Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαρακτηριστικά μου είπαν ότι μέχρι την παρασκευή στο συγκεκριμένο ΝΟΚΙΑ σοπ

θα εχουν 3-4 κομμάτια, τα οποία όμως γίνονται αμέσως καπνός.

Κι εγώ σήμερα θα πάω να κάνω την σύνδεση έτσι ώστε να μου κρατήσουν κάποιο.

 

Πήρα σε ένα άλλο ΝΟΚΙΑ σοπ, και μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα, στον γερμανό επίσης...

 

Γίνεται να κάνω σύνδεση από ΝΟΚΙΑ σοπ έτσι??

εγω πηγα nokia shop ηρακλειου κ μου ειπαν οτι το περιμενουν.

Link to comment
Share on other sites

http://www.torrentspy.com/torrent/882958/Nokia_N73_firmware_RM_133_EMEA_2_0628_0_0_3_v2_0

<br> Ειναι το νεο Firmware για το N73 σε Torrent. Το έχει τσεκάρει κανείς ????

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

simera molis ekana alagi to n70 me to n73. proti entiposi aristi an k me eixe kerdisei pro polou i camera tou.. pedia pera apo tin V 2.0628.0.0.1 (18-7-06)

iparxei alli ekdosi?

 

Καλοριζικο το Ν73 :)

Υπαρχει μια minor εκδοση ,η V 2.0628.0.0.3 ,αλλα αναμενουμε αλλη,μαλλον την v3.0636.0.0.6

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1592085#post1592085

 

 

me mia pistiotiki karta ginetai na to vgaleis..efkolo fainetai

http://howardforums.com/showthread.php?t=998729

 

Ευχαριστουμε Γιαννη . Θα ανεβασω τις οδηγιες στην 1η σελιδα να τις εχουμε :)

Νταν !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά γίνεται να κάνω σύνδεση από Νοκια.

Μου είπαν ότι θα το έχουν αύριο ή μεθαύριο και θα με πάρουν τηλ.

 

Τα κομμάτια του απλού Ν73 μου λέει ότι φεύγουν πριν καλά-καλά μπουν στο μαγαζί!

 

Τέσπα, σε ένα vodafone μου είπαν ότι θα το έχουν μετά τις 25 του μήνα,

και ότι έχει έλλειψη γενικά αυτή η συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Nokia N73 Music Edition. Ρώτησα σήμερα σε Nokia Shop και όταν έρθει θα κοστίζει 533 € μαζί με κάρτα 2GB. Είναι 40 € πιό ακριβό από το απλό αλλά αν πεις οτι για το απλό θα πάρεις μνήμη 2GB τότε βγαίνει το ίδιο. Επαφίεται λοιπόν στην κρίση του καθενός αν θα πάρει το ασημί ή το καινούργιο το μαύρο. Εγώ λέω να περιμένω το ME.
Link to comment
Share on other sites

το music edition στη συσκευασια τι περιλαμβανει?θα εχει καμια σοβαρη αλλαγη απο το κανονικο n73?

 

κανε τον κοπο να διαβασεις καμμια σελιδα ,μην λεμε τα ιδια και τα ιδια ...

ή αυτο http://www.nokia.com/nseries/index.html#product,n73_me :X

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το music edition στη συσκευασια τι περιλαμβανει?θα εχει καμια σοβαρη αλλαγη απο το κανονικο n73?

 

Από ότι ξέρω η διαφορά είναι τα 2GB μνήμης τα καλύτερα ακουστικά, το νέο firmware με μικροαλλαγές στον music player, και φυσικά το μαύρο χρώμα. Το παραπάνω στην συσκευασία είναι η μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

έχει ακουστεί τίποτα για καινούριο firmware;

το firm του Ν73 ME θα μπορούμε να το περάσουμε στο απλό;;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

έχει ακουστεί τίποτα για καινούριο firmware;

το firm του Ν73 ME θα μπορούμε να το περάσουμε στο απλό;;

 

λογικά ναι εφόσον αλλαγές στο hardware δεν υπάρχουν, αν και ο Nervous έγραψε για μια επερχόμενη έκδοση οπότε αναμονή.....

Link to comment
Share on other sites

γειά χαρά μήπως μπορεί να με πληροφορήσει οποιος εχει βρει την πιο φτηνή καρτα μνήμης 1γιγα επειδή δεν βρίσκω χρόνο να ψάξω;ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το εχει ενας φιλος μου πωλητης σε αλυσιδα και εχει μπορω να πω καλη φωτογραφικη αλλα περιμενα περισσοτερα. Η οθονη του μου αρεσει πολυ και ειναι πεντακαθαρη αλλα παρατηρησα καποια αργοπορια σε ορισμενα μενου. Μαλλον θελει αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα καποια αργοπορια σε ορισμενα μενου. Μαλλον θελει αναβαθμιση.

