Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να προσθέσω και κατι αλλο

οσο αναφορα το cube η μνημη του 3300 μειώνεται δραματικά με την χρηση του

εμενα αρκετές φορές πεφτει απο 23-24 στα 15-16 απλα και μονο οταν χρησιμοποιώ το cube.

θα προτιμούσα να ειχα την μνημη του καιζερ σε αυτη την περίπτωση.

 

θα βγει ομως που θα παει ...αρτεμις+καιζερ =πολαρις:D

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να προσθέσω και κατι αλλο

οσο αναφορα το cube η μνημη του 3300 μειώνεται δραματικά με την χρηση του

εμενα αρκετές φορές πεφτει απο 23-24 στα 15-16 απλα και μονο οταν χρησιμοποιώ το cube.

θα προτιμούσα να ειχα την μνημη του καιζερ σε αυτη την περίπτωση.

 

θα βγει ομως που θα παει ...αρτεμις+καιζερ =πολαρις:D

 

πανο το cube ειναι βαρυ ουτως η αλλως οση ραμ και να εχεις χρειαζεσαι και επεξεργαστικη ισχυ παραλληλα.και το καιζερ ειναι βαρυ λογω official ακομη;)

 

αν συγκρινω τον τιτανα μου πως δουλευε με wm5 στην αρχη, μετα με τα official wm6 και με την black satin medium που χρησιμοποιω τους τελευταιους μηνες...οι διαφορες ειναι δραματικες!!!!:blink:

 

αν αναλογιστω μια καλη cooked ρομ και στο καιζερ αργοτερα τοτε πραγματικα το καιζερ θα ειναι παρα μα παρα πολυ γρηγοροτερο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τα παιδια πιο πανω και να προσθέσω οτι απο αυτα που διαβάζω μερικές φορές παρουσιάζονται προβλήματα στην αναβάθμιση λογω windows vista ενω με τα xp πιο σπανια.

 

 

δικιο εχεις ,για μενα ομως η ευκολία που υπάρχει στην αναζήτηση επαφών με το 3300 με την ροδέλα τωρα πια χάθηκε και ειναι το μονο που μου λείπει.

και εξηγώ ,οταν μπαίνεις στις επαφές παλια με την ελληνική ρομ οταν γύριζες τη ροδελα να βρεις καποια επαφη μετα την τεταρτη στροφη εβγαζε την α-βητα και πήγαινες γρήγορα στο αρχικό γραμμα που εψαχνες

τωρα με την αγγλική ρομ δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα με αποτέλεσμα αν οδηγείς και θες να ψαξεις κάποια επαφη να γινεται πολυ δύσκολο

αυτο ειναι και το μονο που μου εχει λείψει(το ψάχνω βεβαια):)

 

εχεις απολυτο δικιο σε αυτο και ενας λογος που το εδωσα το 3300 ηταν αυτος..η ελλειψη πληκτρολογιου σε κανει να εχεις αναγκη την ροδελα στην αναζητηση επαφων και ειναι κουραστικο στην καθημερινη χρηση να μην εχεις αυτην την ευκολια :O

 

ενω ειχα ηδη περασει καποιες ρομς μαγειρεμενες στο 3300 και οι διαφορες ηταν τρομερες συγκριτικα με τα wm5 και την ελληνικη ρομ της ace μεσα στο τηλ(που βαραινει πολυ ολες τις συσκευες...),δεν με βολευε καθολου η μη υπαρξη αυτης της ευκολιας που αναφερεις...:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την ROM και δε μπορώ να πω ότι είδα και τεράστια διαφορά στην ταχύτητα με την προηγούμενη.

Σε σας πως ξεκινάει με 28 μνήμη? Εμένα ξεκινάει με 20 και πέφτει αμέσως στα 14. Έχω βάλει μόνο το Resco Explorer/Keyboard και το Weather Panel.

