Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι Απιστευτοι !!!μου δωσε ενας φιλος σημερα το αρτεμις που μολις χθες αγορασε,να του βαλω τουλαχιστον ενα back up της καρτας μου και τα shorcats του start menu,για να εχει τουλαχιστον καποια προγραματα exe kai καποια παιχνιδια χωρις εγκατασταση,για να μη του πεσει η μνημη.και τι βλεπω μετα απο hard reset? 24,45mb.Ημαρτον!!!,ολα ταχε η μαριολη ο φερετζες της ελειπε?πoiος τους ειπε οτι μας ελειπε προεγκατεστημενο το tom tom μεσα στη rom?θα μας τρeλλανουν τελειως?δε φτανει που ειχαμε 29,70 mb μονο!!! επρεπε να τα μειωσουν ακομη περισοτερο?εχουμε γινει φακιριδες για να κραταμε την μνημη ψηλα,και αυτοι μας χωνουν μεσα ενα παντελως αδιαφορο για τα δεδομενα της χωρας μας προγραμμα και μας τρωνε και 5 mb απο πανω?γιατι ρε γα..τω καταδικαζετε αυτο το τελειο μηχανημα?

 

Είναι δυνατή η αφαίρεση του ΤΟΜΤΟΜ από το PDA οριστηκά. Κατέβασε το Total commander, εγκατέστησε το και μετά δώσε URL «/Extended_ROM/» όπως ακριβώς το βλέπεις με το χέρι. Διαγράφεις το ttn.cab και κάνεις edit to config διαγράφοντας την γραμμή που αναφέρετε στο ttn. Πριν τελειώσεις να είσαι σίγουρος ότι όλα τα αρχεία είναι Read only.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχει κάποιο link για να το κατεβάσουμε? Βρήκα ένα αλλά δε ξέρω αν κάνει:

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-total-commander-v2-0.html

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο link για να το κατεβάσουμε? Βρήκα ένα αλλά δε ξέρω αν κάνει:

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-total-commander-v2-0.html

 

http://www.ghisler.com/ce.htm

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατή η αφαίρεση του ΤΟΜΤΟΜ από το PDA οριστηκά. Κατέβασε το Total commander, εγκατέστησε το και μετά δώσε URL «/Extended_ROM/» όπως ακριβώς το βλέπεις. Διαγράφεις το ttn.cab και κάνεις edit to config διαγράφοντας την γραμμή που αναφέρετε στο ttn. Πριν τελειώσεις να είσαι σίγουρος ότι όλα τα αρχεία είναι Read only.

 

οκ, και το εικονίδιο που είναι μέσα στα Programs, πως το ξεφορτώνεσαι?

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

οκ, και το εικονίδιο που είναι μέσα στα Programs, πως το ξεφορτώνεσαι?

 

Κάνεις πρώτα uninstall το πρόγραμμα. Αν το εικονίδιο δεν φύγει πας στην συσκευή windows/Start_menu προγράμματα και το σβήνεις.

Link to comment
Share on other sites

το έχω απεγκαταστήσει ήδη. το έκανα και ακόμα εκει είναι... και όταν διαλέγω τι θα βλέπω στα μενού, το έχει και αυτό σαν επιλογή.
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα όταν γράφω /Extended_Rom/ στο commander, δε δειχνει τίποτα.. σα να μην υπάρχει..?
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα όταν γράφω /Extended_Rom/ στο commander, δε δειχνει τίποτα.. σα να μην υπάρχει..?

 

Πρόσεχε να το γράψεις όπως ακριβώς το βλέπεις!!! Αν δεν είσαι σίγουρος για το τι κάνεις καλύτερα μην πειράξεις το Extended ROM

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση βρε παιδια...

Εδω και λιγη ωρα μου δειχνει συνεχεια στην οθόνη εκει που δειχνει τις μονάδες σήματος του τηλεφώνου (επάνω) και ενα μήνυμα:

"Σύνδεση με: η συνδεσή μου GPRS" χωρις εγώ να εχω προσπαθησει να συνδεθω έτσι στο νετ.

Τι ειναι παλι αυτό?Πως γίνεται να μην το βγαζει?Μιλαμε βγαινει ανα 2 δευτερα...

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση βρε παιδια...

Εδω και λιγη ωρα μου δειχνει συνεχεια στην οθόνη εκει που δειχνει τις μονάδες σήματος του τηλεφώνου (επάνω) και ενα μήνυμα:

"Σύνδεση με: η συνδεσή μου GPRS" χωρις εγώ να εχω προσπαθησει να συνδεθω έτσι στο νετ.

Τι ειναι παλι αυτό?Πως γίνεται να μην το βγαζει?Μιλαμε βγαινει ανα 2 δευτερα...

 

πηγαινε εναρξη-ρυθμισεις-συστημα-μνημη-ενεργα προγραμματα και κλεισε οτι εχει εκει

αν δεν σου σταματησει κοιτα τα settings sto reather panel σχετικα με την ενημερωση

αυτο που σου συμβαινει ειναι οτι καποιο προγραμμα προσπαθει να συνδεθει στο ιντερνετ και να κατεβασει δεδομενα......

