Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia kalhspera, exw to N73 alla den eimai ka8olou euxaristimenos apo tis fotografies pou vgazei. Ta xrwmata einai xalia kai vgainoun tholes les kai den estiazei ka8olou. Kata ta alla einai fovero kinhto alla einai polu spastiko na exei toso "kalh" camera kai fako kai na vgazei tetoies photos. :ninja: Skeftomai na to paw stin nokia na to doun alla prwta 8elw na mou peite kai eseis tin gmwmh sas. Sas bazw 1 link pio katw gia na deite 2 photos se full analush pou exw traviksei na mou peite tin gmwmh sas (8a argisei ligona tis katevasei an den exete DSL).

 

http://www.e-galaxy.eu/n73photos.htm

 

thx all

 

Ακριβώς όπως τα ειπε και ο leftezi.

 

Φωτο δεν παταμε το κουμπι και αντε καθαρίσαμε.

Εχει 2 σκαλες Κρατας την μια πατιμενο να νεταρει και μετα την δευτερη με σταθερο χερι χωρίς κουνηματα.

Οι φωτο του Ν73 ειναι κορυφαιες για κινητο

Δοκιμασε ξανα

Link to comment
Share on other sites

Αυτά από μένα.

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ! Ήσουν πολύ κατατοπιστικός. Το μόνο που με χαλάει είναι το ότι δεν διαθέτει ειδοποίηση για το υπόμνημα. Η υποχρέωση τι στοιχεία διαθέτει; Εννοώ ώρα & ημερομηνία ειδοποίησης, κείμενο, κλπ;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα θεωρητικα το Κ800 βγαζει καλυτερες φωτο αλλα ριξε μια ματια εδω http://www.mobile-review.com/review/nokia-n73-cam-en.shtml

 

απο την εμπειρια μου με το Κ750(αυριο μαλλον,θα παρω το Ν73) στα 2MP το κινητο θελει να μεινει λιγο σταθερο αφου πατησεις το κουμπι(στο κατω-κατω κινητο ειναι....).επισης μια ερωτηση:στο Ν73 το κουμπι ειναι σαν το Κ750?πατας λιγο κανει focus πιεζεις λιγο ακομα και βγαζει φωτο?Και οι εφαρμογες ειναι πλεον SISX και οχι SIS?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί σε κάποια από τις προηγούμενες 55!! σελίδες, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο ήχος της κάμερας μπορεί να απενεργοποιηθεί. :rolleyes:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και οι εφαρμογες ειναι πλεον SISX και οχι SIS?

Yπάρχουν sisx εφαρμογές αλλά υπάρχουν και sis (οι oποίες όμως είναι για symbian 9)!:)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

στο Ν73 το κουμπι ειναι σαν το Κ750?πατας λιγο κανει focus πιεζεις λιγο ακομα και βγαζει φωτο?

 

Έτσι είναι, και θα έλεγα ότι το κουμπί του Ν73 έχει και καλύτερη αίσθηση.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί σε κάποια από τις προηγούμενες 55!! σελίδες, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο ήχος της κάμερας μπορεί να απενεργοποιηθεί. :rolleyes:

 

Ευχαριστώ

 

ναι

απλά βάζεις αβόρυβο

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί σε κάποια από τις προηγούμενες 55!! σελίδες, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο ήχος της κάμερας μπορεί να απενεργοποιηθεί. :rolleyes:

 

Ευχαριστώ

 

Απενεργοποιείται αν επιλέξεις το προφίλ "αθόρυβο"

Ουπς, με πρόλαβε ο killing_you2 :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί σε κάποια από τις προηγούμενες 55!! σελίδες, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο ήχος της κάμερας μπορεί να απενεργοποιηθεί. :rolleyes:

 

Ευχαριστώ

Πας προφιλ-->επιλεγεις ενα προφιλ-->διαμορφωση-->ηχοι προειδοποιησης-->απενεργοποιημενοι.

Ετσι η καμερα δεν κανει ηχο σε οποιο προφιλ και αν επιλεξεις.

