anavathmisi gia to p990?

 

Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η R7A001.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι προσθέσανε στην ενότητα "υποστήριξη" της SE τα αρχεία της γλώσσας ώστε να μπορεί να τα κατεβάσει κανείς χωριστά:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10336

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...