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

στα connection του σsettings ειναι τσεκαρισμενα και το ayto update, kai to Establish connection και το Disable checking for new versions.Να ξεκλικαρω καποιο απο τα 3?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν η επιλογή Establish connection που επρεπε να αποεπιλεγει!!!

Ολα οκ τωρα!!!

Φιλε mastelos αν ερθεις προς Βολο χρωσταω πολλα...τσιπουρα!!! (και το εννοώ αυτό) :)

Και παλι σ'ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Νεα ερώτηση (μεχρι να σας σπασω τα νευρα...).

Μηπως κανείς ξέρει γιατί αφου του κανω όλες τις ρυθμίσεις συζευξης με το Bluetooth (motorola H300) και το βρίσκει και παίρνει και τον κωδικό, δεν βγάζει "ΟΚ" για προχωρήσω και αντι αυτου δίνει μόνο "τερματισμός"????

 

Ρε.Παιδία ΧΕΛΠ!!!

Δείτε το μήνυμα που εχω παραπανω και πείτε τιποτα!!!!:(

Ατιμη Κοινωνία που μας έχεις εξαρτήσει απο τα κινητά!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα όταν γράφω /Extended_Rom/ στο commander, δε δειχνει τίποτα.. σα να μην υπάρχει..?

 

Anti na paideveste twra me to Commander mporeite thn epomenh fora pou tha kanete hard reset na thimithite na mhn pathsete oK otan sas znthsei aftomata na sthsei thn extended rom kante amesws reset kai me enan file explorer (resco totcom klp) balte xeirokinhta afta pou xreiazontai apofevgwntas etsi to sthsimo tou Tom Tom alla kai kapoiwn allon mh aparaithtwn progz (trueFax klp ) poy trexoun kai katalambanoun xwro xwris logo..

 

;)

 

PROSOXH !!!!

 

Se aftous pou tha prospathisoun na sthsoun gia kapoio logo to Tom Tom meta to remove apo thn extended rom.

 

Exei parathrhthei (se xrhstes tou exwterikou) oti gia kapoio logo (!?!) DIAGRAFEte OLH H EXTENDED ROM...

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις που προέκυψαν:

1) Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να λειτουργεί το ξυπνητήρι όταν η συσκευή είναι κλειστή?

2) Προσπαθώ να βάλω το GSFinder αλλά αφού το εγκαταστήσω δε μπορώ να το κάνω να φαίνεται όταν πατάω το start. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ή/και αν υπάρχει κάποιο καλύτερο file explorer.

Ευχαριστώ.

katevase to Ptravel alarm apo to ip-mart (Johner thelw tip gia thn diafhmhsh) :lol:

 

Kalitero file explorer apo to resco file explorer 5.42 den tha vreis afth thn stigmh

(Best awards 2003-2006)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν υπαρχουν animated themes για το 3300 κατι σαν screensavers ας πουμε.Ευχαριστω

 

Gia koita sto Ftp :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν η επιλογή Establish connection που επρεπε να αποεπιλεγει!!!

Ολα οκ τωρα!!!

Φιλε mastelos αν ερθεις προς Βολο χρωσταω πολλα...τσιπουρα!!! (και το εννοώ αυτό) :)

Και παλι σ'ευχαριστώ....

 

 

Xechrewse prwta emena pou eimai pio konta kai meta pairnei seira kai o mastelos :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε.Παιδία ΧΕΛΠ!!!

Δείτε το μήνυμα που εχω παραπανω και πείτε τιποτα!!!!:(

 

Rythmiseis --> syndeseis-->FTP--> kai epelexe kai ta 2 options meta kane reset kai dokimase na kaneis pairing me to motorola.. ;)

 

An thes meta apenrgopoihs to ftp kai tha sou doulevei to pairing kanonika..

 

(Etsi doulepse to diko mou otan den mporouse na steilei arxeia se allh syskevh)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά,να ρωτήσω κατι..τι διαφορά έχει το destinator PN απο το 6.0 και

πιο απο τα δύο είναι καλύτερο η πιο λειτουργικο?

Link to comment
Share on other sites

Xechrewse prwta emena pou eimai pio konta kai meta pairnei seira kai o mastelos :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Α, εγω δεν ξεχνάω τις υποχρεώσεις μου!!! :)

Αφορμή θέλω άλλωστε...χεχε,...αν κανεις καμια στάση κατεβαινοντας Αθηνα μέσαααα....!!!!:O

Link to comment
Share on other sites

Α, εγω δεν ξεχνάω τις υποχρεώσεις μου!!! :)

Αφορμή θέλω άλλωστε...χεχε,...αν κανεις καμια στάση κατεβαινοντας Αθηνα μέσαααα....!!!!:O

 

 

An einai na kanoume synanthsi Artemis Users Volou mporei na erthw Sto girismo isws.. :rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...