Το βιντεο ομως κανει παντα ηχο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

eho foto kai apo ta duo to n73 einai pio kathares paidia min to psahnetai to k800 ehei pio alithina hromata alla einai tholes,to vrady to flash toy k800 einai anotero toy n73 omos...eimai antikeimenikos,eho foto kai apo ta duo me idies synthikes kai tin idia ora travigmeni opoios ehei aporia
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

ap'oso xero den mporeis na ta diagrapseis. kai sto kato kato den se enoxloyn se tipota.

 

 

Κι όμως....ενοχλούν τα πρόστυχα... :O :mad: :O

 

Διότι όταν δέχομαι κλήση από το CONTAT "X", στο οποίο έχω αναθέσει ringtone, κουδουνίζει, μεν το ringtone που έχω επιλέξει, αλλά όσο κουδουνίζει, παρεμβάλεται η αναπαραγωγή του voice tag !!! :shock:

 

Κάποια ιδέα, λοιπόν ;

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Διότι όταν δέχομαι κλήση από το CONTAT "X", στο οποίο έχω αναθέσει ringtone, κουδουνίζει, μεν το ringtone που έχω επιλέξει, αλλά όσο κουδουνίζει, παρεμβάλεται η αναπαραγωγή του voice tag !!! :shock:

 

Κάποια ιδέα, λοιπόν ;

αυτο θα το αλλαξεις απο τα προφιλ, εχει σχετικη ρυθμιση. επισης μπορεις να διαβασεις και το μανουαλ :rolleyes:

Yπάρχουν sisx εφαρμογές αλλά υπάρχουν και sis (οι oποίες όμως είναι για symbian 9)!:)
χαρην ευκολιας, τα ονομαζουν sisx για να αναγνωριζονται οτι ειναι για os9.1. και si_ καταληξη να βαλεις παλι θα το αναγνωρισει.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ! Ήσουν πολύ κατατοπιστικός. Το μόνο που με χαλάει είναι το ότι δεν διαθέτει ειδοποίηση για το υπόμνημα. Η υποχρέωση τι στοιχεία διαθέτει; Εννοώ ώρα & ημερομηνία ειδοποίησης, κείμενο, κλπ;

 

Υποχρέωση:

  • Θέμα (κείμενο)
  • "Προθεσμία" (ημερομηνία)
  • Ημερομηνία και ώρα ειδοποίησης.
  • Συγχρονισμός

 

Γενικά νομίζω ότι διαθέτει ημερολόγιο και ειδοποιήσεις με πολλές επιλογές. Επιλέγεις ανάλογα με τις ανάγκες σου. Άλλες έχουν ημερομηνία και ώρα έναρξης και λήξης του συμβάντος, σημείωση του χώρου, δυνατότητα ειδοποίησης (ημερομηνία και ώρα), συγχρονισμό (προσωπικό, κοινόχρηστο ή χωρίς), επανάληψη (καθημερινά, εβδομαδιαία, κάθε 2 βδομάδες, μηνιαία και ετήσια), προτεραιότητα. Διαλέγεις και παίρνεις.;)

 

Το υπόμνημα είναι μάλλον μια "σημείωση" μέσα στο χρόνο και μπορεί να αναφέρεται και στο παρελθόν χωρίς να σου βγαίνει ότι εκκρεμεί κτλ. γι' αυτό μάλλον δεν έχει ειδοποίηση και νομίζω έτσι είναι και το σωστό.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Kalimera paides. sorry gia ta greeklish alla eimai se pc pou den upostirizei. Skeftomai na to parw to N73 alla exw tis exis apories.

To kainourgio N73 pou blepw se mavro xrwma pote kykloforei?

Tha exei kamia ousiastikn diafora apo to N73 pou kykloforei ndn sta magazia??

kai telos to kinhto arxise me to na bomvardizetai apo tis kalyteres kritikes opws sxedon kanena allo tilefwno. Meta arxise na peftei kai na to thewroun ews kai xalia san sysevn. Borei kapoios ypafthina na mou pei an pleon axizei na to agorasei kapoios?

Efxaristw poly!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αξίζει. Για μένα ήταν η πιο πετυχημένη μου αγορά μέχρι τώρα και δεν το μετανιώνω στιγμή.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν73 εδώ και 1 εβδομάδα και μου έχει κολλήσει 3 φορές. Για να ξεκολλήσει χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία. Είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εμένα μου κόλλαγε αλλά το σημαντικότερο είναι ότι όταν δεχόμουνα κάποιο τηλεφώνημα όταν πάταγα το yes αυτό αντί για να ξεκινήσει η κλίση αυτό έσβηνε και ξανά άναβε .

