Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πάει στη Cosmote στο Mall και μου είπε ο υπάλληλος να ξαναπάρω τηλ. στα κεντρικά για να μου βρουν απο κει τη λύση. Αυτός δε μπορεί να κάνει τίποτα λέει. Μου είπε βέβαια ότι μπορεί να φταίει η κάρτα SIM και με μία ενδεχόμενη αλλαγή να διορθωθεί, αλλά δεν είναι και σίγουρος. Η αλλαγή της SIM ειναι 14 ευρώ... αντε και τη κάνω, αλλά δε μου λένε ότι είναι σίγουρο αυτό πως θα πετύχει!!! Μου την έχει δώσει άσχημα όλη αυτή η υπόθεση.... και κανένας δε ξέρει να μου πεί κάτι!!!

 

 

 

Είναι απενεργοποιημένος (τηλεφωνητής) εδώ και 20 μέρες και αυτό το σύμβολο εξακολουθεί να εμφανίζεται. Έψαξα στο βιβλιαράκι απ' το Ν93 και δε το βρήκα καν εκεί μέσα σαν σύμβολο!!!

 

αμα σε ενοχλει τοσο αλλαξε καρτα,γιατι μαλλον αυτο φταιει δεν υπαρχει καποια εξηγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pedes mesa se aftin tin ebdomada paw gia N93.

den ksero an tha to exoun etoimoparadoto i tha to paragilw...

anyway.

me to pou to anoiksw kai balw tin sim,ti na eimai proetimasmenos na dw?

esas ti problimata sas ebgale stin arxi?

 

re pedia exw psilotrelathei.

oloi leme einai korifeo kinito alla oli leme kai apo ena elatwma...

an ta kanoume mia suma ola afta tha vgei patata :X

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

pedes mesa se aftin tin ebdomada paw gia N93.

den ksero an tha to exoun etoimoparadoto i tha to paragilw...

anyway.

me to pou to anoiksw kai balw tin sim,ti na eimai proetimasmenos na dw?

esas ti problimata sas ebgale stin arxi?

 

re pedia exw psilotrelathei.

oloi leme einai korifeo kinito alla oli leme kai apo ena elatwma...

an ta kanoume mia suma ola afta tha vgei patata :X

 

αντε αλλος ενας κατοχος.μην τρελενεσαι καθε συσκευη εχει και το προβλημα της εξαλου οταν τα ειχαμε παρει εμεις ητανε απο τα πρωτα που ηρθανε,εγω προσωπικα ειχα μεγαλο προβλημα με το wifi οταν εμπαινα κολλουσε ολο το συστημα και αναγκαζομουνα να το παω για service.τωρα τα κολληματα σου θα τα εχεις αλλα θα βγαινουνε και firmware που θα βελτιωνεται η συσκευη σου.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μερικες χαζες ερωτησεις που ψαχνουν γρηγορες απαντησεις γιατι θα παρω μαλλον αυριο αυτο το κινητο μιας και το ν91 μου βγηκε πολυ μαπα...

 

Ειστε ικανοποιημενοι απο την ποιοτητα βιντεο και φωτογραφιας??

Εχει φλας?

Ειναι symbian?Κυριως για να εχω οσα μηνυματα θελω με ενδιαφερει αυτο

Θα μεινω ευχαριστημενος αν παω σε αυτο ή θα ειναι και αυτο γεματο bugs??

MΠορω να κανω Online Update το firmware γιατι με το ν91 μπορουσα...???

 

Παρακαλω αν μπορει να με βοηθησεις καποιος λιγο γρηγορα γιατι αυριο το πρωι θα παω να παρω αυτο ή το ν80 αλλα περισσοτερο μου αρεσει το 93...Eυχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μερικες χαζες ερωτησεις που ψαχνουν γρηγορες απαντησεις γιατι θα παρω μαλλον αυριο αυτο το κινητο μιας και το ν91 μου βγηκε πολυ μαπα...

 

Ειστε ικανοποιημενοι απο την ποιοτητα βιντεο και φωτογραφιας??

Εχει φλας?

Ειναι symbian?Κυριως για να εχω οσα μηνυματα θελω με ενδιαφερει αυτο

Θα μεινω ευχαριστημενος αν παω σε αυτο ή θα ειναι και αυτο γεματο bugs??

MΠορω να κανω Online Update το firmware γιατι με το ν91 μπορουσα...???

 

Παρακαλω αν μπορει να με βοηθησεις καποιος λιγο γρηγορα γιατι αυριο το πρωι θα παω να παρω αυτο ή το ν80 αλλα περισσοτερο μου αρεσει το 93...Eυχαριστω...

