Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί; Τι έγινε τελικά, σου είπαν ψέματα και δεν το αναβάθμισαν;

Δεν είμαι Αθήνα για να σου προτείνω κάποιο.

 

Οχι το αναβαθμισανε, αλλα δεν τους ειδα και πολυ της προκοπης. Ρωταω μηπως εχει κανεις εμπειρια απο κανενα super μαγαζι στην Αθηνα :worry:

 

Ρε παιδιά τι γίνεται με το Bluetooth του κιμνητού?

 

Πολλές φορές χάνει τον ηχο το BT handsfree (έχω δοκιμάσει με 2, ένα Jabra BT-200 και ένα NOKIA BH-900) και μου την έχει σπάσει...

 

Τελικά πότε θα φτιάξουν τα προβλήματα του BT στο κινητό, γιατί δεν γίνεται να το έχουμε έτσι...

Στις μισές κλήσεις δεν λειτουργεί το BT handsfree και πρέπει να κλείσεις και να ανοίξεις το κινητό για να σιάξει....

 

Με έχει εκνευρίσει αφάνταστα....

Με την τελευταία αναβάθμιση βελτιώνεται αυτό το πρόβλημα ή όχι?

 

Προς το παρον δουλευει το bluetooth, αλλα για να δουμε πως θα παει...Το δικο μου ειχε ακριβως τα ιδια συμπτωματα :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ μαυρο ειναι λιγο επαγγελαμτικο χρωμα αλαλ δενει καπως με την μορφη του κινητου, προσπωικα ομως πιο πολυ του παει το ασημι.
Link to comment
Share on other sites

παιδες σας κολλαει καθολου?

 

Διοτι εμενα αρκετες φορες οταν βγαζω φωτογραφιες και τετοια κολλαει και θελει restart...

 

Σκεφτηκα να κανω αναβαθμιση αλλα δεν υπαρχει καποια εκδοση σοβαρη...Βασικα με την αναβαθμιση τα χανεις ολα?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να παίξω mpg στο Ν73. Smartmovies? Πώς μπορώ να το βρώ σπασμένο και πώς γίνεται η εγκατάσταση? Παρακαλώ (αν δεν είναι δύσκολο) κάποιες αναλυτικές οδηγίες γιατί είμαι πολύ νέος στον κόσμο των smartphones.

 

 

Ευχαριστώ

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...

 

 

Άλκης Αλκαίου

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ενα φιλος μου εχει το ν73 και θελει να παρει bluetooth gps και πηγε στον γερμανο και του ειπαν οτι εχει 100 περιπου ευρο το gps και αλλα 160 το προγραμμα.Επειδη ειδα στο iphone κατι προγραμματα αλλα δεν ασχοληθηκα πολυ μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει καποιο προγραμμα με ελληνικους χαρτες γιατι εκει ειχει μονο αλλες χωρες και ενα που ελεγε europe ηταν 195mb το οποιο το κατεβαζω.
Link to comment
Share on other sites

παιδες σας κολλαει καθολου?

 

Διοτι εμενα αρκετες φορες οταν βγαζω φωτογραφιες και τετοια κολλαει και θελει restart...

 

Σκεφτηκα να κανω αναβαθμιση αλλα δεν υπαρχει καποια εκδοση σοβαρη...Βασικα με την αναβαθμιση τα χανεις ολα?

 

 

ναι χανονται τα παντα!αλλα τα παιρνας πριν την αναβαθμιση στο pc και δεν υπαρχει προβλημα:wink:

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να παίξω mpg στο Ν73. Smartmovies? Πώς μπορώ να το βρώ σπασμένο και πώς γίνεται η εγκατάσταση? Παρακαλώ (αν δεν είναι δύσκολο) κάποιες αναλυτικές οδηγίες γιατί είμαι πολύ νέος στον κόσμο των smartphones.

