Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτείνω ψηφοφορία στις 11/11/07 :wink: για πρόεδρο του thread.

Υποψήφιοι:

1.Mino

2.Minotavrs

3.Μπάμπης

 

PS Τα δημοψηφίσματα λένε ότι όποιος και να βγει θα βγεί ομόφωνα :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

 

Λοιπόν, παρατήρησα κάτι που με χάλασε. Ξαφνικά δεν κλειδώνουν τα πλήκτρα του Άρτεμης. Γιατί συνέβει αυτό? Το έχω στη τσέπη και ότι και αν πατηθει ανοίγει η συσκευή. Τι μπορεί να πέρασα που να το έκανε αυτό, αν και δε θυμάμαι να πέρασα τίποτα το τελευταίο διάστημα.

Μήπως το Soft Key δημιουργεί το bug αυτό?

 

Μίνο, πάλι εσύ, κατέβασα την γραμματοσειρά για το Touch Flo αλλά το rar είχε μέσα ένα αρχείο γραμματοσειράς και όχι 2 όπως λες στο post σου. Μήπως κατάλαβα εγώ λάθος? Σε μένα δε ξέρω γιατί μου βγάζει χορτοκομένα γράμματα στη καρτέλα εκείνο του TouchFlo. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

 

Επίσης... γιατί μια μου ξεκινάει με 24 μνήμη και μια με 19??

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω ψηφοφορία στις 11/11/07 :wink: για πρόεδρο του thread.

Υποψήφιοι:

1.Mino

2.Minotavrs

3.Μπάμπης

 

PS Τα δημοψηφίσματα λένε ότι όποιος και να βγει θα βγεί ομόφωνα :lol:

 

Doxasteme :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
A ola kai ola RESCO kai XERW PSWMI eimai fanatikos USER apo to 2003 den to allazw me tipota kai gia kanena.. :)

 

EDIT: Ase pou den mou epaixe swsta sta sms to E kai to R mou to vgazei stous 70 to mono fantazi sthn olh ypothesi einai to full skin keyboard to opoio omws gia kapoio logo enw exw pahnmena caps sto default skin sto FUll skin den energopoiounte..!!

 

Mallon to pathos sou gia ta Resco den se afise na to psakseis arketa. :p

 

Stis rythmiseis tou pliktrologiou prepei na pas sto language kai na prostheseis ektos apo to greek KAI to SMS. Meta patwntas anamesa se GR-SMS-US mporeis na exeis ellinika mikra - ellinika kefalaia 160 xaraktires - Agglika antistoixa.

 

Oson afora to Full screen keyboard... otan patas to caps mporei na min allazoun ta mikra se kefalaia... alla otan pas na grapseis grafei me kefalaia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

 

Λοιπόν, παρατήρησα κάτι που με χάλασε. Ξαφνικά δεν κλειδώνουν τα πλήκτρα του Άρτεμης. Γιατί συνέβει αυτό? Το έχω στη τσέπη και ότι και αν πατηθει ανοίγει η συσκευή. Τι μπορεί να πέρασα που να το έκανε αυτό, αν και δε θυμάμαι να πέρασα τίποτα το τελευταίο διάστημα.

Μήπως το Soft Key δημιουργεί το bug αυτό?

 

Kapoio plugin sou mallon..

 

Μίνο, πάλι εσύ, κατέβασα την γραμματοσειρά για το Touch Flo αλλά το rar είχε μέσα ένα αρχείο γραμματοσειράς και όχι 2 όπως λες στο post σου. Μήπως κατάλαβα εγώ λάθος? Σε μένα δε ξέρω γιατί μου βγάζει χορτοκομένα γράμματα στη καρτέλα εκείνο του TouchFlo. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

 

Oxi 1 prepei na exei afto tou times new roman.. gia steile ena snapshot na dw ti akrivws les ...

Επίσης... γιατί μια μου ξεκινάει με 24 μνήμη και μια με 19??

