Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατα έγινα κι εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος N73 :D (hail SX1, κρίμα που μας άφησες...:( ). Όλα καλά, έχω μόνο ένα προβληματάκι: Στα ελληνικά αρχεία mp3, που έχουν ελληνικά id tags, μου βγάζει τα πάντα ως "σκουπίδια". Έχω δοκιμάσει πολλούς id tag editors, αλλά με όλους έχω το ίδιο αποτέλεσμα. Μόνο όταν περνάω τα mp3 με το PC Suite όλα λύνονται ως δια μαγείας, αλλά δεν είναι και η καλύτερη λύση. Σας εμφανίζει κι εσάς το πρόβλημα αυτό; Ξέρει κανείς κανέναν mp3 tag editor που να παράγει σωστά id tags που να τα αναγνωρίζει και το N73; Αλλιώς θα πρέπει να υποστώ το PC Suite :happy: :wacko: .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι (σχεδον) ολοι εναντιωθηκατε τοσο εντονα και καυστικα σε εμενα? Απλα εξεφρασα την αποψη μου καπως αυθορμητα?

 

Πολύ πιθανό.

 

Συγγνώμη κιόλας αν ενοχλώ, αλλά μπορούμε να ξαναγυρίσουμε στο θέμα μας που είναι το Ν73;

 

Υπάρχει μήπως κάτι νεότερο από πλευράς αναβάθμισης;

Είναι λίγο σπαστικά τα μυνήματα περί έλλειψης ελεύθερης μνήμης.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξέρετε αν είναι διαθέσιμα και τα άλλα χρώματα?

 

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε ήδη, η microland (eml.gr) το έχει και σε λευκό-κόκκινο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κάτι νεότερο από πλευράς αναβάθμισης;

Είναι λίγο σπαστικά τα μυνήματα περί έλλειψης ελεύθερης μνήμης.

 

Σχετικα με αναβαθμιση δεν ξερω αν ειδες αυτο :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1626937#post1626937

Αναμενουμε λοιπον :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και λίγες ημέρες είμαι κάτοχος του Ν73 στη silver/plum χρωματική έκδοση (αν θυμάμαι καλά το όνομα). Η αλήθεια είναι πως μου άρεσε και ακόμη μου αρέσει περισσότερο το άσπρο-κόκκινο χρώμα στο κινητό, όπως και στους περισσότερους, απ' ότι έχω καταλάβει. Η απορία μου είναι αν γίνεται να επισκεφτώ κάποιο Nokia shop και να ζητήσω επί πληρωμή να μου αλλάξουν το μπρος και πίσω μέρος του κινητού με τα αντίστοιχα καλύμματα ώστε να έχει αυτό το χρώμα που μου αρέσει. Το έχει ρωτήσει κανείς; Γνωρίζετε κάτι; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα γίνεται αλλά κάτσε να τα φέρουν πρώτα.Δεν νομίζω οτι υπάρχουν ακόμα.

 

Μίλησα με κάποια nokia shops και όλοι μου είπαν ότι γίνεται και ότι είναι πολύ εύκολο να μου το κάνουν κι όλας. Μόνο στους Αμπελόκηπους (Αλεξάνδρας 101) μου είπαν ότι παρ' όλο που δεν έχει διαθέσιμες τις προσόψεις (όπως και κανένα κατάστημα), μπορεί να τις παραγγείλει και να μου τις έχει την άλλη εβδομάδα με συνολικό κόστος γύρω στα € 15. Καλά δεν είναι; Όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να τους καλέσει στο 210 6458518

Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι σχετικό που ειπώθηκε για την τιμή των κινητών ότι είναι ακριβή:

 

Κάπου πήρε το μάτι μου πρόσφατα μια διαφήμιση γνωστής αλυσίδας καταστημάτων για μοτοσυκλέττα 125 κυβικών μόνο με 850 ευρώ!!