 

 

Ευχαριστώ

 

δε χρειάζεσαι το smartmovie πια, άλλωστε δεν έχει βγει ακόμη c****. Xρειάζεσαι το divx player (παίζει .avi) το οποίο εγώ το έχω και δουλεύει τέλεια και είναι και freeware ;) . Aν δεν το βρίσκεις στα γνωστά πλέον sites στείλε μου το mail σου. H εγκατάσταση σε οδηγεί από μόνη της (απλά εγκατέστησέ το στην κάρτα για να μη το χάσεις σε κάποιο upgrade :) )

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε αν το N73 η TIM το δίνει στα καταστήματά της με λογότυπο πάνω?
Link to comment
Share on other sites

δε χρειάζεσαι το smartmovie πια, άλλωστε δεν έχει βγει ακόμη c****. Xρειάζεσαι το divx player (παίζει .avi) το οποίο εγώ το έχω και δουλεύει τέλεια και είναι και freeware ;) . Aν δεν το βρίσκεις στα γνωστά πλέον sites στείλε μου το mail σου. H εγκατάσταση σε οδηγεί από μόνη της (απλά εγκατέστησέ το στην κάρτα για να μη το χάσεις σε κάποιο upgrade :) )

 

*.avi παίζει, το ερώτημα είναι αν παίζει *.mpg

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

lipon to pira apo tim kai den exi logotipo epano tis tim.

kai rotao ksana to eksis

padia exo ena prob me to n73 sti protes fores pou xtipise to kinito o ixos vraxniase meta estrose vevea ala tora kani alo oraio molis xtipai meta ti 2eyteri fora arxizi kai pezi arga ton ixo giati????

to exi kanis alos???

ekana update sti 003.den to dokimasa sti 001 giati molis to pira ipa prin to doulepso na to anavathmiso

 

den tou exi simvi kanenos auto???

Link to comment
Share on other sites

den tou exi simvi kanenos auto???

 

Το εχεις γυρισμενο σε 3g (ή διπλη λειτουργια) ? Γυρνα το μονο σε 2g και δεν θα ξανασυμβει .

Συμβαινει και σε αλλες συσκευες εκτος απο το Ν73 (αιτια η αυτοματη

αλλαγη απο 3g σε 2g και αντιστροφως )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε αν το N73 η TIM το δίνει στα καταστήματά της με λογότυπο πάνω?

 

ego pou piga kai agorasa tin siskeui den to eixe.

Link to comment
Share on other sites

δε χρειάζεσαι το smartmovie πια, άλλωστε δεν έχει βγει ακόμη c****. Xρειάζεσαι το divx player (παίζει .avi) το οποίο εγώ το έχω και δουλεύει τέλεια και είναι και freeware ;) . Aν δεν το βρίσκεις στα γνωστά πλέον sites στείλε μου το mail σου. H εγκατάσταση σε οδηγεί από μόνη της (απλά εγκατέστησέ το στην κάρτα για να μη το χάσεις σε κάποιο upgrade :) )

 

αμα μπορεις melanitty στειλε μου το :ninja:

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αμα μπορεις melanitty στειλε μου το :ninja:

 

Χρησιμοποιησε τα προσωπικα μηνυματα . Το εχουμε πει χιλιαδες φορες μην

γεμιζουμε το θεμα με requests :!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Divx παίζει μόνο avi, δεν παίζει mpg.

Το καλό είναι ότι τα avi δεν βγαίνουν φάτσα κάρτα στην έκθεση χύμα μαζί με τις φωτό κτλ. γιατί δεν αναγνωρίζονται ως αρχεία video από την έκθεση. Οπότε αν κάποια video δεν θέλεις να τα έχεις σε κοινή θέα, τα κάνεις avi. ;)

Τώρα μένει να βρούμε κι ένα φορμά εικόνων που δεν αναγνωρίζεται από την έκθεση και ένα πρόγραμμα για να τις διαβάζει.:D

