Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τη ξέρω και η SE δύο χρόνια έχει εγγύηση

 

Όλα τα καταστήματα είναι υποχρεωμένα να προσφέρουν διετή εγγύηση στα κινητά τηλέφωνα που διαθέτουν προς πώληση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχει διαφορα εαν πριν την αναβαθμιση κανεις FORMAT στο κινητο?

εχετε παρατηρησει καποιες διαφορες με το FORMAT?

 

διλαδη πατας *#7370# κανει FORMAT, και μετα το συνδεεις στον υπολογιστη για αναβαθμιση ή το εχεις εξ' αρχης συνδεμενο... την ωρα που κανει FORMAT?

 

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟ FORMAT...:O

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει διαφορα εαν πριν την αναβαθμιση κανεις FORMAT στο κινιτο?

εχετε παρατηρισει καποιεσ διαφορες?

 

διλαδη πατας *#7370# κανει φορματ και μετα το συνδεεις στον υπολογιστη για αναβαθμιση ή το εχεις εξ' αρχης συνδεμενο...?

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟ FORMAT...:O

 

 

Δεν χρειαζεται να κανεις φορματ .

Το φορματ ειναι ανεξαρτητο ,αν θελεις κανεις .

Ουτως ή αλλος ,μετα την αναβαθμιση,η συσκευη ειναι φορμαρισμενη..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν το κανω σκετο FORMAT με τον συνδιασμο των πληκτρων *#7370# τι θα γινει στο κινητο? Δεν θα αναβει καν και θα πρεπει μετα να κανω ξανα εγκατασταση λογισμικου?

 

Η'

 

με την διαδηκασια του FORMAT θα ερθουν σε μια αρχικη εργοστασιακη κατασταση απλα οι ρυθμισεις μου...

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εαν το κανω σκετο FORMAT με τον συνδιασμο των πληκτρων *#7370# τι θα γινει στο κινητο? δεν θα αναβει καν και θα πρεπει μετα να κανω ξανα εγκατασταση λογισμικου?

 

Δεν χανεις το λογισμικο με το φορματ . Απλώς καθαριζει απο οτι του εχεις

περασει και ειναι οπως το αγορασες και επανερχεται στις εργοστασιακες ρυθμισεις του.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πεταμενα 509ευρω??Δεν το πιστευω αφου το Ν73 υποτιθεται οτι ειναι μια χαρα κινητο, δεν σημαινει αν σου βγηκε ελλατωματικο οτι δν ειναι καλο κινητο! Επισης η Νοκια εχει 2χρονια εγγυηση ενω η SΕ 1χρονο! Το μονο που δν ειναι καλο στο Service της Νοκια ειναι οτι καθυστερουν αρκετα να το επισκευασουν κ να το στειλουν. Ενω στην SΕ το εχεις το αργοτερο σε 1μηνα.

 

εγω αυτη τη στιγμη εχω ενα κινητο το οποιο πληρωσα 509 ευρω και δεν δουλευει σωστα....

εκτος οτι το πηγα εντος εγγυησης για service και μου το φερανε μετα απο 2 μηνες ανεπισκευαστο το βγαλανε και εκτος εγγυησης με την δικαιολογια οτι βρεθηκαν ιχνη καθαρισμου απο υγρα...

δεν νομιζω να υπαρχει τετοια αντιμετωπιση απο αλλη εταιρεια..απλα πηρε ο κωλος τους αερα και σου λεει τι θα κανει ο πελατης ?θα βρει ακρη ?

δεν μπορω να τους κανω και τιποτα...

μπορω δηλαδη αλλα θα πληρωσω ενα καρο λεφτα στον δικηγορο και θα μπω σε μια διαδικασια η οποια θα διαρκεσει τουλαχιστον 2 χρονια.....

 

δεν νοειται να μου κρατας το κινητο 2 μηνες και να μου το φερνεις πισω χωρις να το επισκευασεις....

