Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οτι ηταν βγηκαν ελλατωματικα λογω της μεγαλης χωρητικοτητας της καρτας και κατι αλλα τετοια, οποτε πλεον βγαινει χωρις την καρτα, πηρα τηλ στην στην τιμ και μου ειπαν πως δεν δινουν πληροφοριες για συσκευες, θα παω σε ενα club nokia ρωτησω αν οντως ισχύει κατι τετοιο.....

Φίλε εγώ πήρα το Music τον Μάρτη και είχε κανονικά καρτούλα μέσα 2GB.

Ήταν σφραγισμένη η συσκευασία όταν το πήρες;

Αν όχι δεν έπρεπε να το δεχτείς.

Σε κάθε περίπτωση ρώτα και στην alpha copy για να είσαι 100% σίγουρος και βουρ πίσω στο κατάστημα να ζητήσεις αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

 

thanks kano oti ley alla den allazoune !!!

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

1)Μετονομασετες οπως ειναι τα ονοματα των fonts στο z:\resource\fonts\ ειθελα να πω μπερδευτικα :) και βαλτα μεσα στο Ε:\resource\fonts\

2)μεσα στο φακελο z:\resource\fonts\ εχει ακομη ενα αρχειο S60ZDIGI.ttf (δεν ξερω αν λεγετε και στο κινητο σου ετσι ειναι το μικροτερο θα το καταλαβεις) παρτο με copy και βαλτο και εκεινο μεσα στο Ε:\resource\fonts\

3)Μετα βαλε την καρτα στο κινητο σου οταν ειναι κληστο και ανηξε το :)

 

Εdit

To F στο φακελο Fonts να ειναι κεφαλαιο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

του Ν73 η οθόνη δεν συκγρίνεται με του Ν80 γιατί έχει πολύ μικρότερη ανάλυση.και όποιος διαφωνεί ας τα βάλει δίπλα το ένα με το άλλο και να τα συγκρίνει.αμέσως φαίνεται η διαφορά.Στο Ν73 φαίνονται καθαρά τα pixels.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ πήρα το Music τον Μάρτη και είχε κανονικά καρτούλα μέσα 2GB.

Ήταν σφραγισμένη η συσκευασία όταν το πήρες;

Αν όχι δεν έπρεπε να το δεχτείς.

Σε κάθε περίπτωση ρώτα και στην alpha copy για να είσαι 100% σίγουρος και βουρ πίσω στο κατάστημα να ζητήσεις αλλαγή.

 

την καρτα την δινει δωρο η τιμ η ειναι απο την νοκια?

παρεπιπτοντως το κουτι το ειχαμε ανοιξει για να δω το κιν αλλα μετα πηγα μεχρι τραπεζα να βγαλω χρηματα και επεστρεψα

Link to comment
Share on other sites

Nokia N73 Godfather Edition

http://img248.imageshack.us/img248/6229/n73gfkx1.jpg

Nokia has released a special Godfather of the Nokia N73 to celebrate 35 years

since the first film was released.

 

The Godfather Edition is no different from the regular N73, but is packaged in the

special edition box and comes with a 256mb memory card with the full-length movie.

http://www.mad4mobilephones.com/news/762/

 

ρε δε παμε καλα...

 

Το Σαρμπελ-Γιουροβιζιον 2007 ποτε βγαινει;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

1)Μετονομασετες οπως ειναι τα ονοματα των fonts στο z:\resource\fonts\ ειθελα να πω μπερδευτικα :) και βαλτα μεσα στο Ε:\resource\fonts\

2)μεσα στο φακελο z:\resource\fonts\ εχει ακομη ενα αρχειο S60ZDIGI.ttf (δεν ξερω αν λεγετε και στο κινητο σου ετσι ειναι το μικροτερο θα το καταλαβεις) παρτο με copy και βαλτο και εκεινο μεσα στο Ε:\resource\fonts\

3)Μετα βαλε την καρτα στο κινητο σου οταν ειναι κληστο και ανηξε το :)

 

Εdit

To F στο φακελο Fonts να ειναι κεφαλαιο

tpt den ginete

 

ta ekana akrivos opos grafis alla tpt ..

