Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia edw kai 2 evdomades exw to w810 alla iparxei i dinatotita na to allaksw kai na parw allo kin. Elega kati se nokia opws to n80 alla me proetrepsan sto n73. Ti leei to kin apo photo (exei autofocus)? einai kalitero apo to w810 se poitita? Apo mp3(piotita ixou apo to ixio kai entasi ixou klisis)? Ti gnomi exete gia to sar (poso einai?)?

Auta mexri stigmis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εβαλα και εγω το 3.0638.0.0.1 πρωτη εντυπωση to gallery ειναι πολυ πιο γρηγορο τωρα και μερικα προγραμματα δεν δουλευουν πια (ειχα backup και εκανα restore)
Link to comment
Share on other sites

απο που κατεβάζουμε τον updater της Nokia??

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μέχρι να φτάσουμε στα:

Ενσωματωμένο προβολέα λέιζερ για πληκτρολόγιο qwerty σε ποιαδήποτε επιφάνεια ή φωνητική εισαγωνή κειμένου.

Αναδιπλούμενη οθόνη και ενσωματωμένο βιντεοπροβολέα διαγωνίου 1 μέτρου!

Πολυπήρηνο επεξεργαστή και σκληρό δίσκο (ή κάτι παρόμοιο) με πολλά Giga

και μετά...

Τρισδιάστατη ολογραφική προβολή :D

Απευθείας απικοινωνία με τον εγκέφαλο

Τηλεμεταφορά με την εισαγωγή συντεταγμένων και το πάτημα ενός πλήκτρου

 

Συγνωμη αλλα εμενα το κινητο μου τα εχει αυτα!:blink: :X :confused:

Αλλα τωρα τελευταια ο τηλεμεταφορεας εχει προβλημα! Αλλου το βαζω να με παει και αλλου βρισκομαι!:lol: :p

Περα απο την πλακα .. ειναι ακριβο αλλα πολυ ωραιο και ευκολο! Πιστευω οτι οι δυνατοτητες του ειναι οτι καλυτερο σε αυτο το μεγεθος!;)

Link to comment
Share on other sites

Don't worry, be happy.

Ο τηλεμεταφορέας φτιάχνεται με τη νέα αναβάθμιση

 

:lol: :lol: :lol:

 

 

Βρε παιδιά εσείς που κάνατε την αναβάθμιση για πείτε μας κι εμάς μερικές λεπτομέρειες:

Πού βρίσκεται το πρόγραμμα (εντάξει θα το βρούμε αλλά αν έχετε κανένα λινκ ευκαιρο να μην ψάχνουμε).

Πώς γίνεται η διαδικασία;

Πώς αντιγράφουμε τη μνήμη του τηλεφώνου;

Τι πρέπει να προσέξουμε γενικά;

 

Όλοι απο λίγες πληροφορίες ο καθένας, θα μας βοηθούσατε πολύ κι εμάς που δεν το τολμήσαμε ακόμα να μην κάνουμε καμιά πατάτα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Don't worry, be happy.

Ο τηλεμεταφορέας φτιάχνεται με τη νέα αναβάθμιση

 

:lol: :lol: :lol:

 

 

Βρε παιδιά εσείς που κάνατε την αναβάθμιση για πείτε μας κι εμάς μερικές λεπτομέρειες:

Πού βρίσκεται το πρόγραμμα (εντάξει θα το βρούμε αλλά αν έχετε κανένα λινκ ευκαιρο να μην ψάχνουμε).

Πώς γίνεται η διαδικασία;

Πώς αντιγράφουμε τη μνήμη του τηλεφώνου;

Τι πρέπει να προσέξουμε γενικά;

 

Όλοι απο λίγες πληροφορίες ο καθένας, θα μας βοηθούσατε πολύ κι εμάς που δεν το τολμήσαμε ακόμα να μην κάνουμε καμιά πατάτα.

Εδώ είναι: http://europe.nokia.com/softwareupdate

Κατεβάζεις το πρόγραμμα και το εγκαθιστάς στο pc.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έγινε η αναβάθμιση εντάξει , αλλά όλα τα προγράμματα και παιχνίδια που είχα εγκαταστήσει ΔΕΝ τρέχουν πια, αν και έκανα backup and restore σύμφωνα με τις

οδηγίες της NOKIA !

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι: http://europe.nokia.com/softwareupdate

Κατεβάζεις το πρόγραμμα και το εγκαθιστάς στο pc.

 

Σ' αυτή τη σελίδα δε βρίσκω το λινκ για κατέβασμα του προγράμματος στο PC μου και εγκατάστασή του, μόνο "Update via PC" μπορώ να επιλέξω δηλ. απευθείας αναβάθμιση από το site της Νόκια στο τηλέφωνο (αν υποθέτω σωστά).

Έτσι γίνεται;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτή τη σελίδα δε βρίσκω το λινκ για κατέβασμα του προγράμματος στο PC μου και εγκατάστασή του, μόνο "Update via PC" μπορώ να επιλέξω δηλ. απευθείας αναβάθμιση από το site της Νόκια στο τηλέφωνο (αν υποθέτω σωστά).

