Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορασα μια καρτα Sandisk 2GB απο το ebay και ενω δουλευει μια χαρα στο card reader στο κινητο δεν δουλε! Την κανει φορματ οκ, αλλα μετα μολις παω να ανοιξω την εκθεση την πεταει εξω και μου λεει οτι την εβγαλα. Λετε να ειναι μαιμου? Το εχει παθει κανεις αυτο?

Εμενα η δικια μου που την αγορασα απο την βουλγαρια αλλες πολες φορες δεν την αναγνωριζει το κινητο και χρειαζετε να το κανο επανεκινηση αρκετες φορες μεχρη να την ξαναβρει :(

Eλπιζω με την καινουρια που θα μου ερθει σηντομα να μου ληθει το προβλημα :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει και στην microland σε RED WHITE

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=5114&ct=90&la=1

Τα περισσοτερα που κυκλοφορουν ειναι σε silver brown παντως.

 

ομορφο χρωμα δειχνει οτι ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και στην microland σε RED WHITE

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=5114&ct=90&la=1

Τα περισσοτερα που κυκλοφορουν ειναι σε silver brown παντως.

 

Είναι κοινό και κάπως ψυχρό το συγκεκριμένο χρώμα.

Το μαύρο ταιριάζει πολύ περισσότερο στο Ν73.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς το ασημί το κάνει να δείχνει πιο tech tool, ένα κινητό για επαγγελματίες, ενώ το μαύρο του δίνει μια πιο σπορ-φουτουριδτική εμφάνιση. Πάντως εγώ προτιμώ το ασημί :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Είναι κοινό και κάπως ψυχρό το συγκεκριμένο χρώμα.

Το μαύρο ταιριάζει πολύ περισσότερο στο Ν73.

 

συμφωνω με την αποψη σου αλλα αμεσως μετα το black Μου αρεσει και το ασπρο,το ασημι ειναι πολυ κοινο σαν χρωμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς το ασημί το κάνει να δείχνει πιο tech tool, ένα κινητό για επαγγελματίες, ενώ το μαύρο του δίνει μια πιο σπορ-φουτουριδτική εμφάνιση. Πάντως εγώ προτιμώ το ασημί :rolleyes:

Υποθετω οτι αν ειναι προβλημα το χρωμα..σε λιγο καιρο θα μπορει οποιος θελει στην νοκια να του αλλαξει προσοψη :happy:

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιο εξαρτημα το οποιο να επικοινωνει ασυρματα με το N73 και να με ειδοποιει για τα εισερχομενα μηνυματα η για τις κλησεις που λαμβανω? Φανταζομαι θα ειναι BT..Bluetooth Headset? Tι ακριβως?

 

Ειχα δει ενα ρολοι για sony ericsson. Υπαρχει κατι τετοιο για νοκια?

Link to comment
Share on other sites

Ξρει κανεις που μπορουμε να βουμε δωρεαν προγραμματα για να εγκαταστησουμε στο νεο μας τηλεφωνακι;;;
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία όλα είναι σχετικά. Πάντως εγώ που θεωρώ ότι τις καθημερινές το "σκίζω", μου κρατά 2,5 μέρες άνετα. Και ναι η μπαταρία του (ΒΡ-6Μ) έχει χωρητικότητα 1100mAh.

 

Με το ΜΕ δεν υπάρχει άλλη διαφορά εκτός από αυτά που ανέφερες. Θα ήθελα όμως να προσθέσω και κάτι σχετικά με το Multimedia Key (το πλήκτρο πάνω από το "C"). Στο Ν73-ΜΕ δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα παραμετροποίησης των 4 συντομεύσεων που δίνει το απλό Ν73. Στο ΜΕ οι επιλογές είναι μόνον δύο, Media Player και ραδιόφωνο.

