Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση,οπως ολα τα κινητα που ειχα μέχρι τώρα θέλω οταν μιλαω στο τηλ. να εχει χρονόμετρο να ξερω τι μου γίνεται,κυριως οταν προκειται για cu a lot(5 λεπτες κλησεις)

Ειναι απαράδεκτο να μην έχει....μονο οταν το κλεισεις σου λεει συνοψη κλήσης..

Υπάρχει κάτι που δεν εχω ανακαλύψει?

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαίως γίνεται.

Θα πας στο μητρώο > ρυθμίσεις > εμφάνιση διάρκειας κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,οπως ολα τα κινητα που ειχα μέχρι τώρα θέλω οταν μιλαω στο τηλ. να εχει χρονόμετρο να ξερω τι μου γίνεται,κυριως οταν προκειται για cu a lot(5 λεπτες κλησεις)

Ειναι απαράδεκτο να μην έχει....μονο οταν το κλεισεις σου λεει συνοψη κλήσης..

Υπάρχει κάτι που δεν εχω ανακαλύψει?

 

δοκιμασες....

μητρωο....επιλογες...ρυθμισεις...εμφανιση διαρκ.κλησεων??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 και aris_21 σας ευχαριστώ πολύ!

Οχι δεν το είχα δοκιμάσει,βασικα δεν το ήξερα οτι γίνεται κατι απο κει.

Ειπα και εγώ,κατι τοσο απλο να μην το έχει:)

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 και aris_21 σας ευχαριστώ πολύ!

Οχι δεν το είχα δοκιμάσει,βασικα δεν το ήξερα οτι γίνεται κατι απο κει.

Ειπα και εγώ,κατι τοσο απλο να μην το έχει:)

υπαρχει και η εφαρμογη auto hang up για να κλεινεις την κληση την ωρα που θες, στην περιπτωση πχ του cu a lot.

Link to comment
Share on other sites

mia aporia.... parhgeila mia 2 giga card kai otan thn ebala sthn othonh mou ebgale 1950 giga .. ta alla 50 pou phgan???:blink: kai palia se alla kinhta otan ebaza teties cartes mou bgaze ligotera giga apo oti arxika htan 128 , 121. 250 245 ... giati to kanei auto to kinhto??
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

etsi einai ola !!:) lene 2gb alla h pragmatikh xorhtikothta einai mikroterh!! to idio ginetai kai me tous sklhrous diskous . To pragmatiko megethos einai mikrotero apo to anagrafomeno !!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και η εφαρμογη auto hang up για να κλεινεις την κληση την ωρα που θες, στην περιπτωση πχ του cu a lot.

Thanks,θα κλείνει αυτόματα σε όλες τις κλήσεις?Γινεται να ορίσω εγω σε ποια νουμερα θα κλεινει?

Θα προτιμουσα ενα πρόγραμμα το οποιο οταν εφτανε στο 4:45 να εκανε ενα χαρακτηριστικο ηχο ωστε να ξερω να το κλεινω.

Ενα παλιο μοτορολα που ειχα,ειχε τέτοια δυνατότητα..

 

 

Εχω adsl 1Mb με router ethernet,το λαπτοπ μου εχει wifi,για να πάρω την συνδεση νετ απο το pc πρέπει να αγοράσω ασυρματο router ή γινεται και απο το Laptop Με καποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Thanks,θα κλείνει αυτόματα σε όλες τις κλήσεις?Γινεται να ορίσω εγω σε ποια νουμερα θα κλεινει?

Θα προτιμουσα ενα πρόγραμμα το οποιο οταν εφτανε στο 4:45 να εκανε ενα χαρακτηριστικο ηχο ωστε να ξερω να το κλεινω.

Ενα παλιο μοτορολα που ειχα,ειχε τέτοια δυνατότητα..

 

 

Εχω adsl 1Mb με router ethernet,το λαπτοπ μου εχει wifi,για να πάρω την συνδεση νετ απο το pc πρέπει να αγοράσω ασυρματο router ή γινεται και απο το Laptop Με καποιο τρόπο?

 

πρεπει να παρεις ασυρματο router δηλ.να κανεις δικο σου ασυρματο δικτυο.

και να μπαινεις και μεσο τηλ.και μεσο του laptop σου ασυρματα.και βεβαια οτι αλλο εχεις που εχει wifi θα μπορεις να μπαινεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks,θα κλείνει αυτόματα σε όλες τις κλήσεις?Γινεται να ορίσω εγω σε ποια νουμερα θα κλεινει?

Θα προτιμουσα ενα πρόγραμμα το οποιο οταν εφτανε στο 4:45 να εκανε ενα χαρακτηριστικο ηχο ωστε να ξερω να το κλεινω.

