Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας πρόχειρος τρόπος να αντιμετωπίσεις αυτό το περιστατικό που περιγράφεις είναι να χρησιμοποιήσεις έναν file explorer και να εφαρμόσεις το hidden attribute σε όποιους φακέλους και αρχεία που δε θέλεις να φαίνονται στην Έκθεση.

Όταν θέλεις να δεις αυτά τα κρυμμένα αρχεία, μπορείς να μπεις στον file explorer και να τα δεις κανονικότατα.

 

Προσωπικά στην προκειμένη περίπτωση προτείνω τον X-plore, που έχει και δικό το ενσωματωμένο browser. Όταν ανοίξεις οποιαδήποτε φωτογραφία (εκτός αν πρόκειται για κάποιο ...εξωτικό format που δεν το αναγνωρίζει), αυτή ανοίγει μέσα στον X-plore και δεν καλεί την Έκθεση.

 

Επίσης αυτό μπορείς να το πετύχεις και με κάποιο πρόγραμμα προστασίας προσωπικών αρχείων και μηνυμάτων. Υπάρχουν ορισμένα πολύ καλά. Προχείρως θυμάμαι το Smart Guard ή το Smart Gallery. Αν υπάρχει κάποιο καλύτερο, ας το αναφέρει κάποιος.

 

Τα έχω σκεφτεί όλα αυτά & μαλλον σε κάτι τετοιο θα καταλήξω, αλλά είπα μήπως υπήρχε μια πιο απλή λύση...:wacko: :wacko:

Κρίμα να μην υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις εσύ για το τι αρχεια θες να φαίνονται... Ελπίζω να βρεθεί μια λύση στο θέμα αυτό...:happy: :happy: :happy:

Παντως ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις...

ΠΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα συγχρονισμο με το outlook για να μεταφερω τα τηλεφωνα απο to mio αλλα βλεπω ολες τις επαφες στα κινεζικα . καμια ιδεα plz γιατi πρεπει να μεταφερω πανω απο 1200 ονοματα ... :O :O :O . εμμφανιζονται κινεζικα και στο τηλεφωνο και στο nokia suite .
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους σας...

λοιπον παιδια εχω το se k800 και εχω επιδοτησει απο την tim μου λεει εχω το 36 τοις 100 απο την αξια του κινητου και λεω να παρω το ν73 που κανει γυρω στα 500 ευρο με την επιδοτηση θα δωσω εγω 320 ευρο και τα υπολοιπα ειναι η επιδοτηση απο την τιμ...

ειναι καλυτερο απο το κ800 που εχω τωρα;

ειναι καλο κινητο το ν73;

πλεονεκτηματα και μεονεκτηματα;;;;

επισης ηθελα να ρωτισω τι σχεση εχει το απλο ν73 με το ν73 me εχει διαφορα στην τιμη;

ευχαριστω παιδες....

:)

 

η τιμ δινει επιδοτηση *%100???

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

εσυ θα το επαιρνες αν ησουν στην θεση μου;

ετσι και αλλιως θα κρατησω και τα δυο

To n73 einai anotero se ola,plin tis kamera to vrady,an kai me ta teleytaia update to n73 exei faei stin strofi to k800,mporei na min bgazei to vrady omos san to k800,alla exei beltiothei katakoryfa.

Link to comment
Share on other sites

η τιμ δινει επιδοτηση *%100???

 

το κινητο κανει 500 η τιμ δινει επιδοτιση το 36% της αξιας του κινητου...

τα υπολοιπα τα δινω εγω δηλαδη θα δωσω 320..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια θελω,ειμαι αναμεσα σε n73-n73me-n95,εχω 357ευρω επιδοτηση αν παρω τα 73αρια θα δοσω 50-100 παραπανω ενω για το n95 340παραπανω με 2giga καρτα.Ποιο απο τα τρια αξιζει τα λεφτα του!
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου λείπει το GPS και το WiFi, τότε συμφέρει το Ν73. Εκτός από φτηνότερο, έχει και καλύτερη μπαταρία.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια θελω,ειμαι αναμεσα σε n73-n73me-n95,εχω 357ευρω επιδοτηση αν παρω τα 73αρια θα δοσω 50-100 παραπανω ενω για το n95 340παραπανω με 2giga καρτα.Ποιο απο τα τρια αξιζει τα λεφτα του!