 

video...τελειο,foto..μπορουσε και καλυτερες να εχει.flas εχει αλλα μην νομιζεις πολυ δυνατο.ειναι symbian.ακομα δεν εχει βγει για την συσκευη επιλογη online update αλλα πολυ συντομα το περιμενουμε και αυτο.δες και εδω http://www.myphone.gr/devices/preview-222.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pedes mesa se aftin tin ebdomada paw gia N93.

den ksero an tha to exoun etoimoparadoto i tha to paragilw...

anyway.

me to pou to anoiksw kai balw tin sim,ti na eimai proetimasmenos na dw?

esas ti problimata sas ebgale stin arxi?

 

re pedia exw psilotrelathei.

oloi leme einai korifeo kinito alla oli leme kai apo ena elatwma...

an ta kanoume mia suma ola afta tha vgei patata :X

 

to kathe kinito den vgazei ola ta provlimata pou exoun anaferthei... to ena vgazei auto.. to allo vgazei to allo... fysiko einai auto otan pairneis ena kainourio kinito pou kykloforise prin liges meres...(prosopika to exo apo 5.8.) prostheou ama mou evgaze ola auta ta provlimata tha eixe faei founto apto parathiro edo k kairo...;)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα που εχει μέσα στην συσκευασια δουλευουν οπως παλια; τι εενοω. μπορεις να απαντησεις κληση με το κουμπακι πανω στη handsfree; εμενα δεν κανει τιποτα. ειδα και αποειδα με το ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ bluetooth και ειπα να δοκιμασω τα ενσυρματα ακουστικα. ΠΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ!!

Μαλλον ετοιμαζεται για φουντο αλλα δεν ειναι ευκολο γιατι μου το εκανε δωρο η γυναικα μου

Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα που εχει μέσα στην συσκευασια δουλευουν οπως παλια; τι εενοω. μπορεις να απαντησεις κληση με το κουμπακι πανω στη handsfree; εμενα δεν κανει τιποτα. ειδα και αποειδα με το ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ bluetooth και ειπα να δοκιμασω τα ενσυρματα ακουστικα. ΠΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ!!

Μαλλον ετοιμαζεται για φουντο αλλα δεν ειναι ευκολο γιατι μου το εκανε δωρο η γυναικα μου

 

Tha prepei na to rithmiseis. Analoga me to profil pou eisai kai to ti thes na kanei.

Stis rithmiseis - rithmisei eksartimaton - akoustika.

Kai rithmise kai to profil pou xrisimopoieis gia na kankniseis me poia pliktra apantas.

De nomizo na to exei kaneis allos afto to problima. Isos thelei anabathmisi i efxaileo.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tha prepei na to rithmiseis. Analoga me to profil pou eisai kai to ti thes na kanei.

Stis rithmiseis - rithmisei eksartimaton - akoustika.

Kai rithmise kai to profil pou xrisimopoieis gia na kankniseis me poia pliktra apantas.

De nomizo na to exei kaneis allos afto to problima. Isos thelei anabathmisi i efxaileo.

 

εσυ το εχεις δοκιμασει; η Nokia μου ειπε να μην το κανω ακομα αναβαθμιση γιατι τα περισσότερα κολλάνε και τα στέλνουν εξωτερικο για επισκευη. να περιμενω να βγει μια πιο καινούρια αναβαθμιση. στις ρυθμισεις δεν εχει τιποτα. τα εχω δοκιμασει ολα.

 

Μήπως πρεπει να σταματησουν μερικοι να γραφουν greeklish γιατι ειναι κουραστικα στο διαβασμα; μια χαρα ειναι τα ελληνικουλια μας.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα:

Καταρχας μου βγαίνει η παναγία με το καπάκι της μπαταρίας.Θέλει πολύ πίεση.

Δευτερον έχει το firmware 25(δεν θυμάμαι το άλλο).

Τρίτον από φότο δεν συγκλονίζει αλλά από video.......

Τώρα φορτίζει και για αυτό δεν το έχω δουλέψει ακόμα.

Κάτι που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι αν αφήσεις automatic τη γλώσσα επέλεγε τα αγγλικά και γι αυτό έπρεπε να βάλω manual τα ελληνικά.Αυτό δεν το είχα με το 6600.

(πολύ μικρή μου φάνηκε και η μπαταρία για ένα τέτοιο κινητό.Σε αυτό βρήκαν να κάνουν τσιγκουνια!)

Δεν είναι βαρύ αν και δείχνει...

Αυτά προς το παρόν...

Προγράμματα δεν του περνάω ακόμα μην πάθω καμία πλάκα,αλλά έχω ένα πρόβλημα που πρέπει να βρώ λύση:Το pcsuite δεν το γουστάρω.Εχω το contacts manager στο 6600 και μπορώ να βγάλω τις επαφές σε ένα αρχείο.Πως όμως θα τις βάλω στο Ν93;ΟΕΟ;;;;;

Λετε να είναι συμβατό αυτό το πρόγραμμα και στο Ν93 ή θα πάθω καμία πλάκα;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα:

Καταρχας μου βγαίνει η παναγία με το καπάκι της μπαταρίας.Θέλει πολύ πίεση.

