Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχετε δοκιμασει να κανετε backup στην καρτα μνημης τη μνημη του κινητου, να δοκιμασετε επαναφορά και να δουλέψει; γιατι εγω στηριχτικα σε αυτο και τα εχασα όλα.. δεν μπορουσε να κανει επαναφορα.. να τα βρασω τα εργαλεια backup του κινητου.. και αυτο το εκανα γιατι δεν συνεργαζεται με το outlook 07 στο pc. αλλο πάλι και αυτο. αγκρρρρ!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχετε δοκιμασει να κανετε backup στην καρτα μνημης τη μνημη του κινητου, να δοκιμασετε επαναφορά και να δουλέψει; γιατι εγω στηριχτικα σε αυτο και τα εχασα όλα.. δεν μπορουσε να κανει επαναφορα.. να τα βρασω τα εργαλεια backup του κινητου.. και αυτο το εκανα γιατι δεν συνεργαζεται με το outlook 07 στο pc. αλλο πάλι και αυτο. αγκρρρρ!!

Σε τι είδους backup αναφέρεσαι; Τι προσπάθησες να συμπεριλάβεις και απέτυχε η διαδικασία; Πάντως απ' οτι γνωρίζω στην κάρτα μνήμης μπορούμε να κάνουμε backup μόνον τις επαφές :worry:

Link to comment
Share on other sites

Mαλον αναφερετε στην επιλογη που εχει μεσα στην καρτα μνημης και λεει Aντιγρ. μνημης τηλ. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω :

- σημειώσεις ημερολογίου

- σημειώσεις κειμένου

- όλες τις ρυθμίσεις που έχουμε κάνει στο τηλ.

- sms

με λίγα λόγια ότι είναι αποθηκευμένο στην μνήμη τηλ.

kai η επαναφορά όλων αυτών (σε μένα τουλάχιστον) ήταν πάντοτε, απολύτως επιτυχημένη :)

P.S.= Πλην των ταχείων κλήσεων (η αντιστοίχηση των επαφών στις ταχείες κλήσεις δηλ.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω κανει ποτε αυτο γιατι νομιζω οτι θα κρατισει καταληπα απο της εφαρμογες :X η κανω λαθος??? :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω κανει ποτε αυτο γιατι νομιζω οτι θα κρατισει καταληπα απο της εφαρμογες :X η κανω λαθος??? :O

 

Εγώ το κάνω συνέχεια. Το θεωρώ πολύ βολικό και γρήγορο, ειδικά μετά απο format του τηλ.

Τώρα ότι κρατάει κατάλοιπα εφαρμογών, φυσικά και κρατάει. Αλλά οι εφαρμογές που εγώ χρησημοποιώ σίγουρα θα ξαναεγκατασταθούν ,οπότε .....

P.S.= Μου θύμισες κάτι εφαρμογές της psiloc , στις οποίες ο μόνος τρόπος να απεγκαταστηθούν ήταν:" format tou τηλεφώνου" :lol:

Σε τέτοια περίπτωση καλό θα ήταν να επιλεγεί κάποιος άλλος τρόπος για back up.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση "Εκτός σύνδεσης", το ραδιόφωνο δουλεύει κανονικά ή είναι ακριβώς όπως στο Ν70? :X :mad:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση "Εκτός σύνδεσης", το ραδιόφωνο δουλεύει κανονικά ή είναι ακριβώς όπως στο Ν70? :X :mad:

 

δεν λειτουργει το ραδιο

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν μπορω να απενεργοποιησω την αιτηση κωδικου οταν στελνω αρχεια μεσω bluetooth?

 

Θα πρεπει να ορισεις ως αξιοπιστη την καθε συσκευη που προσπαθεις

να συνδεθεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα για να ορισω ως αξιοπιστη καποια συσκευη θα πρεπει να να βαλω κωδικο εστω την πρωτη φορα...?

 

κριμα, με το κ750 εστελα και επερνα αρχεια χυμα χωρις κωδικο σε καφετεριες κτλ

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα για να ορισω ως αξιοπιστη καποια συσκευη θα πρεπει να να βαλω κωδικο εστω την πρωτη φορα...?

 

κριμα, με το κ750 εστελα και επερνα αρχεια χυμα χωρις κωδικο σε καφετεριες κτλ

 

Αλλο επιπεδο ασφαλειας η μια συσκευη ,αλλο η αλλη ...:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Χριστός Ανέστη.

