Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Οχι δεν εχει ,γινεται μεσω εφαρμογων ομως ,πχ autolock

http://fuse.stc.cx/autolock/

2. διαβασε το manual .

Μενου->επιλογες->Αλλαγη προβολης

1.Λιστα

2.Πλεγμα

 

 

Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος που να έβαλε την νέα αναβάθμιση του απλού Ν73 ???

 

Δηλαδή :

V 3.0713.1.0.2

05-04-2007

RM-133

 

Ας μας πει τι παίζει σε διαφορές να γνωρίζουμε...

:confused:

 

Μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορο το μενού και ίσως λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας. Επίσης έχει προστεθεί το Yahoo Search. Άλλες αλλαγές δεν έχω βρει. Όποιος γνωρίζει ας μας ενημερώσει.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Πρην κανεις την αναβαθμιση ειχες το ME? αν το ειχες ειδες καποια διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρην κανεις την αναβαθμιση ειχες το ME? αν το ειχες ειδες καποια διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας? :)

 

Είχα, έχω και θα έχω το απλό. Εκτός από το music player δε νομίζω ότι έχει κάτι καλύτερο το ME. Εγώ τουλάχιστον είμαι πολύ ικανοποιημένος με το κινητό. Έχω κινητό από το 1999. Προσωπικά νομίζω ότι είναι το καλυτερο κινητό ποτέ στα χέρια μου.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Βρηκα μια στα Γαλατσι αλλα περιμενω να με παρουν τηλ αν κανει και φορτιση εκτος απο στηριξη του κινητου.

 

????

 

 

Παρολο που στο site γραφει :

 

 

 

Βάση φόρτησης μπαταρίας Nokia DT-13

 

Η επιτραπέζια βάση Nokia DT-13 είναι το ιδανικό μέρος για να τοποθετείτε το κινητό σας τηλέφωνο όταν κάνετε βιντεοκλήση. Μπορείτε να ρυθμίσετε τη γωνία θέασης και είναι πτυσσόμενη, έτσι τη μεταφέρετε εύκολα μαζί σας. Συμβατή με τα Nokia N70, N71, N73, N80, N90, N91, N92, N93, 6280, 6680 και άλλες συσκευές παρόμοιου μεγέθους.

 

 

μου ειπαν οτι ειναι μονο για στηριξη σε βιντεοκλιση.Δεν εχει ακιδες για φορτιση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το απλό n73.. υπάρχει πουθενά ο player του ΜΕ για εγκατάσταση για το απλό;

 

Επίσης .. κανα site με δωρεάν εφαρμογές για το κινητό; σορι .. δεν έχω παρακολουθήσει όλες τις σελίδες του φόρουμ..

 

Τέλος να ρωτήσω.. συμφέρει η η μετατροπή του απλού σε ΜΕ;

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που στο site γραφει :

 

 

 

Βάση φόρτησης μπαταρίας Nokia DT-13

 

Η επιτραπέζια βάση Nokia DT-13 είναι το ιδανικό μέρος για να τοποθετείτε το κινητό σας τηλέφωνο όταν κάνετε βιντεοκλήση. Μπορείτε να ρυθμίσετε τη γωνία θέασης και είναι πτυσσόμενη, έτσι τη μεταφέρετε εύκολα μαζί σας. Συμβατή με τα Nokia N70, N71, N73, N80, N90, N91, N92, N93, 6280, 6680 και άλλες συσκευές παρόμοιου μεγέθους.

 

 

μου ειπαν οτι ειναι μονο για στηριξη σε βιντεοκλιση.Δεν εχει ακιδες για φορτιση.

 

Δίκιο έχεις, δεν το κοίταξα πολύ προσεκτικά...:blink:

Sorry!:O

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια μπορει να πει καποιος τι παραπανω προσφερει το τελευταιο update....???

εχει δει διαφορα στην μουσικη στην καμερα κτλ...?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το απλό n73.. υπάρχει πουθενά ο player του ΜΕ για εγκατάσταση για το απλό;

 

Επίσης .. κανα site με δωρεάν εφαρμογές για το κινητό; σορι .. δεν έχω παρακολουθήσει όλες τις σελίδες του φόρουμ..