 

 

να θυμισω και παλι οτι για επιλογη συσκευης ,συγκρισεις κλπ

υπαρχει η καταλληλη ενοτητα !:!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κρατησω αντιγραφα απο τις επαφες του κινητου μου στο pc αλλα αν και τις επιλεγω ολες οταν παω για αποστολη πατωντας δεξι κλικ -ληψη αρχειου στο εικονιδιο του bluetooth κατω δεξια στην οθονη γινεται μονο μια μεταφορα επαφης και κλεινει το προγραμμα και πρεπει να ξανακανω την διαδικασια παλι για καθε επαφη...Υπαρχει τροπος για μαζικη αποστολη τους ρε παιδια ???? Ευχαριστω.

 

 

Το ερωτημα το ειχα βαλει σε αλλο κομματι του forum γιατι ειναι γενικοτερο με μεταφορα δεδομενων σε pc απο κινητο με bluetooth και οχι μονο με το Ν73αλλα ο moderator του θεματος μου ειπε να το βαλω εδω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@Γιάννης:

Καλημερα!

Μπορεις να κρατησεις back-up των επαφων σου

με τους εξης τροπους:

1. Κανεις επιλογη ολων των επαφων και στην συνεχεια,

αντιγραφη στην καρτα μνημης.

2.Συγχρονισμο με outlook

3.Με την εφαρμογη Contacts Transfer - S60 3rd Edition

http://www.elisanet.fi/portal/s60/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@Γιάννης:

Καλημερα!

Μπορεις να κρατησεις back-up των επαφων σου

με τους εξης τροπους:

1. Κανεις επιλογη ολων των επαφων και στην συνεχεια,

αντιγραφη στην καρτα μνημης.

2.Συγχρονισμο με outlook

3.Με την εφαρμογη Contacts Transfer - S60 3rd Edition

http://www.elisanet.fi/portal/s60/

 

 

 

Ευχαριστω φιλε μου.Το εκανα ηδη απο χθες που ειδα την πολυ καλη δυνατοτητα αλλα και στο pc μπορει να αποδειχθει χρησιμο ενα backup των επαφων σε περιπτωση αλλαγης κινητου που δεν θα ειναι Nokia.Για αυτο το θελω.Με την 3η δυνατοτητα που λες γινεται αυτο ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου.Το εκανα ηδη απο χθες που ειδα την πολυ καλη δυνατοτητα αλλα και στο pc μπορει να αποδειχθει χρησιμο ενα backup των επαφων σε περιπτωση αλλαγης κινητου που δεν θα ειναι Nokia.Για αυτο το θελω.Με την 3η δυνατοτητα που λες γινεται αυτο ????

 

Να 'σαι καλα :)

οχι ,δεν γινεται με το 3 ,χρησιμευει για symbian μονο.

Αντιθετως, ο συγγχρονισμος με outlook καλυπτει αν οχι ολες,

τις περισσοτερες συσκευες.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλα :)

οχι ,δεν γινεται με το 3 ,χρησιμευει για symbian μονο.

Αντιθετως, ο συγγχρονισμος με outlook καλυπτει αν οχι ολες,

τις περισσοτερες συσκευες.

 

 

 

Ευχαριστω.Απλα δεν θελω να μπλεγω κινητο και outlook.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

λοιπον μπορειτε να μου πειτε τι διαφορες εχει το ν73 με το ν73 me

ευχαριστω και παλι :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

λοιπον μπορειτε να μου πειτε τι διαφορες εχει το ν73 με το ν73 me

ευχαριστω και παλι :)

Και καλύτερο Music Player!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

...επίσης, το multimedia πλήκτρο αλλάζει ιδιότητες (δεν μπαίνει στις συντομέυσεις 5 κατευθύνσεων αλλά μόνο στην μουσική) ενώ αναβαθίζεται και ο Music player (πχ μπορείς να αλλάζεις τις ετικέτες των τραγουδιών).

 

Αν σου αρέσει να ακούς μουσική απο το κινητό σου, κάνε το Music edition χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

...επίσης, το multimedia πλήκτρο αλλάζει ιδιότητες (δεν μπαίνει στις συντομέυσεις 5 κατευθύνσεων αλλά μόνο στην μουσική) ενώ αναβαθίζεται και ο Music player (πχ μπορείς να αλλάζεις τις ετικέτες των τραγουδιών).

