Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο internet οχι ακόμα - υπάρχει στα ΝΟΚΙΑ shops όμως ένα minor update αν έχεις προβλήματα και το χρειάζεσαι άμεσα

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μικρόφωνο είχε πρόβλημα από την αρχή αλλά μου πήρε 4-5 μέρες να το καταλάβω. Το έδωσα πίσω και μου είπαν ότι πάει για αντικατάσταση αλλά λόγω μεγάλης ζήτησης θα έρθει σε 7 εργάσιμες μέρες (νέα επινόηση αυτή με τις "εργάσιμες" μέρες). Τη Δευτέρα κλείνω 14 συνολικά μέρες. Αν δε δω φως μέχρι το μέσο της επόμενης βδομάδας τι προτείνετε να κάνω; - για να μην αρχίσω τους βανδαλισμούς. :kill:

 

Το επαναφέρω ρε παιδιά, σόρρυ. Ξέρει κανένας περίπου το νομικό πλαίσιο για τέτοιες περιπτώσεις; Πόσο είμαι υποχρεωμένος να περιμένω; Μπορώ να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω; Τι γίνεται;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου νομίζω ότι σου ειπαν ψέματα ότι το κινητό σου θα είναι έτοιμο σε 7 εργάσιμες ημέρες. Όλοι ξέρουν οτί όταν πας για service το κινητό σου θέλει min. 15 με 20 εργάσιμες ημέρες.

Γιαύτο μην ανχόνεσαι απλά κάνε υπομονή λιγές ημέρες ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Sorry an exei ksanaeerwtithei alla kserw oti ektos apo to klassiko ashmi, vgainei kai se aspro-kokkino. Olo to apo pisw einai kokkino??? thanx!

 

nai.............................kokkino piso kai aspro mprosta

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

kalhspera.egw antimetwpizw provlhma k me tis idies tis photos tou kinhtou.Otan to fws den einai pragmatika apleto,k sta shmeia pou to flas den ftanei,to mavro xrwma to vgazei me terastia mple pixels!!!ola ta xrwmata entaksei dhladh (yperoxa k ka8ara),ektos ta mavra komatia ths photo.Den exw ksanadei tetoio xali,akomh k se poly fthnotera kinhta me camera.Antimetwpizei kapoios allos to idio provlhma?
Link to comment
Share on other sites

paides, kalispera.

 

prota ap ola, signomi pou grago greeklish. briskomai eksoteriko, kai to pliktrologio exei problima me ta ellinika.

 

edo kai sxedon 2 ebdomades exo sta xeria mou to N73. na po tin alitheia den iksera pio Nokia na paro. Akoma skeftomoun to SE K800i. Kanena apo ta Nokia den me exei enthousiasei meta apo to 6600.

 

Epidi imoun se dilima, prepei na piga sti vodafone isa me 5 fores na dokimaso kai ta 2 montela tautoxrona. Telika pira to N73. Palepsa me tin Vodafone na to paro Free (mou kanane blakeia me to simbolaio alla auto einai gia alli ora).

 

I proti apopsi? .....TA KINITA. tora pou to exo sta xeria mou kai tou exo bgalei ta matia, exo proseksi ta eksis:

 

i proti fortosi (8 ores) mou edose 4 meres mpataria - kai to kinito to eixa zalisi.

oi epomenes fortiseis mou dinoun 2-3 meres.

 

to kinito genikos argei sta menu, minimata kai stin kamera. oxi ligo, alla POLU!

poriotis
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου φαίνεται αρκετά αργό σε κάποιες λειτουργίες(κάμερα,μηνύματα).

Λετε μετά από αναβάθμιση να γίνει πιο γρήγορο??

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου νομίζω ότι σου ειπαν ψέματα ότι το κινητό σου θα είναι έτοιμο σε 7 εργάσιμες ημέρες. Όλοι ξέρουν οτί όταν πας για service το κινητό σου θέλει min. 15 με 20 εργάσιμες ημέρες.