Σκέφτομαι: Σκελετός, ντίζες, σαζμάν, κύλινδροι, πιστόνια, βαλβίδες, γρανάζια, φρένα, αλυσίδα, μπουζί, λάδια.... πάνω από 50 κιλά μέταλο αλλά ακόμα και λάστιχα, όργανα, σέλα κτλ. κτλ.... μόνο 850 ευρώ!!:(

Από την άλλη παίρνεις ένα Ν93 που χωράει στην τσέπη με 150 γραμμάρια (πόσο ζυγίζει δε θυμάμαι) και κάνει περίπου τα ίδια λεφτά!!:wacko:

 

Αντικειμενικά: Όχι απλά είναι ακριβά τα κινητά αλλά πανάκριβα. Αλλά την έρμη την τεχνολογία την πληρώνουμε αδρά. Μας το 'μαθαν τόσο καλά το μάθημα που όταν βλέπουμε το Ν73 με 500 ευρώ λέμε ότι είναι και σε λογική τιμή!:lol:

Δυστυχώς έτσι είναι και δε βλέπω να αλλάζει κάτι. Όσο έχουν καινούργια "καλούδια" να τα φορτώνουν θα τα πληρώνουμε πανάκριβα. Όταν μπουχτίσουμε και δεν αγοράζουμε πια καινούργια, θα κάνουν 20 ευρώ και θα φτιάχνουν και καφέ αλλά θα αργήσει αυτή η μέρα.

 

Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μέχρι να φτάσουμε στα:

Ενσωματωμένο προβολέα λέιζερ για πληκτρολόγιο qwerty σε ποιαδήποτε επιφάνεια ή φωνητική εισαγωνή κειμένου.

Αναδιπλούμενη οθόνη και ενσωματωμένο βιντεοπροβολέα διαγωνίου 1 μέτρου!

Πολυπήρηνο επεξεργαστή και σκληρό δίσκο (ή κάτι παρόμοιο) με πολλά Giga

και μετά...

Τρισδιάστατη ολογραφική προβολή :D

Απευθείας απικοινωνία με τον εγκέφαλο...:blink:

Τηλεμεταφορά με την εισαγωγή συντεταγμένων και το πάτημα ενός πλήκτρου :blink: :blink: :blink:

 

μέχρι τότε θα πληρώνουμε γερά

 

αλλά...

 

σιγά μη σταματήσουν εκεί! Κάτι θα σκαρφιστούν πάλι...:p :p

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εδοσα το κινητο μου Ν6680 και διστιχος εχω μηνει χορης κινητο:(

Οταν πηγα στα vodafon για να τους πω ποτε θα ερθει το Ν73 που το περιμενω μου ειπαν οτι την παρασκευη αυτη μαλλον θα το εχω, οταν τους ρωτησα αν αφτο που θα ερθει αν θα ειναι το ME μου ειπαν οτι δεν θα ειναι:(

Γνωριζει κανεις ποτε θα αρχιση να κηκλοφορει στην αγορα το ΜΕ? θελω να ξερω να το περιμενω η να παρω αυτο να τελιονη:confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εδοσα το κινητο μου Ν6680 και διστιχος εχω μηνει χορης κινητο:(

Οταν πηγα στα vodafon για να τους πω ποτε θα ερθει το Ν73 που το περιμενω μου ειπαν οτι την παρασκευη αυτη μαλλον θα το εχω, οταν τους ρωτησα αν αφτο που θα ερθει αν θα ειναι το ME μου ειπαν οτι δεν θα ειναι:(

Γνωριζει κανεις ποτε θα αρχιση να κηκλοφορει στην αγορα το ΜΕ? θελω να ξερω να το περιμενω η να παρω αυτο να τελιονη:confused:

 

Δεν πιστεύω να έχουν και τόσες διαφορές τα 2 κινητά ώστε να τίθεται μεγάλο δίλημα.

P.S.=δυο - τρια μηνύματα ακόμη τέτοια και θα ξεχάσω την λίγη ορθογραφία που ξέρω.:lol: Γράφε το μήνυμά σου στο word, κάνε ορθογραφικό έλεγχο, copy και μετά paste εδώ.

Φιλικά ;)

Link to comment
Share on other sites

P.S.=δυο - τρια μηνύματα ακόμη τέτοια και θα ξεχάσω την λίγη ορθογραφία που ξέρω.:lol: Γράφε το μήνυμά σου στο word, κάνε ορθογραφικό έλεγχο, copy και μετά paste εδώ.

Φιλικά ;)

 

Ναι αλλά ας μην υποθέτουμε οτι όλοι έχουν word, εγώ έχω αλλά δεν έχω το λεξικό. Υπάρχει ενα απλό text editor ομως που έχει τιμή ασυναγώνιστη... τσάμπα! εδω ---> http://www.esperanto.mv.ru/UniRed/ENG/index.html

 

Οσον αφορά το θέμα τωρα, και εγώ νομίζω οτι οι διαφορές θα είναι ελάχιστες στα δύο ν73

Link to comment
Share on other sites

P.S.=δυο - τρια μηνύματα ακόμη τέτοια και θα ξεχάσω την λίγη ορθογραφία που ξέρω.:lol: Γράφε το μήνυμά σου στο word, κάνε ορθογραφικό έλεγχο, copy και μετά paste εδώ.

