Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OPOS KE NA EXI PEDIA META APO TO UPDATE INE SAN NA EXO KENOURGIO KINITO

 

TORA MALISTA AKSIZE POU TO PERIMENAME TOSO KERO NA KIKLOFORISI

 

TORA MALISTA INE TO PIO FOBERO KINITO POU IPARXI STIN AGORA :lol: :p

 

Με τα προβληματα μνημης τι εγινε? Διορθωθηκαν?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεταφέρω από ξένο forum κατάλογο των βελτιώσεων (δεν είναι επίσημος, απλά το συνέταξε κάποιο μέλος) που έφερε το νέο FW:

 

1. UI is faster

2. improved memory management

3.faster start ups

4.speaker phone option is improved

5.calls are better logged

6. slide show and many options introduced into the picture gallery... this is fun

7. video playback is much faster

8.3g browsing is faster

9.better connectivity using gprs

10. USB cable to use file transfer or phone included when the usb is attached

and option to select this option when usb is plugged on

and also the usb icon has come

11.when disconnecting the usb cable option to turn on bluetooth does not come up

12.kernel errors and restarts dramatically reduced

13. Multitasking is working smoothly

14. sound volume has increased ????some one has to confirm this

15.changes in opera, like icon to close multiple tabs

16. file manger option added to many application like music player and picture viewer

16.option for updating files in the music player has been changed

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους.θα ηθελα να μου πει καποιος τι πρεπει να ρυθμισω (εχω κανει το update) για να μπορεσω να στειλω sms 160char ελληνικα (αν μπορω).

ευχαριστω πολυ!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Έβαλα και εγώ την νέα αναβάθμιση και το κινητό άλλαξε πολύ προς το καλύτερο...Μια ερώτηση ...μήπως θυμάται κάποιος πως φεύγει το menu με το πορτάκι κλειστό?

Γιατι τώρα μου εμφανίζεται διαρκώς.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους.θα ηθελα να μου πει καποιος τι πρεπει να ρυθμισω (εχω κανει το update) για να μπορεσω να στειλω sms 160char ελληνικα (αν μπορω).

ευχαριστω πολυ!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

 

Τστστστσ, πολύ βιάζεσαι!

 

Μόλις βγήκε update που το κάνει ανθρώπινο μετά από 4 μήνες και θες και σωστά ελληνικά????? Υπομονή :D

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλη χρονιά! Πράγματι ειναι Super η αναβάθμιση, αλλά έλα που έχασα τα ελληνικά απο τις διαθέσιμες γλώσσες και εμφανίζει μόνο τα αγγλικά???Φαντάζομαι οτι θα υπάρχει κάποια λύση ε???

 

Αν κοιτάξεις λίγα post ποιο πίσω θα δεις πως κατά την διάρκεια της αναβάθμισης είχα το ίδιο πρόβλημα.Δοκίμασε να κανείς Uninstall το πρόγραμμα αναβάθμισης και ξεκίνα από την αρχή. Εμένα το πέρασε σωστά την τέταρτη φορά ;) Καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να πω σε αυτους που βιαστικαν να πουλησουν την συσκευη:

Καλα Εκαναν.....(την πουλησαν κ σε καλητερη τιμη απο οτι θα την πουλησουμε εμεις που περιμεναμε την super αναβαθμηση....)

Ειναι απαραδεκτο να βγαινει μια συσκευη 600 ευρω και να μην μπορεις να την χρεισημοπιοισεις 100%.

Περαν απο οτι διορθωσαν καποια προβληματα ειναι αδιανοητο το οτι δεν εφτιαξαν τα ελληνικα για τα μηνυματα στο qwerty πληκτρολογειο.....στο κατω κατω στη Ελλαδα πωλειται η συσκευη.

Η Νοκια με το ε61 γιατι το εχει λυσει το προβλημα αυτο?

Τα αλλα, windows smartphones ειτε με το ενα ειτε με τον αλλο εχουν λυσει αυτο το προβλημα......

Κριμα.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ηλία απ'οτι βλέπω είναι πάνω κάτω αυτά που διαπιστωσα και εγω με 1 ωρα χρήση...

Επίσης επιβεβαιώνω για την αύξηση στην ένταση του ήχου σε ολες τις συχνότητες ....

 

Η αναβάθμιση ΕΛΥΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ εκτος των ελληνικών(κατα 50%)....

Για μενα πλεον είναι το πληρέστερο smartphone της αγοράς...

Link to comment
Share on other sites

Μαθαμε και τον αριθμο των νεων συσκευων για το 2007 που θα βγαλει η ΣΕ και θα ειναι UIQ3...5 νεες συσκευες εκ' των οποιων η μια -για πρωτη φορα- χωρις οθονη αφης!!!Α λα S60 δλδ!!!

