Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σταθερότητα-ξεσταθερότητα, μόλις το πέρασα! Θα δείξει!! Βρίσκομαι στο στάδιο όπου περνάει τα ελληνικά. Για να δούμε διόρθωσαν τίποτα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι μόνο για το organizer!Είναι κανονικό firmware!

 

* Phone: CXC162037 R9EC001

* Bluetooth: CXC162058 R5A01

* Organizer: CXC162036 R4B03

* CDA: CDA162007/1 R4B03

Link to comment
Share on other sites

Άσε δυσκολεύτηκα πολύ να το περάσω. Μου σταματούσε στα 14% και μου έλεγε ότι είναι έτοιμο. Όταν πήγαινα να ανοίξω το τηλέφωνο, αναβόσβηνε η οθόνη. Τρελάθηκα. Ήμουν έτοιμος για βόλτα στο service. Τελικά έκανα απεγκατάσταση του προγράμματος update και το κατέβασα ξανά από την SE και έτσι λειτούργησε ξανά. Στα πέντε λεπτά που το έχω ελέγξει:

 

1. Μνήμη δεν διορθώνει τίποτα: 15,6 μόλις ανοίξει

2. Μηνύματα στα ελληνικά δεν διορθώνει τίποτα: στα 70 περνάει σε δεύτερο

3. Πληκτρολόγιο: δεν διορθώνει τίποτα. Πρώτα γράφει αγγλικά

 

Δεν έχω βρει ακόμα τίποτα το καινούργιο. Και στα ξένα site που κοίταξα όλοι ψάχνονται να δουν γιατί έγινε αυτή η νέα αναβάθμιση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα έχει κολλήσει στο 22% και μου γράφει ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία... Μάλλον θα την ξεκινήσω ξανά...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Πριν το κάνεις: βγάλε το update service της SE κατεβάσε το ξανά από την αρχή και μετά κάνε την διαδικασία. Καλό ξενύχτι. Αργεί πάρα πάρα πολύ!!! Αν σταματήσει περίπου στο 50%: όλα καλά. Το τηλέφωνο θα ανοίξει.

 

Βελτιώσεις:

1. Μενού: πραγματικά γρήγορο. Έχουν απενεργοποιήσει τις transitions

2. Οι μικρογραφίες των φωτογραφιών πια δεν είναι φλού. Φαίνονται πιο καθαρά.

 

Γενικώς το τηλέφωνο πάει πιο γρήγορα. Τα υπόλοιπα θα τα ψάξω αύριο. Πάω για ύπνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν το κάνεις: βγάλε το update service της SE κατεβάσε το ξανά από την αρχή και μετά κάνε την διαδικασία. Καλό ξενύχτι. Αργεί πάρα πάρα πολύ!!! Αν σταματήσει περίπου στο 50%: όλα καλά. Το τηλέφωνο θα ανοίξει.

 

Το κατέβασα ξανά, για να δούμε τώρα...

Μάλλον κάνουν αρκετοί την αναβάθμιση τώρα...σε σχέση με την προηγούμενη φορά είναι απελπιστικά αργό.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει η ιστορία με τη μνήμη. Εχθές το βράδυ μετά από ένα δεκάλεπτο "σκάλισμα" του κινητού και το κλείσιμο στη συνέχεια όλων των εφαρμογών η μνήμη σταθεροποιήθηκε στα 9,6. Με την προηγούμενη έκδοση για να φτάσω σε τέτοια απώλεια μνήνης έπρεπε να περάσουν πέντε μέρες. Φανταστείτε ότι δεν χρησιμοποιούσα swiss manager από τότε που είχα περάσει την έκδοση τις 4ης Ιανουαρίου.

 

Μήπως συνέβη αυτό επειδή δεν είχα κάνει reboot μετά την πρώτη εγκατάσταση; Δεν ξέρω.

 

Σήμερα το πρωί έκανα reboot. To κινητό άνοιξε με 14,6 μνήμη. Λίγα λεπτά μετά η μνήμη πήγε 15,6 πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

βρήκα ένα μεταχειρισμένο P990 σε αρκετά καλά τιμή και σκέφτομαι να το πάρω. Το κακό είναι πως είναι Vodafone live... Θέλω να ρωτήσς τους ιδιοκτήτες του,

 

ΑΞίζει να το πάρεις με το καταραμένο Vodafone Live ή θα μου σπάσει τα νεύρα το λογισμικό του? Είχα παλιότερα vodafone live Κινητά και είναι αρκετά σπαστικό... Συμβαίνει το ίδιο και με το p900?

 

Σας παρακαλώ απαντήστε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα για να το κλείσω αν αξίζει τον κόπο...

 

Ευχαριστώ πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Άρα δηλαδή δεν είναι μεγάλο πρόβλημα το live?

 

Επίσης μπορείς να το ξεφορτωθείς later on?

 

Ευχαριστώ και για την άμεση απάντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Άρα δηλαδή δεν είναι μεγάλο πρόβλημα το live?

 

Επίσης μπορείς να το ξεφορτωθείς later on?

 

Ευχαριστώ και για την άμεση απάντηση!!!

