Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι εχεις δικιο τορα ειδα οτι μπωρεις να τον σβησεις το φεκελο private με τον x-plore :O

εγω νομιζω οτι αυτο φταιη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι εχεις δικιο τορα ειδα οτι μπωρεις να τον σβησεις το φεκελο private με τον x-plore :O

εγω νομιζω οτι αυτο φταιη :)

Ολο το φάκελο Private να σβήσω?σίγουρα?μήπως μονο το φάκελο Mail2?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία, αγόρασα καινούργια κάρτα mini sd 2gb και ανέγραψα όλα τα αρχεία απο την παλιά μου κάρτα στην καινούργια. Ενω είναι εγκατεστημένες οι εφαρμογές, δεν φαίνονται πουθενά. Δεν υπάρχουν δηλαδή shortcuts. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Ολο το φάκελο Private να σβήσω?σίγουρα?μήπως μονο το φάκελο Mail2?

 

Πως θα σβησεις μονο το φεκελο mail? :)

 

Ρε παιδία, αγόρασα καινούργια κάρτα mini sd 2gb και ανέγραψα όλα τα αρχεία απο την παλιά μου κάρτα στην καινούργια. Ενω είναι εγκατεστημένες οι εφαρμογές, δεν φαίνονται πουθενά. Δεν υπάρχουν δηλαδή shortcuts. Τι να κάνω?

 

Tον φακελο PRIVATE και SYS τους εβαλες στην καινουρια σου καρτα? :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πως θα σβησεις μονο το φεκελο mail? :)

 

 

 

Tον φακελο PRIVATE και SYS τους εβαλες στην καινουρια σου καρτα? :rolleyes:

Μονο τον φάκελο mail2 κράτησα..

Link to comment
Share on other sites

Με τον τροπο που σου ειπα πιο πανω?

Μετα τον ξαναεβαλες μεσα και τα μηνηματα σου ειναι στην καρτα αλλα οταν κανεις αντιγραφη τον μηνυματον απο την καρτα στο τηλ δεν γεινετε?

Αλλα στην καρτα υπαρχουν? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν επιλέγω την καρτα μνημης εχω κανονικα τα μηνύματα μου μέσα,οταν επιλεγω μνημη συσκευης δεν με ρωτάει να αντιγραφουν τα μηνυματα απο την καρτα μνημης..

Μηπως ξέρει κανεις αν γινεται να βάλω τον φάκελο mail2 καπου στην εσωτερική μνήμη για να τα εχω εκει τα μηνυματα?

Link to comment
Share on other sites

Μολης δοκημασα να σβησω με τον x-plore τον φακελο Private μεσα απο το C και δεν σβηνετε αρα η κρατας τα μηνηματα στην καρτα σου η κανεις hard-format που δεν ειμαι 100% σηγουρος αν θα πετυχη!! :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην προηγούμενη σελίδα είχα ρωτήσει τα παρακάτω. Μήπως ξέρει κανείς να μου απαντήσει σχετικά;

 

1. Πως γίνεται στον video player να χρησιμοποιήσω το "Play/Pause" χωρίς να βγω από κατάσταση full screen; Το δοκίμασα σε ένα Ν73 ενός φίλου μου αλλά ενώ έπαιζε το βίντεο σε πλήρη οθόνη, για να χρησιμοποιήσουμε την παύση, χάναμε την προβολή σε πλήρη οθόνη. Επίσης δεν βρήκαμε κάποιο πλήκτρο του πληκτρολογίου που να μας δίνει αυτή την επιλογή :confused:

 

2. Μπορεί να γίνει συγχρονισμός των "Υποχρεώσεων" του ημερολογίου με το Outlook;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Επειδή μετά τις αναφορές για καλύτερη βραδυνή φωτογραφία, θα κάνω αναβάθμιση, και επειδή θέλω να κάνω και φορμάτ την κάρτα μνήμης, και τέλος επειδή έχω πολλά τραγούδια μέσα, θα έχει διαφορά αν κάνω φορμάτ όλη την κάρτα, ή να το συνδέσω με μαζική αποθήκευση, να τα σβήσω όλα εκτός απο το Sounds? Για να μην κάθομαι και τα μεταφέρω. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν επιλέγω την καρτα μνημης εχω κανονικα τα μηνύματα μου μέσα,οταν επιλεγω μνημη συσκευης δεν με ρωτάει να αντιγραφουν τα μηνυματα απο την καρτα μνημης..

Μηπως ξέρει κανεις αν γινεται να βάλω τον φάκελο mail2 καπου στην εσωτερική μνήμη για να τα εχω εκει τα μηνυματα?

