Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

βάζω φωτό 240*320 κ χρήση σαν ταπετσαρία κ μου την βγάζει μικρή μπροστά.Δεν γεμίζει δηλ. η οθόνη.Υπάρχει τρόπος να γεμίζει η οθόνη με τη φωτό που βάζουμε;Ευχαριστώ

 

Ολη η οθονη για να γεμισει μονο αν φτιαξεις θεμα δικο σου βαζοντας τη φοτο που θελεις. Ταπετσαρια βαλε 240χ240

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα τελευταία και μερικές φορές το N73 ME σβήνει ξαφνικά χωρίς λόγο.Τι γίνεται?

 

Κάνει επανεκκίνηση ή απενεργοποιείται;

Η μπαταρία είναι συνήθως φορτισμένη;

Link to comment
Share on other sites

Αν τα εχεις εγκαταστησει στην καρτα σου ανηξε τα θεματα μεσα στο pc σου με το UnMakeSIS και μετα βαλε την καρτα σε ενα card reader και ανηξε το φακελο Private μεσα στο pc και σβηστα.

 

Υ.Γ.

Οταν ανοιγεις ενα αρχειο με το unsis δε χρειαζεται να το κανεις extract, απλα κοιτας που θα πηγαινε στο κινητο το καθε αρχειο του sis που ανοιξες ;)

 

δεν εχω card reader.μπορω να κανω κατι χωρις αυτόν?μηπωςυπαρχει το fexplorer για n73( στο 6260 ηταν οτι καλυτερο)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω card reader.μπορω να κανω κατι χωρις αυτόν?μηπωςυπαρχει το fexplorer για n73( στο 6260 ηταν οτι καλυτερο)

θα το συνδεσεις με το καλωδιο και θα επιλεξεις αποθηκευση δεδομενων, αρκει να εχεις επιλεξει στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια.

βαλε το Y-browser, ο fexplorer αναμενεται.

Link to comment
Share on other sites

Anamfisvitita,apo apopsis texnikwn xaraktiristikwn, to N73/N73 ME einai apo ta kalitera pou kikloforoun! Simera to prwi loipon (kai istera apo poli psaksimo) piga stin Vodafone gia na to agorasw! Otan mou to efere i kopela gia na to dw mou efere kai ena allo N73 ME (tous eixe erthei prin 2-3 imeres) to opoio eixe kai Vodafone Live! Kai enw milagame me tin pwlitria mou leei "Giati thes na pareis opwsdipote to N73 ME? Na ksereis pantws oti ws twra exoume poulisei 3 kai mas exoun erthei pisw me provlimata..."! Kai rwtaw egw (giati kai to poso den einai diolou efkatafronito) exei bgalei se kanenan apo dw mesa provlimata eite to N73 eite to ME wste na apotrepoun tin agora tou? Opoioi mporoun as me voithisoun...Thanks
Link to comment
Share on other sites

παιδια help!!! exv to N73 δυο μερες και εχει αρχισει να "σερνεται" ....απελπιστικα αργο! το μονο που εγκατεστησα ηταν καμια 10αρια θεματα. εκανα επαναφορα εργοστ. ρυθμισεων αλλα τιποτα. θελω να του κανω format και να του περασω το λογισμικο απο την αρχη αλλα δεν ξερω πως... και που θα βρω το λογισμικο; πρεπει να το κατεβασω απο καπου ή βρισκεται μεσα στο CD στη συσκευασια του κινητου; εκανα μια αναζητηση στο forum αλλα ολο μου βγαζει οτι δε βρεθηκε τιποτα.
Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

παιδια help!!! exv to N73 δυο μερες και εχει αρχισει να "σερνεται" ....απελπιστικα αργο! το μονο που εγκατεστησα ηταν καμια 10αρια θεματα. εκανα επαναφορα εργοστ. ρυθμισεων αλλα τιποτα. θελω να του κανω format και να του περασω το λογισμικο απο την αρχη αλλα δεν ξερω πως... και που θα βρω το λογισμικο; πρεπει να το κατεβασω απο καπου ή βρισκεται μεσα στο CD στη συσκευασια του κινητου; εκανα μια αναζητηση στο forum αλλα ολο μου βγαζει οτι δε βρεθηκε τιποτα.

 

Το λογισμικο ειναι μεσα στην rom του κινητου σου οποτε το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κρατησεις ενα αρχειο της επαφες σου και μετα να το κανεις Hard format πατωντας στην οθονη αναμονης *#7370# :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εγω γενικα ειμαι πολυ επιφυλακτικος με τα ΝΟΚΙΑ γενικως. Εδω και μερες ψαχνω και το συγκρινω με το Κ800 το οποιο εχει χαμηλοτερη τιμη και προσφερει τα ιδια. Ενα μονο συν στο ΝΟΚΙΑ ειναι οτι μπορεις να το εχεις στη πριζα και να παιζει με τις ωρες. Δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα περιπου τα ιδια προβληματα εχετε ολοι. Ευχαριστω για τη φιλοξενια.
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εγω γενικα ειμαι πολυ επιφυλακτικος με τα ΝΟΚΙΑ γενικως. Εδω και μερες ψαχνω και το συγκρινω με το Κ800 το οποιο εχει χαμηλοτερη τιμη και προσφερει τα ιδια. Ενα μονο συν στο ΝΟΚΙΑ ειναι οτι μπορεις να το εχεις στη πριζα και να παιζει με τις ωρες. Δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα περιπου τα ιδια προβληματα εχετε ολοι. Ευχαριστω για τη φιλοξενια.