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/Predictions_for_2007.php

Sony Ericsson will announce up to 5 new UIQ 3-powered devices, from mid range to the high end. Among these will be the first non-touchscreen UIQ devices. We can expect to see the first announcements at 3GSM with follow up announcements later in the year. UIQ will also have success outside of Sony Ericsson in 2007. Motorola should announce its first UIQ 3 device at 3GSM and there are persistent rumblings of news from other avenues too.

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ!

Επιτέλους !!!

 

Έρχεται σιγά σιγά και η ώρα να πουλήσω τον τιτάνα και να επιστρέψω στις μεγάλες μου αγάπες (Ρχχχ)

 

Πόσο καιρό λέτε να πάρει μέχρι να περάσει η νέα φίρμγουέαρ στα καινούρια κινητά της αγοράς;

 

Αν το πάρω σε κανένα μήνα θα την έχουν περάσει;

 

Και μια αναχρονιστική ερώτηση που επαναλαμβάνω με την ευκαιρία της αναβάθμισης: Βρε μπας και ηχογραφεί και τις κλήσεις τώρα; (δεν υπάρχει περίπτωση αλλά λέω...)

 

Υ.Γ. Μάλλον πουλάω τον τιτάνα άν κάποιος ενδιαφέρεται. Είναι στην εγγύηση κι αγρατσούνιστος. Γύρω στα 600 ΕΥΡΩ (πλαίσιο 780 ΕΥΡΩ)

 

Ρ990... I'm coming back!

Link to comment
Share on other sites

@sealover

 

Αυτό που αναφέρεις πιο πάνω σχετικά με το αυτόματο κλείσιμο των εφαρμογών μετά από ένα τέταρτο το δοκίμασα και δεν ισχύει σε μένα. Πιστεύω ότι οι εφαρμογές σου κλείνουν αυτόματα λόγω Swiss Manager (μπορεί να έχεις ενεργοποιημένη την εφαρμογή cleanup when idle ή κάτι τέτοιο).

 

Παρεμπιπτόντως να επισημάνω ότι το swiss manager Pro μετά την νέα αναβάθμιση δεν ανοίγει αυτόματα όπως άνοιγε με την προηγούμενη.

 

Πράγματι, μετά την αναβάθμιση το κινητό έχει βελτιωθεί δραματικά. Αυτό το πρόβλημα όμως με τα ελληνικά πολύ με στεναχωρεί (και με εξοργίζει βεβαίως).

 

Να ρωτήσω κάτι: για τα προηγούμενα PXXX είχαν σχεδιάσει κάποιοι προγραμματάκια με πληκτρολόγια (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=5551). Αναρωτιέμαι είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο για το εξωτερικό QWERTY του P990;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση :)

 

στο Μ600 σε μερικά μηνύματα έβγαζε πρόβλημα "απαγορεύεται η είσοδος"

Δεν ξέρω αν υπήρχε σαν πρόβλημα και στο p990, και αν ναι,τι έχει γίνει με την αναβάθμιση τώρα;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αναβάθμηση μπορεί να γίνει και χωρίς τη βάση δλδ μόνο με το usb καλώδιο μέσω pc suite?

Ευχαριστώ

 

Mπορεις κ μονο με το καλωδιο(κ χωρις το pc suite)

μαζι με αυτο http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10336&fid=21839&esi=true

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αναβάθμηση μπορεί να γίνει και χωρίς τη βάση δλδ μόνο με το usb καλώδιο μέσω pc suite?

Ευχαριστώ

 

Ναι κανονικότατα....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι περίεργο...

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω την φόρτιση της μπαταρίας ενώ φορτίζεται απο την USB να φτάνει το 100%

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΤΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ 120 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΣΤΟ SMS??? (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ T9)
www.kastano.gr
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

πολύ δεν αργεί να γίνει η αναβάθμηση;

τουλάχιστον 50 λεπτά έχουν περάσει.

είναι φυσιολογικό; πόση ώρα σας πήρε εσας;

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΤΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ 120 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΣΤΟ SMS??? (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ T9)

ο sealover ανέφερε ότι εβαλε πρώτη γλώσσα τα αγγλικά και δεύτερη τα ελληνικά και έγραφε 160 χαρακτήρες ελληνικά, χωρίς Τ9, με το πορτάκι κλειστό

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά έβαλα πρώτη γλώσσα τα Αγγλικά αλλά δεν έγινε καμία αλλαγή στα γράμματα όταν γράφω μήνυμα. Δηλαδή εξακολουθώ να γράφω πρώτα με τα Ελληνικά και βέβαια έως 70 χαρ. το sms. Να μας πει ο Sealover πως το έκανε αυτό?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

πολύ δεν αργεί να γίνει η αναβάθμηση;

τουλάχιστον 50 λεπτά έχουν περάσει.