 

ego pantos se sxesi kai me to n91 pou itan to proigoumeno kinito mou to niotho poli grigoro kai anigoun ola ta menu tou amesos!ida megali diafora!

Link to comment
Share on other sites

egw eimai prohgoumenos katoxos tou k800i kai mporw na pw oti oi fwtografies tou k800 einai kaliteres.pio kathares.akomh mia fwto tou k800 sta 3 mpixel exei megethos peripou 800mb alla sto n73 girw sta 300! eytixws pou exei kaloutsiko video to n73 giati to k800 einai athliotato se ayton ton tomea.katw tou metriou.pantos eimai eyxaristhmenos kai logika tha to krathsw kapoio diasthma.
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καταρχην. Μολις εχτες πηρα στα χερια μου το Ν73 με 2GB sandisk. Στην αρχη προτημούσα το Ν80 αλλά μετα απο εκτεταμεno search στο φορουμ αποφάσησα να πάρω το Ν73. Κυρίως λογο μπαταριας, οθόνης, φωτογραφιας. Σαν πρώτη αίσθηση που είχα απο το κινητό είναι πως ενώ η πρόσοψη μου δίνει την αίσθηση της στιβαρής κατασκευής το πίσω μέρος μου αφήνει την αίσθηση στα δάχτυλα πως είναι φτηνό. Αφού περιεργάστηκα στην αρχή την καμερα (φωτο, βιντεο, ζοομ, (αριστη εντύπωση αν και λίγο αργό αλλά όχι τοσο που να με προβληματίζει ) οθόνη (τέλεια) στερεο ηχεία και player(αρκετά καλο αν και χωρίς πολλες δοκιμές)) και τα διαφορα τα οποία μου αφήσαν πολύ καλές εντυπώσεις άρχισα να περιεργάζομαι το μενού. Το προηγούμενο κινητο μου είναι το Sony Erickson K750i και το ποιο πριν Sharp GX20 και GX25. To sybian δεν ξέρω αλλά δεν μου φάνηκε αρκετα φιληκό προς εμένα. Πολύ μπερδεμένο μου φάνηκε σε αντίθεση με τα λειτουργικά των 2 προηγούμενων κινητών μου τα οποία μου φανήκαν ποιο τακτοποιημένα και ποιό απλα. Τέλος πάντων χωρίς να χρονοτριβώ πήρα στα χέρια μου το βιβλίο οδηγιών να το ρίξω μια ματια και να προσπαθήσω να βρω κάποια πράγματα. Παρότι είναι αρκετα μεγάλο το βιβλιαράκι (170 σελιδες) είδα πως και αυτό είναι σχετικα μπερδεμένο. Καμία σχέση με τα ποιο παλιά βιβλιαράκια της ΝΟΚΙΑ που τουλάχιστον εμένα μου φαινόταν οτί ήταν αναλυτικότατα. Αυτές είναι η πρώτες εντυπώσεις μου από το κινητό χωρίς να θέλω να το παίξω γνώστης ή οτίδήποτε άλλο. Αυτή είναι η πρώτη μου εντύπωση που μου άφησε το πακέτο όλο. Εξάλου είναι και η πρώτη φορά που δουλεύω sybian λειτουργικό και γι'αυτό να μου φένετε μπερδεμένο.Μόλις το δουλεψω λίγο παραπάνω θα ξαναποστάρω της εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά σου.

 

Σίγουρα η πρώτη επαφή μέ ένα νέο λειτουργικό σύστημα δημιουργεί αρκετά μπερδέματα στην αρχή.

 