 

Ειναι γνωστο, αυτοι που δεν εχουν προβληματα δεν λενε τιποτα, ετσι βλεπουμε πιο πολλα απο τους λιγους που εχουν, εμενα το τηλεφωνο μου εχει βγει αστερι, το εχω απο τον Αυγουστο και ειναι σαν καινουργιο, μου εχει κολησει 3 φορες μονο και ολες οταν ημουν στο ιντερνετ και κατεβαζε σελιδες ή χαρτες απο το googlemaps και ειχα κληση, την κληση την απαντησα αλλα το browser κολησε μετα και δεν εκλεινε οποτε εκανα reboot, για ενα κινητο τοσο πολυταλαντο οσο αυτο δεν νομιζω οτι ειναι και μεγαλη υποθεση, αν ηθελα κατι που να μη κολαει ποτε θα πηγενα πισω στο 6230 μου η ακομα καλυτερα στο 3100 ;)

 

Ψεματα μου κολησε και μια φορα οταν επερνα φοτογραφια και με καλεσαν, αλλα πρεπει να ξερετε οτι εχω και το Advanced Caller Manager που τρεχει παντα και σε περιπτωση κλησης πρεπει να κανει καποια πραγματα και να επεξεργαστει την κληση πριν την αφησει να περασει η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικο ειναι μεσα στην rom του κινητου σου οποτε το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κρατησεις ενα αρχειο της επαφες σου και μετα να το κανεις Hard format πατωντας στην οθονη αναμονης *#7370# :)

 

Ξερεις πιο αρχειακι ειναι ακριβως γιατις επαφες?????

Και κατι αλλο ξερετε αν εχει βγει κανενα προγραμμα οπως το turn off h switch off που ειχε βγει για s60????Αν υπαρχει και καποιο προγραμμα που να ανοιγει το κινητο δηλαδη να του βαζεις μια συγκεκριμενη ωρα να ανοιγει καθε μερα!!!!!

THANKS!!!!!!!!!!!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το N73...

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ο δείκτης sar.Έχει κανένας εδω μέσα πρόβλημα με την ακτινοβολία,π.χ πονοκεφάλους,που δεν αντιμετώπιζε με άλλο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το N73...

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ο δείκτης sar.Έχει κανένας εδω μέσα πρόβλημα με την ακτινοβολία,π.χ πονοκεφάλους,που δεν αντιμετώπιζε με άλλο κινητό?

Κανένα πρόβλημα. Να το αγοράσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσφατα οι εξετασεις μου εδειξαν ογκο στον εγκεφαλο αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι σοβαρο... :rolleyes:

 

... εχει και η φιλη μου η Αννουλα (και ογκο και Ν73) :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Aπενεργοποιείται με μπαταρια φορτισμενη

 

το ιδιο προβλημα ακριβως ειχα και εγω!

επιπλεον ομως εμενα εσβηνε και οταν το ειχα στο αυτοκινητο στην θηκη διπλα στην πορτα και με τις λακουβες εσβηνε ειτε με το καπακι της πισω καμερας!

 

το πηγα στη νοκια και το πηρα σημερα μετα απο 2 μηνες!απο 6/11

 

το κινητο αγοραστηκε στις 22/9/06

μου το φερανε πισω χωρις να το επισκευασουν με την δικαιολογια οτι βρεθηκαν ιχνη καθαρισμου απο νερο

 

στο κινητο ποτε δεν επεσε νερο ουτε το χρησιμοποιησα με βροχη!

 

το θεμα ειναι οτι εδωσα 509 ευρω για ενα κινητο το οποιο δεν δουλευει σωστα τωρα και δεν μπορω να βρω και το δικιο μου!

 

τελευται εκδοση για το ν73?

εχω την 3,0638,0,0,1

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εγω γενικα ειμαι πολυ επιφυλακτικος με τα ΝΟΚΙΑ γενικως. Εδω και μερες ψαχνω και το συγκρινω με το Κ800 το οποιο εχει χαμηλοτερη τιμη και προσφερει τα ιδια. Ενα μονο συν στο ΝΟΚΙΑ ειναι οτι μπορεις να το εχεις στη πριζα και να παιζει με τις ωρες. Δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα περιπου τα ιδια προβληματα εχετε ολοι. Ευχαριστω για τη φιλοξενια.

Φίλε μου λυπάμαι αλλά κάνεις λάθος στη σύγκριση! Το Κ800 είναι κινητό "κλειστού λειτουργικού", ενώ το Ν73 είναι smartphone ανοιχτού λειτουργικού. Οι δυνατότητες που προσφέρει το Ν73 είναι ασύγκριτα περισσότερες από εκείνες του Κ800.