 

to mikro file ine i arithmi gia to n73

 

:wacko: :wacko:

 

ρε δε παμε καλα...

 

Το Σαρμπελ-Γιουροβιζιον 2007 ποτε βγαινει;

 

 

ela edo ine looooooool sory for ot

 

 

mias ki arxisa pali mia erotisi exo akoma ...

 

to ble fotaki se ti rithmo kai se ti sxesi anavosvini ???

 

se pola kinita ksero pos to fotaki anavosvini an exi sima , kian exis anapanditi klisi anavosvini kokino ..

 

sto n73 den exo idea omos

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν73 σου δείχνει απλά ότι είναι σε κατάσταση νάρκης, δηλ. μετά από ένα χρονικό διάστημα αδράνειας σβήνει εντελώς την οθόνη για εξοικονόμηση ενέργειας. Το μπλε φωτάκι αναβοσβήνει μόνο για να σου δείξει ότι δεν είναι κλειστό. Δεν έχει καμία σχέση με το σήμα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα μικρό προβληματάκι και είπα να σας ρωτήσω μπας και με βοηθήσετε... το κινητό μου από εχθές έτσι ξαφνικά οταν μπαίνω να δώ τις φωτογραφίες σε όλη την οθόνη, μου τις βγάζει απίστευτα θολές, ενώ μεχρι τώρα όλα ήταν μια χαρά. Έκανα όλα τα κλασικά όπως να το κλείσω και να δω αν ήταν απλό μπλοκάρισμα να κάνω format στη κάρτα μνήμης μήπως και φταίει αυτή και άλλα πολλά γενικά, αλλά τίποτα! Καμμία ιδέα έχουμε ή πρέπει να πάει βόλτα προς nokia μεριά?????
Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφιες που συμπιεζει το τηλεφωνο , το κανει μεσω λογισμικου ή μεσω υλισμικου. Ρωταω , γιατι θελω να μαθω αν υπαρχει προγραμμα που να βγαζει φωτο ασυμπιεστες , γιατι ειναι κριμα η συμπιεση να κανει μια φωτο των 2 μεγκαμπαιτ μισο , και να χαλαει την ποιοτητα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

aspro kokkino uparxei pou8ena?το εισαγει η νοκια τελικα ή οχι?

<<Σύμφωνα με το δελτίο τύπου της φινλανδικής εταιρίας η συσκευή αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Ιούλιο του τρέχοντος έτους και το κόστος του υπολογίζεται στα 440 περίπου ευρώ, προ φόρων. Η συσκευή θα διατεθεί σε δύο διαφορετικούς χρωματικούς συνδυασμούς (Silver Grey/Deep Plum και Frost White/Metallic Red)>>

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σου ανηγει χωρης την καρτα μνημης? αν δεν το δοκιμασες δοκιμασε το :)

 

Oντως χωρις τη καρτα ανοιγει κανονικα. Η εφαρμογη που δημιουργησε το προβλημα ευτυχως ηταν στη καρτα εγκατεστημενη και ισως γι'αυτο να καθυστερουσε και το κινητο. Τωρα format την κανω με card reader καλυτερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω το nokia n73 music edition αλλα στη vodafone μου λένε ότι το εχουν με vodafone live μενου. Γνωρίζει κάποιος αν είναι όλο το μενου διαφορετικο η γενικα τι διαφορες έχει? Αξίζει να το πάρω ή να ψαξω μήπως βρω το κανονικο?Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

paidia to paraggeila kai ego simera apo tim kai to savvato tha to exo sta xeria mou:yahoo: pira to kanoniko gt mou arese perissotero apo to music edition.na sas kano mia erotisi ? to music-edition exei kaluteri anaparagogi apo ta akoustika se sxesi me to aplo ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω το nokia n73 music edition αλλα στη vodafone μου λένε ότι το εχουν με vodafone live μενου. Γνωρίζει κάποιος αν είναι όλο το μενου διαφορετικο η γενικα τι διαφορες έχει? Αξίζει να το πάρω ή να ψαξω μήπως βρω το κανονικο?Ευχαριστώ πολύ

Φιλε μου αν σε βολευει παρτο και μετα υπαρχει τροπος να βγαλεις το vodafone live απο μονος σου, εδω ειμαστε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

χμμμ.... οποτε μαλλον καπου θα χαθηκε.....