Δούλεψε το κινητό καμμιά βδομάδα προκειμένου να μπορείς να βγάλεις ασφαλέστερα συμπεράσματα. Για μένα το symbian λειτουργικό και ειδικότερα η έκδοση που έχει το Ν73 είναι ιδιαίτερα εύχρηστη και σταθερή.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καταρχην. Μολις εχτες πηρα στα χερια μου το Ν73 με 2GB sandisk. Στην αρχη προτημούσα το Ν80 αλλά μετα απο εκτεταμεno search στο φορουμ αποφάσησα να πάρω το Ν73. Κυρίως λογο μπαταριας, οθόνης, φωτογραφιας. Σαν πρώτη αίσθηση που είχα απο το κινητό είναι πως ενώ η πρόσοψη μου δίνει την αίσθηση της στιβαρής κατασκευής το πίσω μέρος μου αφήνει την αίσθηση στα δάχτυλα πως είναι φτηνό. Αφού περιεργάστηκα στην αρχή την καμερα (φωτο, βιντεο, ζοομ, (αριστη εντύπωση αν και λίγο αργό αλλά όχι τοσο που να με προβληματίζει ) οθόνη (τέλεια) στερεο ηχεία και player(αρκετά καλο αν και χωρίς πολλες δοκιμές)) και τα διαφορα τα οποία μου αφήσαν πολύ καλές εντυπώσεις άρχισα να περιεργάζομαι το μενού. Το προηγούμενο κινητο μου είναι το Sony Erickson K750i και το ποιο πριν Sharp GX20 και GX25. To sybian δεν ξέρω αλλά δεν μου φάνηκε αρκετα φιληκό προς εμένα. Πολύ μπερδεμένο μου φάνηκε σε αντίθεση με τα λειτουργικά των 2 προηγούμενων κινητών μου τα οποία μου φανήκαν ποιο τακτοποιημένα και ποιό απλα. Τέλος πάντων χωρίς να χρονοτριβώ πήρα στα χέρια μου το βιβλίο οδηγιών να το ρίξω μια ματια και να προσπαθήσω να βρω κάποια πράγματα. Παρότι είναι αρκετα μεγάλο το βιβλιαράκι (170 σελιδες) είδα πως και αυτό είναι σχετικα μπερδεμένο. Καμία σχέση με τα ποιο παλιά βιβλιαράκια της ΝΟΚΙΑ που τουλάχιστον εμένα μου φαινόταν οτί ήταν αναλυτικότατα. Αυτές είναι η πρώτες εντυπώσεις μου από το κινητό χωρίς να θέλω να το παίξω γνώστης ή οτίδήποτε άλλο. Αυτή είναι η πρώτη μου εντύπωση που μου άφησε το πακέτο όλο. Εξάλου είναι και η πρώτη φορά που δουλεύω sybian λειτουργικό και γι'αυτό να μου φένετε μπερδεμένο.Μόλις το δουλεψω λίγο παραπάνω θα ξαναποστάρω της εντυπώσεις μου.

 

pistepse me an to mathis tha sou aresoun ta symbian kinita.baltou ena kalo theme,kai kana kalo programa opws to divx player,smartmovie,gia na mhn pw paixnidia gia symbian opws ngage games(kamia sxesh me java) kai gia pote tha peis antio sta ericsson....twra an eisai aplos xrhsths kai den asxolhse entaksei kai ta ericsson pou bgainoun twra tha se bolepsoun kathos to avantage tous einai h kalh mpataria kai h kalh othonh(apo apopsh fwteinothtas)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα η πρώτη εντύπωση ήταν.. μπέρδεμα.

Μετά κατάλαβα ότι λόγω της πληθώρας των δυνατοτήτων και λειτουργιών δύσκολα θα γινόταν πιο απλό (για πρώτη επαφή). Μετά από 1 βδομάδα άρχισε να μου φαίνεται πολύ απλό και εύχρηστο. Βέβαια αν θες να μπεις σε λειτουργείες πιο "βαθιές" χρειάζονται κάποιες γνώσεις γιατί είναι ένα μικρό λειτουργικό σύστημα με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου. εχω το N73 κι εχω ενα προβλημα και πιστευω πως μπορειτε να βοηθησετε. ειδα στο i-phone καποια αρχεια που αλλαζουν τα fonts στο κινητο. δεν τα καταφερα και απο τοτε βλεπω στην διαχειριση εφαρμογων στο N73 το "testFont" προσπαθησα να το αφαιρεσω αλλα τιποτα, ειναι αδυνατο. εκανα format με *#7370# αλλα παλι τιποτα. το "testFont" παραμενει εκει οπως επισης και οι επαφες μου, το sms acceleration patch και ο codec του smartmovie. με το format δεν επρεπε να αφαιρεθουν κι αυτα? καποιος με N73 μπορει να μου πει αν το "testFont" υπαρχει στην διαχειριση εφαρμογων εξ αρχης? υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κανω format στο N73ωστε να μην υπαρχει τιποτα δικο μου μεσα(πχ επαφες)? ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου. εχω το N73 κι εχω ενα προβλημα και πιστευω πως μπορειτε να βοηθησετε. ειδα στο i-phone καποια αρχεια που αλλαζουν τα fonts στο κινητο. δεν τα καταφερα και απο τοτε βλεπω στην διαχειριση εφαρμογων στο N73 το "testFont" προσπαθησα να το αφαιρεσω αλλα τιποτα, ειναι αδυνατο. εκανα format με *#7370# αλλα παλι τιποτα. το "testFont" παραμενει εκει οπως επισης και οι επαφες μου, το sms acceleration patch και ο codec του smartmovie. με το format δεν επρεπε να αφαιρεθουν κι αυτα? καποιος με N73 μπορει να μου πει αν το "testFont" υπαρχει στην διαχειριση εφαρμογων εξ αρχης? υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κανω format στο N73ωστε να μην υπαρχει τιποτα δικο μου μεσα(πχ επαφες)? ευχαριστω πολυ.

 

Μήπως έχεις κάρτα μνήμης? Εάν ναι την έκανες ένα φορματ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...