είναι φυσιολογικό; πόση ώρα σας πήρε εσας;

Εξαρτάται από pc se pc. Πάντως γενικά κάνει αρκετή ώρα, είναι δηλαδή μια διαδικασία της υπομονής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατ' αρχήν θέλω ειλικρινά να ευχαριστήσω όλους όσοι ήταν αρκετά ριψοκίνδυνοι ώστε να κάνουν ουσιαστικά... beta testing στο κινητό (δυστυχώς πληρώνοντας ένα διόλου ευκαταφρόνητο αντίτιμο!). Οι υπομονή σας επιτέλους δείχνει να δικαιώνεται. Προσωπικά, έχοντας εγκαταλείψει την ιδέα του Ρ990 μόλις πριν μια βδομάδα, τώρα βρίσκω το κινητό να επιστρέφει δυναμικά στη λίστα των προτιμήσεών μου!

 

Έχω τρεις ερωτήσεις:

 

1. (Αν έχει απαντηθεί, αγνοήστε τη.) Έχει δοκιμάσει κανείς να γράψει μήνυμα με Ελληνικά, είτε με Τ9 είτε με το εσωτερικό πληκτρολόγιο, αλλά να το έχει κλειδωμένο στα ΚΕΦΑΛΑΙΑ (έτσι ώστε το μήνυμα να μην περιέχει πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ή τονούμενους κεφαλαίους) και να δει μήπως του αφήσει 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα;

 

2. Έχω ελπίδες να βρω το Ρ990 από Vodafone Shop αλλά χωρίς Live; Μου δίνουν πολύ καλή προσφορά (τελική 300 ευρά στο Vf300 + 200 sms) και είναι δύσκολο να την αγνοήσω... Στη Θεσσαλονίκη που ρώτησα (Τσιμισκή), μου έλεγαν ότι υπάρχει μεν αλλά σε πολύ περιορισμένα κομμάτια και θα αργήσει πολύ να έρθει κτλ...

 

3. Πως είναι η αυτονομία με το νέο firmware; Βελτιώθηκε; έμεινε ίδια; χειροτέρεψε; (ελπίζω όχι). Όταν έχετε συμπεράσματα, παρακαλώ postάρετε σχετικά...

 

Ευχαριστώ και μια πολύ Καλή Χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατ' αρχήν θέλω ειλικρινά να ευχαριστήσω όλους όσοι ήταν αρκετά ριψοκίνδυνοι ώστε να κάνουν ουσιαστικά... beta testing στο κινητό (δυστυχώς πληρώνοντας ένα διόλου ευκαταφρόνητο αντίτιμο!). Οι υπομονή σας επιτέλους δείχνει να δικαιώνεται. Προσωπικά, έχοντας εγκαταλείψει την ιδέα του Ρ990 μόλις πριν μια βδομάδα, τώρα βρίσκω το κινητό να επιστρέφει δυναμικά στη λίστα των προτιμήσεών μου!

 

Έχω τρεις ερωτήσεις:

 

1. (Αν έχει απαντηθεί, αγνοήστε τη.) Έχει δοκιμάσει κανείς να γράψει μήνυμα με Ελληνικά, είτε με Τ9 είτε με το εσωτερικό πληκτρολόγιο, αλλά να το έχει κλειδωμένο στα ΚΕΦΑΛΑΙΑ (έτσι ώστε το μήνυμα να μην περιέχει πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ή τονούμενους κεφαλαίους) και να δει μήπως του αφήσει 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα;

 

2. Έχω ελπίδες να βρω το Ρ990 από Vodafone Shop αλλά χωρίς Live; Μου δίνουν πολύ καλή προσφορά (τελική 300 ευρά στο Vf300 + 200 sms) και είναι δύσκολο να την αγνοήσω... Στη Θεσσαλονίκη που ρώτησα (Τσιμισκή), μου έλεγαν ότι υπάρχει μεν αλλά σε πολύ περιορισμένα κομμάτια και θα αργήσει πολύ να έρθει κτλ...

 

3. Πως είναι η αυτονομία με το νέο firmware; Βελτιώθηκε; έμεινε ίδια; χειροτέρεψε; (ελπίζω όχι). Όταν έχετε συμπεράσματα, παρακαλώ postάρετε σχετικά...

 

Ευχαριστώ και μια πολύ Καλή Χρονιά σε όλους!

 

 

 

1. Δεν έχει σημασία αν γράφεις κεφαλαία ή μικρά. Το πρόβλημα παραμένει.

 

2. Δεν γνωρίζω αλλά μου φαίνεται οτι με αυτά τα "θα αργίσει" μάλλον να σε ψήσουνε πάνε να πάρεις live.

 

3. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το firmware, δεν πρόσεξα διαφορά αλλά αυτό που μπορώ να πω είναι οτι μετά τις 3-4 πρώτες φορτίσεις επαναφορτίσεις όταν πρωτοπήρα το κινητό, η μπαταρία είχε βελτίωση στο χρόνο αυτονομίας.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΠΑΛΙ! ΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΕΙΝΑΙ 71 ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! ΟΠΟΙΣ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΑΣ ΠΕΙ!

μονο στα ελληνικά είναι 120 ή και στους λατινικούς χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...