Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθονη του κινητου ειναι πολυ μικροτερη απο αυτη του n95 και πολυ μεγαλυτερη απο αυτη του n70;

H othonh tou N70 (2.1'', 176x208) einai kata poly mikroterh apo auth toy N93 (2.4'', 240x320). To N95, parolo pou exei thn idia analish me to N93 (240x320) logo tou megaliterou megethoys twn pixels, megalonei kata 0.2'' diladh geinete 2.6'' h othonh tou.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρκετα μεγαλύτερη απο του n70 είναι.Απο του n95 όχι τόσο.

Οι διαφορές του n93 με n95,είναι 5mp καμερα,λίγο μεγαλυτερη οθόνη,και gps.

Το ν93 εχει καλύτερη μπαταρία απο ότι φαίνεται.

 

Συν τοις άλλοις το Ν95 διαθέτει HSDPA,ενώ είναι μικρότερο και ελαφρύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, δεν εχει και τεραστια οθονη. Ειναι 3 ιντσες μεγαλυτερη απο του N70 και 2 ιντες μικροτερη απο του N95. Εκτος και αν παιζει τιποτα και με τις αναλυσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, δεν εχει και τεραστια οθονη. Ειναι 3 ιντσες μεγαλυτερη απο του N70 και 2 ιντες μικροτερη απο του N95. Εκτος και αν παιζει τιποτα και με τις αναλυσεις.

 

Το Ν93 έχει ίδια ανάλυση οθόνης με το Ν95,αλλά κατά πολύ υψηλότερη από εκείνη του Ν70.

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλυτερη αναλυση στην οθονη δε κανει και την οθονη μεγαλυτερη. Απλως δινει την αισθηση..
Link to comment
Share on other sites

καλα το ειπα ή οχι;

 

ποια νοκια shop στη θεσσαλονικη σου κανουν την αναβαθμιση; Υπαρχει πλεον περιπτωση να κολλησει;

Link to comment
Share on other sites

καλα το ειπα ή οχι;

 

ποια νοκια shop στη θεσσαλονικη σου κανουν την αναβαθμιση; Υπαρχει πλεον περιπτωση να κολλησει;

 

ola ta nokia shop mporoun na sou kanoun anavathmisi... se enan nomizo eixe kollhsei k se anavathmisi apo nokia shop:X

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

εσυ σε ποιο το εκανες; παιζει να γλυτωσω και την αναβαθμιση αν το αγορασω απο καταστημα που θα το εχει αναβαθμισμενο. που λετε στη θεσσαλονικη να το εχουν με την τελευταια εκδοση; στα mediamarkt; Αυτη την καρτα την εχει αγορασει κανεις; Δουλευει καλα στο N93;
Link to comment
Share on other sites

εσυ σε ποιο το εκανες; παιζει να γλυτωσω και την αναβαθμιση αν το αγορασω απο καταστημα που θα το εχει αναβαθμισμενο. που λετε στη θεσσαλονικη να το εχουν με την τελευταια εκδοση; στα mediamarkt; Αυτη την καρτα την εχει αγορασει κανεις; Δουλευει καλα στο N93;

 

kalytera na pareis to kinito apo nokia shop...OXI apo to germano giati kanei paraeisagoges..;) ego den ekana anavathmisi... prospathisa na kano diladi alla to kinito kollhse (se online anavathmisi) k to phga se nokia shop k meta apo 6 evdomades mou edosan kainouria syskeuh...:happy:

 

mia xara tha douleuei h karta mnhmhs... mhn anisixeis

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την εχει κανεις ομως; Γιατι οι περισσοτεροι εχουν μια 80x. Μην ειμαι και ο πρωτος που θα την αγορασω και δε λειτουργει... Σε ποιο νοκια shop στη θεσσαλονικη με προτεινετε να παω;
Link to comment
Share on other sites

Την εχει κανεις ομως; Γιατι οι περισσοτεροι εχουν μια 80x. Μην ειμαι και ο πρωτος που θα την αγορασω και δε λειτουργει... Σε ποιο νοκια shop στη θεσσαλονικη με προτεινετε να παω;

 

Ego pigaino edo: ΚΑΡΑΟΛΗ και ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 182 (ΕΥΟΣΜΟΣ),

τ.κ. 56224

Τηλ: 2310-587806,

Fax: 2310-587006

eyosmos@alphacopy.gr

 

Ekanan anabathmisi sto N93 mesa se 10 lepta kai otan mou kollise meta apo anabathmisi sto spiti to eixa piso mesa se liges meres. Kai akoma exei dio foberes ksanthoules gia na se eksipiretisoun :lol: :p :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρε το κινητούλι(λέμε τώρα) ο πατέρας και μου εξέφρασε την εξής απορία και αφού το έψαξα λίγο δεν βρήκα λύση.Στην έκθεση,όλες οι φωτογραφίες εμφανίζονται φάτσα κάρτα,κάτι το οποίο είναι ενοχλητικό και για εκέινον και για εμένα που το είδα έτσι.Έχει μεν το σκεπτικό των άλμπουμ αλλά δεν είναι το ίδιο.Ακόμα και όταν θα θέλω να τα κάνω αντιγραφή στον υπολογιστή θα τα δείχνει χύμα.Δοκίμασα μέσω της διαχείρισης να βάλω φωτογραφίες σε φακέλους αλλά στην έκθεση εξακολουθεί να τις εμφανίζει χύμα σαν να μην άλλαξε τίποτα.Τί να κάνω?Μου την έχει δώσει στα νέυρα :cry: Ούτε στα 7650-7610 μου τα έκανε αυτά ούτε στο 6630 του κολλητού μου...Καινούργιες βλακείες είναι αυτές?