Παιδιά έχω διαβάσει τις τελευταίες 50σελίδες και δε μπορώ νάποφασίσω για πείτε μου.... ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΦΗΣΑ ΤΗ ΝΟΚΙΑ (Ν70ΜΕ) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΣ ΤΑ SYMBIAN ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΣΟΝΥ Κ800Ι ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ (ΕΦΡΜΟΓΕΣ ΚΛΠ,ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΛΠ) ΝΑ ΠΑΡ ΤΕΛΙΚΑ Ν73ΜΕ Η ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ. (ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ? ΠΟΙΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ? ΑΠΟ ΗΧΟ ΟΛΑ ΟΚ? (ΣΤΑ ΣΟΝΥ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΗΧΕΙΟ ΚΑΗΚΕΣ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΗΧΟ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΕΝΤΑΣΗ) ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η symbian 3rd edition πρεπει να ειναι πολυ βλακεια!ουτε πολλες εφαρμογες ουτε ncage παιχνιδια, sighn= ολοκληρη μανουρα !Τελικα θα μεινω με το 3230=παιχνιδια+εφαρμογες,w800+1gb=μουσικη και μετην επιδοτιση θα παρω k800=φοτο και δεν θα δοσω ουτε ενα ευρω!Το μονο κακο ειναι οτι θα πρεπει να παρω και μια μπανανα(αυτη που φορουν οχι αυτην που τρωγετε)για να τα βαζω μεσα!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η symbian 3rd edition πρεπει να ειναι πολυ βλακεια!ουτε πολλες εφαρμογες ουτε ncage παιχνιδια, sighn= ολοκληρη μανουρα !Τελικα θα μεινω με το 3230=παιχνιδια+εφαρμογες,w800+1gb=μουσικη και μετην επιδοτιση θα παρω k800=φοτο και δεν θα δοσω ουτε ενα ευρω!Το μονο κακο ειναι οτι θα πρεπει να παρω και μια μπανανα(αυτη που φορουν οχι αυτην που τρωγετε)για να τα βαζω μεσα!

 

Κι εγώ αυτά βλέπω φίλε μου και έχω μείνει με το 3230. Δε βλέπω να το αλλάζω τουλάχιστο πριν φύγει το καλοκαίρι. Δεν θα χαρακτήριζα βέβαια επουδενί λόγω "βλακεία" συνολικά την 3rd Edition, καθώς κάτι τέτοιο θα ήταν άδικο. Απλά αυτά που προσφέρει αυτή τη στιγμή δεν είναι αρκετά για μένα προσωπικά ώστε να επενδύσω κάποιο σοβαρό ποσό για ένα από τα τηλέφωνα που τρέχουν το OS9.

Αν δούμε τίποτα της προκοπής με OS9.3 ή OS9.5, τότε σίγουρα θα πάρω κάτι καινούργιο. Το θέμα έιναι πόσο θα περιμένουμε, γιατί τηλέφωνα για τις προαναφερθείσες εκδόσεις του Symbian OS δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα.

 

 

Δεν λειτουργεί το ράδιο στο προφίλ εκτός σύνδεσης, ούτε στο music edition ούτε στο απλό.

 

Αυτό ισχύει μόνο για το Ν73 ή για όλα τα 3rd Edition τηλέφωνα???

Δηλαδή αν ανοίξεις το τηλέφωνο χωρίς κάρτα SIM δεν ανοίγει καθόλου η εφαρμογή του ραδιοφώνου????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει μόνο για το Ν73 ή για όλα τα 3rd Edition τηλέφωνα???

Δηλαδή αν ανοίξεις το τηλέφωνο χωρίς κάρτα SIM δεν ανοίγει καθόλου η εφαρμογή του ραδιοφώνου????

απο το Ν70 και μετα...

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Χριστός Ανέστη.

Παιδιά έχω διαβάσει τις τελευταίες 50σελίδες και δε μπορώ νάποφασίσω για πείτε μου.... ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΦΗΣΑ ΤΗ ΝΟΚΙΑ (Ν70ΜΕ) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΣ ΤΑ SYMBIAN ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΣΟΝΥ Κ800Ι ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ (ΕΦΡΜΟΓΕΣ ΚΛΠ,ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΛΠ) ΝΑ ΠΑΡ ΤΕΛΙΚΑ Ν73ΜΕ Η ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ. (ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ? ΠΟΙΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ? ΑΠΟ ΗΧΟ ΟΛΑ ΟΚ? (ΣΤΑ ΣΟΝΥ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΗΧΕΙΟ ΚΑΗΚΕΣ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΗΧΟ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΕΝΤΑΣΗ) ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!:(

Παρε το θα μεινεις ευχαριστημενος πολυ ...σχεδον σε ολα εγω ειχα χρονια SE και εχω ακομα αλλα αλλο τηλεφωνο σε "γεμιζει' ορεξη να εχεις ...
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αν δούμε τίποτα της προκοπής με OS9.3 ή OS9.5, τότε σίγουρα θα πάρω κάτι καινούργιο. Το θέμα έιναι πόσο θα περιμένουμε, γιατί τηλέφωνα για τις προαναφερθείσες εκδόσεις του Symbian OS δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα.