Κατέβασα το hibernate από το http://www.oxios.com αλλά δεν είναι αυτό που είχε μέσα η προηγούμενη ROM. Είναι ένα εικονίδιο με μια νεκροκεφαλή, αλλά αν δεν κάνω λάθος το ίδιο κάνει, απλά το προηγούμενο είχε 3 εικονίδια.

Πως το περνάς συντομεύσεις στην μπάρα κάτω κάτω στην οθόνη? Νομίζω TrayIcon ή κάπως έτσι πρέπει να λέγετε. Κάποια προγράμματα έχουν να μπαίνουν μόνα τους εκεί, μπορώ να περάσω και άλλα που θέλω εγώ?

 

 

Gia na katevaseis OLA ta diathesima themes syndesou me activesync se pc pou exei prosvash sto internet kai pata ekei pou lei sto options download all .

 

Gia na deis poio einai afto to theme pou sou aresei alla kai polla alla den exeis para na episkeftheis afthn thn selida

 

http://digitaldeviation.com/files/downloads/htc-customizer/preview/index.html

 

Μπήκα στο site και είδα τα screen shot που έχει, πως μπορώ να τα περάσω και να τα βλέπω και εγώ αυτά στο Άρτεμης?

 

Επίσης το arte touch 1 animated gif, που είχες ανεβάσει σε προηγούμενο πόστ σου, πως το περνάω ώστε όταν ανοίγει να μου δείχνει εκείνο το σήμα και όχι το σήμα με το άσπρο background που δείχνει τώρα?

 

Βλέπω ότι στην version αυτή που περάσαμε έχει στο Button 1 το πλήκτρο TouchFLO. Το πατάω το πλήκτρο αλλά δεν γίνετε τίποτα. Έστεισα και αυτό "top to bottom method to activate_cube.CAB" αλλά και πάλι το πλήκτρο εκείνο δεν κάνει τίποτα. Με την κίνηση του αντίχειρα ανοίγει το Cube, αλλά τώρα αχρηστεύτικε το πλήκτρο εκείνο.. :/ (όχι ότι ποτέ χρειάστηκε......)

 

Τέλος αν κάνω επανεκκίνηση την συσκευή πρέπει μετά να πάω στo Comm Manager και από εκεί να βάλω το pin. Δε μου το εμφανίζει αμέσως, ξεκκινάει η συσκευή αλλά δεν έχω τηλ.

 

 

Παράκληση.. κάποιο serial για το Resco Keyboard γιατι αυτό που έχει στο iPmart μου λέει ότι έχει ιό. Έστω αν μπορεί κάποιος να μου πει τι serial δίνει αν βάλεις το όνομα KOSTAS.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την ROM και δε μπορώ να πω ότι είδα και τεράστια διαφορά στην ταχύτητα με την προηγούμενη.

Σε σας πως ξεκινάει με 28 μνήμη? Εμένα ξεκινάει με 20 και πέφτει αμέσως στα 14. Έχω βάλει μόνο το Resco Explorer/Keyboard και το Weather Panel.

Κατέβασα το hibernate από το www.oxios.com αλλά δεν είναι αυτό που είχε μέσα η προηγούμενη ROM. Είναι ένα εικονίδιο με μια νεκροκεφαλή, αλλά αν δεν κάνω λάθος το ίδιο κάνει, απλά το προηγούμενο είχε 3 εικονίδια.

Πως το περνάς συντομεύσεις στην μπάρα κάτω κάτω στην οθόνη? Νομίζω TrayIcon ή κάπως έτσι πρέπει να λέγετε. Κάποια προγράμματα έχουν να μπαίνουν μόνα τους εκεί, μπορώ να περάσω και άλλα που θέλω εγώ?

 

βαλε φιλε μου το ilauncher ;)

μαζι με την επιλογη να προσθετεις συντομευσεις στην shell tray εχει και παρα πολλες αλλες επιλογες.