 

Τέλος να ρωτήσω.. συμφέρει η η μετατροπή του απλού σε ΜΕ;

Ευχαριστώ πολύ..

Με την μετατροπή παύει να ισχύει η εγγύηση. Αν πάθει κάτι πρέπει να το ξανακάνεις απλό πριν το πας στην αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, δεν το κοίταξα πολύ προσεκτικά...:blink:

Sorry!:O

 

 

 

Δεν φταιες εσυ φιλε μου ...Αλοιμονο...Αλλο λεει ο τιτλος του προϊοντος και αλλα η περιγραφη του.Ευχαριστω.

Αυτοι που το εγραψαν δεν ηξεραν τι εγραφαν ??? Χρειαστηκε να ανοιξουν συσκευασια σε Nokia shop για να καταλαβουν αν φορτιζει κι ολας.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφορουμίτες

Πρώτη φορά γράφω σ'αυτό το θέμα γιατί σχετικά πρόσφατα αγόρασα το Ν73ΜΕ...

Έχω όμως μια απορία &προβληματισμό μαζί...

Θα ήθελα τα αρχεια (εικόνες & βίντεο) να εμφανίζονται σε φακέλους όπως τα έχω στην κάρτα, & όχι χύμα όλες μαζί όπως να'ναι...

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο κινητό; Αν όχι, υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή που να καλύπτει αυτό το κενό του κινητού;;;

 

Συγγνώμη αν έχει ξανατεθεί το ερώτημα αυτό αλλά με μια πρόχειρη αναζήτηση δεν μπόρεσα να βρω κάτι!!!

ΠΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η δυνατότητα στο κινητό. Μπορείς όμως να το κάνεις με το πρόγραμμα Resco Viewer.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους σας...

λοιπον παιδια εχω το se k800 και εχω επιδοτησει απο την tim μου λεει εχω το 36 τοις 100 απο την αξια του κινητου και λεω να παρω το ν73 που κανει γυρω στα 500 ευρο με την επιδοτηση θα δωσω εγω 320 ευρο και τα υπολοιπα ειναι η επιδοτηση απο την τιμ...

ειναι καλυτερο απο το κ800 που εχω τωρα;

ειναι καλο κινητο το ν73;

πλεονεκτηματα και μεονεκτηματα;;;;

επισης ηθελα να ρωτισω τι σχεση εχει το απλο ν73 με το ν73 me εχει διαφορα στην τιμη;

ευχαριστω παιδες....

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο τομέα που μπορούν να συγκριθούν τα δυο κινητά είναι στην κάμερα (φωτογραφία, όχι βίντεο) και εκεί υπερτερεί το Κ800 αλλά μόνο στις βραδινές λήψεις.

Στα υπόλοιπα με το ένα κάνεις παπάδες (Ν73) ενώ με το άλλο (Κ800) έχεις ένα απλό τηλέφωνο. Λογικά δε συγκρίνονται, το ένα είναι smartphone ενώ το άλλο όχι.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο τομέα που μπορούν να συγκριθούν τα δυο κινητά είναι στην κάμερα (φωτογραφία, όχι βίντεο) και εκεί υπερτερεί το Κ800 αλλά μόνο στις βραδινές λήψεις.

Στα υπόλοιπα με το ένα κάνεις παπάδες (Ν73) ενώ με το άλλο (Κ800) έχεις ένα απλό τηλέφωνο. Λογικά δε συγκρίνονται, το ένα είναι smartphone ενώ το άλλο όχι.

 

εσυ θα το επαιρνες αν ησουν στην θεση μου;

ετσι και αλλιως θα κρατησω και τα δυο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσυ θα το επαιρνες αν ησουν στην θεση μου;

ετσι και αλλιως θα κρατησω και τα δυο

 

Φίλε μου,

 

αυτό που έχω να σου πω εγώ, που έχω σύμπιαν κινητά από τη μέρα που βγήκε το σύμπιαν, είναι το πιό ολοκληρωμένο κινητό (ακόμη και από το Ν95 λόγω μπαταρίας και τιμής) και έτσι έχει ψηφιστεί και σε αυτό το φόρουμ αλλά και στα ξένα και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η δυνατότητα στο κινητό. Μπορείς όμως να το κάνεις με το πρόγραμμα Resco Viewer.