Το πήγα στο nokiashop την πρώτη φορά του κάνανε αναβάθμιση αλλά τίποτα , την δεύτερη φορά 21/9 το κρατήσανε να το στείλουν εκτός Ελλάδας γιατί εδώ δεν κάνουνε servis στα Ν93 και Ν73 .

Από τότε περιμένω .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν73 εδώ και 1 εβδομάδα και μου έχει κολλήσει 3 φορές. Για να ξεκολλήσει χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία. Είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

 

 

όπως έχω γράψει πάλι εμένα κόλλησε μόνο μια φορά και αυτό ήταν δουλεία ενός προγράμματος

 

Καλησπέρα και εμένα μου κόλλαγε αλλά το σημαντικότερο είναι ότι όταν δεχόμουνα κάποιο τηλεφώνημα όταν πάταγα το yes αυτό αντί για να ξεκινήσει η κλίση αυτό έσβηνε και ξανά άναβε .

Το πήγα στο nokiashop την πρώτη φορά του κάνανε αναβάθμιση αλλά τίποτα , την δεύτερη φορά 21/9 το κρατήσανε να το στείλουν εκτός Ελλάδας γιατί εδώ δεν κάνουνε servis στα Ν93 και Ν73 .

Από τότε περιμένω .

 

Φίλε μου εμένα όταν είχα δώσει το παλιό μου κινητό (το στείλανε στο εξωτερικό)

το κρατήσανε 21 μέρες !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υποχρέωση:

  • Θέμα (κείμενο)
  • "Προθεσμία" (ημερομηνία)
  • Ημερομηνία και ώρα ειδοποίησης.
  • Συγχρονισμός

 

Γενικά νομίζω ότι διαθέτει ημερολόγιο και ειδοποιήσεις με πολλές επιλογές. Επιλέγεις ανάλογα με τις ανάγκες σου. Άλλες έχουν ημερομηνία και ώρα έναρξης και λήξης του συμβάντος, σημείωση του χώρου, δυνατότητα ειδοποίησης (ημερομηνία και ώρα), συγχρονισμό (προσωπικό, κοινόχρηστο ή χωρίς), επανάληψη (καθημερινά, εβδομαδιαία, κάθε 2 βδομάδες, μηνιαία και ετήσια), προτεραιότητα. Διαλέγεις και παίρνεις.;)

 

Το υπόμνημα είναι μάλλον μια "σημείωση" μέσα στο χρόνο και μπορεί να αναφέρεται και στο παρελθόν χωρίς να σου βγαίνει ότι εκκρεμεί κτλ. γι' αυτό μάλλον δεν έχει ειδοποίηση και νομίζω έτσι είναι και το σωστό.

Και πάλι σ' ευχαριστώ. Είσαι πρώτος :happy: Πάντως μπορεί τα manual να λένε πολλά, κάποιος όμως που χρησιμοποιεί ένα κινητό γνωρίζει τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εμένα όταν είχα δώσει το παλιό μου κινητό (το στείλανε στο εξωτερικό)

το κρατήσανε 21 μέρες !!!!!

 

Όταν λες 21 ενοής εργάσιμες ?

Αυτό που με ενδιαφέρει ποιο πολύ είναι να δουλεύει σωστά ,γιατί είναι λίγο μυστήριο το πρόβλημα αυτό από την άποψη ότι δεν το έκανε πάντα .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα θελα να ρωτησω αν το Ν 73 δεχεται themes γιατι ψαχνω και δεν βρισκω κατι.θα μπορουσατε να μου δωσετε ενα link για να κατεβασω μερικα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα θελα να ρωτησω αν το Ν 73 δεχεται themes γιατι ψαχνω και δεν βρισκω κατι.θα μπορουσατε να μου δωσετε ενα link για να κατεβασω μερικα?

 

http://www3.ownskin.com/theme?b=md

http://gallery.mobile9.com/c/nokia-n73-themes/1/

http://www.iphone-forum.org/

παρε αυτα για αρχη!!;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...