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Otan theleis na ta antigrapseis sto pc den ta exei anakatemena. Einai xorismena kata mina kai imerominia lipsis. Kai ta video xoria apo tis fotografies. Apla tha prepei na allakseis tis rithmiseis kai na apothikevontai oi foto kai ta video oxi me onoma alla me imerominia. Oso gia tin ekthesi exeis dikio. Einai enoxlitiko pou ta exei ola mazi, alla meta apo ligo tha to sinithiseis.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμενο Nokia Shop που ανεφερες ποσο πουλανε το N93; Θηκες για το κινητο πουλανε; Ανταπτορα για να βαζω ο,τι ακουστικα θελω; ( Mini-Jack δε λεγεται; )
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρε το κινητούλι(λέμε τώρα) ο πατέρας και μου εξέφρασε την εξής απορία και αφού το έψαξα λίγο δεν βρήκα λύση.Στην έκθεση,όλες οι φωτογραφίες εμφανίζονται φάτσα κάρτα,κάτι το οποίο είναι ενοχλητικό και για εκέινον και για εμένα που το είδα έτσι.Έχει μεν το σκεπτικό των άλμπουμ αλλά δεν είναι το ίδιο.Ακόμα και όταν θα θέλω να τα κάνω αντιγραφή στον υπολογιστή θα τα δείχνει χύμα.Δοκίμασα μέσω της διαχείρισης να βάλω φωτογραφίες σε φακέλους αλλά στην έκθεση εξακολουθεί να τις εμφανίζει χύμα σαν να μην άλλαξε τίποτα.Τί να κάνω?Μου την έχει δώσει στα νέυρα :cry: Ούτε στα 7650-7610 μου τα έκανε αυτά ούτε στο 6630 του κολλητού μου...Καινούργιες βλακείες είναι αυτές?

 

Δεν υπάρχει κάποιοα λύση για αυτό φίλε μου.

Τουλάχιστον δεν έχει αναφερθεί κάτι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρε το κινητούλι(λέμε τώρα) ο πατέρας και μου εξέφρασε την εξής απορία και αφού το έψαξα λίγο δεν βρήκα λύση.Στην έκθεση,όλες οι φωτογραφίες εμφανίζονται φάτσα κάρτα,κάτι το οποίο είναι ενοχλητικό και για εκέινον και για εμένα που το είδα έτσι.Έχει μεν το σκεπτικό των άλμπουμ αλλά δεν είναι το ίδιο.Ακόμα και όταν θα θέλω να τα κάνω αντιγραφή στον υπολογιστή θα τα δείχνει χύμα.Δοκίμασα μέσω της διαχείρισης να βάλω φωτογραφίες σε φακέλους αλλά στην έκθεση εξακολουθεί να τις εμφανίζει χύμα σαν να μην άλλαξε τίποτα.Τί να κάνω?Μου την έχει δώσει στα νέυρα :cry: Ούτε στα 7650-7610 μου τα έκανε αυτά ούτε στο 6630 του κολλητού μου...Καινούργιες βλακείες είναι αυτές?

 

Γιατι δεν βαζεις ενα προγραμματακι μεσα πχ RESCO PHOTO VIEWER η SPLASHPHOTO για να τις βλεπεις πιο οργανωμενα.;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Otan theleis na ta antigrapseis sto pc den ta exei anakatemena. Einai xorismena kata mina kai imerominia lipsis.

Και έτσι για μένα ανακατεμένα είναι.Θα προτιμούσα αντί για album να δημιουργούσε φακέλους και να τα έβαζε μέσα.

Oso gia tin ekthesi exeis dikio. Einai enoxlitiko pou ta exei ola mazi, alla meta apo ligo tha to sinithiseis.

