Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα τσέκαρα το κουτί του N73 ME Vodafone Live και δεν ανέφερε πουθενά για Memory Card αν το θυμηθώ θα επισυνάψω φώτο. Χωρίς Vodafone Live, ΜΕ υπάρχουν αλλά λίγα κομμάτια έως ελάχιστα!

 

nikoskat έχεις εγκατεστημένες τις version 1.0, 1.1 και 2.0? Από τον κωδικό λάθους που μου έβγαζε εκεί κατέληξα ως συμπέρασμα. Αν κάνω λάθος σε παρακαλώ διόρθωσε με μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου!!!!

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δε χανεις κατι αν το εχεις ανοιχτο. γιατι θες να το κλεισεις; εχεις παρατηρησει κατι; :)

 

Δηλαδη ρε παιδια δε καταναλωνει ενεργεια απο τη μπαταρια; Δεν πιανει χωρο στη μνημη του τηλεφωνου; Γιατι αν ειναι ετσι μα μη το κλεινω συνεχεια. Εχω βαρεθει να κανω αυτη τη δουλεια με το ME καθε φορα που ανοιγω το κινητο.

 

Εγω που εχω εγκατεστημενες παντως περι τις 20 εφαργμογες για να ανοιξει το φακελο "εφαρμογες" κανει 15 δευτερολεπτα μετρημενα...

 

Το πληκτρο για το Music player μπορουμε να το βαλουμε συντομευση για αλλη εφαρμοφογη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Bayern7 επειδή είσαι και f1 freak άκου (καλή αγωνιστική σεζόν να έχουμε)... Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο Desktop PC μου με το update της Nokia, υπάρχει μια πιθανότητα αν έχεις εγκατεστημένα 'NET Framework' (ελέω ATI κάρτας γραφικών) στο PC σου να δημιουργεί πρόβλημα. Μόνο στο Lap κατάφερα να ολοκληρώσω γιατί δεν είχα εγκαταστήσει σχεδόν τίποτα.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ!!!!! πριν ξεκινήσεις οτιδήποτε βαλε κάποια άλλη SIM Card στην οποία δεν θα υπάρχει πιθανότητα να σε καλέσει κάποιος γιατί όλο το update μου πήρε σύνολο 1 ώρα με 1024 γραμμή.

Eυχαριστώ. Τελικά το έκανα το update στο laptop, γιατί μου έκανε κάτι κουλά το nemesis στα vista. Όλα πήγαν καλά.

:up:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν πέφτει απο το πρόγραμμα της μουσικής που ειναι ανοιχτό αλλα απο την τελευταία αναβαθμιση της νόκια...

 

και κάτι αλλο,το τηλ, δεν παει και πολύ καλά,κολλαει συνέχεια!!και ειναι πολύ αργο,και χρειάζεται πολλές φορές restart.

Εχω την εντύπωση πως εχει δημιουργηθει το πρόβλημα απο διάφορες εφαρμογες.

Καπου ειχα διαβάσει οτι δεν ειναι και απολυτα αξιοπιστo να περνάς στο κινητο εφαρμογες που πρεπει να τις κανεις πρώτα sign.

Εγώ έχω περάσει πάντως...

τι να πω,καμια ιδέα?δεν αντέχω για format.....

Link to comment
Share on other sites

nikoskat έχεις εγκατεστημένες τις version 1.0, 1.1 και 2.0? Από τον κωδικό λάθους που μου έβγαζε εκεί κατέληξα ως συμπέρασμα. Αν κάνω λάθος σε παρακαλώ διόρθωσε με μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου!!!!

τη 2 ειχα βαλει κατευθειαν, το χρειαζονταν καποια προγραμματα για να τρεξουν. βεβαια μετα εκανα upgrade σε vista και δε δουλευε το pc suite αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα σιγουρα :O

Δηλαδη ρε παιδια δε καταναλωνει ενεργεια απο τη μπαταρια; Δεν πιανει χωρο στη μνημη του τηλεφωνου; Γιατι αν ειναι ετσι μα μη το κλεινω συνεχεια. Εχω βαρεθει να κανω αυτη τη δουλεια με το ME καθε φορα που ανοιγω το κινητο.

 

Εγω που εχω εγκατεστημενες παντως περι τις 20 εφαργμογες για να ανοιξει το φακελο "εφαρμογες" κανει 15 δευτερολεπτα μετρημενα...

 

Το πληκτρο για το Music player μπορουμε να το βαλουμε συντομευση για αλλη εφαρμοφογη;

δεν καταναλωνει μπαταρια, ουτε μνημη, πολυ λιγο :)

και το Ν91 αργει λιγο να ανοιξει τους φακελους, οχι παντα. ισως ειναι θεμα os9.1.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα φιλε gianpithio αλλα τιποτα παλι...

 

Σηγουρα`ειναι η εφαρμογη για τα 3rd Edition? ανεβασε μου την καπου να την δοκιμασω στο δικο μου :)

 

Edit

Η δοκημασε αυτο που εχω ανεβαση μια σελιδα πιο πισω στο 3999 ποστ και πεσμου

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

προσπαθω να κανω την αναβαθμιση στο Ν73 μου, αλλα κατα την διαρκεια ενημερωσης του product code με το νεμεσις μου βγαζει λαθος: 'reading error values'. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

 

τελικα ολα ok. ηθελε και εγκατασταση των drivers του Ν73 με το pc suite.

