Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί κάθε δυό σελίδες επαναλαμβάνεται από κάποιο νέο στο thread μέλος τα ίδια πράγματα;;;; Πριν πούμε κάτι (και ειδικά αν κατηγορούμε) ας διαβάζουμε κάποια προηγούμενα ποστ...έστω μερικες σελίδες μπρος, pls....τα αντιβιοτικά μου!!!:blink: :wacko:

 

Γενικά επαναλαμβάνονται πολλά πράγματα σε κάθε φόρουμ για τα κινητά - απλώς μου φαίνεται ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση ion83 σε πείραξε που επαναλήφθηκε κάτι αρνητικό για το Ν73 ... :) (no offense)

 

Πάντως είναι γεγονός ότι το υψηλό SAR - που έχει ξανα-αναφερθεί πολλές φορές - έχει αποτρέψει αρκετά άτομα από το να το αγοράσουν, ξέρω προσωπικά δύο φίλους

(και δεν νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να το κρύβουμε - αντίθετα καλό είναι να το γνωρίζουν και οι νέοι - πιθανοί αγοραστές) ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά κάνει και να επαναλαμβάνεται συνεχώς κάτι τέτοιο, όσο δεν είμαστε αποβλακωμένοι καταναλωτές που σκεφτόμαστε μόνο τις λειτουργίες που μας παρέχει η Nokia και η κάθε Nokia...

Προσωπικά θα το αγόραζα, αλλά δεν το αγόρασα λόγω του ΥΨΗΛΟΥ ΔΕΙΚΤΗ SAR, ο οποίος είναι μεγαλύτερος ακόμη και από κινητά που είχα μια πενταετία πριν...:X

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οσοι το πηρατε σε τι χρωματα το εχετε?Γιατι απο e-shops + απο μερικα καταστηματα nokia που ρωτησα μονο σε plum/silver υπαρχει.Δεν εχει βρει κανενας σε white/red?Ευχαριστω

 

Δλδ εδω υπαρχει μονο ασημι?

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικα nokia shops αλλα και στην ιδια την aplhpa copy που ρωτησα ειπαν οτι μονο σε ασημι φερνουνε και για το metallic red δε γνωριζουν τπτ.Αμα γνωριζει καποιος καλυτερα ας μας διαφωτισει.Ενδιαφερομαι για το red αλλα αμα αργησει να ρθει θα παρω το ασημι..
Agrinio City:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικα nokia shops αλλα και στην ιδια την aplhpa copy που ρωτησα ειπαν οτι μονο σε ασημι φερνουνε και για το metallic red δε γνωριζουν τπτ.Αμα γνωριζει καποιος καλυτερα ας μας διαφωτισει.Ενδιαφερομαι για το red αλλα αμα αργησει να ρθει θα παρω το ασημι..

 

'Ετσι είναι ,δεν υπάρχει νεότερο σχετικά με άλλα χρώματα .

Πάντως και αυτό που κυκλοφόρησε ,δεν είναι άσχημο ,αντιθέτως μάλιστα .

Ίσως παίζει και αργότερα αλλαγή πρόσοψης ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia sorry pou asxoloume xana me to sar...kai prepei na exo xana anaferthei se afto alla apotelei simantiko kritirio gia mena...

 

afto leei to site tis nokia:

 

 

Nokia N73 (Type RM-132)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

 

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

 

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

 

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.87 W/kg.

 

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at http://www.nokia.com.

 

 

Nokia N73 (Type RM-133)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

 

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

 

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

 

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.12 W/kg.

 

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at http://www.nokia.com.

 

 

kserei kanenas pio type erxete stin ellada?

pos mporoume na epileksoume kapoio?

exei sxesi me to 3g

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμα μια φορά (ν-οστή) στην Ελλάδα έρχεται το δευτερο αυτό δηλαδή με το μεγάλο SAR (1.12).

 

Πριν όμως βγάλεις συμπέρασμα ισως θα ήταν σκόπιμο να διαβάσεις περισσότερα για την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία καθώς επίσης και για το SAR.

 

Οπως και να έχει πάντως 1.12 είναι μεγάλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

re paidia sorry pou asxoloume xana me to sar...kai prepei na exo xana anaferthei se afto alla apotelei simantiko kritirio gia mena...