Αμάν μ' αυτή τη χύμα έκθεση, σε εκθέτει πραγματικά! :lol: :lol: Τι λέτε υπάρχει περίπτωση μια αναβάθμιση να μας δώσει τη δυνατότητα τακτοποίησης των αρχείων σε φακέλους ή είναι κάτι που δεν διορθώνεται;:confused:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησε τα προσωπικα μηνυματα . Το εχουμε πει χιλιαδες φορες μην

γεμιζουμε το θεμα με requests :!:

 

sorry nervous αλλα δεν ξερω και πολλα απο forums βλεπεις ειναι το πρωτο forum με το οποιο ασχολουμε.μικρος ειμαι θα μαθω ελπιζω να με καταλαβαινεις:lol:

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχουν περάσει 3εις μέρες από τότε που πήρα το κινητό κ σήμερα ήρθε η ώρα να το φωρτίσω. Το έβαλα κ φόρτιζε κανονικά, κάποια στιγμή καταλάθος βγήκε κ όταν το ξαναέβαλα δ φόρτιζε... Καμία ιδέα;;; Τι γίνεται;;

 

Την πρώτη φορά είχε 1 μπάρα η μπαταρία, κ την 2η 4 μπάρες... :( :worry:

 

Αν ξέρεις κάποιος ας απαντήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας αυτά τα ακουστικά;; δουλεύουν καλά στο Ν73; απο ποιότητα τι λενε σε σχέση με αυτά του κουτιού;;

Nokia Music Headset HS-20

http://www.europe.nokia.com/support_hs20

http://www.nokia.hu/BaseProject/Sites/Nokia_Europe_18022/CDA/Categories/Phones/Enhancements/Audio/Headsets/NokiaMusicHeadsetHS-20/_Content/_Static_Files/hs-20_pop.jpg

 

 

 

τέλεια!! είναι αυτό που έψαχνα:happy: μήπως ξέρετε που μπορω να τα βρω?

 

Mα φυσικά στα ΝΟΚΙΑ shops....Όμως μεχρι πρόσφατα που είχα ρωτήσει δεν υπήρχαν πουθενά....Αναμένονται....Όποιος έχει κάποιο νεότερο, ας το ποστάρει...:rolleyes:

 

 

Παιδια γεια σας.

 

Αφου τα ΝΟΚΙΑ shop δεν ta ειχαν, τα παραγγειλα πριν 10 μερες και εχτες τα παρελαβα απο Hong Kong..

 

Εντυπωσεις:

 

Ο ανταπτορας με τις ρυθμισεις ειναι πολυ πρακτικος για τα mp3 αλλα και για το ραδιο (μπορεις να κανεις scan). Τα ακουστικα για να βγαλουν μπασο, πρεπει να τα σπρωξεις αρκετα μεσα στο αυτι πραγμα που ισως ενοχλει λιγο και απο την αλλη σου δινει την αισθηση σαν να φορας ωτοασπιδες...:!: Σε απομονωνει αρκετα απο τους εξωτερικους ηχους που και αυτο για καποιους ισως ειναι ενοχλητικο.. Κατα τ' αλλα η αποδοση των ακουστικων εναι καλη. Φυσικα χρησιμοποιωντας τον ανταπτορα μπορεις να τοποθετησεις οποιαδηποτε ακουστικα με jack 3,5mm.

 

Τελος λιγο προβλημα ειναι το σχετικα χοντρο καλωδιο του ανταπτορα το οποιο ειναι και καπως μακρυ ωστε να μπορει κανεις να μιλαει φερνοντας το κοντα στο στομα του (μια και το μικροφωνο βρισκεται μαζι με τα αλλα κουμπια).

 

Ελπιζω να σας κατατοπισα:)

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις γυρισμενο σε 3g (ή διπλη λειτουργια) ? Γυρνα το μονο σε 2g και δεν θα ξανασυμβει .

Συμβαινει και σε αλλες συσκευες εκτος απο το Ν73 (αιτια η αυτοματη

αλλαγη απο 3g σε 2g και αντιστροφως )

 

Αυτο μπορει να παιξει ρολο στο σημα του κινητου ή οχι?

 

divx δλδ για να παιξει χρειαζεται το προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...