Ενα παλιο μοτορολα που ειχα,ειχε τέτοια δυνατότητα..

 

 

Εχω adsl 1Mb με router ethernet,το λαπτοπ μου εχει wifi,για να πάρω την συνδεση νετ απο το pc πρέπει να αγοράσω ασυρματο router ή γινεται και απο το Laptop Με καποιο τρόπο?

???κανεις?

 

 

Εντυπώσεις,

Αριστη ποιοτητα κατασκευης,πολυ καλος ο μηχανισμος του clamshell(δεν το περίμενα)κορυφαια οθόνη και βιντεο.Καμερα καλή..

Ο ήχος στο ηχείο ειναι παρα πολυ καλος(οχι σαν τα ηχεια του ν73),απο τα ακουστικα ενθουσιαστηκα.

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ με το ν73,πολύ πιο δυνατο ήχο και ποιοτικο,κυριως ένταση.

Ειδικα αν ο ισοσταθμιστης ανεβει τέρμα πάνω.

Μπαταρια 3 μέρες με αρκετη χρήση.

Το tv-out ειναι υπέροχο,καμια σχέση με του 903 που εβλεπες μονο τα βιντεο και φωτογραφιες.

Ειμαι πολυ ικανοποιημένος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/

σημερα απεκτησα το N93 ,μεχρι σημερα δεν ειχα σχεση με symbian κτλ.

ηθελα να ρωτήσω καποια πραγματα και παρακαλω να με βοηθησετε,μιας και πιστευω οτι τα συγκεκριμένα ενδιαφέρουν πολλούς.

1. Δουλευω wifi , ειναι ομως καπως δυσχρηστο το σερφινγκ απο μονο του...μπορώ να εγκαταστήσω κατι που να ειναι πιο ευχρηστο?

2.παλι σχετικο με το wifi.....msn μπορώ να δουλέψω ? και πως?

3.ειδα δαφορα τοπικ σχετικά με το gps... δεν καταλαβα ομως..με την εγκατασταση ενος μονο προγραμματος μετατρεπετε σε gps?και ποιο ειναι to καλυτερο?

4.εαν εγκαταστήσω ενα προγραμματακι...υπαρχει πειρπτωση να χαλασω κατι στο τηλεφωνο?και αν ναι πως θα κρατήσω backup για επαναφορα?

αυτά..

με την ευκαιρία ..συγχαρητηρια πολλα στους administrator....εχω βρεί λυσεις σε πολλά πραγματα εδω μέσα (περαν τον κινητών)

Αγγελίες μόνο στο φόρουμ Buy & Sell
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/

σημερα απεκτησα το N93 ,μεχρι σημερα δεν ειχα σχεση με symbian κτλ.

ηθελα να ρωτήσω καποια πραγματα και παρακαλω να με βοηθησετε,μιας και πιστευω οτι τα συγκεκριμένα ενδιαφέρουν πολλούς.

1. Δουλευω wifi , ειναι ομως καπως δυσχρηστο το σερφινγκ απο μονο του...μπορώ να εγκαταστήσω κατι που να ειναι πιο ευχρηστο?

2.παλι σχετικο με το wifi.....msn μπορώ να δουλέψω ? και πως?

3.ειδα δαφορα τοπικ σχετικά με το gps... δεν καταλαβα ομως..με την εγκατασταση ενος μονο προγραμματος μετατρεπετε σε gps?και ποιο ειναι to καλυτερο?

4.εαν εγκαταστήσω ενα προγραμματακι...υπαρχει πειρπτωση να χαλασω κατι στο τηλεφωνο?και αν ναι πως θα κρατήσω backup για επαναφορα?

αυτά..

με την ευκαιρία ..συγχαρητηρια πολλα στους administrator....εχω βρεί λυσεις σε πολλά πραγματα εδω μέσα (περαν τον κινητών)

Αν και δεν εχω δοκιμάσει το wifi..

Βάλε το πρόγραμμα Opera mobile Και Opera mini,ειναι πολυ ευχρηστα.

Για Msn βάλε το mig33 ή το turbo msn.

Για gps,χάρτες εννοεις,υπάρχει το route 66 το οποιο ειναι αρκετα καλο αλλα ειναι μονο για αθήνα.

Επισης υπάρχει το smat2go που εχει πολλες περιοχες της Ελλάδας.

Οχι δεν χαλας τιποτα,και αν θες να το επαναφέρεις με ενα κωδικο κανεις φορματ.

Link to comment
Share on other sites

exo ehk to pc suite kai to nokia den to blepei me tipota.. to pc syite htan ap to cd rom poy xe to kinhto..pos tha kano connect?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

exo ehk to pc suite kai to nokia den to blepei me tipota.. to pc syite htan ap to cd rom poy xe to kinhto..pos tha kano connect?