δε γινεται δυστυχως. αυτο που δε σκεφτηκαμε ειναι οτι ειτε φορματ κανεις, ειτε αναβαθμιση, οταν ανοιξει το κινητο, θα δημιουργησει το φακελο mail λογικα αφου τα μηνυματα θα τα βαζει στη μνημη τηλεφωνου αν δεν πειραξεις τιποτα, οποτε λιγο ακυρο...:O

σορρυ γι'αυτο :O

Μολης δοκημασα να σβησω με τον x-plore τον φακελο Private μεσα απο το C και δεν σβηνετε αρα η κρατας τα μηνηματα στην καρτα σου η κανεις hard-format που δεν ειμαι 100% σηγουρος αν θα πετυχη!! :rolleyes:

δε σβηνεται, δε μετονομαζεται, ειτε φαινεται ειτε οχι, ενα και το αυτο :)

Ερώτηση:

Επειδή μετά τις αναφορές για καλύτερη βραδυνή φωτογραφία, θα κάνω αναβάθμιση, και επειδή θέλω να κάνω και φορμάτ την κάρτα μνήμης, και τέλος επειδή έχω πολλά τραγούδια μέσα, θα έχει διαφορά αν κάνω φορμάτ όλη την κάρτα, ή να το συνδέσω με μαζική αποθήκευση, να τα σβήσω όλα εκτός απο το Sounds? Για να μην κάθομαι και τα μεταφέρω. Τι λέτε;

αν δεν εχεις καποιο προβλημα στην καρτα μνημης, δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος να κανεις φορματ και δε νομιζω οτι θα κερδισεις και τιποτα, οτι θελεις κανεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία, αγόρασα καινούργια κάρτα mini sd 2gb και ανέγραψα όλα τα αρχεία απο την παλιά μου κάρτα στην καινούργια. Ενω είναι εγκατεστημένες οι εφαρμογές, δεν φαίνονται πουθενά. Δεν υπάρχουν δηλαδή shortcuts. Τι να κάνω?

Δεν ξέρει κανένας? Δεν αλλάξατε κάρτα ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

ego pou exo to n93 kai ekana oti kai esi kapou tis brika otan ekana sindesi me to pc alla den mporousa na tis ksanabalo!otan anigis to kinito sou leei egatastasi?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση στο ν73 ΜΕ.ολα καλα.μεσα σε ενα 10 λεπτο τελειωσε.περασα και το back up που ειχα κανει κι ολα τζι τζι.στον ισοσταθμιστη πλεον δεν εχεις την επιλογη εξοδος,αλλα εχεις επιπλεον επιλογη τον στερεοφονικο ηχο και το Loudness.τελος το κινητο εχει γινει πολυ γρηγορο
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε εκει που το πηρες και βαλε τα δυνατα σου μην τυχον και στο αλλαξουν.Μου ειχε καψει σε ενα 9210i μετα απο ενα μηνα χρησης,και απλα μου αλλαξαν την οθονη.Καλη τυχη...:)

 

telika to phga shmera to meshmeri sthn cosmote sthn axarnwn kai mou to allaksan kai poly eykola kai grhgora mporw na pw.pali kala giati krima tha htan kainourio kinhto me provlhma kai xrhsh mias mono wras!

VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

δε γινεται δυστυχως. αυτο που δε σκεφτηκαμε ειναι οτι ειτε φορματ κανεις, ειτε αναβαθμιση, οταν ανοιξει το κινητο, θα δημιουργησει το φακελο mail λογικα αφου τα μηνυματα θα τα βαζει στη μνημη τηλεφωνου αν δεν πειραξεις τιποτα, οποτε λιγο ακυρο...:O

σορρυ γι'αυτο :O

 

Δεν προσπάθησα ποτέ να αποθηκεύσω μηνύματα αλλά μιας και έφτασε εκεί το θέμα λέω να προτείνω μια λογικοφανή λύση:

* Αφού όταν επιλέγεις την κάρτα, βλέπεις τα μηνύματα, άνοιξε το lifeblog και στις επιλογές τσεκάρισε να κρατάει τα μηνύματα. Κάνε όμως και μια επανεκκίνηση γιατί κάτι τέτοια (σαν την έκθεση) κάνουν refresh μετά από reset.

* Πέρασέ τα στο PC με το πρόγραμμα του lifeblog που έχει το CD.