Αν η Nokia ακολουθήσει το περσινό πρόγραμμα ανακοινώσεων-διάθεσης συσκευών, τότε αναμένουμε παρουσίαση νέων μοντέλων αρχές Μαίου με ημερομηνία διάθεσης Αύγουστο με Οκτώβρη.

 

Πάντως πολύ χλομό έως απίθανο να ανακοινώσει κάτι βασισμένο σε symbian 9.5.

Link to comment
Share on other sites

Εδω καναμε τεμεναδες για το ν73.....

Ρε παιδια ο μοχλος στο ν73,πως τον βλεπετε

ειναι στο κεντρο η μονο εγω τον βλεπω δεκσια να γερνει.

:(

Link to comment
Share on other sites

Εδω καναμε τεμεναδες για το ν73.....

Ρε παιδια ο μοχλος στο ν73,πως τον βλεπετε

ειναι στο κεντρο η μονο εγω τον βλεπω δεκσια να γερνει.

:(

μην ανησυχεις και μένα γέρνει απο τα δεξια:p

Δεν εχει κανένα απολύτως πρόβλημα,σε όλα έτσι ειναι,δεν παρουσιαζει προβλήματα οπως σε καποια sony ericsson.

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις και μένα γέρνει απο τα δεξια:p

Δεν εχει κανένα απολύτως πρόβλημα,σε όλα έτσι ειναι,δεν παρουσιαζει προβλήματα οπως σε καποια sony ericsson.

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι σε όλα έτσι. Σε μερικά γέρνει ενώ σε άλλα όχι.

Ωστόσο, δεν παρουσιάζεται καμιά απολύτως διαφορά στη λειτουργία του. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι σε όλα έτσι. Σε μερικά γέρνει ενώ σε άλλα όχι.

Ωστόσο, δεν παρουσιάζεται καμιά απολύτως διαφορά στη λειτουργία του. :)

Και το δικό μου,μην νομίζεις,δεν γέρνει πάντα:lol:

Τώρα για πχ ίσιο είναι.

Πάλι καλά που δεν παρουσιαζουν προβλήματα..

 

Αναθεωρώ οσα ειχα πει για το βιντεο,εντάξει δεν είναι αθλιο,αθλιο λες του κ800.

Τώρα που βρήκα και τον τρόπο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος,πήγα στις ρυθμίσεις βιντεο,και καπου έλεγε σταθεροποιηση βιντεο και ήταν στο ενεργό,το έβαλα στο μη ενεργό και το βιντεο ειναι πολύ καλυτερο χωρις σπασίματα και πιο γρήγορα καρέ.Στο pc φαίνονται τέλεια.

Για να φαίνονται ομως στο κινητο τέλεια επειδη το βιντεο ειναι μεγαλύτερο σε αναλυση απο την οθόνη του κινητου κάνω το εξής,παιρνώ το βίντεο στο Pc,το κρατάω όπως ειναι στο pc,και μετα με το total video converter το κάνω παλι σε mp4 υψηλή ποιότητα σε ανάλυση qvfa.Ετσι παίζει τέλεια και στο κινητό και σε fullscreen.:)

Link to comment
Share on other sites

Για να φαίνονται ομως στο κινητο τέλεια επειδη το βιντεο ειναι μεγαλύτερο σε αναλυση απο την οθόνη του κινητου κάνω το εξής,παιρνώ το βίντεο στο Pc,το κρατάω όπως ειναι στο pc,και μετα με το total video converter το κάνω παλι σε mp4 υψηλή ποιότητα σε ανάλυση qvfa.Ετσι παίζει τέλεια και στο κινητό και σε fullscreen.:)

 

Μ' άρεσε αυτό. :p Καλή πατέντα. :rolleyes:

 

Υ.Γ. Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις σε pm το Total Video Converter? :O

Thnx in advance!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

giasas

 

exo mia erotisi ...

 

psaxno xristes me ena N73 ME sta ellinika ..

 

pedes mporite na kitaksete an i ekdosi pou exete exi kai germanika !!

 

an nai

 

mou dinete ton codiko syskevis - EMEA ( OXI IMEI )* !!!

 

ine o kodikos pou arxinai me 05xxxxx

 

me afton ton kodiko anagnorizi i nokia online tin syskevi an iparxoun updates ..

 

ki thelo na valo ta ellinika sto kinito mou.. an fisika ine mazi me gramanika ...

 

many thanks dane

 

 

*ton codiko ton vriskis an vgalis tin battaria pano sto aftokolito !

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...