Έτσι γίνεται;

Το λινκ είναι αυτό που ζητάς και δεν καταλαβαίνω γιατί το μεταφράζεις ανορθόδοξα....[update via PC=Αναβάθμιση μέσω υπολογιστή]....Το κατεβάζεις στον υπολογιστή και το μεταφέρεις στο τηλέφωνο! :confused: :blink:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν μπορω να κανω την αναβαθμιση;Μου λεει "no updates found".

 

Χρονια Πολλα συνονοματε ! :)

Απο που το αγορασες ,απο Αγγλια ?

Προφανως δεν θα υπαρχει η αναλογη εκδοση λογισμικου .

Υπομονη ,θα ανεβει καποια στιγμη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για την αναβάθμιση...

 

1η. Το τηλέφωνο πρέπει κατά την διάρκειά της να είναι ανοιχτό ή κλειστό;

 

2η. Η αναβάθμιση στο λινκ που δόθηκε αφορά την ελληνική έκδοση την αγγλική ή τέλος δεν έχει σημασία;

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για την αναβάθμιση...

 

1η. Το τηλέφωνο πρέπει κατά την διάρκειά της να είναι ανοιχτό ή κλειστό;

 

2η. Η αναβάθμιση στο λινκ που δόθηκε αφορά την ελληνική έκδοση την αγγλική ή τέλος δεν έχει σημασία;

 

To nokia updater θα κατεβασει το λογισμικο απο το ιντερνετ (61ΜΒ) και θα το βαλει στο κινητο οποτε ναι το τηλεφωνο ανοιχτο. Οτι εχει το κινητο σου τωρα αυτο θα βαλει

Link to comment
Share on other sites

Ας αναφέρουν όσοι κάνανε την αναβάθμιση διαπιστωμένες διαφορές....Συνήθως η νοκια βγάζει κατάλογο με τις διαφορές ή τα προβλήματα που διορθώνει η νέα αναβάθμιση. Εδώ δεν έχουμε κάτι τέτοιο;
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Η διαρκεια της ηχογραφησης εχει απελευθερωθει απο το 1 λεπτο????

Δηλαδη μου τη σπαει να εχω καρτα 2GB και να μην μπορω να ηχογραφησω πανω απο 1 λεπτό

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα συνονοματε ! :)

Απο που το αγορασες ,απο Αγγλια ?

Προφανως δεν θα υπαρχει η αναλογη εκδοση λογισμικου .

Υπομονη ,θα ανεβει καποια στιγμη

 

 

Χρονια πολλα και σε σενα.:)

Απο Αγγλια το "αγορασα" τελος παντως.:p

Kαι εγω αυτο σκεφτηκα,αλλα μου φανηκε παραξενο να εχει βγει εκδοση για ελλαδα και οχι για Αγγλια...επιπλεον δεν βγαζουνε μια multiversion upgrade;

 

Επειτα δεν ειναι π.χ vodafone customize για να χρειαζεται ειδικη firmware version,που να ειναι για vodafone

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ας αναφέρουν όσοι κάνανε την αναβάθμιση διαπιστωμένες διαφορές....Συνήθως η νοκια βγάζει κατάλογο με τις διαφορές ή τα προβλήματα που διορθώνει η νέα αναβάθμιση. Εδώ δεν έχουμε κάτι τέτοιο;

 

Μετά από μία γρήγορη ματιά:

1. Ελαφρώς ταχύτερο σε όλα τα επέπεδα

2. Τεράστια διαφορα, προς το καλύτερο στη μουσική(παίζει πιο μπάσα μοιάζει σε αυτό στο 6270,καλύτερη 3d ανταπόκριση-κατανομή και χροιά-μεγαλύτερη ένταση) το σημαντηκότερο: ξεχάστε το άκουσμα γενικά σαν τσίγκινος τενεκές που είχε.

3. Εισαγωγή νέας εφαρμογής '' μόντεμ '' η οποία συνδέεται με υπέρυθρες.

4. Γίνεται,πλέον, αναζήτηση με γράμματα και αριθμούς στην έκθεση σε εικόνες και μουσική.πάρα πολύ σημαντικό

5. Σημαντική βελτίωση στην ποιότητα της φωτογραφίας κυρίως στο σκοτάδι

 

Αυριο περισσότερα

 

χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία γρήγορη ματιά:

1. Ελαφρώς ταχύτερο σε όλα τα επέπεδα

2. Τεράστια διαφορα, προς το καλύτερο στη μουσική(παίζει πιο μπάσα μοιάζει σε αυτό στο 6270,καλύτερη 3d ανταπόκριση-κατανομή και χροιά-μεγαλύτερη ένταση) το σημαντηκότερο: ξεχάστε το άκουσμα γενικά σαν τσίγκινος τενεκές που είχε.

3. Εισαγωγή νέας εφαρμογής '' μόντεμ '' η οποία συνδέεται με υπέρυθρες.