* Mετά σβήσε το mail2 από την κάρτα. (Κράτα ένα αντίγραφο δια παν ενδεχόμενο) οπότε θα ισχύει αυτό του τηλεφώνου και

* Πέρασέ τα ξανά από το PC στο τηλέφωνο μέσω lifeblog.

Δεν το 'χω δουλέψει αυτό το lifeblog αλλά από ότι λένε, την κάνει αυτή τη δουλειά.

Λέτε να πιάνει;

 

Πάντως, θα έλεγα, μιας και σε ενδιαφέρουν τόσο τα μηνύματα, δεν τα αφήνεις εκεί στην κάρτα για να έχεις και τον άμεσο έλεγχό τους για backup κτλ. όποτε θελήσεις;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανένας? Δεν αλλάξατε κάρτα ποτέ?

 

Ρε παιδία, αγόρασα καινούργια κάρτα mini sd 2gb και ανέγραψα όλα τα αρχεία απο την παλιά μου κάρτα στην καινούργια. Ενω είναι εγκατεστημένες οι εφαρμογές, δεν φαίνονται πουθενά. Δεν υπάρχουν δηλαδή shortcuts. Τι να κάνω?

 

 

Πως εκανες την αντιγραφη της μιας καρτας στην αλλη?

Υποθετω με card reader . Εχεις επιλεξει να φαινονται τα "κρυφα' αρχεια

στον υπολογιστη σου ?

Restart εκανες στο ν73 ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Από χτες έπαψε να ενημερώνει αυτά που γράφω στο OutLook ενώ μέχρι χτες λειτουργούσε άψογα.

 

Καμιά ιδέα.

 

Ωστόσο δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα.

 

.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία, αγόρασα καινούργια κάρτα mini sd 2gb και ανέγραψα όλα τα αρχεία απο την παλιά μου κάρτα στην καινούργια. Ενω είναι εγκατεστημένες οι εφαρμογές, δεν φαίνονται πουθενά. Δεν υπάρχουν δηλαδή shortcuts. Τι να κάνω?

 

Ξανακάνε την ίδια διαδικασία, αφού πρώτα καθαρίσεις την νέα κάρτα, και αυτή την φορά, βεβαιώσου οτι με το card reader βλέπεις σωστά και αντιγράφεις στην νέα κάρτα τα αρχεία των φακέλων private, sys, resource και system και ειδικότερα των 2 πρώτων. Είναι οι φάκελοι συστήματος (παλιά είχαμε μόνο τον system) και εκεί εγκαθιστούνται τα αρχεία των εγκατεστημένων εφαρμογών.

 

Τσέκαρε και την λίστα στην διαχείρηση εφαρμογών. Φαίνονται τα συγκεκριμένα προγράμματα και το εικονίδιο δίπλα τους είναι το σωστό;

Link to comment
Share on other sites

mss2000 τα αρχεία με κατάληξη .sis καταταρχάς μπορεί να είναι εφαρμογές γραμμένες για τηλέφωνα με λειτουργικό Symbian S60 1st-2nd ή 3rd edition. Το Ν73 έχει Symbian 9.1 (3rd edition). Λοιπόν για να τα εγκαταστήσεις στο κινητό πρέπει να συνδέσεις το τηλέφωνο με τον υπολογιστή με τη βοήθεια του προγράμματος Pc Suite. Αφού σνδεθεί, χρειάζεται απλά ένα διπλό κλικ στο αρχείο και μετά η εγκατάσταση θα μεταφερθεί στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οκ δεν πειράζει τελικα εχω τα μηνυματα στην κάρτα μνήμης,οκ.

ΤΟ πρόβλημα ειναι οτι δεν βγάζει το ονομα του αλλου στα μηνύματα ενώ υπάρχει στον τηλ. κατάλογο.Αυτο το έκανε και πριν.

Αν πάρω ομως καινουριο μηνυμα θα βγάλει ονομα.

γινεται κατι γι αυτο?

 

Επίσης ποιος ειναι ο καλυτερος και δοκιμασμένος Msn messenger?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω update to κινητο μου αλλα επειδη εχω προχοριση σε καποια παιχνιδια δεν θελω να χασω τα save τι πρεπει να κανω και τι πρεπει να κρατισω αρχειο ετσι οστε μετα το update να μπορεσω να τα ξαναβαλω ολα στην θεση τους? :)

 

Κανεις?

Αν κανω αντιγραφη μνημης τηλ. τι γεινετε? :)

 

Δηλαδει να το παρο αποφαση και να κανω την αναβαθμιση?? :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια πηγα επιτελους το Ν73 για αλλαγη του καλυματος του τζουστικ αυριο θα το εχω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...