 

 

 

kserei kanenas pio type erxete stin ellada?

pos mporoume na epileksoume kapoio?

exei sxesi me to 3g

H πληροφορία που ζητάς βρίσκεται επαναληπτικά τουλάχιστον ανα τρεις σελίδες και έχει θιχτεί σε πολλά ακόμα ποστ στα ενδιάμεσα...:wacko:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδες γινεται την ωρα που μιλαμε να βλεπουμε τον χρονο?δεν εννοω την συνοψη μετα την κληση...

Βρες από το μενού: μητρώο --> επιλογή -->ρυθμίσεις --> Εμφάνιση διάρκειας κλήσεων-->ΝΑΙ....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Βρες από το μενού: μητρώο --> επιλογή -->ρυθμίσεις --> Εμφάνιση διάρκειας κλήσεων-->ΝΑΙ....:)

Thank you, thank you, thank you:) :).Και κατι αλλο, υποστηριζει rss?Αν ναι πως λειτουργει?

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μόνο μια περίπτωση επανεκκινήσεων (στα τόσα μηνύματα) ως τώρα;

Έχει τόσο σταθερό λειτουργικό ή ξεχάσατε να τις αναφέρετε;

 

Και κάτι που με ενδιαφέρει πάρα πολύ:

Ότα παίζει ένα Mp3 μπορώ να πάω μπρος - πίσω μέσα στο κομμάτι;

Αν γίνεται, γίνεται έυκολα; Τι χειρισμό έχει σ' αυτό;

Μπορώ να κάνω το ίδιο και με τα video (μπρος - πίσω);

 

Παρακαλώ κοιτάξτε το λίγο και πείτε μου γιατί αυτός θα ήταν ο κυριώτερος λόγος να μην το αγοράσω (ιδίως για τα mp3). :worry:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

'Ετσι είναι ,δεν υπάρχει νεότερο σχετικά με άλλα χρώματα .

Πάντως και αυτό που κυκλοφόρησε ,δεν είναι άσχημο ,αντιθέτως μάλιστα .

Ίσως παίζει και αργότερα αλλαγή πρόσοψης .

δηλαδή αυτός είναι ο χρωματικός συνδιασμός που έρχεται στην ελλάδα?

http://www.eshop.gr/images/TEL/TEL.000280.jpg

προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου το χρώμα που έχει το πίσω καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

ετσι νομιζα κι εγω,οτι ειναι ασχημο ομως και το συνηθισα και μου αρεσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μόνο μια περίπτωση επανεκκινήσεων (στα τόσα μηνύματα) ως τώρα;

Έχει τόσο σταθερό λειτουργικό ή ξεχάσατε να τις αναφέρετε;

 

Και κάτι που με ενδιαφέρει πάρα πολύ:

Ότα παίζει ένα Mp3 μπορώ να πάω μπρος - πίσω μέσα στο κομμάτι;

Αν γίνεται, γίνεται έυκολα; Τι χειρισμό έχει σ' αυτό;

Μπορώ να κάνω το ίδιο και με τα video (μπρος - πίσω);

 

Παρακαλώ κοιτάξτε το λίγο και πείτε μου γιατί αυτός θα ήταν ο κυριώτερος λόγος να μην το αγοράσω (ιδίως για τα mp3). :worry:

Ναι φίλε μου, αυτό που ζητάς γίνεται και στο mp3 και στο βίντεο....;)

 

Στο ΜΠ3 με το πρόγραμμα που ενσωματώνει το κινητό, αυτό γίνεται πατώντας παρατεταμένα την ένδειξη μπρος ή πίσω και στο video με άμεσο αριστερά ή δεξιά χειρισμό του τζόυστικ....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμα μια φορά (ν-οστή) στην Ελλάδα έρχεται το δευτερο αυτό δηλαδή με το μεγάλο SAR (1.12).

 

Πριν όμως βγάλεις συμπέρασμα ισως θα ήταν σκόπιμο να διαβάσεις περισσότερα για την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία καθώς επίσης και για το SAR.

 

Οπως και να έχει πάντως 1.12 είναι μεγάλο.

 

 

Gnorizo arketa pragmata gia to sar gia afto kai me apasolei an telika tha to agoraso i oxi

 

soory pou ksanarotisa

 

thanx

;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

 

Είμαι μέσος Χρήστης.