4. Γίνεται,πλέον, αναζήτηση με γράμματα και αριθμούς στην έκθεση σε εικόνες και μουσική.πάρα πολύ σημαντικό

5. Σημαντική βελτίωση στην ποιότητα της φωτογραφίας κυρίως στο σκοτάδι

 

Αυριο περισσότερα

 

χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν

 

 

 

 

Συμφωνω και γω με τον φιλο σε αυτα που λεει ....

 

Στην ενταση υπαρχει καλητερη διαχειρηση αλλα νομιζω οτι παιζει πιο σιγα !!!???

 

Παντως μετα την αναβαθμιση εγινε ενα ψιλομπερδεμα με τα προγραματα και καποια τα εβαλα ξανα .

προς το παρον δουλευει !!! ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΤΟ ΠΩΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πρίν μία βδομάδα αγόρασα το N73 από Αγγλία. Έχω την έκδοση 2.0628.0.01 10-07-2006. Θέλω να κάνω αναβάθμιση στην νέα έκδοση αλλά κυρίως με ενδιαφέρει να βάλω υποστήριξη Ελληνικών! Ξέρετε πως μπορώ να το κάνω αυτό? Γιατί σε ένα άλλο forum διάβασα ότι θα δεί ότι έχω uk version και θα κατεβάσει αυτόματα αυτή...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ας αναφέρουν όσοι κάνανε την αναβάθμιση διαπιστωμένες διαφορές....Συνήθως η νοκια βγάζει κατάλογο με τις διαφορές ή τα προβλήματα που διορθώνει η νέα αναβάθμιση. Εδώ δεν έχουμε κάτι τέτοιο;

 

Υπομονη ,μολις κυκλοφορησει στο δικτυο ,θα δημοσιευτει

 

Η διαρκεια της ηχογραφησης εχει απελευθερωθει απο το 1 λεπτο????

Δηλαδη μου τη σπαει να εχω καρτα 2GB και να μην μπορω να ηχογραφησω πανω απο 1 λεπτό

 

Αυτο δεν προκειται να γινει απο αναβαθμιση ,γινεται ομως με εφαρμογες

 

sosto restore pos tha kanoume?meta tin anavathmisei?

 

Γι αυτο εχω τις αμφιβολιες μου .Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι τις περισσοτερες ηδη εγκατεστημενες εφαρμογες ,τις ξανακανεις εγκατασταση απο την διαχειριση των εφαρμογων . Τα θεματα ενω τα βλεπεις κανονικα στην διαχειριση των θεματων ,μετα την αναβαθμιση δεν εμφανιζονται τωρα και στην

διαχειριση των εφαρμογων .Οποτε ισχυει η διαγραφη χειροκινητα.

 

Καλησπέρα!

 

Πρίν μία βδομάδα αγόρασα το N73 από Αγγλία. Έχω την έκδοση 2.0628.0.01 10-07-2006. Θέλω να κάνω αναβάθμιση στην νέα έκδοση αλλά κυρίως με ενδιαφέρει να βάλω υποστήριξη Ελληνικών! Ξέρετε πως μπορώ να το κάνω αυτό? Γιατί σε ένα άλλο forum διάβασα ότι θα δεί ότι έχω uk version και θα κατεβάσει αυτόματα αυτή...

 

Ευχαριστώ!

 

Ελληνικα σε νοκια shop με 15€ ,αλλιως περιμενεις να κυκλοφορησει updated εκδοση του phoenix και δοκιμαζεις μονος σου

με το αναλογο ρισκο.

Οτι διαβασες σε αλλο φορουμ ,ισχυει .

 

 

χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν

 

 

Ευχαριστω για τις ευχες :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

(Χρονια πολλα σε όσους γιορτάζουν)

 

Αμέσως μετά από αναβάθμιση, σε κάθε reboot κάνει «εγκατάσταση» και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές.

 

Από την διαχείριση εφαρμογών βλέπω 3 με ονόματα Α0000741.SIS (Chords), A0000C60.SIS, (Best Call Recorder),A0006BF1.SIS (vBoy)

που ούτε εγκαθίστανται αλλά ούτε και μπορώ να τις αφαιρέσω.

 

Καμία ιδέα ???

 

Edit

Τα ονόματα μέσα στις παρενθέσεις εμφανίζονται όταν επιχειρώ να τις εγκαταστήσω

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

shetika me tin anavathmisei ayto me tis efarmoges eishei gia oles tis efarmoges i liges?eho para polles efarmoges sto kinito moy gia ayto...aman na kano i na min kano tin anavathmisei??pragmati axizei magkes?
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

(Δευτερη φορα που ρωτω) Θα βγει στην αγορα μουσικη εκδοση του Ν73(με 2gb μνημη και τιμη γυρω στα 450) ;γενικα αξιζει να αλλαξω το Ν70 που εχω για το Ν73 ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Μήπως γνωρίζει κάποιος το product code για την Ελληνική Έκδοση του N73?

 

edited:

 

Το βρήκα: #0529782: RM-133 CUST.TRX GREECE (Deep Plum)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...