 

Όσο για τη μεταφορά επαφών, το Ν73 έχει μια λειτουργία συγχρονισμού με άλλα smartphones και αν το Ρ900 που έχεις σώζει τις επαφές σε μορφή .vcf όπως το Ν73 δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

πραγματικά το Ρ900 μπορεί να κάνει export όλο τον κατάλογο σε ένα .vcf αρχείο οπότε πιστεύω θα δουλέψει καλά η μεταφορά :)

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Exo to n73 music edition kai exo egkatastisi to skyecaller . Otan pao omos na tou doso mia fotografia na tin megalosi mou vgasei sinexeia minima oti i mnimi tou tilefonou einai pliris. Kai genika mou to vgasei sixna to minima. Ti fteei? Ti genika epireazei tin mnimi tou tilefonou?
2pac forever
Link to comment
Share on other sites

Το posτaρω και εδω που προφανως θα παρω πιο συγκεκριμενες απαντησεις.

Sorry επειδη γνωριζω οτι αυτα που ρωταω ειναι χιλιο-ειπωμενα, πιστεψτε με εψαξα ομως πολλες σελιδες πριν για να γλυτωσω πολλες αλλες ερωτησεις.:p

 

Περιληπτικα, για οποιον μπορει να αφιερωσει 2 λεπτακια και να καταλαβει τι και πως, ωστε να ψαχτω για το N73 ΕΔΩ που εξηγω πανω-κατω τι ζηταω.

 

Επι του θεματος...

Αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ απ'ολα, ειναι η ποιοτητα της καμερας.

Οπως εξηγω και στο link που παρεθεσα δεν αντεχω αλλο να εχω 3,2mp(V903) και με τη παραμικρη κινηση (π.χ φωτογραφιση προσωπου) να εχω μια φωτο χαος/αφηρημενη τεχνη κοινως αλλοιωμενη και θολη.

Γι'αυτο και ειχα σχεδον..καταληξει σε K800i λογω Cyber Shot μεχρι που διαβασα πολυ καλες κριτικες για N73. Συν του οτι δεν μου θα μου παει ασχημα μετα απο 2 χρονια και κατι να ξαναγυρισω σε Symbian.:shifty:

 

Γενικα η φωτογραφιση στη κινηση ειναι καλη; Αξιζει να προτιμησω (υποκειμενικα..) Κ800i λογω Cybershot; (ως προς τον τομεα καμερα επαναλαμβανω, ξεχαστε σε αυτο το ερωτημα τα υπολοιπα specs..)

Οπως και να 'χει κατι μου λεει οτι θα ειναι καλυτερο απο V903 και στον τομεα φωτογραφιας(ιδιαιτερα σε κινηση) και φυσικα σε θεμα Video.

 

Thnx!

 

ps. Greets στους oldies Nokia friends, πρεπει να εχουν περασει κατι χρονια απο τοτε που ποσταρα τελευταια φορα σε Nokia forum.:p

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 έχει πιο πολλές δυνατότητες φωτογράφησης και εγγραφής βίντεο σε σχέση με το Κ800. Μην ξεχνάς τα εξής:

  • Το Ν73 έχει μηχανικό κλείστρο που είναι καλύτερο σε σχέση με το Κ800
  • Το Ν73 σου δίνει τη δυνατότητα να τραβάς 6 φωτογραφίες στη σειρά και να διαλέξεις αυτή που θέλεις να κρατήσεις)
  • Το Ν73 προσφέρει σταθεροποιητή εικόνας όταν τραβάς βίντεο
  • Το Κ800 έχει xenon flash, που δεν μπορεί να φωτίσει τόσο καλά όσο το φλας του Ν73
  • Το Κ800 τραβά βίντεο στην αρχαία ανάλυση των 176x144

Link to comment
Share on other sites

ενταξει μη το ισοπεδωσουμε το k-800,για μενα εχει λιγο καλυτερη καμερα το k-800 και φλας καλυτερο,τα ειχα απο την αρχη και τα 2 και τα εχω τεσταρει εξαντλητικα θα ελεγα,το n-73 εχει την μαγκια του καλυτερου βιντεο παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισης το θετικο του Ν73 ειναι η δυνατοτητα,χωρις να ανοιγεις μενου κλπ να αλλαζεις τις ρυθμισεις της καμερας π.χ νυχτερινη ληψη,EV,white balance κλπ
Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αν φωτογραφίζεις συχνά τη νύχτα συνιστάται το Κ800 με το xenon φλας.

(OculatusAbis, τα μπέρδεψες, το xenon είναι πιο δυνατό, τα led είναι φλας ανάγκης).