 

κατεβασε την τελευταια version απο εδω

http://europe.nokia.com/A4144903

και μετα συνδεσε το τηλ σου.η με το καλωδιο

η με το bluetooth η με irda.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω, μπορείτε να μου πείτε αν έχει καλή αυτονομία και αν σας έχει βγάλει προβλήματα?? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω, μπορείτε να μου πείτε αν έχει καλή αυτονομία και αν σας έχει βγάλει προβλήματα?? Ευχαριστώ

 

η αυτονομια του ειναι παρα πολυ καλη.

οσο για προβληματα δεν υπαρχουνε πια

εχουνε βγει αναβαθμισεις και εχουνε λυσει

πολλα πραγματακια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η αυτονομια του ειναι παρα πολυ καλη.

οσο για προβληματα δεν υπαρχουνε πια

εχουνε βγει αναβαθμισεις και εχουνε λυσει

πολλα πραγματακια.:)

Ακόμα μια να βγει τουλάχιστον να διορθώσει λίγοοο την κάμερα...

 

Να ρωτήσω όταν ανοιγω το κινητο μου και πάω στο handy taskman μου δειχνει ελευθερη ram 23,5 mb με ολες τις εφαρμογές κλειστές..

ΤΟ χειρότερο που έχει δειξει με πολλες εφαρμογές ειναι 15mb.

Καλά είμαι?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια να βγει τουλάχιστον να διορθώσει λίγοοο την κάμερα...

 

Να ρωτήσω όταν ανοιγω το κινητο μου και πάω στο handy taskman μου δειχνει ελευθερη ram 23,5 mb με ολες τις εφαρμογές κλειστές..

ΤΟ χειρότερο που έχει δειξει με πολλες εφαρμογές ειναι 15mb.

Καλά είμαι?

καλα εισαι...και μενα καπου εκει μου εδειχνε.

Έχω Ν73, αξίζει να το δώσω για Ν93??

 

θα σου απαντησει καλυτερα ο φιλος

GEORGEGX20VF.που ειχε το ν73 και πηγε στο ν93.

εγω πιστευω αξιζει.εκτος αμα σε ενοχλει το μεγεθος του ν93.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω Ν73, αξίζει να το δώσω για Ν93??

Εχω και το ν73 και το ν93.

Μπορώ να σου πω ότι αξίζει,εχουν και τα δυο βέβαια παρα πολύ καλη αυτονομία.

Λοιπόν:

Οθονη ίδια.

Βιντεο καμια ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ,κορυφαιο το βιντεο του ν93,αξιζει.

Κάμερα το ν93 εχει αισθητά κατώτερη όμως,κυριως το βραδυ,την ημέρα μια χαρά ειναι.

Ηχος:Τα ηχεια του ν73 ειναι πολυ πιο δυνατα και ποιοτικά,και του ν93 ειναι παρα πολύ καλά σαν τα sony ericsson καπως..

Αλλα στα ακουστικά καμία σχέση.

Το ν93 εχει εξαιρετικο ήχο στα ακουστικα τόσο σε ποιότητα οσο και σε ενταση,υπερτερει σε μεγάλο βαθμο απο το ν73.

Καλύτερα και απο τα walkman της s.e.

Αρκει τον ισοσταθμιστη να τον ανεβάσεις τέρμα πάνω..Στο ν73 και να το κανεις δεν εχει μεγάλη διαφορά.

Το ν93 μου αρέσει πολυ το στυλ του,δεν μου φαίνεται μεγάλο,δεν με ενοχλεί.

Ξεχασα να πω για το tv-out,κορυφαία δυνατότητα,κανεις τα πάντα στην τηλεοραση,λεει πολύ να βλέπεις τα βιντεο και τις φωτογραφιες,οπως και τα παιχνιδια και τις εφαρμογές.

Επισης εχεις φορητο dvd Player,δλδ παιρνεις μια ταινια dvd και την κανεις convert με το total video converter σε ανάλυση vga,την περνάς στο κινητό το συνδεεις στην tv,και απολαμβάνεις την ταινια στην τηλεοραση σε τελεια ποιότητα.

Με λίγα λόγια εμεινα απολυτα ικανοποιημένος.

Ααα το ν93 ειναι πολύ πιο γρήγορο,καμια σχέση,

Link to comment
Share on other sites

Έχω Ν73, αξίζει να το δώσω για Ν93??

 

Να θυμισω οτι υπαρχει αναλογη ενοτητα για συγκρισεις,επιλογη συσκευης κλπ.:rolleyes:

Εδω λεμε τα του Ν93 :!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...