!!! Eeeeeee afto den mou to exei akanei pote... milame panta gia thn teleftea Rom toy tom..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Φορόντας απάνω την NEW RELEASE-WWE ROM v3.4.07.12 (CE OS 5.2.1908 Build 18508.0.7.0) και με την ράδιο 02.98.90 καίει πολύ κάυσιμο (& εννοώ μπαταρία).Με χρήση σε 1 μέρα αδειάζει κανονικά σε σύγκριση με την PDAVIET Rom Black&Blue 4.1 WWE & ίδια ράδιο!!

Έχει κάποιος άλλος αυτή που φοράω ή όποιος θέλει να μου πεί τη γνώμη του,να ακούσω και 1 δεύτερη άποψη:O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σου στέλνω screenshot για να καταλάβεις τι εννοώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10501&stc=1&d=1190632229

 

Αυτό είναι screenshot μόλις άνοιξα την συσκευή μου.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10502&stc=1&d=1190632229

 

Αυτό εννοώ ότι μου βγάζει χοντροκομένα γράμματα. Μου το έκανε και ποιο πριν αυτό, νομίζω ότι μου το κάνει ότι περνάω το Resco Keyboard, αλλά δε παίρνω και όρκο. Πέρασα μέσα στο φάκελο των Windows το αρχειάκι της γραμματοσειράς που είχες, αλλά τίποτα.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10503&stc=1&d=1190632229

 

Αυτή είναι η version που χρησιμοποιώ. Αν δε κάνω λάθος είναι η τελευταία του Tom, εκτός αν έχει προλάβει και βγει ποιο καινούργια και είμαι πίσω.. .:D

Link to comment
Share on other sites

re paidia epeidh gia 5-6 meres den asxolh8hka poly me to forum mporeite na mou peite poies rom paizoun twra?alla3e tpt h oi idies einai akoma?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

Εδώ και μερικές ημέρες οταν παω να ανοιξω για δευτερη φορά ενα word κειμενο κολαει μονο το word όπως το ιδιο επίσης συμβαίνει και με τις σημειώσεις. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το batterystatus??:confused:

Link to comment
Share on other sites

απο χθες εβαλα πανω μια αλλη ρομ και δοκιμαζω γιατι οι μεχρι τωρα δοκιμες που ειχα κανει εβλεπα οτι δεν ηταν απολυτα σε αυτο που ηθελα εγω

η μια ειχε πολλα προγραμματα αλλα δεν πηγαινε καλα η αλλη πήγαινε γρήγορα αλλα δεν ειχε πολυ ελεύθερη μνημη και απο αποφάσισα και έβαλα την πιο νεα εκδοση

αυτη τη ρομ του Fracoon μετα απο κάποιες ώρες και ενω εχω φορτώσει πάνω απο 25 προγράμματα που εγω χρειάζομαι εχω να πω οτι σε ταχύτητα αυτη η ρομ ειναι πολυ μακρια απο τις ρομ του meschle

δειτε με τη μνημη ξεκινάω μετα απο soft reset http://img215.imageshack.us/img215/2358/capturell5.png

 

πραγματικά αυτη τη στιγμη εχω την καλύτερη ταχύτητα στο 3300 απο ποτε ,βέβαια η ρομ αυτη οπως θα δειτε δεν εχει cube ,σε εμνα μετα απο μερικές μερες χρησης μου φάνηκε οτι σε σχεση με αυτα που κερδίζω απο τη χρηση του cube χάνω πιο πολλα ...όπως ταχύτητα,μνήμη

απο εκει και περα εβαλα οτι πρόγραμμα ηθελα και μονο

σίγουρα θελει χρονο ολο αυτο αλλα το αποτέλεσμα ειναι πολυ καλο

ο καλύτερος τρόπος ειναι πρωτα να δοκιμάσετε οσες περισσότερες ρομ μπορείτε και στο τελος να φτιαξετε το 3300 μονο με αυτα που εσεις χρειαζεστε