 

Η εφαρμογή είναι ένα εξαιρετικό photoviewer:) αλλά σε καμία περίπτωση αυτο που ψάχνω:( :( . & σ'αυτην την εφαρμογή εμφανίζονται όλες οι φωτογραφίες που έχω στην κάρτα. Αυτό που θέλω είναι να εμφανίζονται οι φωτογραφίες που υπάρχουν σε έναν φάκελο οταν μπαίνω σε αυτόν τον φάκελο, όπως ήταν στα s60 1st edition. Κάτι σαν File explorer αλλά να είναι για την έκθεση. αν υπήρχε κάποια εφαρμογή που θα "κούμπωνε" πάνω στην έκθεση του κιν θα ήταν το ιδανικό....:D :D :D

ΠΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

εσυ θα το επαιρνες αν ησουν στην θεση μου;

ετσι και αλλιως θα κρατησω και τα δυο

Γιατί δεν ανοίγεις ένα σχετικό θέμα εδώ όπως έκανες ήδη για άλλο λόγο;;)

Link to comment
Share on other sites

εσυ θα το επαιρνες αν ησουν στην θεση μου;

ετσι και αλλιως θα κρατησω και τα δυο

 

Τώρα που ξέρω τις δυνατότητές του από πρώτο χέρι, και τι εστί smartphone, θα το έπαιρνα σίγουρα. Αν δεν ξέρεις όμως... (θα μου πεις, ρωτάς, όπως και κάνεις).

Όπως και να 'χει, το θέμα είναι αν σε καλύπτει αυτό που έχεις. π.χ. εγώ αποφάσισα ότι για την ώρα με καλύπτει το Ν73 και δεν πάω για Ν95, θα περιμένω να βγει κάτι πολύ καλύτερο ή τουλάχιστον ένα Ν95 που θα κρατάει η μπαταρία του όσο του Ν73. Αν δεν πρόκειται να ασχοληθείς με εφαρμογές κτλ. μείνε στο Κ800. Σ' αυτή την περίπτωση, μόνο καλύτερο video έχει το Ν73 και καλύτερη οθόνη τα άλλα (πλην των εφαρμογών) είναι μικροδιαφορές.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι ένα εξαιρετικό photoviewer:) αλλά σε καμία περίπτωση αυτο που ψάχνω:( :( . & σ'αυτην την εφαρμογή εμφανίζονται όλες οι φωτογραφίες που έχω στην κάρτα. Αυτό που θέλω είναι να εμφανίζονται οι φωτογραφίες που υπάρχουν σε έναν φάκελο οταν μπαίνω σε αυτόν τον φάκελο, όπως ήταν στα s60 1st edition. Κάτι σαν File explorer αλλά να είναι για την έκθεση. αν υπήρχε κάποια εφαρμογή που θα "κούμπωνε" πάνω στην έκθεση του κιν θα ήταν το ιδανικό....:D :D :D

 

Εννοείς μια εφαρμογή που θα κάνει την έκθεση να συμπεριφέρεται διαφορετικά. Δυστυχώς δεν υπάρχει. Τουλάχιστο να ήταν παραμετροποιήσιμο το κουμπί της έκθεσης και να βάζαμε εκεί το Resco Viewer. Αλλά δυστυχώς ούτε αυτό γίνεται.

 

Πολύ κόλλημα αυτό με την έκθεση από τη Νόκια. Περίμενα να διορθωθεί στη νεώτερη έκδοση του λειτουργικού (Ν95) αλλά κι εκεί τα ίδια.

 

Η λύση που σκέφτηκα είναι να πάρω μια πένσα και να βγάλω το κουμπί της έκθεσης αλλά λυπήθηκα το τηλεφωνάκι και τελικά αποφάσισα απλώς να το αγνοώ και να ανοίγω το Resco.

