Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ εδώ και μιαμισή μέρα το κινητό στο φουλ και η μπαταρία δεν έχει κατεβάσει ούτε μία γραμμή.Παλιότερα είχα το Series40 6230i και δεν ήμουν ευχαριστημένος επειδή δεν είχε Symbian που συνεπάγεται στην απλότητα των εφαρμογών και του μενού..τώρα με το N73 πετάω στα σύννεφα απο τις δυνατότητές του. :D το μόνο που με εκνευρίζει λίγο είναι τα shortcuts που χει στην αρχική οθόνη και μου χαλάνε το wallpaper :mad: μπορώ να τα βγάλω με καμια ρύθμιση; επίσης το joystick δεν ξέρω τι σοι πράμα είναι και αν θα αντέξει γιατι παίζει λίγο από τότε που το πήρα. :( και κατι τελευταίο...το 3G το απενεργοποιώ από Ρυθμήσεις -> Δίκτυο -> Λειτουργία Δικτύου -> (και επιλέγω) GSM ;; ή αλλάζω τπτ από Ρυθμήσεις -> Σύνδεση -> Πακέτα Δεδομένων ;;

έτσι όπως τα λέει ο pcman είναι:) απ'οσο ξέρω μόνο gsm επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

α ευχαριστω τωρα ειναι πολυ καλιτερα :cool: για καρτα μνημης miniSD μπορει κανεις που χει να μου προτεινει; Ψαχνω για 1GB και εχω βρει SanDisk με 32 (μαζι με μεταφορικα) αλλα δε λεει ταχυτητα γμτ..Οι D-TECH ειναι ενταξει; γιατι ειναι φθηνες και με μεγαλη ταχυτητα. Επισης οι SanDisk Ultra II τι διαφορα εχουν απτις απλες; σορρυ αν σας κουρασα :O
Nokia N73 + 3410 :rolleyes: ...και τα φαντάσματα των 3330, 6230ι που με καταδιώκουν επειδή τα παραμέλησα για μια στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία πώς μπορώ να σβήσω ένα theme που έβαλα στο κινητό?

ευχαριστώ πολύ!

 

Απο την διαχειριση των εφαρμογων δοκιμασες;

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση πως κλειδωνουμε το πληκτρολογιο ????????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

πατάς το πανω αριστερό κουμπί και μετά το *. Δεν υπάρχει αυτοματό κλείδωμα, στο κινητό, εαν ωστοσο θέλεις αυτόματο κλείδωμα θα πρέπει να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

επίσης υπάρχει κανενας τροπος να κλειδωνεις την εκθεση απο αρχεια (φωτο-βιντεο) που δεν θελεις να βλεπουν οι αλλοι ???? ειναι δυνατον να μην υπάρχει ??????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

α ευχαριστω τωρα ειναι πολυ καλιτερα :cool: για καρτα μνημης miniSD μπορει κανεις που χει να μου προτεινει; Ψαχνω για 1GB και εχω βρει SanDisk με 32 (μαζι με μεταφορικα) αλλα δε λεει ταχυτητα γμτ..Οι D-TECH ειναι ενταξει; γιατι ειναι φθηνες και με μεγαλη ταχυτητα. Επισης οι SanDisk Ultra II τι διαφορα εχουν απτις απλες; σορρυ αν σας κουρασα :O

 

εγώ έχω μια SanDisk Ultra II 1G και δουλεύει μια χαρά.:D

Link to comment
Share on other sites

πολλά κολήματα η κάμερα, που σε μερικές περιπτώσεις έπρεπε να βγάλω τη μπαταρία. :(

απ'την άλλη πολύ καλή αλλάγη το ότι πλέον πηγαίνωντας πάνω σε όποια εφαρμογή θες πατάς το c και γίνετε απεγκατάσταση του προγράμματος, δεν το είχε αναφέρει κανένας σας... :worry:

 

εντυπωσιακός είναι και ο τρόπος παρουσίασης των εικόνων στις παρουσιάσεις!!

ο ήχος απ'τα ακουστικά μετριότατος, ειδικά στα ΜΡ3.

Στο ράδιόφωνο τα ηχεία είναι τέλεια, πολύ καλη ένταση, πολύ καλά μπάσσα.

 

Αυτά για τώρα... :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Εγκυκλοπαιδικά και μόνο θα ήθελα να ρωτήσω για πιο λόγο κάποιος θα απενεργοποιούσε το 3g.

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα που προκαλεί το 3g;

Link to comment
Share on other sites

ο ήχος απ'τα ακουστικά μετριότατος, ειδικά στα ΜΡ3.

Στο ράδιόφωνο τα ηχεία είναι τέλεια, πολύ καλη ένταση, πολύ καλά μπάσσα.

Eδώ θα διαφωνήσουμε....Αυτά που λες ισχύουν κατά γενική ομολογία αντίστροφα...., δηλ. μετριότατα ηχεία, δυνατά μεν αλλά με πολλά πρίμα που τσιρίζουν και σχεδόν άριστος ήχος με τα ακουστικά...:O

Εγκυκλοπαιδικά και μόνο θα ήθελα να ρωτήσω για πιο λόγο κάποιος θα απενεργοποιούσε το 3g.