 

 

για οσους ενδιαφέρονται μπορω να τους δωσω και τα συγκεντρωτικά links οπου θα διαλεξουν ποσα και ποια προγράμματα θα βάλουν

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

απο χθες εβαλα πανω μια αλλη ρομ και δοκιμαζω γιατι οι μεχρι τωρα δοκιμες που ειχα κανει εβλεπα οτι δεν ηταν απολυτα σε αυτο που ηθελα εγω

η μια ειχε πολλα προγραμματα αλλα δεν πηγαινε καλα η αλλη πήγαινε γρήγορα αλλα δεν ειχε πολυ ελεύθερη μνημη και απο αποφάσισα και έβαλα την πιο νεα εκδοση

αυτη τη ρομ του Fracoon μετα απο κάποιες ώρες και ενω εχω φορτώσει πάνω απο 25 προγράμματα που εγω χρειάζομαι εχω να πω οτι σε ταχύτητα αυτη η ρομ ειναι πολυ μακρια απο τις ρομ του meschle

δειτε με τη μνημη ξεκινάω μετα απο soft reset http://img215.imageshack.us/img215/2358/capturell5.png

 

πραγματικά αυτη τη στιγμη εχω την καλύτερη ταχύτητα στο 3300 απο ποτε ,βέβαια η ρομ αυτη οπως θα δειτε δεν εχει cube ,σε εμνα μετα απο μερικές μερες χρησης μου φάνηκε οτι σε σχεση με αυτα που κερδίζω απο τη χρηση του cube χάνω πιο πολλα ...όπως ταχύτητα,μνήμη

απο εκει και περα εβαλα οτι πρόγραμμα ηθελα και μονο

σίγουρα θελει χρονο ολο αυτο αλλα το αποτέλεσμα ειναι πολυ καλο

ο καλύτερος τρόπος ειναι πρωτα να δοκιμάσετε οσες περισσότερες ρομ μπορείτε και στο τελος να φτιαξετε το 3300 μονο με αυτα που εσεις χρειαζεστε

 

 

για οσους ενδιαφέρονται μπορω να τους δωσω και τα συγκεντρωτικά links οπου θα διαλεξουν ποσα και ποια προγράμματα θα βάλουν

8a ta h8ela ayta ta link... exw dokimasei thn prwth rom tou tom meta ebala thn full tou meschle meta thn deyterh tou tom 3ana meschle alla thn lite kai twra exw gyrisei sta official WM5 fortwmeno me progs kai to sigouro einai oti den exw apwleia mnhmhs. sta8era sta 23-24 alla epeidh 8elw sto epakron tis dynatothtes ths artemis psaxnw boh8eia gia na brw thn katallhlh rom pou 8a to kataferei ayto.HELP! alh8eia ayth tou fracoon exei kana bug??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σου στέλνω screenshot για να καταλάβεις τι εννοώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10501&stc=1&d=1190632229

 

Αυτό είναι screenshot μόλις άνοιξα την συσκευή μου.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10502&stc=1&d=1190632229

 

Αυτό εννοώ ότι μου βγάζει χοντροκομένα γράμματα. Μου το έκανε και ποιο πριν αυτό, νομίζω ότι μου το κάνει ότι περνάω το Resco Keyboard, αλλά δε παίρνω και όρκο. Πέρασα μέσα στο φάκελο των Windows το αρχειάκι της γραμματοσειράς που είχες, αλλά τίποτα.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10503&stc=1&d=1190632229

 

Αυτή είναι η version που χρησιμοποιώ. Αν δε κάνω λάθος είναι η τελευταία του Tom, εκτός αν έχει προλάβει και βγει ποιο καινούργια και είμαι πίσω.. .:D

 

Epeidh exoume diaforetikes ekdoseis ROM kai epeidh den mporw na katalavw poia grammatoseira einai.. psaxe mesa ston fakelo twn windows poies grammatoseires exeis,. kantes copy me to resco sthn storage gia na exes backup

 

meta kane copy thn verdana toses fores osa kai ta system fonts pou molis ekanes backup kai kane rename thn verdana me to onoma tou kathe ena-ena font xechwrista (pou eixes sta windows)..