 

Αν σου αρέσει να ακούς μουσική απο το κινητό σου, κάνε το Music edition χωρίς δεύτερη σκέψη.

Στην ουσία οι συντομεύσεις είναι 4 και είναι ελεύθερα επιλέξιμες από τον χρήστη. Αυτό δεν υπάρχει για το Ν73ΜΕ :(

 

Επίσης έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ ότι το Ν73 έχει κάπως καλύτερη αυτονομία από το Ν73ΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

...επίσης, το multimedia πλήκτρο αλλάζει ιδιότητες (δεν μπαίνει στις συντομέυσεις 5 κατευθύνσεων αλλά μόνο στην μουσική) ενώ αναβαθίζεται και ο Music player (πχ μπορείς να αλλάζεις τις ετικέτες των τραγουδιών).

 

Αν σου αρέσει να ακούς μουσική απο το κινητό σου, κάνε το Music edition χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

θα παρω το ν73 και μπορει να το κανω me ετσι και αλλιως ειναι ακριβο το me

προσοψη αλλαζει τι καρτα μνημης εχει το ν73;

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα παρω το ν73 και μπορει να το κανω me ετσι και αλλιως ειναι ακριβο το me

προσοψη αλλαζει τι καρτα μνημης εχει το ν73;

:)

Δεν εχει με 20Ε ομως βρισκεις στο ebay 2GB
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Απλα δεν θελω να μπλεγω κινητο και outlook.

 

Με το PC Suite της Nokia δοκίμασες;

Αν όχι δοκίμασέ το. Έτσι θα έχεις κρατήσει backup στο pc χωρίς να "μπλέξεις" το outlook. ;)

Δυστυχώς σε εμένα έχει πρόβλημα καθ'ότι κολλάει στο 99% και δεν ολοκληρώνεται, αλλά δεν συμβαίνει σε όλους οπότε δοκίμασέ το. (Εννοείται ότι αυτό αφορά μόνο κινητά Nokia).:)

Link to comment
Share on other sites

Με το PC Suite της Nokia δοκίμασες;

Αν όχι δοκίμασέ το. Έτσι θα έχεις κρατήσει backup στο pc χωρίς να "μπλέξεις" το outlook. ;)

Δυστυχώς σε εμένα έχει πρόβλημα καθ'ότι κολλάει στο 99% και δεν ολοκληρώνεται, αλλά δεν συμβαίνει σε όλους οπότε δοκίμασέ το. (Εννοείται ότι αυτό αφορά μόνο κινητά Nokia).:)

 

Όντως το pc suite είναι καλή επιλογή για back up.

Αυτήν την λύση που σου είχα προτείνει την δοκίμασες? Νομίζω πως θα σου λύσει το πρόβλημα που έχεις, με την δημιουργία αντίγραφου ασφαλείας.

Ενω είναι συνδεδεμένο το κινητό με το PC

άνοιξε την εφαρμογή του pc suite,

κάτω δεξιά (στο παράθυρο της εφαρμογής) λέει "συνδεθείτε",

κλικ εκεί πάνω και αυτόματα θα έρθει μια εφαρμογή στο κινητό την οποία και θα εγκαταστήσεις.

Ξαναδοκίμασε να δημιουργήσεις αντίγραφο και πες μου τι έγινε.

 

P.S. @nervous πολύχρονος !!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Με το PC Suite της Nokia δοκίμασες;

Αν όχι δοκίμασέ το. Έτσι θα έχεις κρατήσει backup στο pc χωρίς να "μπλέξεις" το outlook. ;)

Δυστυχώς σε εμένα έχει πρόβλημα καθ'ότι κολλάει στο 99% και δεν ολοκληρώνεται, αλλά δεν συμβαίνει σε όλους οπότε δοκίμασέ το. (Εννοείται ότι αυτό αφορά μόνο κινητά Nokia).:)

 

 

 

Ευχαριστω αλλα οπως ειπες κι εσυ αφορα μονο κινητα Nokia.Αν , πραγμα απιθανο σε εθισμενους σε Nokia , παω σε αλλη μαρκα δεν θα μπορω να κανω επαναφορα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...