Jump to content

Υπότιτλοι - Subtitles


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια λιγο off-topic...οταν κατεβαζω μια ταινια και το srt αρχειο με υποτιτλους με το aviaddxsubs τους περναω πανω στην ταινια και βγαινει ενα αρχειο πλεον το οποιο παιζει στα νεα deck dvd players μια χαρα,ΟΜΩΣ σε κομπιουτερ δεν φαινονται οι υποτιτλοι.παρα μονον με τον DivxPlayer.επειδη δινω και σε εναν φιλο μου τις ταινιες πως γινεται να φαινονται οι υποτιτλοι σε ολους τους players?να ενσωματωνονται καλυτερα οι υποτιτλοι?

ευχαριστω και εαν καποιος ξερει ποιο τοπικ ειναι πιο καταλληλο να μου το πει να το ποσταρω εκει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΕ το AVIAddXSubs πως ενσωματωνω τους υποτιτλους σε αρχεια .mp4 ??? μου βγαζει failed στο τελος.......:O

 

Διαβασα οτι δεν γινεται αλλα βρηκα αυτο το προγραμματακι για οποιον ενδιαφερεται....

 

format factory το οποιο κανει και μετατροπες αρχειων και ενσωματωση υποτιτλων σε πολλους τυπους αρχειων :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός για να "κάψω" υπότιτλους πάνω σε video μορφής .divx ;; Έχω βρεί το aviaddxsubs αλλά λογικά χρειάζεται ένα κουμπί στο player που να τους ενεργοποιεί, στο κινητό μου (LG ku990i) απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, οπότε πέρα από τη μπακάλικη λύση να βρώ ένα video screen capture και να κάνω save την ταινία όσο παίζει δεν έχω βρεί κάτι άλλο.

 

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορουσες να διαβασεις 2 ποστ πιο πανω την απαντηση που εχω γραψει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

με ποιο πρόγραμμα μπορώ να ενσωματώσω υπότιτλους με κατάληξη .sub ??

και αν γίνετε σε πολλούς τύπους αρχείων..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μπορουσες να διαβασεις 2 ποστ πιο πανω την απαντηση που εχω γραψει...

 

Epic fail. :O

 

Δεν είχα διαβάσει το ποστ και έφευγα βιαστικά για τη δουλειά οπότε ποσταρα στα τυφλα :O

 

Πολύ ωραίο πρόγραμμα πάντως, γρήγορο και εύχρηστο, thanks. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Μπορείτε να μου πείτε πως να βάλω υπότιτλους σε .mkv ταινίες; με ποιο πρόγραμμα.

Οι υπότιτλοι είναι μορφής .str.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα την πολυτιμη βοήθεια σας στο εξής πρόβλημα μου ...

Έχω κατεβάσει κάποιες ταινίες απο το ίντερνετ απο τις οποίες κάποιες παίζουν κανονικά με τους υπότιτλους τους στα ελληνικά και κάποιες άλλες στα "κινέζικα" δηλαδή μου εμφανίζουν υπότιτλους του τύπου :

00:03:06,388 --> 00:03:08,652

ÎÝñåéò, óå ðåñßðôùóç ðïõ

÷ñåéÜæåôáé íá ðåñéìÝíïõìå.

 

Δοκίμασα διάφορους players αλλα γίνεται το ίδιο. Δοκίμασα να κατεβάσω και καινο΄ριους υπότιτλους και πάλι το ίδιο... Τι μπορώ να κάνω???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

windows media player χρησιμοποιώ.

Κάποιες απο τις ταινίες που έχω κατεβάσει μου τις παίζει κανονικά και αλλες οχι.... :(

Link to comment
Share on other sites

για κατέβασε αυτό εδώ.

http://www.codecguide.com/download_k-lite_codec_pack_full.htm

 

και σε εμένα πριν βάλω αυτό γίνονταν-εγώ τότε το έκανα με έναν μπακαλίστικο τρόπο

δηλαδή άνοιγα το αρχείο των υποτίτλων (σαν .txt-ανοίγουν και δίχως αλλαγή κατάληξης) και με το ποντίκι επέλεγα όλους τους υπότιτλους αντιγραφή.μετά τους έκανα επικόλληση σε ένα αρχείο .txt και άλλαζα την κατάληξη σε .srt

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γινεται να μεγαλωσω τα γραμματα του srt αρχειου γιατι στην τηλεοραση φαινονται μικοι και δεν διαβαζονται ευκολα ΠΡΙΝ τους ενσωματωσω στο avi? Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

γινεται να μεγαλωσω τα γραμματα του srt αρχειου γιατι στην τηλεοραση φαινονται μικοι και δεν διαβαζονται ευκολα ΠΡΙΝ τους ενσωματωσω στο avi?

Το μέγεθος εμφάνισης των γραμμάτων καθορίζεται από το πρόγραμμα που τα ενσωματώνει πάνω στο avi. Επομένως δεν έχει νόημα αυτό που ρωτάς, ψάξε στις ρυθμίσεις του προγράμματος που χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος εμφάνισης των γραμμάτων καθορίζεται από το πρόγραμμα που τα ενσωματώνει πάνω στο avi. Επομένως δεν έχει νόημα αυτό που ρωτάς, ψάξε στις ρυθμίσεις του προγράμματος που χρησιμοποιείς.

 

στο format factory δηλαδη ,οκ θα δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
στο format factory δηλαδη ,οκ θα δοκιμασω

τελικα κατεληξα στο avi recomp γιατι δινει καλυτερη ποιοτητα εικονας ΑΛΛΑ τα γραμματα ειναι παλι πολυ μικρα και δεν εχω βρει ποια ειναι η ρυθμιση για να τα μεγαλωσω ΟΥΤΕ στο avirecomp ΟΥΤΕ στο format factory!ξερεις καποιος πως να το κανω πλιζ??

επεισης και για αρχεια mkv με to mkvmerge πως μεγαλωνουμε τα γραμματα?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Εχω κατι επεισοδια απο μια σειρα και τους υποτιτλους απο καθε ενα σε ξεχωριστο αρχειο.. Μπορω να τα γραψω σενα dvd και να φαινονται κ οι υποτιτλοι στο καθε επισοδειο ? γινεται και με το nero ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλημέρα σε όλους

θα ήθελα να ρωτήσω όταν σε μια ταινία υπάρχουν ενσωματωμένοι ξένοι υπότιτλοι (κατέβηκε απο axxo) , πως μπορεί να αφαιρεθούν

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι ενσωματωμενοι δεν γινεται να αφειρεθουν,αφου ειναι "καμμενοι" πανω στο αρχειο της ταινιας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλημερα σας. Ψαχνω να βρω ενα καλο προγραμμα που να κανει embedded υποτιτλους σε ταινιες avi. Να ειναι free και ελαφρυ το δυνατο. Καποτε ειχα ενα πολυ καλο αλλα μετα απο ενα format το εχασα και δεν το θυμαμαι. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε BS Player..

 

Βασικα ψαχνω ενα που τους κολλαει απο πανω. Γιατι τους εγραφα σε dvd και το dvd player μου ειναι παλιο και δεν βλεπει υποτιτλους παρα μονο αμα ειναι κολλημενοι απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...