Δευτερον έχει το firmware 25(δεν θυμάμαι το άλλο).

Τρίτον από φότο δεν συγκλονίζει αλλά από video.......

Τώρα φορτίζει και για αυτό δεν το έχω δουλέψει ακόμα.

Κάτι που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι αν αφήσεις automatic τη γλώσσα επέλεγε τα αγγλικά και γι αυτό έπρεπε να βάλω manual τα ελληνικά.Αυτό δεν το είχα με το 6600.

(πολύ μικρή μου φάνηκε και η μπαταρία για ένα τέτοιο κινητό.Σε αυτό βρήκαν να κάνουν τσιγκουνια!)

Δεν είναι βαρύ αν και δείχνει...

Αυτά προς το παρόν...

Προγράμματα δεν του περνάω ακόμα μην πάθω καμία πλάκα,αλλά έχω ένα πρόβλημα που πρέπει να βρώ λύση:Το pcsuite δεν το γουστάρω.Εχω το contacts manager στο 6600 και μπορώ να βγάλω τις επαφές σε ένα αρχείο.Πως όμως θα τις βάλω στο Ν93;ΟΕΟ;;;;;

Λετε να είναι συμβατό αυτό το πρόγραμμα και στο Ν93 ή θα πάθω καμία πλάκα;

 

 

μεγιες-μεγιες,η μπαταρια ειναι καλη εμενα κρατουσε και 3μερες και με κανονικη χρηση.το μεγεθος μια συνηθεια ειναι.μην το φοβασαι περνα του οτι γουσταρεις δεν προκειται να παθει τιποτα εξαλλου για αυτο ειναι και symbian.οσο για το pc suite ειναι πολυ ευκολο αλλα τραβαει κατι κολληματακια οταν κανεις αντιγραφο ασφαλειας.δοκιμασε και αυτο που εχει μπορει να το δεχτει.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth σας δουλευει καλα; εχετε καποιο παραπονο;

 

Το Bluetooth δουλεύει μια χαρά! Μέχρι στιγμής κανένα παράπονο... απ' αυτό!

Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες! ---Albert Einstein---
Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth δουλεύει μια χαρά! Μέχρι στιγμής κανένα παράπονο... απ' αυτό!

 

οταν κτυπαει το τηλεφωνο δεν μειωνεται η ενταση του ακουστικου Bluetooth στο ελαχιστο;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα:

Καταρχας μου βγαίνει η παναγία με το καπάκι της μπαταρίας.Θέλει πολύ πίεση.

Δευτερον έχει το firmware 25(δεν θυμάμαι το άλλο).

Τρίτον από φότο δεν συγκλονίζει αλλά από video.......

Τώρα φορτίζει και για αυτό δεν το έχω δουλέψει ακόμα.

Κάτι που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι αν αφήσεις automatic τη γλώσσα επέλεγε τα αγγλικά και γι αυτό έπρεπε να βάλω manual τα ελληνικά.Αυτό δεν το είχα με το 6600.

(πολύ μικρή μου φάνηκε και η μπαταρία για ένα τέτοιο κινητό.Σε αυτό βρήκαν να κάνουν τσιγκουνια!)

Δεν είναι βαρύ αν και δείχνει...

Αυτά προς το παρόν...

Προγράμματα δεν του περνάω ακόμα μην πάθω καμία πλάκα,αλλά έχω ένα πρόβλημα που πρέπει να βρώ λύση:Το pcsuite δεν το γουστάρω.Εχω το contacts manager στο 6600 και μπορώ να βγάλω τις επαφές σε ένα αρχείο.Πως όμως θα τις βάλω στο Ν93;ΟΕΟ;;;;;

Λετε να είναι συμβατό αυτό το πρόγραμμα και στο Ν93 ή θα πάθω καμία πλάκα;

 

kaloriziko file mou...to kapaki mhn to polyzoriseis mh ginei kamia strabh k spasei...:lol: siga siga.. k emena mou eixe vgalei thn panagia sthn arxh...;) programmata perase tou ..ti provlima na exeis.. oloi tou exoume perasei k den yparxei kanena provlima...

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

οταν κτυπαει το τηλεφωνο δεν μειωνεται η ενταση του ακουστικου Bluetooth στο ελαχιστο;

 

Σ' αυτή τη περίπτωση δεν παίζει ρόλο το Bluetooth του κινητού!

Το Bluetooth δεν έχει τέτοια ιδιότητα από μόνο του να κάνει! Αυτό το παθαίνω κι εγώ με το δικό μου (αυτό που κάνω εγώ με το που ενεργοποιώ το Bluetooth απ' το hands free,είναι να ανοίγω την ένταση απ' τα κατάλληλα πλήκτρα που έχει το ακουστικό). Απ' την άλλη παίζει να 'ναι κανά Bug του κινητού στο σημείο αυτό και να χαμηλώνει αυτόματα τον ήχο στο ακουστικό!

Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες! ---Albert Einstein---
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα:

Καταρχας μου βγαίνει η παναγία με το καπάκι της μπαταρίας.Θέλει πολύ πίεση.

Δευτερον έχει το firmware 25(δεν θυμάμαι το άλλο).

Τρίτον από φότο δεν συγκλονίζει αλλά από video.......

Τώρα φορτίζει και για αυτό δεν το έχω δουλέψει ακόμα.

Κάτι που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι αν αφήσεις automatic τη γλώσσα επέλεγε τα αγγλικά και γι αυτό έπρεπε να βάλω manual τα ελληνικά.Αυτό δεν το είχα με το 6600.

(πολύ μικρή μου φάνηκε και η μπαταρία για ένα τέτοιο κινητό.Σε αυτό βρήκαν να κάνουν τσιγκουνια!)

Δεν είναι βαρύ αν και δείχνει...

Αυτά προς το παρόν...

Προγράμματα δεν του περνάω ακόμα μην πάθω καμία πλάκα,αλλά έχω ένα πρόβλημα που πρέπει να βρώ λύση:Το pcsuite δεν το γουστάρω.Εχω το contacts manager στο 6600 και μπορώ να βγάλω τις επαφές σε ένα αρχείο.Πως όμως θα τις βάλω στο Ν93;ΟΕΟ;;;;;

Λετε να είναι συμβατό αυτό το πρόγραμμα και στο Ν93 ή θα πάθω καμία πλάκα;

 

Γιατί ρε παιδιά τέτοια απογοήτευση με το PC Suite??? Εγώ μια χαρά ικανοποιημένος είμαι απ' το προγραμματάκι (τη τελευταία εκδοση λέμε πάντα!!!) Αντε καλορίζικο το κινητάκι και βάλε όσα προγράμματα θες!!!

Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες! ---Albert Einstein---
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά τέτοια απογοήτευση με το PC Suite??? Εγώ μια χαρά ικανοποιημένος είμαι απ' το προγραμματάκι (τη τελευταία εκδοση λέμε πάντα!!!) Αντε καλορίζικο το κινητάκι και βάλε όσα προγράμματα θες!!!

Kαι εμένα το PC Suite είχε προβληματάκια...Δεν αναγνώριζε σχεδόν τίποτα στον Η/Υ μου εκτός απο games για Ν93...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα το PC Suite είχε προβληματάκια...Δεν αναγνώριζε σχεδόν τίποτα στον Η/Υ μου εκτός απο games για Ν93...:wacko:

 

Η τελευταία έκδοση του PC SUITE που χω δοκιμάσει σε 3 ΝΟΚΙΑ δεν είχα ποτέ πρόβλημα! Μήπως παίζει τίποτα με το PC σου?

Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες! ---Albert Einstein---
Link to comment
Share on other sites

eeee kaneis den einai edo? :worry:

Εγώ είμαι εδώ...!!!

:lol:

Όλα καλά με το Ν93 σου...;;;

Τι εφαρμογές του έχεις βάλει ως τώρα...;;;

Link to comment
Share on other sites

Paidia :(

apogoiteutika ligo twra

Vgike to Nokia N95 to eidate?Tis dinatoties?Othoni poio megali

to mono pou den exei einai to optiko zoom

ti exete na peite?

 

 

Οτι μεχρι να βγει στην αγορα το Ν95 , θα εχουμε βγαλει τα ματια , εκμεταλευτει καθε δυνατοτητα του Ν93 , θα εχουμε βρει καθε γωνια απο την οποια μπορει να βγαλει φωτογραφια ,ποση ωρα μπορει να παιξει μουσικη , ποσα δεδομενα μπορει να κατεβασει σε GSM και σε 3G με μια γεματη μπαταρια . θα εχουμε συνδεσει το TV-out στην καρτα τηλεορασης του υπολογιστη για να βλεπουμε το μενου στην 17αρα TFT , θα εχουμε γεμισει απειρες φορες την μνημη του με βιντεο (που δεν ειναι και δυσκολο) και μεχρι τις αρχες του 2007 που θα εμφανιστει σιγα σιγα το Ν95 θα εχουμε βαρεθει το Ν93 και θα παρουμε εκεινο :)

Link to comment
Share on other sites

Paidia :(

apogoiteutika ligo twra

Vgike to Nokia N95 to eidate?Tis dinatoties?Othoni poio megali

to mono pou den exei einai to optiko zoom

ti exete na peite?

 

Ότι εκτός από το gps, το n93 δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από το 95.

Προσωπικά , το gps δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...