 

 

Παράκληση.. κάποιο ****** για το Resco Keyboard γιατι αυτό που έχει στο iPmart μου λέει ότι έχει ιό. Έστω αν μπορεί κάποιος να μου πει τι serial δίνει αν βάλεις το όνομα KOSTAS.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!

 

εχεις πμ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. υπαρχει καποιο προγραμμα που οταν γραφεισ μυνημα με το p3300 να σου εμφανιζει ενα εικονικο πληκτρολογιο σαν αυτο των συμβατικων κινητων ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Δημήτρη!

Το ilauncher είναι αυτό? Δε θέλω να στήσω ολόκληρη εφαρμογή.. :/ Έχει φρικάρει η επιφάνεια εργασίας του...

 

dimis74 ψάξε για το PhonePad αλλά δεν εχει ελληνικούς χαρακτήρες. Επίσης ένα search στο γούγλι με fullscreen keyboard ppc βγάζει επιθυμητά αποτελέσματα.

 

Το SoftKey.cab το πέρασα, δεν έπρεπε να.. κάνει κάτι? Δε μου βγάζει τίποτα, ούτε μπορώ να το βρω σαν πρόγραμμα.. :/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. υπαρχει καποιο προγραμμα που οταν γραφεισ μυνημα με το p3300 να σου εμφανιζει ενα εικονικο πληκτρολογιο σαν αυτο των συμβατικων κινητων ?

 

κοιτα εκει μαλλον ειναι ακριβως αυτο που ζητας :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180438

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εκει μαλλον ειναι ακριβως αυτο που ζητας :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180438

 

 

ΤΗΑΝΚΣ!!!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Δημήτρη!

Το ilauncher είναι αυτό? Δε θέλω να στήσω ολόκληρη εφαρμογή.. :/ Έχει φρικάρει η επιφάνεια εργασίας του...

 

dimis74 ψάξε για το PhonePad αλλά δεν εχει ελληνικούς χαρακτήρες. Επίσης ένα search στο γούγλι με fullscreen keyboard ppc βγάζει επιθυμητά αποτελέσματα.

 

αυτο ειναι κωστα και δεν ειναι καθολου βαρυ!εχει επιλογη να μην υπαρχει τπτ στην επιφανεια εργασιας ;)

 

κοιτα το screen shot μου και θα καταλαβεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και κοιτα και ποσο μπορεις να ""σκασεις"" ενα pda με το wisbar :lol:

 

παλιες δοξες του τιτανα μου :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Aπ' οτι βλεπω τα παλικαρια της HTC kai βασικα tis ACE δε βλεπω να δινουν τα win6 τουλαχιστον εγω βαρεθικα να τους περιμενω ! Λεω να βαλω καποια απο τις ROM που εχω δει απο αλλους χρηστες στο forum, το προβημα μου ειναι το navimate (προεγκατεστιμενο) που εχω, αν περασω την rom θα δουλεβει?

 

Μετά την αναβάθμιση σε BB4.1 το Navimate Xtreme παίζει κανονικά. Το κλειδί του έχει να κάνει με την κάρτα και όχι με το ID της συσκευής (όπως το destinator). Χρησιμοποιώντας και τα δύο το Destinator είναι μακράν καλύτερο στην πόλη αλλά το Nav Xtreme έχει χωματόδρομους (από τους χάρτες της Ανάβασης) και αν έχεις 4x4 και το πας off road είναι πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ax tha se malwsw mou to esteile apo exthes to link o athanaso77 kai exei prostethei hdh sto arxiko post ws enallaktiki protash na sou pw thn alhtheia den to evala apo thn stigmh pou mou paizei to allo giati na to dokimasw?.. An bgei kamia allh rom tha to balw omws sigoura :)

 

Just for the record: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=329453&page=61#610

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εκει μαλλον ειναι ακριβως αυτο που ζητας :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180438

 

me ayti ti rom NEW RELEASE-WWE ROM v3.4.07.12 (CE OS 5.2.1908 Build 18508.0.7.0) 8a peksei les ???:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

me ayti ti rom NEW RELEASE-WWE ROM v3.4.07.12 (CE OS 5.2.1908 Build 18508.0.7.0) 8a peksei les ???:)

 

για αυτο ο μονος αρμοδιος να σου απαντησει ειναι ο minos :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Gia ti lete ?? :p

 

για κατι που δεν εχεις ιδεα περι του αντικειμενου :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για κατι που δεν εχεις ιδεα περι του αντικειμενου :lol:

 

μια χαρα παιζει και με την παραπανω ρομ.