Δεν θέλω να το συνηθίσω...εκεί είναι το πρόβλημα,συνήθισα στα προηγούμενα μου κινητά με symbian. :p

Γιατι δεν βαζεις ενα προγραμματακι μεσα πχ RESCO PHOTO VIEWER η SPLASHPHOTO για να τις βλεπεις πιο οργανωμενα.;)

Εκεί θα καταλήξω,απλώς ρώτησα εσάς που το έχετε τόσο καιρό μπας και υπάρχει καμιά ρύθμιση και δεν την πήρε το μάτι μου.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας:)

Καλές γιορτές

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμενο Nokia Shop που ανεφερες ποσο πουλανε το N93; Θηκες για το κινητο πουλανε; Ανταπτορα για να βαζω ο,τι ακουστικα θελω; ( Mini-Jack δε λεγεται; )

 

Mporeis na tous steileis ena e-mail kai tha sou apantisoun amesos.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρε το κινητούλι(λέμε τώρα) ο πατέρας και μου εξέφρασε την εξής απορία και αφού το έψαξα λίγο δεν βρήκα λύση.Στην έκθεση,όλες οι φωτογραφίες εμφανίζονται φάτσα κάρτα,κάτι το οποίο είναι ενοχλητικό και για εκέινον και για εμένα που το είδα έτσι.Έχει μεν το σκεπτικό των άλμπουμ αλλά δεν είναι το ίδιο.Ακόμα και όταν θα θέλω να τα κάνω αντιγραφή στον υπολογιστή θα τα δείχνει χύμα.Δοκίμασα μέσω της διαχείρισης να βάλω φωτογραφίες σε φακέλους αλλά στην έκθεση εξακολουθεί να τις εμφανίζει χύμα σαν να μην άλλαξε τίποτα.Τί να κάνω?Μου την έχει δώσει στα νέυρα :cry: Ούτε στα 7650-7610 μου τα έκανε αυτά ούτε στο 6630 του κολλητού μου...Καινούργιες βλακείες είναι αυτές?

 

mono apo th diaxirisi arxeion einai ola taktopiimena se fakelous opos ta perases apo to pc.. ego de xrisimopoio katholou thn ekthesi.. mono apo th diaxirisi arxeion..:)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στα microland εχουν το Ν93 στα 653 ευρω. Αξιζει; Θα ξερουν να μου πουν αραγε ποια εκδοση εχουν; Τι παταω ειπαμε για να δω την εκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Στα microland εχουν το Ν93 στα 653 ευρω. Αξιζει; Θα ξερουν να μου πουν αραγε ποια εκδοση εχουν; Τι παταω ειπαμε για να δω την εκδοση;

 

Κατά τη γνώμη μου,δεν αξίζει για έναν και μόνο λόγο.

Σε ενάμιση με δύο μήνες θα κυκλοφορήσει στην αγορά το βελτιωμένο Ν95,σε παραπλήσια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο εχω ηδη απορριψει επειδη δεν εχει οπτικο Zoom και μεγαλη μπαταρια.. Οποτε αν θα παρω κατι αυτο θα ειναι το επομενο μοντελο απο το N95. Εξαλλου το N95 θα αγορασει και ο πατερας μου για το GPS, και δε θελω να εχουμε το ιδιο κινητο :p

 

Mporeis na tous steileis ena e-mail kai tha sou apantisoun amesos.
Ευτυχως εστειλα e-mail και δεν πηγα ο ιδιος, γιατι ειναι και μακρυα. Λενε οτι τελειωσε και θα ερθει απο αρχες του νεου ετους ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Mini Jack δεν υποστηριζει; Δεν ειδα να το γραφει πουθενα στο review..!!

 

Διαβασα και αυτο :

 

Hangup = Exit

Don't keep switching back to the Standby screen using the Hangup button. This was OK on old versions of S60, but in almost every instance it closes the current application on the N93 - in other words, it acts as 'Exit'. If you want to keep the current program running in the background, press Menu/Apps instead, twice if you want to get to Standby screen.

 

Συμβαινει στα αληθεια ή εχει διορθωθει με το τελευταιο firmware;

Link to comment
Share on other sites

Mini Jack δεν υποστηριζει; Δεν ειδα να το γραφει πουθενα στο review..!!

 

Διαβασα και αυτο :

 

Hangup = Exit

Don't keep switching back to the Standby screen using the Hangup button. This was OK on old versions of S60, but in almost every instance it closes the current application on the N93 - in other words, it acts as 'Exit'. If you want to keep the current program running in the background, press Menu/Apps instead, twice if you want to get to Standby screen.

 

Συμβαινει στα αληθεια ή εχει διορθωθει με το τελευταιο firmware;

 

Den nomizo oti einai kati pou thelei diorthoma kai den exei allaksei me tin teleftaia anabathmisi. Apla otan theleis na xrisimopoiiseis kapoia efarmogi ksana kai den theleis na perimeneis na fortosei tote vgeneis me ton tropo pou perigrafei kai oxi me to exit i to kokkino koumpi termatismou kliseis. Mono tin camera den prepei na tin afinoume na litourgei sto backround giati ksodevei para poli mpataria.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Den nomizo oti einai kati pou thelei diorthoma kai den exei allaksei me tin teleftaia anabathmisi. Apla otan theleis na xrisimopoiiseis kapoia efarmogi ksana kai den theleis na perimeneis na fortosei tote vgeneis me ton tropo pou perigrafei kai oxi me to exit i to kokkino koumpi termatismou kliseis. Mono tin camera den prepei na tin afinoume na litourgei sto backround giati ksodevei para poli mpataria.

 

nai omos an exeis polles efarmoges anoixtes k pas px na deis ena video de tha mporeis na to deis .. tha sou vgazei mnhmh plhrhs... RAM;)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...