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

φιλε νικο αυτα τα ρωταμε πριν κανουμε την αγορα και οχι μονο. αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κακη η εταιρεια επειδη η αντιπροσωπεια εδω ειναι χαλια. γενικως θα προρουσες να ειχες δωσει λιγοτερα και να παρεις περισσοτερα.

 

ουτε να το σκεφτεσαι. κρατα αυτο που εχεις. ειναι κλασεις ανωτερο

ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

φιλε νικο αυτα τα ρωταμε πριν κανουμε την αγορα και οχι μονο. αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κακη η εταιρεια επειδη η αντιπροσωπεια εδω ειναι χαλια. γενικως θα προρουσες να ειχες δωσει λιγοτερα και να παρεις περισσοτερα.

 

μεχρι στιγμης εχω παρει αρκετα νοκια και ολα ηταν ενταξει αν εξαιρεσεις το ν70 το οποιο δεν δουλευε το μικροφωνο!

τωρα γιατι να ειμαι υποχρεωμενος να εχω ενα κινητο το οποιο εχω πληρωσει 500+ ευρω και να μην δουλευει σωστα??γιατι ειναι νοκια και δεν μπορω να βγαλω ακρη?ελα εσυ στη θεση μου και πες μου τι θα εκανες..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

αυτο που κανω και τωρα φιλε μου. ΕΡΕΥΝΑ. εχω μελετησει ολο το thread και της νοκια και της ερικσον. Αληθεια. Αμαξι πως θα διαλεγες? Το after sales δεν σ ενδιαφερει?
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

ερευνα μπορεις να κανεις...

το πως δεν θα σε εξαπατησει η νοκια μπορεις να το βρεις?ειτε αυτη ειναι νοκια ειτε bmw?μην το πας στα αυτοκινητα γιατι μιλαμε για αλλη αξια!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί το κ800 που έχει τώρα είναι πολύ αξιοπιστο τηλ. και πρέπει να φοβάται να πάρει το ν73.Μακάρι τα προβλήματα που μπορει να τύχει να εχει καποιο ν73 να τα ειχαν τα κ800.

Το κ800 είναι το πιο αναξιοπιστο τηλ,το επόμενο λεπτό δεν είναι σιγουρο αν δουλευει:lol: :lol: οποιαδήποτε στιγμή <<πεθαινουν>> .+ οτι το service τους είναι αθλιο,δεν λέω οτι της νοκια ειναι καλύτερο,αλλα θέλω να πιστευω πως είναι.

Τώρα αν αξίζει η αλλαγή ναι,μεγαλύτερη και καλυτερη οθονη,καλυτερη κάμερα την ημέρα,το βραδυ οχι όμως,πολύ καλύτερο ήχο,και απο τα ακουστικα και απο τα εξαιρετικα του ηχεία.Επισης το video του ειναι ανώτερο,και εχει και ανοιχτο λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το έχω 1 μήνα περιπου,ειμαι πολύ ευχαριστημένος,κανένα πρόβλημα.Αξίζει,είναι και αυτο smartphone ναι.

Τα χαρακτηριστικα του θα στα πω με λίγα λόγια,αν και μπορεις να τα δεις αναλυτικα στην αρχη του thread.

Μεγάλη οθόνη υψηλής ανάλυσης

Κορυφαία κάμερα 3,2mp με φακους carl zeiss

Εξαιρετικος ήχος τοσο απο τα ακουστικα οσο και απο τα δυο ηχεία του.

3g,καλο video,ραδιοφωνο κτλ

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει μερικά τραγούδια από το pc στο Ν73ΜΕ κ το πρόβλημά μου είναι ότι ο ήχος που βγαίνει από τα ηχεία του τηλ. είναι πολύ τσιριχτός από τη μέση της έντασης κ πάνω,σε σημείο να σε ξεκουφαίνει.Αυτό συμβαίνει κ όταν παίζει χαμηλά.Δεν ακούγεται δλδ. πολύ ποιοτικά.Υπάρχει καμιά ρύθμιση που δεν εχω δει ακόμα στο μενού του,ή μήπως φταίει που τα τραγούδια είναι σε πολύ καλή ποιότητα;Ο ισοσταθμιστής είναι στην ρύθμιση Ροκ,γιατί στις άλλες τσιρίζει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Koita ta ixeia kala einai gia kinito. Tora exartatai apo to ti poiotita perimeneis esy apo ta ixeia. Kato apo ton isostathmisti exei rythmiseis ixou. Exisoropisi, dieyrinsi stereo kai enysxisi. Paixe me ta 2 teleutaia kai des pou einai kalytera. Kai protino na mh valeis