 

meta copy paste pali me resco

 

restart kai tha eisai OK

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες, η έκδοση WM6 του P3300 Θα είναι διαθέσιμη πριν τα μέσα του Οκτωβρίου.

Και μάλιστα θα φοράει AKU 0.4.2.

 

αν ισχυει αυτο μιλαμε για την ιδια που χρησιμοποιει ο tom στην Black&Blue 4.1

εγω αυτη τη στιγμη εχω την 0.7.0 και προς το παρων δεν εχω βρει καποιο bug.

edit. mino... o karxarias foraei palia rom .

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

 

Mia XARA se vriskw apo mnhmh Evge !!... :D

 

edit: Edw exw mia parousiash methn eleftheri mnhmh kai to plhthos twn efarmogwn pou foraw epanw rixe mia matia.. ;)

Link to comment
Share on other sites

αν ισχυει αυτο μιλαμε για την ιδια που χρησιμοποιει ο tom στην Black&Blue 4.1

εγω αυτη τη στιγμη εχω την 0.7.0 και προς το παρων δεν εχω βρει καποιο bug.

edit. mino... o karxarias foraei palia rom .

nai to eida etoimazomoun malista na anevasw snapshot apo thn dikia mou :D

 

http://i1.tinypic.com/47juopc.png

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό που έχει η v3.4.07.12 (CE OS 5.2.1908 Build 18508.0.7.0) και ο λόγος που την κρατάω είναι ό,τι έχουνε βγάλει τελείως την μη χρήση κινητού σε αεροπλάνο (με το πάτημα κουμπιού), και έτσι δεν έχω ξαναχάσει ποτέ το σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Παλιά ρομ??? Ε όχι.. ποια είναι η καινούργια?? Άντε πάλι στήσημο απο την αρχή. Οπότε δε ψάχνω λύση στο bug μου..

Link για την καινούργια Please!

Link to comment
Share on other sites

Παλιά ρομ??? Ε όχι.. ποια είναι η καινούργια?? Άντε πάλι στήσημο απο την αρχή. Οπότε δε ψάχνω λύση στο bug μου..

Link για την καινούργια Please!

 

Tou TOM (me to teleftaioo kai pio prosfato build wm6)

 

NEW RELEASE-WWE ROM v3.4.07.12 (CE OS 5.2.1908 Build 18508.0.7.0) CHO HTC Artemis

 

 

[updated 22/9/07] Artemis Touch 2.1 WM6 WWE ROM, 6MB Pagepool (Full and Lite)

 

17/SEP/2007<=== Fracoon's NewArtemis 2.1 Final Rom ===> NO BUGS AT THE MOMENT

Link to comment
Share on other sites

eyxaristw kai gw! 8a paw sths gynaikas to pc na thn perasw giati egw den mporw na to sygxronisw to ana8#$%%$#@no sta vista kai 8a sas enhmerwsw...
Link to comment
Share on other sites

μολις έστησα την τελευταία του fracoon εβγαλε πιο νεα με TouchFLO:wacko: Fracoon's NewArtemis 2.2 Final Rom

 

...............πάμε πάλι απο την αρχή.:D

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

μολις έστησα την τελευταία του fracoon εβγαλε πιο νεα με TouchFLO:wacko: Fracoon's NewArtemis 2.2 Final Rom

 

...............πάμε πάλι απο την αρχή.:D

 

Xoxoxooxoxoo :lol::lol: an exei panw apo 25 mb eleftheri mnhmh to sizitaw na thn valw.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...