Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αύριο θα έχω στα χέρια μου το Ν73 music edition κατά πάσα πιθανότητα.

πόσες ώρες να το αφήσω να φορτίσει?

να το ανοίξω μέχρι να αδειάσει εντελώς η μπαταρία και μετά να το βάλω για φόρτιση, όπως λένε κάποιοι φίλοι εδώ, ή να το φορτίσω κατευθείαν εξ΄αρχής?

 

πρέπει να είναι κλειστό την ώρα της φόρτισης, ή μπορώ να το έχω ανοιχτό και το "επεξεργάζομαι" παράλληλα?

 

Μιλάω πάντα για την πρώτη φόρτιση.

Εγω θα σου προτεινα να το αφησεις να αδειασει και μετα να το φορτισεις κλειστο. Με το καλο να το παρεις λοιπον και να μας πεις εντυπωσεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok thanx...

πόσες ώρες να το αφήσω να φορτίζει δεν μου είπες όμως...

 

Επειδη εδω οι αποψεις ειναι διχασμενες, ασ' το για κανα 8ωρο να εισαι μεσα. Εγω τουλαχιστον ετσι κανω στην πρωτη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

@GaNgBaNg δεν έχει νόημα αυτό που λες.

 

@silent_scream Λοιπον. Μόλις το πάρεις, θα το βάλεις να φορτίσει χωρίς να το ανοίξεις. Το πολύ σε 2 ώρες θα έχει φορτίσει(θα το καταλάβεις απο την ένδειξη πάνω δεξιά στην οθόνη). Το ανοίγεις και το δουλεύεις δουλεύεις κανονικά χωρίς πολλά "ζόρια" (παιχνίδια κτλ) μέχρι να αδειάσει η μπαταρία και να κλείσει μόνο του. Μόλις κλείσει ξανακάνεις το ίδιο.

Όλο αυτό το κάνεις 3 φορές.

 

Μετά κάντο ότι θέλεις :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καθηστε καλα που θα παρουμε καινουριο κινητο και θα περιμενουμε 10 χρονια για να το χαρουμε.

ειδαμε και τα καλα των αποφορτισεων, και σου σπανε τα νευρα, και σιγα την ζωη που σου δινουν παραπανω. δεν αξιζει η υπομονη. φορτιστε το εκει οπωσ να'ναι, και που και που κανετε και μια πληρη αποφορτιση.

Link to comment
Share on other sites

pira ke ego to n-73 fovero tilefonaki poly kalo.

exo ena provlima otan vgazo foto stis 3 foto pou vgazo ke tis diagrafo tautoxrona mou kolaei ke den epanerxete,eine geniko provlima.

 

v2.0628.0.0.1

10-07-2006

rm-133

n73(07)

yparxei kati pio kenourgio apo anavathmisi?

Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas.

Meta apo polla xronia apofasisa na epistrepsw stin oikogeneia twn Nokia.

H epilogi mou exei na kanei me to N73. Eipa na dwsw ta lefta (oxi oti mou periseuoun) enas filos mou eipe oti uparxoun polla bugs sto Software, ali8euei?

Me tin aktinovolia ti ginete? Me bluetooth hansfree lunete?

 

Prokatavolika sas euxaristw!!!

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταιες μου 3 συσκευες ηταν απο αγγλια κλειδωμενες ολες στην Orange...

Ψαξε στο ιντερνετ (πχ στο google) βαλε λεξεις πχ unlock N73 κλπ και θα σου βγαλει ενα σωρο site που με 10 δολαρια θα σου δωσει ενα κωδικο να βαλεις και θα το κανει unlock.

Eγω αυτο εκανα και βρηκα την υγεια μου... διαφορετικα επρεπε να προπληρωσω τα παγια ολου του χρονου για να μου το κανει η Orange

 

Φίλε mad 13 έψαξα σε google, forum κλπ και και λένε ότι δεν γίνεται να ξεκλειδωθεί η σειρα N της ΝΟΚΙΑ , λόγω του ότι ο κωδικός ξεκλειδώματος υπάρχει μόνο στη ΝΟΚΙΑ. Μπορείς να στείλεις συγκεκριμένες πληροφορίες πώς το κατάφερες;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mad 13 έψαξα σε google, forum κλπ και και λένε ότι δεν γίνεται να ξεκλειδωθεί η σειρα N της ΝΟΚΙΑ , λόγω του ότι ο κωδικός ξεκλειδώματος υπάρχει μόνο στη ΝΟΚΙΑ. Μπορείς να στείλεις συγκεκριμένες πληροφορίες πώς το κατάφερες;

Δεν ηξερα οτι δεν γινεται στα Ν-series αν και περιεργο μου ακουγετε...

Γενικα μιλουσα οτι γινεται.

Δεν το εχω κανει σε Ν.