rock giati sikonei kai ta prima kai einai xeirotera

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το ξυπνητηρι.Εχω το N73 με τη τελευταια αναβαθμιση.ισχυει οτι αν απενεργοποιησεις τη ναρκη

θα λυθει το προβλημα?Υπαρχει αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το ξυπνητηρι.Εχω το N73 με τη τελευταια αναβαθμιση.ισχυει οτι αν απενεργοποιησεις τη ναρκη

θα λυθει το προβλημα?Υπαρχει αλλη λυση?

 

Ποιο ειναι το προβλημα σου με το ξυπνητηρι? :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ayrio 8a allaksw to p990 mou me ena n73ME!!!pisteuetai pos ekana kali kinisi???Episis epeidh eimai SE fan kai eixa kai k800 kai w850 sxedon ola ta teleutaia akriva modela tis kai eipa na allaksw ligo!!!Apo palies mou empeiries me to service ths Nokia dn einai ka8olou kales:(Elpizw na mhn xreiastei na episkeuto kanena nokia club:)

 

Filika Nikos:) :D :p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι σας ξεφυγε πολυ βασικο νομιζω. η τιμη.

 

φιλε νικο αυτη ειναι η δουλια τους να σε εξαπατησουν και να στα παρουν. το θεμα ειναι τι κανεις εσυ. οσο για την αξια........μικρη η μεγαλη.........ειναι λευτα.

ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το ξυπνητηρι.Εχω το N73 με τη τελευταια αναβαθμιση.ισχυει οτι αν απενεργοποιησεις τη ναρκη

θα λυθει το προβλημα?Υπαρχει αλλη λυση?

 

Εγώ με την τελευταία αναβάθμιση(που έκανα και από το σπίτι πρίν 2 μέρες) κανένα πρόβλημα.Ούτε με το ξυπνητήρι ούτε με τίποτα άλλο.

Μόνο η μπαταρία άδειασε πολύ γρήγορα και δεν ξέρω γιατί.

Τώρα το φόρτισα.Να δώ πόσο θα κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Νίκ και εγώ απο se σε Νοκια γύρισα..το μόνο που με εκνεύρισε ήταν το αργο μενου (που υποτιθεται οτι και το Ν73ΜΕ είναι σβέλτο) κατα τα άλλα :cool:
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την τελευταία αναβάθμιση(που έκανα και από το σπίτι πρίν 2 μέρες) κανένα πρόβλημα.Ούτε με το ξυπνητήρι ούτε με τίποτα άλλο.

Μόνο η μπαταρία άδειασε πολύ γρήγορα και δεν ξέρω γιατί.

Τώρα το φόρτισα.Να δώ πόσο θα κρατήσει.

 

Να σε ρωτησω φιλε μου απο το site της Νοκια την εκανες!!!

Δεν σου παρουσιασε κανενα προβλημα???Γιατι λενε οτι αμα κανεις αναβαθμιση απο το site λενε οτι στο περναει στα αγγλικα!!!!!!

 

Και κατι αλλο με το ξυπνητηρι υπαρχει κανενα προγραμμα που οταν το κλεινεις το κινητο να χτυπαει και να ειναι εδβομαδιαιο?????

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Γιατι λενε οτι αμα κανεις αναβαθμιση απο το site λενε οτι στο περναει στα αγγλικα!!!!!!
Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο. Στο περνάει στα Αγγλικά μόνο οταν είναι παραεισαγωγή... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Και πως το ξερουμε αν ειναι παραεισαγωγη η οχι????
Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...