 

EDIT: Θα σου σύστηνα να κάνεις το ίδιο. Αγνόησε την έκθεση και βάλε το Resco στη γρήγορη πρόσβαση μέσω του multimedia key ή στην κεντρική οθόνη (ενεργή αναμονή).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως όμως ούτε το Resco μου τα δειχνει σε φακέλους & υποφακέλους (εκτός αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν την εχω βρει ακόμη). εμφανιζει χυμα ολες τις φωτογραφίες... ειμαι ξετρελαμένος με το κινητό & αυτό είναι το μονο που με χαλάει. Είχα το 3230 & στο κομμάτι αυτό ηταν καλύτερο... αυτή η αδυναμια του κινητου παραλιγο να με κάψει. Ειχα μια ακατάλληλη φωτο σε φάκελο & την εμφάνισε χυμα στην εκθεση ενώ χαζευα το κιν με το αισθημα...

ΠΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως όμως ούτε το Resco μου τα δειχνει σε φακέλους & υποφακέλους (εκτός αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν την εχω βρει ακόμη). εμφανιζει χυμα ολες τις φωτογραφίες... ειμαι ξετρελαμένος με το κινητό & αυτό είναι το μονο που με χαλάει. Είχα το 3230 & στο κομμάτι αυτό ηταν καλύτερο... αυτή η αδυναμια του κινητου παραλιγο να με κάψει. Ειχα μια ακατάλληλη φωτο σε φάκελο & την εμφάνισε χυμα στην εκθεση ενώ χαζευα το κιν με το αισθημα...
αν πατησεις # σου εμφανιζει τους φακελους. οι φακελοι που μεσα εχουν φωτογραφιες εχουν ενα αστερι επανω τους.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως όμως ούτε το Resco μου τα δειχνει σε φακέλους & υποφακέλους (εκτός αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν την εχω βρει ακόμη). εμφανιζει χυμα ολες τις φωτογραφίες... ειμαι ξετρελαμένος με το κινητό & αυτό είναι το μονο που με χαλάει. Είχα το 3230 & στο κομμάτι αυτό ηταν καλύτερο... αυτή η αδυναμια του κινητου παραλιγο να με κάψει. Ειχα μια ακατάλληλη φωτο σε φάκελο & την εμφάνισε χυμα στην εκθεση ενώ χαζευα το κιν με το αισθημα...

 

Ένας πρόχειρος τρόπος να αντιμετωπίσεις αυτό το περιστατικό που περιγράφεις είναι να χρησιμοποιήσεις έναν file explorer και να εφαρμόσεις το hidden attribute σε όποιους φακέλους και αρχεία που δε θέλεις να φαίνονται στην Έκθεση.

Όταν θέλεις να δεις αυτά τα κρυμμένα αρχεία, μπορείς να μπεις στον file explorer και να τα δεις κανονικότατα.

 

Προσωπικά στην προκειμένη περίπτωση προτείνω τον X-plore, που έχει και δικό το ενσωματωμένο browser. Όταν ανοίξεις οποιαδήποτε φωτογραφία (εκτός αν πρόκειται για κάποιο ...εξωτικό format που δεν το αναγνωρίζει), αυτή ανοίγει μέσα στον X-plore και δεν καλεί την Έκθεση.

 

Επίσης αυτό μπορείς να το πετύχεις και με κάποιο πρόγραμμα προστασίας προσωπικών αρχείων και μηνυμάτων. Υπάρχουν ορισμένα πολύ καλά. Προχείρως θυμάμαι το Smart Guard ή το Smart Gallery. Αν υπάρχει κάποιο καλύτερο, ας το αναφέρει κάποιος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To resco δειχνει τις φωτογραφίες λίγο πιο σκοτεινές. Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει άλλος.

Παντως είναι μειονέκτημα να μην μπορεις να ταξινομεις τ'αρχεια σε φακέλους.

Αναγκάζομαι να σβήνω αρκετα πράγματα μήπως τα δει κανείς κατα λάθος.

Το κ800 είναι πιο βολικο σε αυτον τον τομέα!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...