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε,το route66 θέλει και το περιφερειακό για να τρέξει,οπότε και να το βρείς,θα έχεις πρόβλημα με την επικοινωνία του δορυφόρου...

 

Παίδες,έχω 2 ερωτησούλες...μου είπανε ότι για να μπορώ να ακούω πιο δυνατά μουσική στο Ν73 υπάρχει επιλογή boost...που στο καλό είναι όμως και δεν την βλέπω?...Το μονο που κατάφερα ήταν να ανεβάσω όλα τα κανάλια στον ισοσταθμιστή,αλλα χαλάει η ποιότητα...

 

Επίσης ξέρει κανείς γιατί ενώ είναι Ελληνικό το λειτουργικό του τα περισσότερα κομμάτια με ελληνικούς τίτλους μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα?(δλδ encoding problem)...Επίσης το ίδιο πρόβλημα εμφανίζεται και όταν πάω να ανοίξω txt γραμμένο με ελληνικούς χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το route 66 μου τρέχει κανονικά και μέχρι στιγμης δίχως gps καθώς του φόρτωσα 3 χάρτες (Αθήνα - Θεσσαλονίκη - Πάτρα).... (κάποια στιγμή ίσως το συνδέσω και με destinator)

 

πάντως μετά την τελευταία αναβάθμιση οι ήχοι μου δεν ακούγονται το ίδιο καλά...

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση το ν73 με την τελευταια εκδοση του ν73me(σε νοκια shop,επεμενε να μου βαλει αυτη ως πιο καλη)

Τεσπα...

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια....

Επισης η διαχειριση εφαρμογων κανει 15δευτερ. να ανοιξει(4 εφαρμογες εγκατεστημενες μονο)!!!

Αυτο που μου κανει εντυωση ειναι οτι εμφανιζεται 9 φορες!!η εφαρμογη search-localplug , 1 η search-globaplug και 2 η search....

Ειναι λογικο αυτο???(sorry αν εχει ξαναναφερθει...)

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση το ν73 με την τελευταια εκδοση του ν73me(σε νοκια shop,επεμενε να μου βαλει αυτη ως πιο καλη)

Τεσπα...

 

Απίστευτο μου φαίνεται...Που το έκανες μην τύχει και πάω ποτέ??? :blink:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια απορεια...

Η καμερα δεν εχει ρυθμιση για την ποιοτητα των φωτο ?

Οι περισσοτερες βγαινουν απελπιστικα χαλια :cry:

Το παλιο μου (k750i) εβγαζε πολυ καλυτερες φωτο...

Ή κατι δεν παει καλα με τις ρυθμισεις ή η καμερα ειναι χαλια...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Επισης η διαχειριση εφαρμογων κανει 15δευτερ. να ανοιξει(4 εφαρμογες εγκατεστημενες μονο)!!!

Αυτο που μου κανει εντυωση ειναι οτι εμφανιζεται 9 φορες!!η εφαρμογη search-localplug , 1 η search-globaplug και 2 η search....

Ειναι λογικο αυτο???(sorry αν εχει ξαναναφερθει...)

 

Μια απορεια...

Η καμερα δεν εχει ρυθμιση για την ποιοτητα των φωτο ?

Οι περισσοτερες βγαινουν απελπιστικα χαλια :cry:

Το παλιο μου (k750i) εβγαζε πολυ καλυτερες φωτο...

Ή κατι δεν παει καλα με τις ρυθμισεις ή η καμερα ειναι χαλια...:worry:

 

moysitsa , αυτά που λες είναι όντως σε όλα τα N73 ME - τουλάχιστον στο δικό μου και σε άλλα 5 που έχουν γνωστοί μου.... δεν νομίζω να έτυχε σε όλους μας!

Και μένα με εκνευρίζει που θέλει τόσο χρόνο να ανοίξει την διαχείριση εφαρμογών (εμένα θέλει 20 δευτ. , αλλά έχω και καμιά 30αριά εφαρμ-παιχν.)

Δεν γνωρίζω αν το απλό Ν73 είναι γρηγορότερο- ας μας πει κάποιος που έχει...

kentoner2000 , έχει ρύθμιση για την ποιότητα των photos (ρυθμίσεις - ποιότητα εικόνας - έχει 4 επιλογές να διαλέξεις) ... αλλά όντως το k750i (το προηγούμενό μου κινητό) έβγαζε φοβερές φωτογραφίες και σε καταστάσεις χαμηλού φωτισμού... το Ν73 σε χαμηλό φωτισμό και σε μακρινές λήψεις (μισό περίπου μέτρο πέρα από την εμβέλεια του φλας), οι φωτογραφίες του είναι τραγικές!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το απλό με καμιά 30 εφαρμογές και η διαχείριση εφαρμογών κάνει 27΄΄ για να ανοίξει. Εσάς που κάνει 15 και 20 μην το πείτε ούτε του παπά. :lol: :lol:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε,το route66 θέλει και το περιφερειακό για να τρέξει,οπότε και να το βρείς,θα έχεις πρόβλημα με την επικοινωνία του δορυφόρου...