 

@zaharakis πολυ σε βλεπω να τριγυρνάς εδω μέσα

 

πρεπει να σε γαργαλάει τοσες ρομ που κυκλοφορούν για το 3300 και σε βλέπω ετοιμο να το ξαναπαίρνεις:lol:

 

η αλήθεια ειναι οτι και εγω ειχα αρχίσει να βαριέμαι λιγο ,αλλα τωρα καθε μερα και αλλη ρομ;)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Gia ti lete ?? :p

 

 

ετοιμάσου.....απο οτι κατάλαβα απο τα λιγα βιετναμέζικα που εμαθα στον πόλεμο:p σε λιγες μέρες ερχεται η B.B 4.2

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα παιζει και με την παραπανω ρομ.

 

@zaharakis πολυ σε βλεπω να τριγυρνάς εδω μέσα

 

πρεπει να σε γαργαλάει τοσες ρομ που κυκλοφορούν για το 3300 και σε βλέπω ετοιμο να το ξαναπαίρνεις:lol:

 

η αλήθεια ειναι οτι και εγω ειχα αρχίσει να βαριέμαι λιγο ,αλλα τωρα καθε μερα και αλλη ρομ;)

 

μπα πανο δεν ψηνομαι για πισωγυρισμα ειδικα τωρα πλεον με το καιζερ στα χερια μου :D

 

απλα ειπα να ριχνω μια ματια μιας και εχω 2-3 artemis κολητων που περιμενουν να τους τα φτιαξω μολις εχουμε κατι καλο...το κακο ειναι οτι δεν θελουν αγγλικα στα 3300 τους (αχρηστοι τελειως :p) οποτε θα με βλεπετε να τριγυρναω στα λημερια σας που και που :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

B&B 4.2 kai ta miala sta kagela... :)

 

ποτε προλαβες :blink::blink: :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε BB4.1 το Navimate Xtreme παίζει κανονικά. Το κλειδί του έχει να κάνει με την κάρτα και όχι με το ID της συσκευής (όπως το destinator). Χρησιμοποιώντας και τα δύο το Destinator είναι μακράν καλύτερο στην πόλη αλλά το Nav Xtreme έχει χωματόδρομους (από τους χάρτες της Ανάβασης) και αν έχεις 4x4 και το πας off road είναι πολύ χρήσιμο.

 

Oχι φιλε μου εχω το navimate pro και η αληθεια ειναι οτι εχω κανει μπολικα χλμ παραπανω λογο τις βλακιας που δερνει το λογισμικο του και οχι τοσο των χαρτων ο οποιοι ειναι αρκετα ενημερωμενοι(τουλαχιστον ετσι νομιζω), αλλα να πληρωσω 150 ευρω για destinator δε παιζει και αφου δεν βρηκα και κανα σ*****νο που να μην μου κανει ζημια βολεβομαι με αυτο

Link to comment
Share on other sites

εγω δε μπορω να καταλάβω γιατι δε βαζετε το Dest 7 μαζι με το GPSGate και το StartDestinator να σωθήτε. Ενα πατημα κουμπιου ειναι, οκ κ μια ρυθμισουλα οταν ανοιξει το Dest, και ειναι οκ. version "no setup needed"!

 

To Navimate εχει ενημερωσει τους χάρτες του? Πότε? Αναφέρεστε μόνο στον χάρτη της Αθήνας ή όλης της Ελλάδας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...