Γιαύτο μην ανχόνεσαι απλά κάνε υπομονή λιγές ημέρες ακόμα...

 

Δε μου είπαν για service. Είπαν "Πάει για αντικατάσταση". Τι εννοούν;

Υπέθεσα ότι θα αντικαταστήσουν το παλιό με ένα καινούργιο. Και μιας και κράτησα τη συσκευασία και έστειλα μόνο τη συσκευή, υπέθεσα πάλι ότι θα πρέπει να "ετοιμάσουν" ένα με το ίδιο νούμερο imei για να συμφωνεί με αυτό της συσκευασίας.

Τι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δε μου είπαν για service. Είπαν "Πάει για αντικατάσταση". Τι εννοούν;

Υπέθεσα ότι θα αντικαταστήσουν το παλιό με ένα καινούργιο. Και μιας και κράτησα τη συσκευασία και έστειλα μόνο τη συσκευή, υπέθεσα πάλι ότι θα πρέπει να "ετοιμάσουν" ένα με το ίδιο νούμερο imei για να συμφωνεί με αυτό της συσκευασίας.

Τι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις;

 

φυσικα και μπορεις να ζητησεις τα χρηματα σου πισω σαν ελλατωματικο προιον !!!! στο ακεραιο (σε ολα τα κινητα πραγματα τηλ,τηλεορασεις κλπ εχεις πλεον προθεσμια 2 ετων )

καντους ενα εξωδικο και θα δεις ....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Δε μου είπαν για service. Είπαν "Πάει για αντικατάσταση". Τι εννοούν;

Υπέθεσα ότι θα αντικαταστήσουν το παλιό με ένα καινούργιο. Και μιας και κράτησα τη συσκευασία και έστειλα μόνο τη συσκευή, υπέθεσα πάλι ότι θα πρέπει να "ετοιμάσουν" ένα με το ίδιο νούμερο imei για να συμφωνεί με αυτό της συσκευασίας.

Τι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις;

 

 

Φίλε σε 6600 πού μου είχαν κάνει αντικατάσταση, μου το έφεραν ακριβώς την επόμενη μέρα και σε δικό του κουτί (οπότε δεν τίθεται θέμα για το ίδιο ΙΜΕΙ)

 

Η καθηστέρηση που αναφέρεις για θέμα αντικατάστασης είναι λίγο παράλογη, έκτος βέβαια αν η ΝΟΚΙΑ έχει έλλειψη στο κινητο...

 

Αυτάάά...

Link to comment
Share on other sites

Δε μου είπαν για service. Είπαν "Πάει για αντικατάσταση". Τι εννοούν;

Υπέθεσα ότι θα αντικαταστήσουν το παλιό με ένα καινούργιο. Και μιας και κράτησα τη συσκευασία και έστειλα μόνο τη συσκευή, υπέθεσα πάλι ότι θα πρέπει να "ετοιμάσουν" ένα με το ίδιο νούμερο imei για να συμφωνεί με αυτό της συσκευασίας.

Τι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις;

 

Μα το IMEI είναι μοναδικό για κάθε συσκευή.Δεν γίνεται άλλη συσκευή να έχει το ίδιο IMEI.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε 6600 πού μου είχαν κάνει αντικατάσταση, μου το έφεραν ακριβώς την επόμενη μέρα και σε δικό του κουτί (οπότε δεν τίθεται θέμα για το ίδιο ΙΜΕΙ)

 

Η καθηστέρηση που αναφέρεις για θέμα αντικατάστασης είναι λίγο παράλογη, έκτος βέβαια αν η ΝΟΚΙΑ έχει έλλειψη στο κινητο...

 

Αυτάάά...

 

Ότι υπάρχει έλλειψη είναι γεγονός. εγώ περίμενα δυο βδομάδες να το φέρουν. Αλλά άλλο τόσο είναι σίγουρο ότι όσο εγώ περιμένω την αντικατάσταση πουλιούνται σίγουρα πολλές καινούργιες συσκευές. Εγώ θεωρούμαι μάλλον "όμηρος" οπότε με βάζουν σε δεύτερη μοίρα.