Παντως για ψαξε πιο πολυ... περιεργο οντως

Link to comment
Share on other sites

Το ειπαμε ,ξεκλειδωμα μονο απο το δικτυο για bb5 platform :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ap'oti pire to afti mou anaba8misi apo to spiti pia mporei na ginei sta NOKIA, ara kai sto N73 ( an exw la8os enimerwsteme)

 

AN kanw anaba8misi apo to spiti , 8a xa8oun oi epafes mou ?

kai basika , AN kanw anaba8misi, oti lekseis 8a exw kataxwrisei sto T9 xanonte? an NAI tote yparxei tropos na swsw me kapion tropo to leksiko T9 opws to exw enimerwsei egw!?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καλα ηρθε κιολας το music edition?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ελεγαν θα ερχοταν αυτη τη βδομαδα. ο silent_scream ειπε οτι πηρε τηλ κ του ειπαν οτι ηρθε. θα παω κ εγω αυτιο μια βολτα απο nokia shop να δω τι γινεται. θα το παραγγειλω εχει δεν εχει ερθει. θα κανω κρατηση για να το αποκτησω συντομα
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να κανει μια επισυμανση των προβληματων που αντιμετωπιζει το κινητο ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

χαρακτηριστικά μου είπαν ότι μέχρι την παρασκευή στο συγκεκριμένο ΝΟΚΙΑ σοπ

θα εχουν 3-4 κομμάτια, τα οποία όμως γίνονται αμέσως καπνός.

Κι εγώ σήμερα θα πάω να κάνω την σύνδεση έτσι ώστε να μου κρατήσουν κάποιο.

 

Πήρα σε ένα άλλο ΝΟΚΙΑ σοπ, και μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα, στον γερμανό επίσης...

 

Γίνεται να κάνω σύνδεση από ΝΟΚΙΑ σοπ έτσι??

Link to comment
Share on other sites

ap'oti pire to afti mou anaba8misi apo to spiti pia mporei na ginei sta NOKIA, ara kai sto N73 ( an exw la8os enimerwsteme)

 

AN kanw anaba8misi apo to spiti , 8a xa8oun oi epafes mou ?

kai basika , AN kanw anaba8misi, oti lekseis 8a exw kataxwrisei sto T9 xanonte? an NAI tote yparxei tropos na swsw me kapion tropo to leksiko T9 opws to exw enimerwsei egw!?

 

για το πρόγραμμα του update πρέπει να κανεις backup γιατι θα σβήσει τα πάντα απο τη μνήμη του κινητού

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους εγώ μετά από 25μέρες συμβίωσης με το εργαλείο στο χέρι:lol: (Ν73) έχω 2 προβλήματα:1)ενώ έκανα σερφ με το joystick σε κάποια στιγμή πατώντας μαύρισε η οθόνη και έσβησε εντελώς.Από μόνο του άνοιξε και μου ζήτησε κωδικό εδώ και 6 μέρες δεν το παρουσίασε(το ίδιο μου το ειχε κάνει και το 7610 πριν 1χρόνο και δεν λειτούργησε ποτέ ξανά και ας ειχα δοκιμάσει ολα τα εξουσιοδοτημενα service nokia).

2)όταν θέλω να τερματίσω μία κλήση και πατάω το "κόκκινο τηλεφωνάκι" κολάει το σύμπαν.

Όσο για μπαταρία εγώ με 30-40 λεπτα ομιλίας και me bluetooth μεταφορά βίντεο και ήχων κλήσης κρατάει 3μέρες γεμάτες.Καλημέρα σε ολους .

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου μια φορα οταν ειμουν στο web εκανε κατι πολυ περιεργο, εσβησε για περιπου 3 δευτερολεπτα αναψε παλι, μου ειρθε αυτο το αρχικο μυνημα απο την βονταφονε που βλεπουμε οταν κανουμε boot, αλλα το περιεργο ειναι οτι μετα ειδα οτι ειμουν ακομα στο web και στην ιδια σελιδα και συνεχισα να σερφαρω. Κατι σαν soft boot δηλαδη που δεν το εχω ξαναδει πριν. Αλλα σβησιματα δεν ειχα μεχρι στιγμης, αλλα το περιμενω να τελειωσει να κανει μια δουλεια πριν αρχισω να παταω κουμπια, πχ οταν επεξεργαζεται μια μεγαλη φοτογραφια του δινω το χρονο που θελει χωρις να παταω πληκτρα να κανω κατι αλλο... στους υπολογιστες μου κανω το ιδιο εδω και πολλα χρονια με ελαχιστα προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

 

Γίνεται να κάνω σύνδεση από ΝΟΚΙΑ σοπ έτσι??

 

Οχι ,δεν γινεται ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

molis pira sti nokia gia mavra kapakia tha feroune poly syntoma kai i timi tha einai peripoy 15 euro gia kapakia mpros/piso(pliktrologio den xero),ohi kai ashima (ego prosopika tha to kano Black edition)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

πως βγαίνει η μπροστά πρόσοψη

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές για καπάκι Μπαταρίας + μπροστινο +πληκτρολόγιο

7+8+6=21 ευρώπουλα και όσο για τα μαυρα καπάκια αναμένονται

Link to comment
Share on other sites

πως βγαίνει η μπροστά πρόσοψη
είναι κουμπωτή όπως του Ν70 αλλά μην το δοκιμάσεις γιατι είναι πλαστικούρα και γδέρνεται εύκολα
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...