 

Παίδες,έχω 2 ερωτησούλες...μου είπανε ότι για να μπορώ να ακούω πιο δυνατά μουσική στο Ν73 υπάρχει επιλογή boost...που στο καλό είναι όμως και δεν την βλέπω?...Το μονο που κατάφερα ήταν να ανεβάσω όλα τα κανάλια στον ισοσταθμιστή,αλλα χαλάει η ποιότητα...

 

Επίσης ξέρει κανείς γιατί ενώ είναι Ελληνικό το λειτουργικό του τα περισσότερα κομμάτια με ελληνικούς τίτλους μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα?(δλδ encoding problem)...Επίσης το ίδιο πρόβλημα εμφανίζεται και όταν πάω να ανοίξω txt γραμμένο με ελληνικούς χαρακτήρες...

 

Το music player αναγνωριζει μονο mp3 που τα tag ειναι γραμμενα με ελληνικα μικρα.Αλαμπουρνέζικα βγαζει αν τα tag περιεχουν κεφαλαια ελληνικα.Η κωδικοποιηση για αρχεια .txt πρεπει να ειναι unicode για να αναγνωριζονται τα ελληνικα απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χίλια συγνώμη καθώς σίγουρα οι απορίες μου έχουν απαντηθεί αλλά διαβάζοντας από χθες τόσες σελίδες το κεφάλι μου έχει ζαλιστεί. Ακόμα και με το search χάθηκα.

 

Μόλις πήρα το Ν73ΜΕ και ψάχνομαι.

 

3 Βασικές ερωτησούλες.

 

1. Στο ξυπνητήρι υπάρχει τρόπος εκτός από τους default ήχους να ορίσεις κάποιον άλλον? Π.χ. κάποιο mp3 ή κάτι άλλο που έχεις στο κινητο?

2. Τελικά το αυτόματο κλείδωμα του πληκτρολογίου υπάρχει τρόπος να γίνει χωρίς να βάλεις κάποιο extra πρόγραμμα? Υπάρχει κλείδωμα με κωδικό αλλά δεν είναι ότι πιο εύχρηστο.

3. Το κινητό μπορείς να το φορτίζεις μέσω USB όταν το έχεις συνδεδεμένο με το PC?

 

Αυτά για αρχή και sorry.

 

Thanks.

A.T
Link to comment
Share on other sites

1. Στο ξυπνητήρι υπάρχει τρόπος εκτός από τους default ήχους να ορίσεις κάποιον άλλον? Π.χ. κάποιο mp3 ή κάτι άλλο που έχεις στο κινητο?

2. Τελικά το αυτόματο κλείδωμα του πληκτρολογίου υπάρχει τρόπος να γίνει χωρίς να βάλεις κάποιο extra πρόγραμμα? Υπάρχει κλείδωμα με κωδικό αλλά δεν είναι ότι πιο εύχρηστο.

3. Το κινητό μπορείς να το φορτίζεις μέσω USB όταν το έχεις συνδεδεμένο με το PC?Thanks.

 

1)=εργαλεία - ρυθμίσεις - ημερ.και ώρα - ήχος αφύπνισης

2)δυστυχώς όχι

3)Ναι υπάρχει αξεσουάρ, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1726425#post1726425

Link to comment
Share on other sites

1)=εργαλεία - ρυθμίσεις - ημερ.και ώρα - ήχος αφύπνισης

2)δυστυχώς όχι

3)Ναι υπάρχει αξεσουάρ, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1726425#post1726425

 

Thanks αλλά εκεί που έχει τους ήχους για την αφύπνιση έχει μόνο κάποιους default που δε βρίσκω που βρίσκονται αποθηκευμένοι στο κινητό. Πως μπορώ να προσθέσω σε εκείνη τη λίστα και κάποιον δικό μου?

A.T
Link to comment
Share on other sites

Thanks αλλά εκεί που έχει τους ήχους για την αφύπνιση έχει μόνο κάποιους default που δε βρίσκω που βρίσκονται αποθηκευμένοι στο κινητό. Πως μπορώ να προσθέσω σε εκείνη τη λίστα και κάποιον δικό μου?

 

Αυτοί οι ήχοι βρίσκονται στην rom του κινητού.

Δεν μπορείς να προσθέσεις εκεί κάποιον ήχο.

Η λίστα με τους διαθέσιμους ήχους δημιουργείται αυτόματα και παίζει ρόλο που έχεις εγκατεστημένο τον ήχο που σε ενδιαφέρει.

Καμιά φορά όμως κολάει γιαυτό και για σιγουριά εγώ τους έχω σε C:\data\sounds\digital

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν73. Υπάρχει κάποιος καλός file explorer? Στείλτε το link, παρακαλώ

 

Ελπίζω ο παρακάτω File Explorer να σε ευχαριστήσει:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...