 

Μα το IMEI είναι μοναδικό για κάθε συσκευή.Δεν γίνεται άλλη συσκευή να έχει το ίδιο IMEI.

 

Γιατί όχι; Τι, είναι χαραγμένο ανάγλυφο σε μέταλο; Ένας αριθμός είναι γραμμένος σε κάποιο τσιπάκι. Ότι γράφει, ξεγράφει και διορθώνεται. Και βέβαια δεν είναι ανάγκη να υπάρχουν δύ ο συσκευές με το ίδιο IMEI. Το ελατωματικό αποσύρρεται ή όταν διορθωθεί του δίνουν καινούργιο IMEI.

Λέω....:worry:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ότι υπάρχει έλλειψη είναι γεγονός. εγώ περίμενα δυο βδομάδες να το φέρουν. Αλλά άλλο τόσο είναι σίγουρο ότι όσο εγώ περιμένω την αντικατάσταση πουλιούνται σίγουρα πολλές καινούργιες συσκευές. Εγώ θεωρούμαι μάλλον "όμηρος" οπότε με βάζουν σε δεύτερη μοίρα.

 

 

 

Γιατί όχι; Τι, είναι χαραγμένο ανάγλυφο σε μέταλο; Ένας αριθμός είναι γραμμένος σε κάποιο τσιπάκι. Ότι γράφει, ξεγράφει και διορθώνεται. Και βέβαια δεν είναι ανάγκη να υπάρχουν δύ ο συσκευές με το ίδιο IMEI. Το ελατωματικό αποσύρρεται ή όταν διορθωθεί του δίνουν καινούργιο IMEI.

Λέω....:worry:

 

ναι αλλά δεν μπαίνουν σε αυτή την διαδικασία. σου φέρνουν μια καινούρια συσκευή με δικό της ΙΜΕΙ και τελιωνει η υπόθεση. όσο για την εγγύηση, σου κόβουν μια αποδιξη μετρητής 0,01Ε με το καινούριο ΙΜΕΙ και όλα καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Ότι υπάρχει έλλειψη είναι γεγονός. εγώ περίμενα δυο βδομάδες να το φέρουν. Αλλά άλλο τόσο είναι σίγουρο ότι όσο εγώ περιμένω την αντικατάσταση πουλιούνται σίγουρα πολλές καινούργιες συσκευές. Εγώ θεωρούμαι μάλλον "όμηρος" οπότε με βάζουν σε δεύτερη μοίρα.

 

 

 

Γιατί όχι; Τι, είναι χαραγμένο ανάγλυφο σε μέταλο; Ένας αριθμός είναι γραμμένος σε κάποιο τσιπάκι. Ότι γράφει, ξεγράφει και διορθώνεται. Και βέβαια δεν είναι ανάγκη να υπάρχουν δύ ο συσκευές με το ίδιο IMEI. Το ελατωματικό αποσύρρεται ή όταν διορθωθεί του δίνουν καινούργιο IMEI.

Λέω....:worry:

 

Μα γιατί να κάνουν αυτή την ιστορία?

Είναι μπέρδεμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκει που εβλεπα τις φωτο μου στην εκθεση σκεφτηκα και δοκιμασα κατι που νομιζω οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν και δε ξερω αν αναφερεαι στο manual..αν κρατησεις πατημενο το κουμπι με το μολυβακι και κανεις "κλικ" το επιλεγει και τσι γινεται ευκολοτερη η επιλογη πολλων στοιχειων κατι το οποιο βρισκω χρησιμο..Δηλαδη το μολυβακι λειτουργει σαν το SHIFT στο pc..καλη φαση...:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκει που εβλεπα τις φωτο μου στην εκθεση σκεφτηκα και δοκιμασα κατι που νομιζω οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν και δε ξερω αν αναφερεαι στο manual..αν κρατησεις πατημενο το κουμπι με το μολυβακι και κανεις "κλικ" το επιλεγει και τσι γινεται ευκολοτερη η επιλογη πολλων στοιχειων κατι το οποιο βρισκω χρησιμο..Δηλαδη το μολυβακι λειτουργει σαν το SHIFT στο pc..καλη φαση...:p