 

Απλά κάνω την επισήμανση και δεν συνεχίζω για να μην βγω εκτός θέματος. Άλλωστε αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και σχετικό θέμα "Ν73 vs K800" στους διαξιφισμούς :)

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ακριβως ειχα και εγω!

επιπλεον ομως εμενα εσβηνε και οταν το ειχα στο αυτοκινητο στην θηκη διπλα στην πορτα και με τις λακουβες εσβηνε ειτε με το καπακι της πισω καμερας!

 

το πηγα στη νοκια και το πηρα σημερα μετα απο 2 μηνες!απο 6/11

 

το κινητο αγοραστηκε στις 22/9/06

μου το φερανε πισω χωρις να το επισκευασουν με την δικαιολογια οτι βρεθηκαν ιχνη καθαρισμου απο νερο

 

στο κινητο ποτε δεν επεσε νερο ουτε το χρησιμοποιησα με βροχη!

 

το θεμα ειναι οτι εδωσα 509 ευρω για ενα κινητο το οποιο δεν δουλευει σωστα τωρα και δεν μπορω να βρω και το δικιο μου!

Είναι λυπηρό να έχουν τέτοια αντιμετώπιση σε πελάτες :mad: Ακόμη κι αν υπήρχαν ίχνη υγρασίας, μετά από 2 μήνες το κατάλαβαν; Πάντως φίλε μου δεν χάνεις και τίποτα αν το πας σε ένα άλλο Nokia service (εκτός ίσως απ' το να χάσεις άλλους 2 μήνες :lol: :lol: :X )

Link to comment
Share on other sites

Είναι λυπηρό να έχουν τέτοια αντιμετώπιση σε πελάτες :mad: Ακόμη κι αν υπήρχαν ίχνη υγρασίας, μετά από 2 μήνες το κατάλαβαν; Πάντως φίλε μου δεν χάνεις και τίποτα αν το πας σε ένα άλλο Nokia service (εκτός ίσως απ' το να χάσεις άλλους 2 μήνες :lol: :lol: :X )

 

στο χαρτι που μου δωσανε κατα την επιστροφη γραφει εκτος εγγυησης οποτε αυτοι θα το εχουν περασει στα κεντρικα οτι το συγκεκριμενο ειναι εκτος εγγυησης!

 

 

 

ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΕΓΩΜΕΝΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΜΕ ΓΡΑΒΑΤΑ...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις πιο αρχειακι ειναι ακριβως γιατις επαφες?????

Και κατι αλλο ξερετε αν εχει βγει κανενα προγραμμα οπως το turn off h switch off που ειχε βγει για s60????Αν υπαρχει και καποιο προγραμμα που να ανοιγει το κινητο δηλαδη να του βαζεις μια συγκεκριμενη ωρα να ανοιγει καθε μερα!!!!!

THANKS!!!!!!!!!!!!!!

 

1)Θα μπεις μεσα στης επαφες σου θα πατησεις επιλογες> επιλογη/εξερεση> επιλογη ολων> επιλογη> αντιγραφη> στην καρτα μνημης μετα θα πας με ενα fileman μεσα στην καρτα σου μεσα στο Ε\others\contacts και θα της βρεις εκει μεσα της επαφες σου :)

2)οχι :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος ενός N73 ΜΕ.Στις οδηγίες δεν λέει πόσες ώρες θέλει φόρτισμα η μπαταρία για πρώτη φορά.Τι να κάνω να την βγάλω μόλις σταματίσουν οι γραμμές; ή πρέπει να την αφήσω περισσότερο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος ενός N73 ΜΕ.Στις οδηγίες δεν λέει πόσες ώρες θέλει φόρτισμα η μπαταρία για πρώτη φορά.Τι να κάνω να την βγάλω μόλις σταματίσουν οι γραμμές; ή πρέπει να την αφήσω περισσότερο;

 

Μην φοβάσαι ούτε εσύ ούτε κανένας πλέον για τις πρώτες φορτίσεις. Οι σημερινές μπαταρίες δεν παρουσιάζουν το λεγόμενο φαινόμενο μνήμης αυτών του Νικελίου-Καδμίου (NiCd) οπότε μόλις κουδουνίσει (όταν τελειώσει η φόρτιση κάνει έναν μικρό ήχο) σταματάει η φόρτιση και είναι δώρον άδωρον να το περιμένεις στην πρίζα. Δούλεψέ το κανονικά. Άντε με γεια!

Link to comment
Share on other sites

mou eipane oti to n73 meta apo ligo kairo xrisis parousiazei diafora provlimata opws kwllaei sinexws,de stelnei minimata katefthian i kati tetoio ka ito kyriotero oti de mpainei sto my gallery... isxiei???

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

mou eipane oti to n73 meta apo ligo kairo xrisis parousiazei diafora provlimata opws kwllaei sinexws,de stelnei minimata katefthian i kati tetoio ka ito kyriotero oti de mpainei sto my gallery... isxiei???

 

 

OXI μην ακους βλακειες

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...