Φιλικά ;)

Αμα σου πω πως η κοπελα μου ειναι δασκαλα θα το πιστεψεις? Ενταξη για την ορθγραφια αλλα αν απο μηκρος δεν την μαθεις μετα δησκολα τα πραγματα:)

 

Ναι αλλά ας μην υποθέτουμε οτι όλοι έχουν word, εγώ έχω αλλά δεν έχω το λεξικό. Υπάρχει ενα απλό text editor ομως που έχει τιμή ασυναγώνιστη... τσάμπα! εδω ---> http://www.esperanto.mv.ru/UniRed/ENG/index.html

 

Οσον αφορά το θέμα τωρα, και εγώ νομίζω οτι οι διαφορές θα είναι ελάχιστες στα δύο ν73

 

Tελικα οποιο κινητο μου δοσουν θα παρω βαργιεμαι να περιμενω:)

Αυτο εμεις αργοτερα μαλον θα μπορουμε να το κανουμαι απο μονοι μας ΜΕ? Η οχι?:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει πιο καινουργια εκδοση τουλαχιστον απο αυτη που εχω εγω!σε προηγουμενο ποστ μου εχω πει ποια εκδοση εχω.

Εχω στειλει το κινητο στη νοκια γιατι ειχα προβλημα με το καπακι της καμερας και την πεμπτη θα το παρω κ αναβαθυμισμενο..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

αγόρασα το Ν73 πριν 2 βδομάδες. Έμεινα ικανοποιημένος από τις δυνατότητες της συσκευής αλλά έχω μία απορία.

 

Του έβαλα ακρετά ΜΡ3 μέσα, αλλά σε κανένα από αυτά (παρόλου που είναι στερεοφωνικά) δεν παίζει το πάνω αριστερό ηχειάκι της συσκευής.

Φταίει η συσκευή ή παίζει κάτι άλλο;

Ευχαριστώ πολύ

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω από ποιο site μπορώ να κατεβάσω την αναβάθμιση για το Ν73. Έψαξα στο site της ΝΟΚΙΑ, αλλά δεν το βρήκα.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η πολυπόθητη αναβάθμιση για το τηλέφωνό μας...! Να δούμε τί έφτιαξαν.

 

Δεν νομιζω οτι υπάρχει νεα αναβάθμιση αλλά προσθηκη το Ν-73 στο πρόγραμμα NOKIA UPDATE INSTALLER

Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβάνω απλά προσθηκη του κινητού Ν-73 στο πρόγραμμα NOKIA UPDATE INSTALLER έχουν κάνει!!!! προφανώς είναι στα σκαριά η νεα έκδοση κατι σχετικό είχε γράψει ο Nervous
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι θα μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας αναβάθμιση;

Χωρίς προβλήματα;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι θα μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας αναβάθμιση;

Χωρίς προβλήματα;

Φυσικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ eleco το "φυσικά" μην ορκίζεσαι κιολας :)

 

κυριοι μολις κάνω τώρα την αναβάθμιση καλη μου τυχη

 

Μολις τελείωσε ολα είναι οκ μην ξεχάσετε να κάνετε αντιγραφη μνημης τηλεφώνου....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

αγόρασα το Ν73 πριν 2 βδομάδες. Έμεινα ικανοποιημένος από τις δυνατότητες της συσκευής αλλά έχω μία απορία.

 

Του έβαλα ακρετά ΜΡ3 μέσα, αλλά σε κανένα από αυτά (παρόλου που είναι στερεοφωνικά) δεν παίζει το πάνω αριστερό ηχειάκι της συσκευής.

Φταίει η συσκευή ή παίζει κάτι άλλο;

Ευχαριστώ πολύ

Δεν υπάρχει αριστερό-δεξί αλλά πάνω- κάτω....;) ;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου εγκαταστάθηκε η έκδοση 3.0638.0.0.1 (30-10-2006) της ROM. Δεν έχω δει ακόμα κάποιες αλλαγές/διορθώσεις. Θα κοιτάξω όμως σύντομα. :shifty:
vgenop
Link to comment
Share on other sites

1. Αλλαγή στη γραμματοσειρά της οθόνης αναμονής. Καλύτερη απεικόνιση στις καταχωρήσεις του ημερολογίου.

2. Βελτίωση στη στοίβα του bluetooth

3. Μικρή βελτίωση στην ταχύτητα.

Αυτά μέχρι στιγμής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...