Το ειχα παρατηρησει και εγω αυτο, αλλα σπανια μου χρησιμευει η πολλαπλη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να ορίσουμε σε ποιους αριθμούς θα υπάρχει φωνητική κλήση; Πέρασα τον παλιό μου κατάλογο αλλά δεν έχει σε όλους τους αριθμούς φωνητική και δεν ξέρω πως μπαίνει... :)

 

 

Το κινητό καλό αλλά έχει αρκετά προβλήματα, ειδικά στο λογισμικό. Νομίζω πως όσο περνά ο καιρός οι προγραμματιστές γίνονται χειρότεροι. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σταματά στο ένα λεπτό αλλά υπάρχουν εφαρμογές 3ων για αυτή τη δουλειά με απεριόριστο χρόνο εγγραφής.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν μπαίνουν σε αυτή την διαδικασία. σου φέρνουν μια καινούρια συσκευή με δικό της ΙΜΕΙ και τελιωνει η υπόθεση. όσο για την εγγύηση, σου κόβουν μια αποδιξη μετρητής 0,01Ε με το καινούριο ΙΜΕΙ και όλα καλά.:)

 

Χμ! Έκανα μια υπόθεση για να δω μήπως δικαιολογείται έτσι η καθυστέρηση στην αντικατάσταση.

Εφόσον λοιπόν σου δίνουν καινούργια συσκευή με δικό της IMEI όπως λες τότε σιγουρεύομαι πια ότι τελώ υπό καθεστώς ομηρείας.

Το κινητό το αγόρασα από το κατάστημα της Νokia στα Γιάννενα (στο Άλσος) και τους προτιμούσα πάντα σε περίπτωση που μου τύχει μια τέτοια περίπτωση να έχω άμεση εξυπηρέτηση. Μέχρι τώρα δε μου είχε τύχει.

Συμπέρασμα: Θα μπορούσα να το είχα πάρει από οπουδήποτε και ίσως και να είχα και καλύτερη αντιμετώπιση.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

paidia na rwthsw....bgike epitelous h anabathmish?

kai defteron.....to kinhto exei fullscreen caller h prepei na brw kanena?

 

Nai , kai oxi. to best full screen caller einai mapa. Bought it and was f**cked.

 

Καλησπερα και απο μενα!

Θελω να κανω μια απλη ερωτηση,γιατι δεν εχει απαντηθει ξεκαθαρα απο κανεναν και νομιζω οτι ειναι σημαντικη για αρκετους εδω...

Τα μηνυματα που εχω αποθηκευμενα στο Ν70,τα μεταφερω σαν αρχεια,τα αποθηκευω στον υπολογιστη και στη συνεχεια προσπαθω να τα ¨συρρω¨στο Ν73 που εχω συνδεμενο μεσω pc suite και ειμαι ηδη στα μηνυματα!

Μονο στα προχειρα τα αντιγραφει ομως,κατι που δεν βολευει καθολου(γιατι εκει ειναι η για αποστολη,η για διαγραφη και δεν γραφει ονομα αποστολεα...)

Δεν βρισκω πουθενα,ουτε στον C του τηλεφωνου,ουτε στην καρτα μνημης,(και με card reader και με usb) φακελο mail,για να αντιγραψω τα μην.

Τι γινεται ρε παιδια?

Μεχρι τωρα,οτι τηλεφωνο και να αλλαζα(6600,7610,6680,Ν70...)μετεφερα ειτε με τον εναν τροπο,ειτε με τον αλλον,τα αποθηκευμενα-αγαπημενα μηνυματα!

Δεν υπαρχει λοιπον τροπος?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Ginetai me to lifeblog 2.1. Eixa n70 transfered all messages to lifeblog and then retransfered to n73

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...