Με καλό φωτισμό, παίζεται. Ανάλογα με την περίπτωση μπορεί να πάρεις καλύτερες φωτογραφίες μια από το ένα και μια από το άλλο.

Το video του Ν73 είναι σαφώς ανώτερο με πολύ μεγάλη διαφορά. Ιδίως άμα το δεις στο PC.

Βάλε και την οθάνη του Ν73 που θα τα βλέπεις όλα καλύτερα και... διαλέγεις και παίρνεις.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ps. Greets στους oldies Nokia friends, πρεπει να εχουν περασει κατι χρονια απο τοτε που ποσταρα τελευταια φορα σε Nokia forum.:p

 

Stephen welcome :)

----------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Σχετικα με την καμερα παιξτε λιγο με το iso,ειδικα με φωτογραφιες

της ημερας . Το auto-iso ειναι σχετικα υψηλο ,οποτε το αλλαζετε manually

σε κατι χαμηλοτερο . Θα δειτε διαφορα,και ακομα καλυτερη ποιοτητα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχω το Ν73 με εκδοση 2.0628.0.0.1

Το nokia updater λέει ότι έχει την τελευταία έκδοση αλλά εδω λέτε οτι υπάρχει νεότερη.

Πως κάνω την αναβάθμιση ?

ΔΕΝ θέλω να κάνω το Ν73 σε ΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

εχω το Ν73 με εκδοση 2.0628.0.0.1

Το nokia updater λέει ότι έχει την τελευταία έκδοση αλλά εδω λέτε οτι υπάρχει νεότερη.

Πως κάνω την αναβάθμιση ?

ΔΕΝ θέλω να κάνω το Ν73 σε ΜΕ.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΤΑΕΙ

Link to comment
Share on other sites

To πηρα την Παρασκευη απο Πλαισιο Καλαμαριας Θεσσαλονικη.

Ειχε 3 διαθεσιμα κομματια.

Η κοπελια εκει μου ειπε γιατι ρωτησα και εγω για την καρτα, οτι καποιες παρτιδες

απο Ν73 θα ερθουν και με 1 GB καρτα και HS-23 ακουστικα.Οποτε ειναι θεμα τυχης και διαθεσιμοτητας.

 

 

Thnx men...

Very helpfull indeed..

Κρίμα που πρεπει να το παρω απο την ΤΙΜ λόγω επιδότησης.:worry:

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την καμερα παιξτε λιγο με το iso,ειδικα με φωτογραφιες

της ημερας . Το auto-iso ειναι σχετικα υψηλο ,οποτε το αλλαζετε manually

σε κατι χαμηλοτερο . Θα δειτε διαφορα,και ακομα καλυτερη ποιοτητα :)

 

Δεν εχω δει ISO settings που ειναι? :O

 

 

EDIT: Aκυρο, το βρηκα στο active toolbar...

..Τυφλος

Link to comment
Share on other sites

εχω το Ν73 με εκδοση 2.0628.0.0.1

Το nokia updater λέει ότι έχει την τελευταία έκδοση αλλά εδω λέτε οτι υπάρχει νεότερη.

Πως κάνω την αναβάθμιση ?

ΔΕΝ θέλω να κάνω το Ν73 σε ΜΕ.

 

Τι ειναι το απλο η το πηρες απο Tim/Vodafone?

Μερικες σελιδες πισω εδω στο ιδιο θεμα θα βρεις οδηγιες για ΝΣΣ τα νουμερα του απλου και του ΜΕ δες αν ταιριαζουν με το δικο σου γιατι η νοκια (μπορει να) βγαζει λογισμικα διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας κατοχος N73 απο δω! Το πηρα σημερα απο Vodafone Shop με επιδοτηση. :D

 

Ποια είναι η τιμή λιανικής πώλησης της συσκευής στα Vodafone Shops;

 

Ρωτάω εσένα,αφού στην ιστοσελίδα της εταιρείας δεν περιέχεται το Ν73.

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας κατοχος N73 απο δω! Το πηρα σημερα απο Vodafone Shop με επιδοτηση. :D

 

Από που το πήρες ρε φίλε, εννοώ από πιο κατάστημα της Vodafone?Το ψάχνω εδώ και 3 βδομάδες και δεν το βρίσκω πουθενά στη Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...