 

Εμένα η γνώμη μου είναι σε καμία περίπτωση να μην το πάρεις με vodafon live, δεν αξίζει... Γίνεται βέβαια να το αφαιρέσεις, αλλά χάνεις την εγγύηση.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Hello everybody! Από προχθες έγινα και εγω ιδικτήτης ενός P990i μετά από χρόνια απεξάρτησης απο τα SE. Μεχρι στιγμής είμαι 100% ευχαρηστημένος! Ελπίζω να μην αλλάξει αυτό αργότερα :) . Μια ερώτηση μόνο θέλω να κάνω γιατί δν μου απαντήθηκε στις 133 σελίδες του thread.. Το ρώτησαν κι άλλοι βέβαια.. Anyway, πώς αλλάζουν οι συντομεύσεις στην χωρίς-πορτάκι οθόνη? Έχω δεί διάφορα screen captures στα οποία είναι αλλαγμένες οι συντομεύσεις, και αναρωτιώμουν! Ξέρει κανείς? Και κάτι τελευταίο... Προφίλ όπως στα ΝΟΚΙΑ δεν έχει? Όχι ότι με πολυνοιάζει, απλά ρωτάω! Ευχαριστώ πολύ!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Για σας ,είμαι καινούργιος στο forum διαβάζω στο Forum για την αναβαθμιση του P990i και στο δικό μου έχω :

Phone CXC162037 R7A001

BLUETOOTH CXC162058 R4F01

ORGANIZER CXC162038 R3B01

CDA 162008127 R3A02

 

διαβάζω στο forum και υπάρχουν μάλλον νεώτερα firmware αλλά όταν μπαίνω στο site της SE και κάνω update μου αναφέρει ότι δεν χρειάζομαι αναβάθμιση ........Ας βοηθήσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Για σας ,είμαι καινούργιος στο forum διαβάζω στο Forum για την αναβαθμιση του P990i και στο δικό μου έχω :

Phone CXC162037 R7A001

BLUETOOTH CXC162058 R4F01

ORGANIZER CXC162038 R3B01

CDA 162008127 R3A02

 

διαβάζω στο forum και υπάρχουν μάλλον νεώτερα firmware αλλά όταν μπαίνω στο site της SE και κάνω update μου αναφέρει ότι δεν χρειάζομαι αναβάθμιση ........Ας βοηθήσει κάποιος

 

Καλό θα ήταν να ξανα περάσεις το πρόγραμμα αναβάθμισης γιατί πολύ πιθανόν να φταίει αυτό. Σε 'μένα στην τελευταία αναβάθμιση χρειάστηκε να το περάσω ξανά για να ολοκληρώσω την διαδικασία.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Hello everybody! Από προχθες έγινα και εγω ιδικτήτης ενός P990i μετά από χρόνια απεξάρτησης απο τα SE. Μεχρι στιγμής είμαι 100% ευχαρηστημένος! Ελπίζω να μην αλλάξει αυτό αργότερα :) . Μια ερώτηση μόνο θέλω να κάνω γιατί δν μου απαντήθηκε στις 133 σελίδες του thread.. Το ρώτησαν κι άλλοι βέβαια.. Anyway, πώς αλλάζουν οι συντομεύσεις στην χωρίς-πορτάκι οθόνη? Έχω δεί διάφορα screen captures στα οποία είναι αλλαγμένες οι συντομεύσεις, και αναρωτιώμουν! Ξέρει κανείς? Και κάτι τελευταίο... Προφίλ όπως στα ΝΟΚΙΑ δεν έχει? Όχι ότι με πολυνοιάζει, απλά ρωτάω! Ευχαριστώ πολύ!

 

Στο P990 δεν αλλάζουν οι συντομεύσεις με ανοικτή την οθόνη, αλλά μόνο όταν είναι κλειστή. Μάλλον θα είδες εικόνες από m600.

 

Προφίλ δεν υπάρχουν, αλλά αυτό πιθανόν να λυθεί με κάποιο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος όταν συνδέσουμε στην βάση το τηλέφωνο και επιλέξουμε "Μεταφορά αρχείων", εάν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στην μνήμη του κινητού; Ή μήπως τουλάχιστον να μπορέσουμε να δούμε τους αντίστοιχους φακέλους της εσωτερικής μνήμης(απο το pc πάντα);
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε georgep800 μάλλον έχεις συσκευή Vodafone και για αυτές τις συσκευές δεν υπάρχει νεότερο firmware

 

Όχι, δεν έχω την Vodafone συσκευή. Και επίσης το ερώτημα δεν έχει να κάνει με το αν είναι live ή όχι...:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος όταν συνδέσουμε στην βάση το τηλέφωνο και επιλέξουμε "Μεταφορά αρχείων", εάν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στην μνήμη του κινητού; Ή μήπως τουλάχιστον να μπορέσουμε να δούμε τους αντίστοιχους φακέλους της εσωτερικής μνήμης(απο το pc πάντα);

Νομίζω δεν γίνεται αυτό, τουλάχιστον με το P990 pc suite & m-router. Έχω προσπαθήσει να "πειράξω" τις ρυθμίσεις στο mrouter, αλλά και να μπω από το My computer χωρίς αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

shmera meta apo toso kairo apofasisa na kanw thn anvathmish....den ikserra omws oti meta thn 1h pou vghke vgalane ki allh...etsi exw pleon thn R9EC001...oti paei kalytera ap thn R7 den titthetai thema....to thema einai na mas poune kapoioi an yparxei diafora metaksy stis 2 kainouries kai poia eina afth??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...