 

και τι κανω τωρα? τους το παω πισω και....?

Πήγαινε τους το πίσω και προσπάθησε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας...

Link to comment
Share on other sites

τους το πηγα

αφου πηρα τηλ στην alpha copy για να σιγουρευτω οτι βγαινει ακομη με την καρτα, και οντως βγαινει. αλλα αυτοι επιμενουν πως δεν βγαινει με την καρτα...

δεν ξερω ποιον να πιστεψω.....

 

α ναι!!!! ναι μου ειπαν πως θα φερουν καρτες τον αλλο μηνα και πως θα μου κανουν καλυτερη τιμη.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω φιλε απο το καταστημα που το πηρα θα επερνα τηλ. τα κεντρικα επισημα της nokia και θα τους εβαζα να συνενοηθουνε μεταξυ τους ποιος ειναι και τι φταιει
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια... εδω και 1 βδομαδα μου κάνει το εξής πρόβλημα... Πατάω το πρασινο κουμπάκι για να με βαλει στις τελευταιες κλήσεις... πατάω κλήση και δεν κάνει!!! Παω απο το ευρετήριο και πάλι τα ίδια... Χθές εκανα Hard format και φορματ στην memory card και πάλι μου το έκανε!!! Τι παίζει!!?!? Εχω το τελευταίο firmware παντος...

 

 

Ρε παίδες τι να κάνω συνεχίζει το πρόβλημα! Θα το πάω στην ΝΟΚΙΑ... αλλα και εκει τι θα γινει?? Αντικατάσταση παίζει?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

OculatusAbis tnx για την απάντηση. λέω κολλημένη ξεκολλημένη (η αεροσυνοδός ε?) εγώ να επιμένω να της δώσω την Sim μου έστω και με το ζόρι.:) ..... όπως λέει και η διαφήμιση......"Κι'αν σου κάτσει?????":O Σοβαρά τώρα...Ούτε με το blutooth υπάρχει προβλημα?

 

 

Άλλη ερώτηση τώρα... Ενώ η φωνητική εντολή δολεύει τέλεια... η φωνητική κληση τίποτα... Στο manual λέει ότι αν ανοίξεις μία επαφή και πας επιλογές σου βγάζει ανάμεσα στα άλλα και ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΦΡΑΣΗΣ... Ε! εμένα δε το βγάζει αυτό.... Μπάς και έχω απενεργοποιήσει τίποτις από κανένα άλλο μενού?

 

ΜΦΧ

ΒΑΧΥ

 

 

Και εγώ έχω το ιδιο πρόβλημα με την φωνητική κλήση... Μήπως γνωρίζει κανείς σχετικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω φιλε απο το καταστημα που το πηρα θα επερνα τηλ. τα κεντρικα επισημα της nokia και θα τους εβαζα να συνενοηθουνε μεταξυ τους ποιος ειναι και τι φταιει

 

 

αυτο θα κανω και εγω αυριο

 

περιμενα σημερα γιατι μου ειπε η πωλητρια πως θα με επερνε τηλ ο προισταμενος της, ο οποις φυσικα δεν με πηρε ποτε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πέρασα κάτι παιχνίδια με την "εγκατάσταση εφαρμογών" του pc suite στο κινητό. Συμφέρει να τα αποθηκεύσω στην κάρτα μνήμης ή στο τηλέφωνο; Λογικά στο τηλέφωνο που τα έβαλα θα τρέχουν πιο γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...