 

Το θεωρώ από τα καλύτερα και πιο βολικά κινητά που έχω χρησιμοποιήσει.

 

Κρίμα που δεν έχει μέγιστη (640 Χ 480 / 30 fps) ανάλυση video.

 

Βέβαια, είναι λογικό, διότι θα αποτελούσε μπανανόφλουδα για το Ν93.

 

Αυτά.

 

Btw και μη γελάσετε, ένα ερώτημα δευτερεύσας σημασίας :) :

 

ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνει κάποιος download (από την ιστοσελίδα της ΝΟΚΙΑ ?) όλα τα themes και τα ringtones που διατίθενται σε διάφορα κινητά ΝΟΚΙΑ (Ν80, Ν73, Ν93).

 

Όλα έχουν μοναδικά, απίθανα ringtones (έχουν και κοινά, βέβαια) και κάποια είναι πολύ φτωχά σε themes (ενώ άλλα έχουν πολύ όμορφα).

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τοσο ασχημο.

Τρωγεται..

 

Ε ναι, άλλωστε είναι plum, δηλ. δαμασκηνί...:p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Ηράκλειο Κρήτης το Ν73 είναι διαθέσιμο μονο από Vodafone-shop. H Cosmote δεν το έχει και ούτε ξέρει πότε θα το φέρει. Στην Αθήνα υπάρχει μόνο στο cosmote-shop Γλυφάδας. Γιατί αυτή η καθυστέρηση? Απάντηση καμία....

Γιατί η Cosmote αργεί τόσο πολύ να το φέρει? (Στα Νοκια shop υπάρχει ήδη.):(

Link to comment
Share on other sites

Ιδού η εμπειρία μου από το Vodafone shop Ν.Σμύρνης - οχι οτι εκπλήσσομαι αλλά τι να κάνω που είναι δίπλα....

Πάω προ 1 ώρας να δω μήπως και υπάρχει διαθέσιμο το Ν73 για να το πάρω με επιδότηση - "υπάρχει (!) και έχετε 130Ε (!) λέει ο υπάλληλος" και επειδή με ενδιέφερε "ναι, το υπόλοιπο ποσό σε 24 δόσεις με την ΧΧΧ κάρτα σας (!)".:)

Μπα, λέω η τυχερή μου μέρα...btw ήθελα και αλλαγή προγράμματος στο VF300 γιατί το 180 δεν μου φτάνει πλέον, οπότε "extra έκπτωση 50Ε" :)

DO it του λέω και μετά 5 λεπτά αφού το κινητό χάζευε στο κουτί μπροστά μου, ετοιμάζομαι να υπογράψω..."Είναι η αγορά με επιδότηση και η αλλαγή προγράμματος χρήσης, οκ?" λέω εγώ γιατί ως γνωστόν την υπογραφή μας και κάτι ακόμα :O προσέχουμε που τα βάζουμε....

"Αμάααν" αναφωνεί ο νεαρός υπάλληλος, "ξέχασα την αλλαγή προγράμματος" (άρα και τα 50Ε, λέω εγώ) :mad: :mad:

"Συγχαρητήρια, ακυρώστε το και πάμε από την αρχή" (περί συγνώμμης ούτε λόγος) διατάζω και φυσικά θα γίνει αλλά επειδή η καρτέλα στα κεντρικά της Βοδιαφον θα ανοίξει σε 1-2 εργάσιμες, η διαδικασία και συνεπώς η παραλαβή του κινητού θα γίνει αύριο το απόγευμα ή την Δευτέρα!! :mad: :mad:

Κι από κει που θα σας έγραφα εντυπώσεις, περιμένω την επανόρθωση και την συγνώμμη του κυρίου και του αναίσθητου διευθυντή του, που θα την απαιτήσω όταν όμως θα περνάω για τελευταία φόρα την πόρτα του μαγαζιού με το τηλ. παραμάσχαλα.

Αυτά τα ολίγα για ενημέρωση, διασκέδαση και υπενθύμιση σε όλους μας οτι η παροχή υπηρεσιών στον πελάτη ειναι μια πολύ σημαντική υπόθεση ώστε να το εφαρμόζουμε όσο μπορούμε ο καθένας στον τομέα του....

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να πείς φιλε μου.Ασχετοσύνη,απροσεξία,αδιαφορία?Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι ο πελάτης βγαίνει χαμένος και ταλαιπωρείται.:!:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...