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα που προκαλεί το 3g;

Κατ΄αρχήν για να πετύχει καλύτερη αυτονομία και κατά δεύτερον έχει ακουστεί πως και στο Ν73 σε κάποιες κλήσεις ο ήχος ακούγεται μπουκωμενος και αλλοιωμένος στο 3G....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

επίσης υπάρχει κανενας τροπος να κλειδωνεις την εκθεση απο αρχεια (φωτο-βιντεο) που δεν θελεις να βλεπουν οι αλλοι ???? ειναι δυνατον να μην υπάρχει ??????

Υπάρχει το Best Crypto. Πολύ καλό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Εγκυκλοπαιδικά και μόνο θα ήθελα να ρωτήσω για πιο λόγο κάποιος θα απενεργοποιούσε το 3g.

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα που προκαλεί το 3g;

 

Εκτος απο την αυτονομια που και αυτος ειναι ενας παραγοντας πολυ μεγαλο ρολο παιζει και η ποσοτητα της ακτινοβολιας που δεχεσαι οταν εχεις ανοιχτα τα 3G. Αν και δεν ειμαι γνωστης λογικο μου φαινεται πως οταν προσπαθει να στειλει video/εικονα και γενικα περισσοτερα στοιχεια εκπεμπει και μεγαλυτερη ακτινοβολια. Τωρα για το πως απενεργοποιειται απο το μενου pls ας μου απαντησει καποιος

Nokia N73 + 3410 :rolleyes: ...και τα φαντάσματα των 3330, 6230ι που με καταδιώκουν επειδή τα παραμέλησα για μια στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την αυτονομια που και αυτος ειναι ενας παραγοντας πολυ μεγαλο ρολο παιζει και η ποσοτητα της ακτινοβολιας που δεχεσαι οταν εχεις ανοιχτα τα 3G. Αν και δεν ειμαι γνωστης λογικο μου φαινεται πως οταν προσπαθει να στειλει video/εικονα και γενικα περισσοτερα στοιχεια εκπεμπει και μεγαλυτερη ακτινοβολια. Τωρα για το πως απενεργοποιειται απο το μενου pls ας μου απαντησει καποιος

 

εργαλεία -> ρυθμίσεις -> δίκτυο -> λειτουργία δικτύου -> gsm;)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο τη Νοκια που το είχα γιατι έκλεινε οταν έπερνα κλήσεις κτλ......

και μετα το update είναι μια χαρούλα ... . .. . . .. . . .. .. ... . . .. . . . . .:p :lol: :D

 

Δουλέυει και με την εκφώνιση!!!!!!!:p

:wacko:
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μια SanDisk Ultra II 1G και δουλεύει μια χαρά.:D

 

Kαλημέρα! και εγώ την ίδια έχω και δουλεύει άψογα. :) Νομίζω ότι η ultra II είναι πιο γρήγορη από την απλή.

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενας τροπος να μπορουμε να στην εκθεση να μην εμφανιζουμε εικονες και βιντεο που δεν θελουμε υπαρχει ???????

κατα τα αλλα το Ν73 ειναι υπέροχο !!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Για Ν73 κατεβάστε αυτο

http://www.europe.nokia.com/A4162158

 

SMS Accelerator

 

This application accelerates the sending of SMS messaging. It is recommended to download this file, even if you have not experienced any problem with SMS sending.

Link to comment
Share on other sites

πολλά κολήματα η κάμερα, που σε μερικές περιπτώσεις έπρεπε να βγάλω τη μπαταρία. :(

+1

Πιθανώς να φταίει η κάρτα που έχουμε. . .

Θα δοκιμάσω την ultraII και θα δούμε ;)

Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε . . .
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει η καρτα γιατι και εμενα μου κολλησε 2 φορες και εχω την ultraII.

 

Το πηρα τελικα χθες και μου φαινεται πολυ καλο για το τοσο λιγο που το εχω.Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με την αναφορα παραδοσης.Θα πρεπει καθε φορα που στελνω μηνυμα να ζηταω αναφορα η μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση να το κανω μονο μια φορα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η καινουργια εκδοση FW ειναι διαθεσιμη?δηλ αμα παω στην νοκια και τους πω για αναβαθμιση θα την εχουν???

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

πολλά κολήματα η κάμερα, που σε μερικές περιπτώσεις έπρεπε να βγάλω τη μπαταρία. :(

+1

Πιθανώς να φταίει η κάρτα που έχουμε. . .

Θα δοκιμάσω την ultraII και θα δούμε ;)

 

Basika einai sumantiko tin prwti fora pou valeis tin karta mnimis na ths kaneis format mesw kinitou..

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι στο δικό μου τηλέφωνο η αναμονή δεν είναι η αναμενόμενη. Με πλήρη φόρτιση όταν "πέσει" μια παύλα η μπαταρία και μείνει με τις 6, η έκτη μετά από λίγα λεπτά χάνεται και μένουν 5. Αυτό αν π.χ. έχω ανοιχτό τον πλοηγό ιντερνετ του τηλεφώνου και ανοίγω σελίδες. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ? Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...